Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vajag viedokļus.
Autors Ziņa
margrieta Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 3
Pievienojās: Jan 2014
Reputācija: 0
Ziņojums: #1
Vajag viedokļus.
Sveiki!

Jautājums ir, kā aprēķināt valūtas kursa vidējo svārstīgumu pēdējo 5 gadu laikā?
Šķiet, ka tur nav nekas sarežģīts, bet kamēr pati domāju, lapbrāt palasītu citu viedokļus.
26.03.2014 11:48
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Blekss Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 712
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: -2
Ziņojums: #2
RE: Vajag viedokļus.
Hmm kā tu definē "vidējo svārstīgumu"?

es to uzvreu tā:
x1,x2,x3..xn - valūtas vērtību atskaites punkti (pa dienām, mēnešiem, stundām, vienalga)

vidējais svārstīgums = ((x1-x2)+(x2-x3) ... (x(n-1) -xn))/(n-1) = y

Tātad valūta svārstās apmēram pa y vienībām.

bet tas tāds mans pusminūtes prātuļojums, lai arī neesmu ne ekanomists, ne matemātiķis ne arī īpaši gudrs Smile
26.03.2014 12:45
margrieta Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 3
Pievienojās: Jan 2014
Reputācija: 0
Ziņojums: #3
(26.03.2014 12:45 )Blekss rakstīja:  Hmm kā tu definē "vidējo svārstīgumu"?

es to uzvreu tā:
x1,x2,x3..xn - valūtas vērtību atskaites punkti (pa dienām, mēnešiem, stundām, vienalga)

vidējais svārstīgums = ((x1-x2)+(x2-x3) ... (x(n-1) -xn))/(n-1) = y

Tātad valūta svārstās apmēram pa y vienībām.

bet tas tāds mans pusminūtes prātuļojums, lai arī neesmu ne ekanomists, ne matemātiķis ne arī īpaši gudrs Smile

Tagad lasu par historical volatility un skatos, kas man sanāk.
Nu ar svārstīgumu es saprotu, par cik vidēji kurss svārstās ap vidējo vērtību.
26.03.2014 12:50
Atslēdzies
Suq Madiq

Ziņojumi: 468
Pievienojās: Nov 2005
Reputācija: 11
Ziņojums: #4
Es vispirms sadalītu visu apskatāmo intervālu vairākos gabalos, kur katram gala punktus nosaka lielākie ekstrēmi visā pārskata termiņā (n lielākie vai sākot no robežas x - domā pats un eksperimentē). Tālāk - no katras dienas/n-dienu/nedēļas (vidējo vai sākuma/beigu) vērtības atņem vidējo intervālā. Iegūsi +/- novirzes individuāliem punktiem attiecīgajā periodā.
Svārstīgumam vari piekārtot skaitli, kas ir summa no visām individuālajām novirzēm kvadrātā (http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_de...examples).

Nezinu kāds tev mērķis, bet manuprāt pilnībā globāli vai pilnībā lokāli vidējo nevajag ņemt, jo lielus lēcienus ietekmē lieli notikumi, kas parasti nav prognozējami (kā tagad - invāzija Krimā vs rubļa vērtība)
26.03.2014 15:30
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija