Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brīvais kritiens, šarnīrs, pretreakcija!
Autors Ziņa
KLO Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 2
Pievienojās: May 2013
Reputācija: 0
Ziņojums: #1
Question Brīvais kritiens, šarnīrs, pretreakcija!
Labdien!
Man ir jautājums par brīvās krišanas paātrinājumu un tā iespējamo veidoto pretreakciju.
Pielikumā ir ilustrācija, kā violetā lode (A1) krīt perpendikulāri zemei uz šarnīra
un ar savu brīvās krišanas paātrinājumu un spēku veido pretreakciju uz šarnīra otru galu,kur ir zilā lode (A2)..un tā uzšaujas gaisā pret nulles līniju!
Vai pie normāliem apstākļiem lode (A1) var krist un uzsist gaisā (A2) nekā Nulles līnija un tās attālums pret zemes punktu.
Ja tas ir iespējams, tad kāpēc?
Ja nē, vai to ir iespējams sasniegt izmainot kādu no parametriem, ķ. masas, attālumus, vai leņķus?!

Mans mērķis ir dabūt (A2) augstāk, nekā sākumā atrodas (A1) pirms krišanas!..
Paldies jau iekpriekš,
Mārtiņš

Pievienotie faili
.jpg  sharnirs.jpg (Izmērs: 73 KB / Lejupielādes: 980)
11.05.2013 17:05
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
ulzha Atslēdzies
Koto Member

Ziņojumi: 683
Pievienojās: May 2006
Reputācija: 16
Ziņojums: #2
RE: Brīvais kritiens, šarnīrs, pretreakcija!
Nav iespējams, jo enerģijas nezūdamības likumu neviens vēl nav novērots apejam. Kreisā lode nevar iegūt vairāk potenciālās enerģijas (E = mgh) nekā labo nometot iegūst. Ja masas vienādas, tad augstums vienāds (ideālā gadījumā bez berzēm utt.)

Ja grib šmaukties, tad var palikt magnētu zem labās, vai iemunsturēt šarnīrā saspringtu atsperi, kas dotu papildus enerģiju nulles līnijas pārsniegšanai :]
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 13.05.2013 16:51 ulzha.)
13.05.2013 16:49
KLO Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 2
Pievienojās: May 2013
Reputācija: 0
Ziņojums: #3
(13.05.2013 16:49 )ulzha rakstīja:  Nav iespējams, jo enerģijas nezūdamības likumu neviens vēl nav novērots apejam. Kreisā lode nevar iegūt vairāk potenciālās enerģijas (E = mgh) nekā labo nometot iegūst. Ja masas vienādas, tad augstums vienāds (ideālā gadījumā bez berzēm utt.)

Ja grib šmaukties, tad var palikt magnētu zem labās, vai iemunsturēt šarnīrā saspringtu atsperi, kas dotu papildus enerģiju nulles līnijas pārsniegšanai :]

Paldies par atbildi ulzha!
Man jau tā arī likās, ka labākajā gadījumā es varētu sasniegt nulles līniju.
Par magnētiem un atsperēm arī bija varianti, bet gribējās pa godīgo uztaisīt eksperimentu!

Paldies par atbildi vēlreiz, bet tomēr būs jāpamēģina eksperimentēt! Smile
13.05.2013 20:47
Aivis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 269
Pievienojās: Apr 2006
Reputācija: 5
Ziņojums: #4
Tā ir, ka kamēr sviras abi gali būs vienādi arī ar atšķirīgām masām otru lodi augstāk nedabūsi? Ja drīzumā ticami neatbildēsiet, paņemšu un paeksperimentēšu. Wink

Manuprāt pirmo vajag gan smagāku, gan ļaut krist uz sviras īssākā gala.
15.05.2013 21:11
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
ulzha Atslēdzies
Koto Member

Ziņojumi: 683
Pievienojās: May 2006
Reputācija: 16
Ziņojums: #5
Es rakstīju "ja masas vienādas". Ar dažādām, protams, viss štokos.
15.05.2013 23:27
Aivis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 269
Pievienojās: Apr 2006
Reputācija: 5
Ziņojums: #6
(15.05.2013 23:27 )ulzha rakstīja:  Es rakstīju "ja masas vienādas". Ar dažādām, protams, viss štokos.

Mans prātojums ir par gadījumu, vai uzlidos augstāk, ja sviras abi gali ir vienādi, bet ložu masas atšķirīgas? Vai viena lode nokrītot var iekustināt vieglāku lodi ar lielāku ātrumu? Protams, man pašam pietiktu ar pāris eksperimentiem lai kaut kādu teorētisku pamatojumu pielāgotu, bet tagad ārā ir silts laiks. Razz
16.05.2013 16:24
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija