Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vēlos studēt, lūdzu palīdziet
Autors Ziņa
holografiskais visums Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 4
Pievienojās: Jul 2012
Reputācija: 0
Ziņojums: #1
vēlos studēt, lūdzu palīdziet
labdien,
sapratu, ka to, ko studēju pašlaik, vairs nevēlos, un gribu pāriet uz FMF studēt fiziku
vai es varu vispār tikt fiziķos (der arī maksas sākumā līdz rotācijai, gan kaut kaut kā sakasīšu to naudu Very Happy ) , ja man CE LV A un Mat C līmenis? fizika nav likta
man ļoti labi padodas fizika + mat, bet eksamenā vnk ļoti nenoveicās kkā
varu pārlikt nākampavasari tos ekšus , bet baigi negribas nobumbulēt vienu gadu
apņēmība ir
01.07.2012 22:20
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Glodīte Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 100
Pievienojās: Aug 2008
Reputācija: 2
Ziņojums: #2
RE: vēlos studēt, lūdzu palīdziet
Mierīgi tiksi! Smile
01.07.2012 23:01
ansiso Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Pievienojās: Oct 2007
Ziņojums: #3
Tikt par maksu jau var arī ar E limeņiem. Bet tā uz robežas tev iznāk par maksu vai budžets. Fiziķos var arī netikt budžetā ar C līmeni
Bet nāc labāk uz matemātiķiem Smile
02.07.2012 17:16
plostniece Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 22
Pievienojās: Nov 2010
Ziņojums: #4
Zinātnes kaut kā nav populārākā studiju vieta, tad nu vietas cītīgiem gribētājiem pietiek. Studēju fizikā, zinu, ka pietiek.

C līmenis nav tik slikti, man šķiet arī, ka bez fizikas eksāmena varēja iztikt. Laikam.

Tiksimies Baldonē!
03.07.2012 08:43
Junior Member
**

Ziņojums: #5
Šogad man tomēr nesanāks Sad braucu prom no valsts, nepaspēšu atgriezties līdz reģistrācijai un pie notāra kārtot pilnvaru diemžēl vairs nav laika
pabeigšu vien iesākto fakultāti, kaut arī daļēji to jau ienīstu
es noteikti stāšos fiziķos nākošgad, vienīgi nezinu , vai jēga likt CE fizikā pavasarī, jo jau ar vienu augstāko prioritāte uz budžetu būs visszemākā
bet paldies visiem par palīdzību!
03.07.2012 23:26
Krišjānis Atslēdzies
The Golden Member
**

Ziņojumi: 34
Pievienojās: Sep 2011
Ziņojums: #6
Pastāstīšu par pagājušā gada pieredzi. Ar klasesbiedru izdomājām abi stāties fiziķos, es kārtoju eksāmenu fizikā (tīri tāpēc, lai pats sevi pārbaudītu, cik tad īsti daudz zinu, ne jau domājot, ka to obligāti vajadzēs), bet viņš ņēma eksāmenu ģeogrāfijā, jo tas eksāmens ir pilnīga laža.

Labi, mācību gads beidzās, piereģistrējāmies tajā vienotajā sistēmā, viss bija čiki briki, bet kad aizgājām pabeigt reģistrācijas procesu un iemaksāt naudu, sākās pigori. Aizejam uz Alma Mater, iemaksājam, apsēžamies pie jaukajām meitenēm, kas vada datus iekšā. Mani piereģistrēt - nekādu problēmu, bet čomu "nevarot ievadīt sistēmā, jo nav atzīmes fizikā". Mūsu vidusskolā bija mācību programma pēc jaunā standarta, tobiš dabaszinības kā viens priekšmets, nevis fizika, ķīmija un bioloģija. Toties "sistēma" pieprasot atzīmi fizikā (kur mani izglāba tas, ka biju licis eksāmenu fizikā). Jebkuram normālam cilvēkam saprotams, ka tā ir tīri formāla lieta, un tam nevajadzētu kavēt pieteikšanos konkrētajā mācību programmā. Tā nu reģistrante ņēma telefonu un zvanīja uz Zeļļiem. Tā kā bija vasaras vidus, dekāns bija atvaļinājumā, tāpēc nācās griezties pie vietnieka (kuram vārdu, par laimi, nezinu, citādāk mans priekšstats par viņu būtu sabojājies uz mūžiem), kurš esot pateicis, ka "ja jau sistēma pieprasa atzīmi fizikā, tad vajag atzīmi fizikā". Tobiš - nē, atzīme dabaszinībās nederēšot. Smile

Tātad - ja nav bijusi fizika kā atsevišķs priekšmets, tad ieteicams kārtot fizikas eksāmenu, citādāk var sanākt līdzīgi. Ar C līmeņiem, visdrīzāk, vajadzētu pietikt. Iestājoties, bijām kādi 65 (un ir 60 budžeta vietas), tā kā konkurss tiešām nav liels.
05.07.2012 04:40
Mārtiņš Puķītis Atslēdzies
Math

Ziņojumi: 161
Pievienojās: Nov 2006
Reputācija: 1
Ziņojums: #7
Ja Tev jau ir viena augstākā izglītība LU (un tur mācījies par budzeta līdzekļiem), tad par budžetu vari aizmirst vispār! 2x par budžetu mācīties nevar. Zinu labi - pats tagad studēju jau otro bakalauru - tikai par maksu Sad
05.07.2012 11:36
Madara Jēkabsone Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 1
Pievienojās: Jan 2010
Ziņojums: #8
(05.07.2012 11:36 )Mārtiņš Puķītis rakstīja:  Ja Tev jau ir viena augstākā izglītība LU (un tur mācījies par budzeta līdzekļiem), tad par budžetu vari aizmirst vispār! 2x par budžetu mācīties nevar. Zinu labi - pats tagad studēju jau otro bakalauru - tikai par maksu Sad

Var gan! Kopš pērnā gada augusta ir ieviestas izmaiņas Augstskolu likumā.

Augstskolu likums, 47. pants
(2) Tiesības studēt par valsts budžeta līdzekļiem noteikta akadēmiskā grāda (bakalaurs, maģistrs), zinātniskā grāda (doktors) vai augstākās izglītības profesionālās kvalifikācijas iegūšanai fiziskā persona var izmantot vairākas reizes.

Kā arī var skatīt šeit: http://tinyurl.com/ch76k6q
05.07.2012 14:48
ansiso Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Pievienojās: Oct 2007
Ziņojums: #9
"Personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību sākot no 2004. gada, konkursa vērtējumu nosaka pēc vērtējuma aprēķināšanas formulas:

CE latviešu valodā* (rakstīšana vai tekstveide (2,5 x 100 = 250)) + CE fizikā līdz 2010. gadam (zināšanas un pamatprasmes (3,75 x 100 = 375) + situāciju analīze (3,75 x 100 = 375)) vai CE fizikā no 2011. gada (zināšanas un pamatprasmes (3 x 100 = 300) + zināšanu lietojums standartsituācijās (1,5 x 100 = 150) + zināšanu lietojums nestandarta situācijās (1,5 x 100 = 150) + pētnieciskā darbība, veicot eksperimentu (1,5 x 100 = 150)), vai CE matemātikā līdz 2008. gadam (zināšanas un pamatprasmes (3,75 x 100 = 375) + situāciju analīze (3,75 x 100 = 375)) vai CE matemātikā no 2009. gada (zināšanas un pamatprasmes (3,5 x 100 = 350) + lietošana standartsituācijās (2 x 100 = 200) + problēmsituāciju risināšana (2 x 100 = 200));"

Vēl sarežģītāk laikam grūti uzrakstīt. Bet kā var saprast, fizikas eksāmens nav obligāts, stājoties fiz. bakalauros. Der arī matemātika. Vismaz 2008. gadā, kad es stājos, fizikos nevajadzēja fizikas eksāmenu. Un viens mans klasesbiedrs ar C līmeni matemātikā netika budžetā
05.07.2012 16:13
Blekss Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 712
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: -2
Ziņojums: #10
Tā patiešām ir - CE fizikā nav vajadzīgs (bet ņemiet vērā Krišjāņa rakstīto).

Ar tiem līmeņiem ir tā ka var sanākt visādi, atkarīgs no intereses par studiju programmu attiecīgajā gadā. Pats savulaik iestājos ar diviem C līmeņiem, citus gadus citi atkal netika.

By default ar šādiem līmeņiem arī neviens uzreiz netiks budžetā, būsiet kkur aiz strīpas, tāpēc svarīgi ir pareizi aizpildīt pieteikumu - ieķeksējiet ka esat gatavs studēt gan par budžetu gan par maksu, tas nenozīmē ka jums būs jāmaksā. Tas nozīmē ka jūs automātiski tiksiet sarakstā uz augšu ja kāds no augstāk esošajiem konkurentiem nereģistrēsies šajā studiju programmā. Un tad jau tikt ar C līmeņiem ir lielāka iespējamība. Taču tie kas kandidē tikai uz budžeta vietu un netiek primārajā sarakstā, tie arī netiek iesēdināti rindā un tā arī netiek vispār (izņemot atsevišķos gadījumos kad nostrādā baigā haļava).
05.07.2012 18:16
Junior Member
**

Ziņojums: #11
(05.07.2012 04:40 )Krišjānis rakstīja:  Pastāstīšu par pagājušā gada pieredzi. Ar klasesbiedru izdomājām abi stāties fiziķos, es kārtoju eksāmenu fizikā (tīri tāpēc, lai pats sevi pārbaudītu, cik tad īsti daudz zinu, ne jau domājot, ka to obligāti vajadzēs), bet viņš ņēma eksāmenu ģeogrāfijā, jo tas eksāmens ir pilnīga laža.

Labi, mācību gads beidzās, piereģistrējāmies tajā vienotajā sistēmā, viss bija čiki briki, bet kad aizgājām pabeigt reģistrācijas procesu un iemaksāt naudu, sākās pigori. Aizejam uz Alma Mater, iemaksājam, apsēžamies pie jaukajām meitenēm, kas vada datus iekšā. Mani piereģistrēt - nekādu problēmu, bet čomu "nevarot ievadīt sistēmā, jo nav atzīmes fizikā". Mūsu vidusskolā bija mācību programma pēc jaunā standarta, tobiš dabaszinības kā viens priekšmets, nevis fizika, ķīmija un bioloģija. Toties "sistēma" pieprasot atzīmi fizikā (kur mani izglāba tas, ka biju licis eksāmenu fizikā). Jebkuram normālam cilvēkam saprotams, ka tā ir tīri formāla lieta, un tam nevajadzētu kavēt pieteikšanos konkrētajā mācību programmā. Tā nu reģistrante ņēma telefonu un zvanīja uz Zeļļiem. Tā kā bija vasaras vidus, dekāns bija atvaļinājumā, tāpēc nācās griezties pie vietnieka (kuram vārdu, par laimi, nezinu, citādāk mans priekšstats par viņu būtu sabojājies uz mūžiem), kurš esot pateicis, ka "ja jau sistēma pieprasa atzīmi fizikā, tad vajag atzīmi fizikā". Tobiš - nē, atzīme dabaszinībās nederēšot. Smile

Tātad - ja nav bijusi fizika kā atsevišķs priekšmets, tad ieteicams kārtot fizikas eksāmenu, citādāk var sanākt līdzīgi. Ar C līmeņiem, visdrīzāk, vajadzētu pietikt. Iestājoties, bijām kādi 65 (un ir 60 budžeta vietas), tā kā konkurss tiešām nav liels.

Kā tam puisim viss beidzās?
es mācījos eksaktā novirziena klasē vidusskolā , turklāt pabeidzu pirms 2 gadiem, tā ka man ar fizikas atzīmi viss ok

(05.07.2012 18:16 )Blekss rakstīja:  Tā patiešām ir - CE fizikā nav vajadzīgs (bet ņemiet vērā Krišjāņa rakstīto).

Ar tiem līmeņiem ir tā ka var sanākt visādi, atkarīgs no intereses par studiju programmu attiecīgajā gadā. Pats savulaik iestājos ar diviem C līmeņiem, citus gadus citi atkal netika.

By default ar šādiem līmeņiem arī neviens uzreiz netiks budžetā, būsiet kkur aiz strīpas, tāpēc svarīgi ir pareizi aizpildīt pieteikumu - ieķeksējiet ka esat gatavs studēt gan par budžetu gan par maksu, tas nenozīmē ka jums būs jāmaksā. Tas nozīmē ka jūs automātiski tiksiet sarakstā uz augšu ja kāds no augstāk esošajiem konkurentiem nereģistrēsies šajā studiju programmā. Un tad jau tikt ar C līmeņiem ir lielāka iespējamība. Taču tie kas kandidē tikai uz budžeta vietu un netiek primārajā sarakstā, tie arī netiek iesēdināti rindā un tā arī netiek vispār (izņemot atsevišķos gadījumos kad nostrādā baigā haļava).

visas formalitātes ir ok, turklāt noteikti tā arī darītu ar prioritātēm, ja stātos šogad

fiziku es labprāt kārtošu budžeta dēļ

(05.07.2012 16:13 )ansiso rakstīja:  "Personām, kuras ieguvušas vidējo izglītību sākot no 2004. gada, konkursa vērtējumu nosaka pēc vērtējuma aprēķināšanas formulas:

CE latviešu valodā* (rakstīšana vai tekstveide (2,5 x 100 = 250)) + CE fizikā līdz 2010. gadam (zināšanas un pamatprasmes (3,75 x 100 = 375) + situāciju analīze (3,75 x 100 = 375)) vai CE fizikā no 2011. gada (zināšanas un pamatprasmes (3 x 100 = 300) + zināšanu lietojums standartsituācijās (1,5 x 100 = 150) + zināšanu lietojums nestandarta situācijās (1,5 x 100 = 150) + pētnieciskā darbība, veicot eksperimentu (1,5 x 100 = 150)), vai CE matemātikā līdz 2008. gadam (zināšanas un pamatprasmes (3,75 x 100 = 375) + situāciju analīze (3,75 x 100 = 375)) vai CE matemātikā no 2009. gada (zināšanas un pamatprasmes (3,5 x 100 = 350) + lietošana standartsituācijās (2 x 100 = 200) + problēmsituāciju risināšana (2 x 100 = 200));"

Vēl sarežģītāk laikam grūti uzrakstīt. Bet kā var saprast, fizikas eksāmens nav obligāts, stājoties fiz. bakalauros. Der arī matemātika. Vismaz 2008. gadā, kad es stājos, fizikos nevajadzēja fizikas eksāmenu. Un viens mans klasesbiedrs ar C līmeni matemātikā netika budžetā

negribu riskēt, tapēc noteikti jākārto. bija tāda lieta, ka man matemātika tik ļoti padevās, ka negribējās gatavoties fizikai, jo skolotāja bija galīgi garām un domāju izbraukšu tikai ar matemātiku. un pilnīgs fail eksāmenā, es reāli raudāju, kad uzzināju rezultātus, nošpļāvos par fiziku un aizgāju citur. bet sapratu, ka joprojām gribu to studēt

(05.07.2012 14:48 )Madara Jēkabsone rakstīja:  
(05.07.2012 11:36 )Mārtiņš Puķītis rakstīja:  Ja Tev jau ir viena augstākā izglītība LU (un tur mācījies par budzeta līdzekļiem), tad par budžetu vari aizmirst vispār! 2x par budžetu mācīties nevar. Zinu labi - pats tagad studēju jau otro bakalauru - tikai par maksu Sad

Var gan! Kopš pērnā gada augusta ir ieviestas izmaiņas Augstskolu likumā.

Augstskolu likums, 47. pants
(2) Tiesības studēt par valsts budžeta līdzekļiem noteikta akadēmiskā grāda (bakalaurs, maģistrs), zinātniskā grāda (doktors) vai augstākās izglītības profesionālās kvalifikācijas iegūšanai fiziskā persona var izmantot vairākas reizes.

Kā arī var skatīt šeit: http://tinyurl.com/ch76k6q

ceru, ka tā taisnība. izložņāju internetu lielos apmēros, lai noskaidrotu , vai šī informācija ir patiesa. zinošie saka, ka jā

ja kādam ir pieredze ar šo likumu maiņu, lūdzu padalieties
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 11.07.2012 03:58 holografiskais visums.)
11.07.2012 03:50
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija