Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Studiju izvēle
Autors Ziņa
EmmaK Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 2
Pievienojās: Dec 2013
Reputācija: 0
Ziņojums: #1
Studiju izvēle
Sveiki!
Tūlīt jau jāpiesakās studijām, taču vēl līdz galam neesmu izlēmusi ko īsti vēlos. Pagaidām man ir šādi varianti un neviens nav tā ka nereāli saistītu.
1. LU - Matemātiķis statistiķis
2. RTU - Automātika un datortehnika
3. RTU - Datorsistēmas
4. RTU - Finanšu inženierija
5. RTU - Muitas un nodokļu administrēšana
Visvairāk man interesē tieši matemātiķis statistiķis, taču īsti nesaprotu vai šī studiju programma ir perspektīva? Darbs būs pēc studijām? Apmēram kādās robežās varētu būt alga? Un kā ir ar apmaiņas programmām?
Palīdziet, lūdzu!!!

Un kā ar darbu studiju laikā, apmēram no kura kursa ir iespējams atrast darbu šajā jomā?
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 30.06.2014 22:03 EmmaK.)
30.06.2014 22:02
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Dr. evel Atslēdzies
pasaule buus mana!!!

Ziņojumi: 566
Pievienojās: Dec 2008
Reputācija: 1
Ziņojums: #2
RE: Studiju izvēle
Daudzi cilvēki pēc matemātiķu statistiķu absolvēšanas strādā apdrošināšanā, ko viņu tur dara, to gan nezinu.

Pats esmu beidzis matemātiķus (ne statistiķus), varu padalīties, kādus secinājumus esmu guvis strādājot.

Viens no virzieniem, kur matemātiķi var labi izpausties, ir analītika un datu apstrāde. Visiem lieliem uzņēmumiem ir lielas datu bāzes, no kurām vajag izgūt un apstrādāt datus, veikt ar tiem aprēķinus, analizēt un reportēt. Laba matemātiskā izglītība ir labs priekšnosacījums, lai šos uzdevumus veiktu augstā līmenī.

Otrs virziens, protams, ir programmēšana. Jāprogrammē matemātiķos ir diezgan daudz, pārsvarā gan tās nav tradicionālās valodas, kas ir pieprasītas industrijā, bet galvenais, ka iemācīsies būvēt sarežģītus algoritmus un tos programmēt. Manuprāt, tas ir galvenais priekšnosacījums, lai kļūtu par labu programmētāju.

Ja gribi manu ieteikumu, tad tas ir tāds - mācies labi programmēšanu un matemātiku, tad labi apmaksātu darbu noteikti atradīsi.

Svarīgais jautājums par algu. Atbilde - ja labi parādīsi sevi atlases procesā, cik paprasīsi, tik arī iedos, varbūt pat vairāk Smile

Apmaiņas programmās arī vari braukt, gan praksē, gan arī studēt. Manā laikā bija Vācija un Čehija, tagad varbūt kaut kas ir nācis klāt. Iesaku tur braukt, lieliska pieredze.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 04.07.2014 20:35 Dr. evel.)
04.07.2014 20:26
Fšrs Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 14
Pievienojās: Jul 2014
Ziņojums: #3
Nolinkošu savu iepriekšējo atbildi uz līdzīgu jautājumu (http://fizmati.lv/forums/thread-6233.html).

Strādāt droši vien varētu sākot no 3. kursa, kad ir radies priekšstats, kas no tevis tiek eksāmenos sagaidīts. Tas atkarīgs arī no darba devēja labvēlības.

Ļaunais doktor ēvele, visu cieņu, bet "iedos, cik paprasīsi"??? Pasaki, man, lūdzu, kurš ir tas lieliskais uzņemums Latvijā ar tādu kadru vervēšanas politiku, jo es tur gribu strādāt!
05.07.2014 15:42
gaidiskrumins Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 1
Pievienojās: Jul 2014
Ziņojums: #4
Hei! Es ieteiktu iet uz tavu pirmo izvēli Wink Paskaties, cik pieprasīta tā programma ir ārzemēs un kādu piķi maksā!!!
10.07.2014 16:19
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija