Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vēlēšanas 2014
Autors Ziņa
Mikus M. Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 12
Pievienojās: Nov 2013
Reputācija: 2
Ziņojums: #1
Vēlēšanas 2014
Tā kā šeit, forumā, nav sākušās nekādas diskusijas par FMF SP vēlēšanām 2014, tad centīšos tās atklāt.

1. Drīzumā būšot vēlēšanas - Forši!

2. Veidojas saraksti - Forši! - cik dzirdēts šeit un twitter, pašlaik top 3 saraksti, bet cerams taps vel! :
-"Nabla Prim", ticis izziņots twitter un Fizmatu forumā;
-"Kaktuss", ticis izziņots twitter un Fizmatu forumā;
-"Kaku tuss", ticis izziņots twitter. Nosaukums, manuprāt, gan šķiet diezgan drosmīgs, bet lai nu būtu.

3. Jau sākas nelielas diskusijas, kas norāda uz sarakstu prioritātēm un viedokļiem - Forš!

Tad nu aiziet!

No manas puses:
Pieļauju domu, ka daļa Fizmatu foruma lasītāju nav twitter.com, tāpēc atļaušos iekopēt, manuprāt, diezgan interesantu diskusiju iepriekš minētajā vietnē šeit, (apzīmējumi Kaktuss (K), Nabla Prim (NP), Ģirts (Ģ), Aigars Rasnačs (AR), Mikus Milgrāvis (MM):
-K: @NablaPrim a kā ir, kad aģitējat jaunus biedrus, baidot viņus, ka, no citiem sarakstiem kandidējot, būs grūtāk tikt pie mandāta? Smile
-MM: @kaktuss_FMF @NablaPrim @FMFSP 2 gadus būdams aktīvists, man likās, ka mandāts nav galvenais. Izrādās, ka ne - tas pat strādā kā arguments.
-Ģ: @MikusMm @kaktuss_FMF @NablaPrim sorry, bet ja mēs mandātu atmetam pēc būtības, tad priekš kam vēlēšanas?
-MM: @sneakysea @kaktuss_FMF @NablaPrim Mandātam nevajadzētu būt iemeslam darīt/nedarīt, atbalstīt/noliegt, būt/nebūt, iesaistīties/ne..
-MM: @sneakysea @kaktuss_FMF @NablaPrim Mandātam jābūt privilēģijai, ko piešķir, ja vēlētājs atbalsta konkrētās idejas, mērķus, kolektīvu.
-Ģ: @MikusMm @kaktuss_FMF @NablaPrim Šīs privilēģijas stipri apdraud aritmētika ar 25 cilvēkiem. Kāpēc netikušajiem jābūt mazāk priviliģētiem?
-Ģ: @MikusMm @kaktuss_FMF @NablaPrim Nav jau tā, ka viņi ir sliktāki/mazāk darīt griboši par augstāk izsētajiem. Vienkārši visi netiek, punkts
-Ģ: @MikusMm @kaktuss_FMF @NablaPrim Pamatā ir vēlme darboties, bet, ja mandāts tiešām nav arguments, tad nav vērts taisīt to cirku ar vēlēšanām
-MM: @sneakysea @kaktuss_FMF @NablaPrim Mums atšķiras viedokļi par partijas būtību- manuprāt, tie ir domu, ne mandātu biedri. Šo čatu beidzam!
-Ģ: @MikusMm Beidzam -- bet turpmāk manu uzskatu definēšanu atstāj manā ziņā!
-AR: @sneakysea @MikusMm @kaktuss_FMF @NablaPrim kas ir tas, ko Tu ar savu mandātu esi izdarījis SP, ko nevarētu izdarīt arī bez tā?
-Ģ: @treneris_ @MikusMm C'mon. Runa nav par mani/mandātu -- kāpēc tiek taisīta partija, ja nevienam tajā nav nepieciešams mandāts?
-AR: @sneakysea @MikusMm uz jautājumu tāpat neatbildēji Smile
-Ģ: @treneris_ @MikusMm Tas pats ar Tevi, kaut gan mans jautājums vismaz attiecas uz sākotnējo argumentu.
-AR: @sneakysea @MikusMm pag vecīt,es tomēr pajautāju pirmais un nav arī tā,ka man jautājums balstītos kādos mākoņos nevis tajā,ko biji rakstijis
-Ģ: @treneris_ @mikusmm Atbilde uz Tavu jautājumu: esmu balsojis SP sēdēs. Īpaši būtiski - pirmajā sēdē, kur tika izlemts sasaukuma virziens.
-AR: @sneakysea @MikusMm normāli, vismaz bicīti uzkačāji Wink
-Ģ: @treneris_ bet stāsts tik un tā par to, ka mandāts ir legit arguments. To nevar apgāzt, nenonākot loģiskā pretrunā. Citādi kāpēc startēt?
-AR: @sneakysea @MikusMm un atbilde uz man uzdoto- lai iegūtu vairākumu un īstenotu saraksta virzītos darbus un mērķus turpmākajam gadam
-AR: @sneakysea tāpēc,lai iemācītos lietas,ko lekciju solā Tu neiemācīsies,dzīves skola vēl pirms lielās dzīves,kā arī pārējais, ko sniedz citiem
-Ģ: @treneris_ Netikt ievēlētam, jo paliec aiz strīpas = dzīves skola?

Ceru, ka neesmu kļūdījies ar kāda iniciāļu ierakstīšanu pie attiecīgā ieraksta, jo tas tika darīts manuāli.

Šis nav domāts kā aģitācija, bet gan informācijas izplatīšana arī foruma dalībniekiem. Diskutējam, apspriežam un domājam, padomājam, izdomājam, tad balsojam.
21.10.2014 01:32
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
joo Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 98
Pievienojās: Sep 2012
Reputācija: 0
Ziņojums: #2
RE: Vēlēšanas 2014
Edit: Viss šajā postā paustais ir mans personīgais viedoklis, izņemot pēdējo baumu rindiņu.

Aicinu diskusijas aizsācēju nepaturēt pie sevis būtisku informāciju - tekstā minētais Ģirts plašāk ir pazīstams kā Ģirts Zāģeris.

Mandātu iegūt ir vieglāk no mazākas partijas, mazākas iekšējās konkurences dēļ.
Svaigākais piemērs ir FMF SP vēlēšanas pirms gada:
kandidātu saraksti
ievēlētie
Var redzēt, ka no mazāk pārstāvētās partijas padomē tiek visi kandidāti, arī tie, kuriem mīnusu tikpat cik plusu.

"Mandāts jau nav svarīgs, darboties var tāpat!" ir veckursnieku mantra. Jaunajiem fizmatu censoņiem mandāts ir akceptēšana, atzīšana fakultātē un tās kolektīvā. Otrkārt, tas uzliek arī atbildību.

Baumo, ka startēs vēl vismaz divas partijas.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 21.10.2014 15:02 joo.)
21.10.2014 02:00
pjankovska Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 7
Pievienojās: May 2013
Ziņojums: #3
Es uzskatu, ka Nabla Prim nostāja ir uzpūsta un izvilkta no konteksta, tātad tomēr aģitācija no Kaktusa puses, un no šī konkrētā gadījuma nevajadzētu spriest par sarakstu prioritātēm. (lai gan šeit parādās tas, ka vieniem galvenais ir piedalīties, bet tas gala iznākums īsti neizskatās svarīgs, savukārto otri iet līdz galam, ja jau piedalies, tad ar mērķi uzvarēt, bet tomēr neuzskatu, ka šī ir prioritāte.)

Par mandātu piekrītu abām pusēm. Var izdarīt daudz bez mandāta, tiesa gan šie aktīvisti rodas pēc pirmā gada/semestra, kad ir sapratuši, ko vēlās mainīt.

Pēc "Faktoriāla" ir parādījusies sajūta, ka ir lieliski pirmkursnieki un viņiem pavisam noteikt ir jādod iespēja un stimuls darboties, netikšana padomes sastāvā tīri psiholoģiski var nosist vēlmi darboties vēlāk (šo es saku no personīgās pieredzes, lai gan mans gadījums izrādījās salīdzinoši veiksmīgs, jo vēlāk tomēr iesaistījos). Lai cik bēdīgi tas nebūtu, tas ir jāatzīst, es necenšos šo ideju popularizēt, tikai norādīt uz faktu.

Līdz ar to lielā sāpe par to, ka kāds iespējams piedāvā tikt visiem pirmkursniekiem jau ar pirmo piegājienu SP, nešķiet līdz galam pareiza un apdomīga. Varbūt pajautājiet sev vai gadījumā jūsu cepšanās nav par kaut ko tomēr citu?

Tiem, kas kandidē ne pirmo gadu SP prioritātei būtu jābūt tieši spēcīga sastāva izveide, kas arī nozīmē jaunu darba roku piesaisti un pēc iespējas ātrāka iesaisti. Neatkarīgi no saraksta, kurā viņi vēlas kandidēt. Lai gan piedāvāt sava saraksta biedriem dzīves skolas opciju, kopā ar nebūšanu sastāvā ir jauna un interesanta pieeja. Skatīsimies kā rezultēsies.

P.S. Šķiet, ka arī šeit ir saskatāmas pretrunas, jo lai vai kā šajā sasaukumā biji kandidējis un arī biji ticis, tad nu nav tā, ka esi tīri aktīvists.

(21.10.2014 01:32 )Mikus M. rakstīja:  -MM: @kaktuss_FMF @NablaPrim @FMFSP 2 gadus būdams aktīvists, man likās, ka mandāts nav galvenais. Izrādās, ka ne - tas pat strādā kā arguments.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 21.10.2014 08:04 pjankovska.)
21.10.2014 06:49
Mikus M. Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #4
Nenorādīju Ģirta uzvārdu, jo twitter tas nebija norādīts.

"lai gan šeit parādās tas, ka vieniem galvenais ir piedalīties, bet tas gala iznākums īsti neizskatās svarīgs" - aicinu neizdarīt diagnozi, pirms pārbaudes. Rezultāts ir svarīgs, tieši tāpēc šis tika pacelts, jo
"-MM: @sneakysea @kaktuss_FMF @NablaPrim Mandātam jābūt privilēģijai, ko piešķir, ja vēlētājs atbalsta konkrētās idejas, mērķus, kolektīvu.", nevis, ja izrādītos, ka kāds ir ticis sasaukumā tikai tāpēc, ka bija kaut kur pierakstīts, īsākā sarakstā, bet neiet ar saraksta uzstādītajiem mērķiem un vīziju -nenorādu uz Jums, bet vispārgīgi. Tas liktu uzdot jautājumu, kāpēc tad tiek veidoti saraksti, nevis vēlēts par indivīdiem vai vienu milzu sarakstu?

Manuprāt, par dzīves skolu bija domāta viena no SP būtības sastāvdaļām, nevis mūsu izvirzītais arguments vai mērķis.

"P.S. Šķiet, ka arī šeit ir saskatāmas pretrunas, jo lai vai kā šajā sasaukumā biji kandidējis un arī biji ticis, tad nu nav tā, ka esi tīri aktīvists."- Taisnība, ir bijuši šie 2 mēneši manu tagadējo 2,2 gadu studijās. Bet tas nav ietekmējis manu darbību nedz tad, nedz pēc.
21.10.2014 08:31
joo Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 98
Ziņojums: #5
(21.10.2014 08:31 )Mikus M. rakstīja:  Nenorādīju Ģirta uzvārdu, jo twitter tas nebija norādīts.

Sapratu, paldies !

(21.10.2014 08:31 )Mikus M. rakstīja:  "P.S. Šķiet, ka arī šeit ir saskatāmas pretrunas, jo lai vai kā šajā sasaukumā biji kandidējis un arī biji ticis, tad nu nav tā, ka esi tīri aktīvists."- Taisnība, ir bijuši šie 2 mēneši manu tagadējo 2,2 gadu studijās. Bet tas nav ietekmējis manu darbību nedz tad, nedz pēc.

2 mēneši kaut kā nelīmējas kopā ar iekļūšanu SP 2013. gada vēlēšanās, t.i. pirms gada.
21.10.2014 10:16
Mikus M. Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #6
Šķiet, ka nesaprotu, ko Tu ar to vēlies pateikt.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 21.10.2014 10:54 Mikus M..)
21.10.2014 10:53
Laura Vēze Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 23
Pievienojās: Sep 2009
Reputācija: -2
Ziņojums: #7
Man šķiet, ka, lai jaunie saprastu, ka var un vajag darboties bez mandāta, ir nepieciešams uzsvērt to biežāk un vairāk. Par spīti tam, ko saka statistika.

Un, jā, dibiniet vēl sarakstus, aģitējiet un strīdieties, man patīk!
Vienīgi neaizmirstiet, ka jāstrādā tomēr būs visiem kopā.
Veiksmi!
21.10.2014 11:17
Ģirts_Z Atslēdzies
Pīp' mutē
**

Ziņojumi: 19
Reputācija: 1
Ziņojums: #8
Šķiet, vajag ieviest nedaudz skaidrības manos izteikumos, jo 140 rakstzīmju ierobežojums tviterī reizēm liek pietaupīt paskaidrojumus.

Tātad, visa šī jezga sākās ar @kaktuss_FMF tvītu, raidītu @NablaPrim virzienā:

"@NablaPrim a kā ir, kad aģitējat jaunus biedrus, baidot viņus, ka, no citiem sarakstiem kandidējot, būs grūtāk tikt pie mandāta?"

Uzreiz: neviens šādi netika aģitēts. Vienīgā situācija, ko spēju atsaukt atmiņā, bija mana personīgā runāšanās ar pāris pirmkursniekiem, vēlēšanu pārspriešana. Sarunas gaitā uzpeldēja informācija, ka Kaktuss taisās veidot 25 cilvēku partiju, kas manī izsauca neizpratni, kuru, starp citu, ar mani dalīja arī viens otrs pirmkursnieks (jebšu aģitējamais, @kaktuss_FMF vārdiem runājot).

Kāpēc neizpratni? Katram, kas draudzējas ar aritmētiku (lasīt: jebkuram fizmatam) ir skaidrs, ka 25 cilvēku partija pilnā sastāvā jaunajā SP sasaukumā netiks, kādi n beidzamie paliks aiz borta. Tas ir absolūti neizbēgami. Ticams, ka nevienā partijā neeksistē kastu sistēma, proti, visi ir vienlīdzīgi. Taču, sastādot partijas sarakstu ar kārtas numuriem, pēdējiem n cilvēkiem tiek pateikts, ka viņiem mandātu piešķirt nav paredzēts. Šāds modelis, saprotams, var radīt šaubas kandidātos, un nevar teikt, ka tas nav derīgs arguments.

Kaktusa atbilde uz šo nez kāpēc bija par mandāta lietderīgumu kā tādu. Es personīgi nevienā brīdī neapgalvoju, ka mandāts ir priekšnosacījums aktivitātei SP labā. Tas atspoguļojas manā atbildē uz jautājumu par to, ko esmu izdarījis, ko nevar bez mandāta - atbilde ir praktiski tukša, kaut arī nebūt nav tā, ka esmu darījis maz. Bet no tā nevar vispārināt - varam apskatīt citus Nablas kolēģus, kuri ir SP valdē (kas nav iespējams bez mandāta). Gribu izcelt Aigaru Langinu, kurš, vadīdams akadēmisko darba grupu, ir atrisinājis sen, sen sasāpējušo jautājumu par ķīmijas pasniedzēju fiziķiem, kā arī iekustinājis tādas problēmas kā matemātiķu e-studiju materiālu neesamība un datoru I kursa satura maiņa. Bez mandāta viss šis paliktu nepadarīts, un tas ir viens piemērs.

Vērts pieminēt, ka pirmkursnieku kandidātiem mandāta iegūšana nozīmē arī ko vairāk - ir grūti būt aktīvistam, ja nav izpratnes par SP darbību. Šo var pamatā izprast tikai no pieredzes - un tai priekšnosacījums ir būt SP sastāvā. Runāju no personīgas pieredzes, jo pagājušā sasaukuma darbības sākumā tikai uzņēmu informāciju par to, kā lietas notiek, bet, gadam turpinoties, varēju sākt uzņemties iniciatīvu. Nav noslēpums, ka šogad liela daļa kandidējošo ir pirmkursnieki - tieši viņiem mandāta iegūšana iegūst papildu nozīmi, īpaši tāpēc, ka viens no motivējošiem faktoriem mēdz būt "pieredze SP tipa organizācijā", ko var iegūt tikai tad, ja reāli esi ticis SP.

-------------------------------------------

Kad nu šis būtu daudz maz iztirzāts, gribu teikt, ka uz mandātu problēmu patērējam neproporcionāli daudz laika - šķiet muļķīgi, ka partijas, kas kandidē uz iekļūšanu sasaukumā (t.i. uz mandātu iegūšanu) strīdas par mandātu jēgu. Šeit pat nav sarunas par partiju mērķiem vai filozofiju. Aicinu pievērsties aktuālo problēmu definēšanai un debatēm par pareizo risinājumu, nevis matu skaldīšanu, mēģinot rūpīgi atbildēt uz jautājumu "Kas ir mandāts?".
21.10.2014 12:03
masansr Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 14
Pievienojās: Aug 2014
Ziņojums: #9
Izskatās, ka Kaktuss mēģina dabūt pēc iespējas vairāk vietas, lai tiem 2-3 cilvēkiem, kas patiešām darbosies, būtu backup, kad viņi virzīs savas idejas. Jācer tikai, ka neiebrauks auzās ar to, ka SP* nonāks cilvēki, kuri vēlas tikai padarboties un paskatīties, bet kuriem nav īsti saprašanas, ko darbs SP prasa. Nešķiet, ka Kaktusa stratēģija ietu uz kaut kādu pašreizējās situācijas uzlabošanu. Pašreiz SP* ir daži aktīvi cilvēki, bet tas arī viss. No 25 vietām aizņemtas ir 16, acīmredzot 9 saprata, ka tas tomēr nav priekš viņiem (mans minējums). No tiem 16 kādi 10 tikai tā pa īsto darbojas. Tātad reāli no 25 ievēlētiem cilvēkiem lielākajā daļa izdomāja, ka tas tomēr nav priekš viņiem. Vai man vienīgajam šķiet, ka tas nav pareizi?

*Ar SP cilvēkiem es domāju tos, kuriem tur ir mandāti. Protams, var darboties arī bez mandāta. Šādi aktīvisti ir jau manīti pirmkursnieku starpā (jāteic gan, ne īpaši no Kaktusa).
21.10.2014 13:57
treneris Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 24
Ziņojums: #10
Buras gaisā un aiziet jūriņā!

Uzreiz brīdinu par savu subjektīvo viedokli, jo esmu saraksta "Kaktuss" biedrs, kas nozīmē, ka uz lietām skatos caur citu prizmu, ne kā tie, kuru viedokļiem pieķeros zemāk.

Diemžēl, bet darbojas apzīmējums, ka: "dzeram visi kopā, bet taisnība katram sava"!

================================================================================​=======
Lai potenciālajiem kandidētājiem lielāka saprašana par to cik viegli/grūti tikt SP no liela vai maza saraksta, tad tīri uzskatāmībai diezin vai pietiek dod kā piemēru, viena gada vēlēšanu rezultātus, tāpēc zemāk ir arī 2012., 2011., uc.
2012. gada saraksti: http://goo.gl/spqx12
2012.gada rezult.: http://goo.gl/QT7CKe
2011.gada saraksti: http://goo.gl/b4WuL7
2011.gada rezult.: http://goo.gl/B6WcxC
2010.gada saraksti: http://goo.gl/xjRwDn
2010.gada rezult: http://goo.gl/MWP7lE

Mans favorīts ir `11, kad TuAk tiek ievēlēti 5/13=0.38, bet MO 20/25=0.80, tālāk jau katrs var pats pasmadzeņot, cik jēdzīgi ir spriest par to vai tiksi ievēlēts iedod viena, t.i., pag. gada rezultātus. Senāka gadu rezultātus interesenti var pameklēt fizmati.lv meklētāja. Un ceru, ka manis uzskaitīto gadu piemēri padara joo apgalvojumu: "Var redzēt, ka no mazāk pārstāvētās partijas padomē tiek visi kandidāti, arī tie, kuriem mīnusu tikpat cik plusu.", par invalīdu.

================================================================================​=======
Atļaušos gan piekrist, gan nepiekrist šim: ""Mandāts jau nav svarīgs, darboties var tāpat!" ir veckursnieku mantra. Jaunajiem fizmatu censoņiem mandāts ir akceptēšana, atzīšana fakultātē un tās kolektīvā. Otrkārt, tas uzliek arī atbildību. "

Piekrītu par to veckursnieku mantru! Tieši tāpēc jau tā ir veckursnieku, cilvēki, kas savu artavu SP jau atdevuši, savu pieredzējuši un tam, ko darām mēs jau cauri izgājuši, mantra. Jo šeit pilnīgi noteikti, manuprāt, viņi var spriest par lietām labāk/objektīvāk, jo neesot vairs paši iekš SP, spēj uz tās darbību paskatīties citām acīm un tieši tāpēc, ka tam visam jau cauri izgājuši arī saprot, ka mandāts nav vajadzīgs, lai darbotos, lai gūtu atzinību! Tieši veckursnieki, manuprāt, ir tie, kuros jaunajiem ir jāieklausās un jo plašāks veckursnieku spektrs un viedokļu dažādība, jo labāk, lai izvērtētu, kas ir patiesi nozīmīgi iekš SP un kas nav!

Nepiekrītu par to daļu: "Jaunajiem fizmatu censoņām mandāts ir akceptēšana, atzīšana fakultātē un tās kolektīvā." - ja Jūs jaunajiem censoņām jau pašā saknē iesējat, to ka, lai viņi tiktu akceptēti, atzīti fizmatu kolektīvā ir nepiecašams mandāts, tad nu loģiski, ka viņi tā arī uzskatīs. Vajag tomēr domāt līdzi, ko runājam un sakām jaunajiem, jo patīk tas vai ne, bet viņi ieklausās vecākajos studentos un tas ko sēsi, būs arī jāpļauj- labāk, lai pļauja ir ražīga (ar to domāju, ka mērauklai ir jābūt izdarītajiem darbiem, iniciatīvas uzņemšanās, nevis mandāta iegūšana par visām varītēm jau pašā sākumā, jo esmu gatavs apēst savu bārdu, ja pēc pavasara sesijas, visi kandidējušie fukši nebūs tikuši pie tik ļoti "svarīgajiem" mandātiem. sevi ir jāpierāda ar darbiem, nevis: "apskaties kādi man amati".)

Ko tieši un kā esam uzpūtuši par Nablas nostāju?- jo cenšamies balstīties un, manuprāt, balstāmies, tikai un vienīgi no info, ko publicējat, ne uz pašu izdomātām pasakām. Un kā no tā augstāk esošā var nespriest par saraksta prioritātēm, ja jaunajiem tiek atklāti dēstīts iekšā, ka lai gūtu atzinību no citiem fizmatiem, tev vajag mandātu?

Šajā teikumā Jums sanācis atklāties, man patīk: " (lai gan šeit parādās tas, ka vieniem galvenais ir piedalīties, bet tas gala iznākums īsti neizskatās svarīgs, savukārt otri iet līdz galam, ja jau piedalies, tad ar mērķi uzvarēt, bet tomēr neuzskatu, ka šī ir prioritāte.)"
Grūti spriest kura teikuma daļa ir adresēta konkrēti kādam no sarakstiem. Ja Kaktusam adresēta ir tā, ka: "galvenais ir piedalīties, bet tas gala iznākums īsti neizskatās svarīgs", tad lūdzu: http://goo.gl/A6eFm8 , šeit pie pirmā ieraksta ir apskaidrots, ko mēs "Kaktuss" gribam (šaubos, ka tas parāda, ka mums nav svarīgs gala iznākums), līdz ar to vai nu neesat iepazinušies, ko mēs gribam izdarīt vai arī esat nonākuši pretrunā ar pausto. Ja tomēr adresēta mums tika tā otrā: "otri iet līdz galam, ja jau piedalies, tad ar mērķi uzvarēt", tad to mēs arī darām- ejam līdz galam (ar mērķi izdarīt, ko solām), jo, vismaz es uzskatu, ka ja tiks nodrošināts vairākums ar cilvēkiem, kas domās par SP ir uz viena viļņa ar mums, tad ir lielāka iespējamība, ka mēs ne tikai būsim solījuši, bet arī izdarīsim to, ko solām!

Tālāk ir manāma balstīšanās tikai un vienīgi no rakstītāja pieredzes, ar to es domāju šo:"Par mandātu piekrītu abām pusēm. Var izdarīt daudz bez mandāta, tiesa gan šie aktīvisti rodas pēc pirmā gada/semestra, kad ir sapratuši, ko vēlās mainīt. " - Nedomāju viss, ka šie aktīvisti rodas pēc pirmā gada/semestra. Lūk izcili piemēri, kas darbojušies kā aktīvisti no sākta gala (uzskaitīšu divus, bet sarakstu var paturpināt): Jānis Eglīts, pirmajā kursā pie mandāta netika, otrajā kursā mandāts bija uz 2.ned., jo to pēc tam nolika (iemeslus jautājat paši, bet, ja pareizi atceros tie diez gan stipri balstījās tā brīža sapistajā kolektīvā), bet tā visa laikā, visa pirmā kursa garumā bija iekšā SP, noorganizēja mini-turnīru, piedalījā FMD rīkošanā, mācījās virvju lietas, un tālāk sadarbojoties ar vecbiedriem organizēja apmācības jaunajiem, aktīvi piedalījās 2013.gada Baldones rīkošanā un par 2014. gada Baldoni, šī gada pirmkursnieki var spriest paši, jo tieši viņš bija tās veidotājs! Mikus Milgrāvis, pirmajā kursā nekandidēja vispār, otrajā bija mandāts uz 2.mēn, taču SP ir piesaistīts jau no pirmā, kursa aktīvi darbojoties aktīvista līmenī, darot dažādos mazos melnos darbiņus, kuriem bijis laiks piespiesties, paralēli darba un mācībām (konkrētas lietas gan jau pats uzskaitīs, ja kādam būs vēlme to dzirdēt).
Ar šiem piemēriem domāju to, ka viss ir atkarīgs no tā, cik daudz uzmanības Tu pievērs, katram, kas ir izrādījis vēlmi darboties ne tikai pirms vēlēšanām, bet pats galvenais pēc tām. Cik daudz info Tu nodod pēc vēlēšanām, par konkrētām iesaistes lietām. Tāpēc, ja būsim atvērti un informēsim studentus, tad tad aktīvisti neradīsies, ne tikai pēc gada/semestra, bet darbosies arī jau no sākuma.

Kārtēja spiešana uz mandāta svarīgumu, kur pretēji piemēri ir manis rakstītajā vienu rindkopu augstāk:"Pēc "Faktoriāla" ir parādījusies sajūta, ka ir lieliski pirmkursnieki un viņiem pavisam noteikt ir jādod iespēja un stimuls darboties, netikšana padomes sastāvā tīri psiholoģiski var nosist vēlmi darboties vēlāk (šo es saku no personīgās pieredzes, lai gan mans gadījums izrādījās salīdzinoši veiksmīgs, jo vēlāk tomēr iesaistījos). Lai cik bēdīgi tas nebūtu, tas ir jāatzīst, es necenšos šo ideju popularizēt, tikai norādīt uz faktu."
Lieliski pirmkursnieki bija arī pagājušajā gadā, tikai diemžēl, tad nebija neviens, kas viņus savāks, motivēs darbiem. Protams, iespēja ir jādod, bet ne tādā veidā, ka tiek propagandēts, ka, lai darbotos nepieciešams mandāts, citādi netiksi atzīts. Manuprāt, iespēja ir jādod atgādinot, ka esam atvērti ikviena studentam, piesaistot pie kādiem projektiem, uzrunājot jaunos, nevis- esam ievēlēti un darām lietas tie, kam ir mandāti un vēl kādu čomu pasaucam.
"netikšana padomes sastāvā tīri psiholoģiski var nosist vēlmi darboties vēlāk"- pilnīgi piekrītu, ka tas var un arī nosit vēlmi darboties, bet, jau atkal, tādā gadījumā, ja jaunajiem tiek dēstīts no sākta gala cik "nozīmīgs" ir mandāts ,lai darītu, iesaistītos. Tādā gadījumā, ja pēc vēlēšanām neej un nerunā ar mandātus neieguvušajiem cilvēkiem, nepiesaisti viņus tālāk, neaicini uz darba grupām un citām kopīgām sanākšanām. Ja Tev šķitīs, ka visa pamatā ir mandāts un kaut kāds "īpašs" amats, tad loģiski, ka neiegūstot to, ko kāroji, t.i., mandatu, vēlme darboties pazūd, bet nu tas atkārājas no tā, kas nu katram ir tās prioritātes. Un līdz ar augstāk uzskaitīto domāju, ka frāze par fakta norādīšanu: "tikai norādīt uz faktu." ir invalīda.
Ceru, ka jaunie, kas bija "Faktoriālā" atcerēsies, ko stāstīja lektori un paši varēs izspriest, kas tad ir tas svarīgais- mandāts/amats vai izdarīto darbu saraksts.

Nesapratu, kas īsti ir šis:"Līdz ar to lielā sāpe par to, ka kāds iespējams piedāvā tikt visiem pirmkursniekiem jau ar pirmo piegājienu SP, nešķiet līdz galam pareiza un apdomīga. Varbūt pajautājiet sev vai gadījumā jūsu cepšanās nav par kaut ko tomēr citu?"
Pirmkārt, te jau manāma ir nepamatota apmelošana, jo, kā minēts: "piedāvā tikt visiem pirmkursniekiem", ir klaji meli. No kurienes tāda informācija, ka piedāvāts visiem pirmkursniekiem, kas šogad uzsākuši studijas FMF (tieši to es sapratu ar frāzi "visi pirmkursnieki")?
Varbūt labāk Jūs pajautājiet mums kāpēc mēs bijām pirmie, kas uzrunāja pirmkursniekus, kāpēc tieši pirmkursniekus un kāpēc tieši tos, kurus tad, beigās uzrunājām, jo pilnīgi noteikti tie nebija visi (ja kādam interesē varu uztaisīt sarakstu ar konkrētiem vārdiem, uzvārdiem, kas tika uzrunāti).

"Tiem, kas kandidē ne pirmo gadu SP prioritātei būtu jābūt tieši spēcīga sastāva izveide, kas arī nozīmē jaunu darba roku piesaisti un pēc iespējas ātrāka iesaisti. Neatkarīgi no saraksta, kurā viņi vēlas kandidēt. Lai gan piedāvāt sava saraksta biedriem dzīves skolas opciju, kopā ar nebūšanu sastāvā ir jauna un interesanta pieeja. Skatīsimies kā rezultēsies."
Paldies, ka minēji par "ne pirmo gadu kandidātu" SP prioritāti, jo kā izrādās 15.10.14. plkst. 13:18, publicējām (http://goo.gl/A6eFmCool, kas ir mūsu 3 galvenās prioritātes un smejies vai raudi, bet tur ir minēts, ka vēlamies izveidot spēcīgu, darbotiesspējīgu pašpārvaldi! Smile
Un to arī darām, piesaistām jaunos, un plašā spektrā, nevis kādu pārīti īpaši izvērtētu cilvēku.
Kā arī ļoti žēl, ka, kā manāms, galīgi ir laists gar ausīm "Faktoriālī" dzirdētais un netika uztverta mana doma, par SP, kā dzīves skolu vēl pirms iekāpšanas lielajā dīķī. Tas attiecas uz šo teikumu: "Lai gan piedāvāt sava saraksta biedriem dzīves skolas opciju, kopā ar nebūšanu sastāvā ir jauna un interesanta pieeja. Skatīsimies kā rezultēsies"- vairāk jāklausās un mazāk jārunā, tas ir tas ko iesaku, ne ar to teikumu, bet attiecībā uz to, kā tika interpretēta man doma par "dzīves skolu".

Ceru, ka neaizvainoju nevienu personīgi, jo tāds nebija mērķis un to necentos darīt.
Kā arī atvainojos par gramatikas kļūdām!
Aicinu arī atcerēties, ka lai arī tagad esam nosacīti "pretējās frontēs", bet pēc vēlēšanām vajadzēs močīt kopā!
21.10.2014 14:13
treneris Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #11
(21.10.2014 13:57 )masansr rakstīja:  Izskatās, ka Kaktuss mēģina dabūt pēc iespējas vairāk vietas, lai tiem 2-3 cilvēkiem, kas patiešām darbosies, būtu backup, kad viņi virzīs savas idejas. Jācer tikai, ka neiebrauks auzās ar to, ka SP* nonāks cilvēki, kuri vēlas tikai padarboties un paskatīties, bet kuriem nav īsti saprašanas, ko darbs SP prasa. Nešķiet, ka Kaktusa stratēģija ietu uz kaut kādu pašreizējās situācijas uzlabošanu. Pašreiz SP* ir daži aktīvi cilvēki, bet tas arī viss. No 25 vietām aizņemtas ir 16, acīmredzot 9 saprata, ka tas tomēr nav priekš viņiem (mans minējums). No tiem 16 kādi 10 tikai tā pa īsto darbojas. Tātad reāli no 25 ievēlētiem cilvēkiem lielākajā daļa izdomāja, ka tas tomēr nav priekš viņiem. Vai man vienīgajam šķiet, ka tas nav pareizi?

*Ar SP cilvēkiem es domāju tos, kuriem tur ir mandāti. Protams, var darboties arī bez mandāta. Šādi aktīvisti ir jau manīti pirmkursnieku starpā (jāteic gan, ne īpaši no Kaktusa).

Diemžēl vecīt no cilvēkiem, kam esi pieslējies Tu, vienīgais, kam ir sajēga pa lielam ir Paula un Dagnija, pārējie SP sapratnes ziņā ir tajā pašā pirmkursnieku līmenī.
Šis ir tikai un vienīgi mans viedoklis, ne "Kaktusa"!

Un kāda Ritvar ir Tevis paša saprašana, ja vari tik droši runāt par citiem- saviem līdzbiedriem?

Iesaku Ritvar parunāt ar kādu vecbiedru, kas patiesi SP ir darījis.

Un paldies, Tevis rakstītais iedvesmoja!
21.10.2014 14:58
masansr Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 14
Pievienojās: Aug 2014
Ziņojums: #12
Es nepiekrītu, ka vienīgie, kam ir sajēga, ir Paula un Dagnija. Kam es uzskatu, ka ir sajēga par SP, es tev varēšu pateikt tikai privāti, jo tas varētu būt visai kompromitējoši visām iesaistītajām pusēm.

Es esmu runājis ar vairākiem vecbiedriem. Es gan nezinu, kurus tu uzskati par svarīgiem. Kirils, Bēts, tuvākajā laikā parunāšu ar pāris Auristiem, ko zinu, ka viņi piedalījās SP.
Esmu dzirdējis arī skeptiskākus viedokļus par dalību SP (piem., sēdes ir laika izkaisīšana vējā, nekas nebīdās uz priekšu, visi runā - neviens nedara u.tml.). Tomēr vēl joprojām vēlos kandidēt. Kas zina, varbūt varēšu ko mainīt.
21.10.2014 15:18
treneris Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #13
Aiziet!
21.10.2014 15:41
Janeks Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 8
Pievienojās: Sep 2009
Ziņojums: #14
Mīļie bērni,

Vēlēšanas ir tukšu solījumu un nepatiesu apvainojumu laiks, kad visi SP kandidāti draudzīgi viens otru apmelo, dod vēlētājam, kuram patiesībā ir vienalga, nepiepildāmus solījumus un mēģina savu kampaņu izveidot pēc iespējas smieklīgāku un skaļāku. Tas ir kā dārzs, nē, drīzāk kā karnevāls, kurā mēs katrs izmantojot nevis krāšņus tērpus, bet liekulību un melus, lai inteliģenti apvainotu un pazemotu savus šķietamos konkurentus (jo tāpat visi pēc tam darbosimies kopā), padarot dzīvi krāsaināku.
Tas ir laiks, kad aizkulisēs var veidot alianses un būvēt koalīcijas, bet pēc tam uzmest visus, tai skaitā partijas biedrus.
Pirmkursniekiem ir šī burvīgā iespēja jebkurā brīdī pārdomāt un pie atkārtotas sarakstu iesniegšanas mest kažoku uz otru pusi un pieslieties konkurentiem, radot apjukumu vēlētāju un veckursnieku rindās.
Lūdzu nevajag šīs burvīgās priekšvēlēšanu nedēļas pārvērst bezjēdzīgās un tukšās diskusijās par mandātiem un SP būtību.
21.10.2014 16:09
Artis Krūziņš Atslēdzies
cilvēks ar sagurušu skatienu

Ziņojumi: 252
Pievienojās: Feb 2005
Reputācija: 3
Ziņojums: #15
Nu baigos palagus sarakstījuši. Es arī gribu. Dažus pat nebija spēka līdz galam izlasīt, bet procesā radās šis tas sakāms kā aizvēsturiskam cilvēkam, kurš cerams kādreiz bija svarīgs.

Mēģinat vēlēšanu karstumā pārāk nesakauties paši savas muļķības un mirkļa emociju dēļ. Manuprāt tas ko jums visiem pēc vēlēšanām neskatoties uz ievēlēšanu vai neievēlēšanu vajadzētu darīt ir nevis darbs mītiskā dzīvnieka SP labā, bet visu fizmatu labā, ko būs pagrūti izdarīt, ja visu laiku kāds atcerēsies, ka Aigars toreiz man tā, Ģirts tā un Pēterītis vispār ir vienā vārdā nosaucams santehnikas priekšmets.

Tam ka SP var labi darboties arī bez mandāta ir daudz piemēru. Bieži ir novērojama parādība, ka persona, kas oficiāli ik pa laikam nedabū cilāt roku dara vairāk par vienu otru tukšu irsēju un demagogu.

Vēlēšanām ir jābūt, jo to prasa LUSP, bet SP biedru skaits 25 ir veidojies vēsturiski sākot no neierobežota skaita (2008g. 87) kur visi, kas kaut ko gribēja darīt arī to varēja darīt. Tad 2009 gadā tie bija 31, līdz dēļ aktīvu jauniešu trūkuma un nespējas savākt kvorumu uz sēdēm tika samazināts līdz 25. Pašlaik izskatās, ka atkal ir aktīvo jauniešu uzplūdums, kuriem partiju daudzpusējā rādīšana ar pirkstiem vienam uz otru noteikti nodzīs vai jau nodzen vēlmi kaut ko darīt.

Ieteikums tiem, kas pašlaik ir svarīgi, vai tādi būs, aktīvāk padomāt par aktīvista statusa cilvēku nodarbināšanu/uzklausīšanu/iekļaušanu kopējā lēmumu pieņemšanā, nevis nolikšanu maliņā pie "tu neesi pietiekami kruts, lai paceltu roku" bariņa.
21.10.2014 16:21
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija