Buras gaisā un aiziet jūriņā!
Uzreiz brīdinu par savu subjektīvo viedokli, jo esmu saraksta "Kaktuss" biedrs, kas nozīmē, ka uz lietām skatos caur citu prizmu, ne kā tie, kuru viedokļiem pieķeros zemāk.
Diemžēl, bet darbojas apzīmējums, ka: "dzeram visi kopā, bet taisnība katram sava"!
=======================================================================================
Lai potenciālajiem kandidētājiem lielāka saprašana par to cik viegli/grūti tikt SP no liela vai maza saraksta, tad tīri uzskatāmībai diezin vai pietiek dod kā piemēru, viena gada vēlēšanu rezultātus, tāpēc zemāk ir arī 2012., 2011., uc.
2012. gada saraksti:
http://goo.gl/spqx12
2012.gada rezult.:
http://goo.gl/QT7CKe
2011.gada saraksti:
http://goo.gl/b4WuL7
2011.gada rezult.:
http://goo.gl/B6WcxC
2010.gada saraksti:
http://goo.gl/xjRwDn
2010.gada rezult:
http://goo.gl/MWP7lE
Mans favorīts ir `11, kad TuAk tiek ievēlēti 5/13=0.38, bet MO 20/25=0.80, tālāk jau katrs var pats pasmadzeņot, cik jēdzīgi ir spriest par to vai tiksi ievēlēts iedod viena, t.i., pag. gada rezultātus. Senāka gadu rezultātus interesenti var pameklēt fizmati.lv meklētāja. Un ceru, ka manis uzskaitīto gadu piemēri padara joo apgalvojumu: "Var redzēt, ka no mazāk pārstāvētās partijas padomē tiek visi kandidāti, arī tie, kuriem mīnusu tikpat cik plusu.", par invalīdu.
=======================================================================================
Atļaušos gan piekrist, gan nepiekrist šim: ""Mandāts jau nav svarīgs, darboties var tāpat!" ir veckursnieku mantra. Jaunajiem fizmatu censoņiem mandāts ir akceptēšana, atzīšana fakultātē un tās kolektīvā. Otrkārt, tas uzliek arī atbildību. "
Piekrītu par to veckursnieku mantru! Tieši tāpēc jau tā ir veckursnieku, cilvēki, kas savu artavu SP jau atdevuši, savu pieredzējuši un tam, ko darām mēs jau cauri izgājuši, mantra. Jo šeit pilnīgi noteikti, manuprāt, viņi var spriest par lietām labāk/objektīvāk, jo neesot vairs paši iekš SP, spēj uz tās darbību paskatīties citām acīm un tieši tāpēc, ka tam visam jau cauri izgājuši arī saprot, ka mandāts nav vajadzīgs, lai darbotos, lai gūtu atzinību! Tieši veckursnieki, manuprāt, ir tie, kuros jaunajiem ir jāieklausās un jo plašāks veckursnieku spektrs un viedokļu dažādība, jo labāk, lai izvērtētu, kas ir patiesi nozīmīgi iekš SP un kas nav!
Nepiekrītu par to daļu: "Jaunajiem fizmatu censoņām mandāts ir akceptēšana, atzīšana fakultātē un tās kolektīvā." - ja Jūs jaunajiem censoņām jau pašā saknē iesējat, to ka, lai viņi tiktu akceptēti, atzīti fizmatu kolektīvā ir nepiecašams mandāts, tad nu loģiski, ka viņi tā arī uzskatīs. Vajag tomēr domāt līdzi, ko runājam un sakām jaunajiem, jo patīk tas vai ne, bet viņi ieklausās vecākajos studentos un tas ko sēsi, būs arī jāpļauj- labāk, lai pļauja ir ražīga (ar to domāju, ka mērauklai ir jābūt izdarītajiem darbiem, iniciatīvas uzņemšanās, nevis mandāta iegūšana par visām varītēm jau pašā sākumā, jo esmu gatavs apēst savu bārdu, ja pēc pavasara sesijas, visi kandidējušie fukši nebūs tikuši pie tik ļoti "svarīgajiem" mandātiem. sevi ir jāpierāda ar darbiem, nevis: "apskaties kādi man amati".)
=======================================================================================
Ko tieši un kā esam uzpūtuši par Nablas nostāju?- jo cenšamies balstīties un, manuprāt, balstāmies, tikai un vienīgi no info, ko publicējat, ne uz pašu izdomātām pasakām. Un kā no tā augstāk esošā var nespriest par saraksta prioritātēm, ja jaunajiem tiek atklāti dēstīts iekšā, ka lai gūtu atzinību no citiem fizmatiem, tev vajag mandātu?
=======================================================================================
Šajā teikumā Jums sanācis atklāties, man patīk: " (lai gan šeit parādās tas, ka vieniem galvenais ir piedalīties, bet tas gala iznākums īsti neizskatās svarīgs, savukārt otri iet līdz galam, ja jau piedalies, tad ar mērķi uzvarēt, bet tomēr neuzskatu, ka šī ir prioritāte.)"
Grūti spriest kura teikuma daļa ir adresēta konkrēti kādam no sarakstiem. Ja Kaktusam adresēta ir tā, ka: "galvenais ir piedalīties, bet tas gala iznākums īsti neizskatās svarīgs", tad lūdzu:
http://goo.gl/A6eFm8 , šeit pie pirmā ieraksta ir apskaidrots, ko mēs "Kaktuss" gribam (šaubos, ka tas parāda, ka mums nav svarīgs gala iznākums), līdz ar to vai nu neesat iepazinušies, ko mēs gribam izdarīt vai arī esat nonākuši pretrunā ar pausto. Ja tomēr adresēta mums tika tā otrā: "otri iet līdz galam, ja jau piedalies, tad ar mērķi uzvarēt", tad to mēs arī darām- ejam līdz galam (ar mērķi izdarīt, ko solām), jo, vismaz es uzskatu, ka ja tiks nodrošināts vairākums ar cilvēkiem, kas domās par SP ir uz viena viļņa ar mums, tad ir lielāka iespējamība, ka mēs ne tikai būsim solījuši, bet arī izdarīsim to, ko solām!
=======================================================================================
Tālāk ir manāma balstīšanās tikai un vienīgi no rakstītāja pieredzes, ar to es domāju šo:"Par mandātu piekrītu abām pusēm. Var izdarīt daudz bez mandāta, tiesa gan šie aktīvisti rodas pēc pirmā gada/semestra, kad ir sapratuši, ko vēlās mainīt. " - Nedomāju viss, ka šie aktīvisti rodas pēc pirmā gada/semestra. Lūk izcili piemēri, kas darbojušies kā aktīvisti no sākta gala (uzskaitīšu divus, bet sarakstu var paturpināt): Jānis Eglīts, pirmajā kursā pie mandāta netika, otrajā kursā mandāts bija uz 2.ned., jo to pēc tam nolika (iemeslus jautājat paši, bet, ja pareizi atceros tie diez gan stipri balstījās tā brīža sapistajā kolektīvā), bet tā visa laikā, visa pirmā kursa garumā bija iekšā SP, noorganizēja mini-turnīru, piedalījā FMD rīkošanā, mācījās virvju lietas, un tālāk sadarbojoties ar vecbiedriem organizēja apmācības jaunajiem, aktīvi piedalījās 2013.gada Baldones rīkošanā un par 2014. gada Baldoni, šī gada pirmkursnieki var spriest paši, jo tieši viņš bija tās veidotājs! Mikus Milgrāvis, pirmajā kursā nekandidēja vispār, otrajā bija mandāts uz 2.mēn, taču SP ir piesaistīts jau no pirmā, kursa aktīvi darbojoties aktīvista līmenī, darot dažādos mazos melnos darbiņus, kuriem bijis laiks piespiesties, paralēli darba un mācībām (konkrētas lietas gan jau pats uzskaitīs, ja kādam būs vēlme to dzirdēt).
Ar šiem piemēriem domāju to, ka viss ir atkarīgs no tā, cik daudz uzmanības Tu pievērs, katram, kas ir izrādījis vēlmi darboties ne tikai pirms vēlēšanām, bet pats galvenais pēc tām. Cik daudz info Tu nodod pēc vēlēšanām, par konkrētām iesaistes lietām. Tāpēc, ja būsim atvērti un informēsim studentus, tad tad aktīvisti neradīsies, ne tikai pēc gada/semestra, bet darbosies arī jau no sākuma.
=======================================================================================
Kārtēja spiešana uz mandāta svarīgumu, kur pretēji piemēri ir manis rakstītajā vienu rindkopu augstāk:"Pēc "Faktoriāla" ir parādījusies sajūta, ka ir lieliski pirmkursnieki un viņiem pavisam noteikt ir jādod iespēja un stimuls darboties, netikšana padomes sastāvā tīri psiholoģiski var nosist vēlmi darboties vēlāk (šo es saku no personīgās pieredzes, lai gan mans gadījums izrādījās salīdzinoši veiksmīgs, jo vēlāk tomēr iesaistījos). Lai cik bēdīgi tas nebūtu, tas ir jāatzīst, es necenšos šo ideju popularizēt, tikai norādīt uz faktu."
Lieliski pirmkursnieki bija arī pagājušajā gadā, tikai diemžēl, tad nebija neviens, kas viņus savāks, motivēs darbiem. Protams, iespēja ir jādod, bet ne tādā veidā, ka tiek propagandēts, ka, lai darbotos nepieciešams mandāts, citādi netiksi atzīts. Manuprāt, iespēja ir jādod atgādinot, ka esam atvērti ikviena studentam, piesaistot pie kādiem projektiem, uzrunājot jaunos, nevis- esam ievēlēti un darām lietas tie, kam ir mandāti un vēl kādu čomu pasaucam.
"netikšana padomes sastāvā tīri psiholoģiski var nosist vēlmi darboties vēlāk"- pilnīgi piekrītu, ka tas var un arī nosit vēlmi darboties, bet, jau atkal, tādā gadījumā, ja jaunajiem tiek dēstīts no sākta gala cik "nozīmīgs" ir mandāts ,lai darītu, iesaistītos. Tādā gadījumā, ja pēc vēlēšanām neej un nerunā ar mandātus neieguvušajiem cilvēkiem, nepiesaisti viņus tālāk, neaicini uz darba grupām un citām kopīgām sanākšanām. Ja Tev šķitīs, ka visa pamatā ir mandāts un kaut kāds "īpašs" amats, tad loģiski, ka neiegūstot to, ko kāroji, t.i., mandatu, vēlme darboties pazūd, bet nu tas atkārājas no tā, kas nu katram ir tās prioritātes. Un līdz ar augstāk uzskaitīto domāju, ka frāze par fakta norādīšanu: "tikai norādīt uz faktu." ir invalīda.
Ceru, ka jaunie, kas bija "Faktoriālā" atcerēsies, ko stāstīja lektori un paši varēs izspriest, kas tad ir tas svarīgais- mandāts/amats vai izdarīto darbu saraksts.
=======================================================================================
Nesapratu, kas īsti ir šis:"Līdz ar to lielā sāpe par to, ka kāds iespējams piedāvā tikt visiem pirmkursniekiem jau ar pirmo piegājienu SP, nešķiet līdz galam pareiza un apdomīga. Varbūt pajautājiet sev vai gadījumā jūsu cepšanās nav par kaut ko tomēr citu?"
Pirmkārt, te jau manāma ir nepamatota apmelošana, jo, kā minēts: "piedāvā tikt visiem pirmkursniekiem", ir klaji meli. No kurienes tāda informācija, ka piedāvāts visiem pirmkursniekiem, kas šogad uzsākuši studijas FMF (tieši to es sapratu ar frāzi "visi pirmkursnieki")?
Varbūt labāk Jūs pajautājiet mums kāpēc mēs bijām pirmie, kas uzrunāja pirmkursniekus, kāpēc tieši pirmkursniekus un kāpēc tieši tos, kurus tad, beigās uzrunājām, jo pilnīgi noteikti tie nebija visi (ja kādam interesē varu uztaisīt sarakstu ar konkrētiem vārdiem, uzvārdiem, kas tika uzrunāti).
=======================================================================================
"Tiem, kas kandidē ne pirmo gadu SP prioritātei būtu jābūt tieši spēcīga sastāva izveide, kas arī nozīmē jaunu darba roku piesaisti un pēc iespējas ātrāka iesaisti. Neatkarīgi no saraksta, kurā viņi vēlas kandidēt. Lai gan piedāvāt sava saraksta biedriem dzīves skolas opciju, kopā ar nebūšanu sastāvā ir jauna un interesanta pieeja. Skatīsimies kā rezultēsies."
Paldies, ka minēji par "ne pirmo gadu kandidātu" SP prioritāti, jo kā izrādās 15.10.14. plkst. 13:18, publicējām (
http://goo.gl/A6eFm
, kas ir mūsu 3 galvenās prioritātes un smejies vai raudi, bet tur ir minēts, ka vēlamies izveidot spēcīgu, darbotiesspējīgu pašpārvaldi!

Un to arī darām, piesaistām jaunos, un plašā spektrā, nevis kādu pārīti īpaši izvērtētu cilvēku.
Kā arī ļoti žēl, ka, kā manāms, galīgi ir laists gar ausīm "Faktoriālī" dzirdētais un netika uztverta mana doma, par SP, kā dzīves skolu vēl pirms iekāpšanas lielajā dīķī. Tas attiecas uz šo teikumu: "Lai gan piedāvāt sava saraksta biedriem dzīves skolas opciju, kopā ar nebūšanu sastāvā ir jauna un interesanta pieeja. Skatīsimies kā rezultēsies"- vairāk jāklausās un mazāk jārunā, tas ir tas ko iesaku, ne ar to teikumu, bet attiecībā uz to, kā tika interpretēta man doma par "dzīves skolu".
=======================================================================================
Ceru, ka neaizvainoju nevienu personīgi, jo tāds nebija mērķis un to necentos darīt.
Kā arī atvainojos par gramatikas kļūdām!
Aicinu arī atcerēties, ka lai arī tagad esam nosacīti "pretējās frontēs", bet pēc vēlēšanām vajadzēs močīt kopā!