Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bits pa bitam
Autors Ziņa
Epis Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 54
Pievienojās: Aug 2006
Reputācija: 0
Ziņojums: #16
RE: bits pa bitam
Cik zinu un šo to jau esu mēģinājis Quartus II programmā tur ir jau gatavi Loģikas moduļi kurus vari izmantot. tikai jāsaliek vajadzīgais daudzums, savstarpējais saslēgums (ja esi ielicis Procesora kodolu tad jāuzraksta procesoram programma ko viņam darīt) un viss gatavs, sanāk tik pat ātri kā programmēt parastās DSP mikrenes, vai rakstīt programmu priekš lielāka procesora piemēram AMD atlon64 (programmu kas strādās bez windows vai citas operētāj sistēmas).

par FPGA matricu (Loģikas daudzumu ko apzīmē ar Logiskajiem elementiem LE vai arī ar LUT ) un piemeŗam ALteras FPGA mikrenēm ir max 130 000 Loģisko Elementu kā piemērs viens speciāli izveidots 32 bit procesora kodols NiosII aizņem 700Le savā mazākajā versijā un lielākajā ap 2000LE tad var parēķināt cik procesorus varēs sabāzt vienā tādā mikrenē kas arī maksas pie 5000$ (sanāk 65 lielie procesori ( reāli sanāks mazāk jo vaidzēs loģiku lai sasaistītu viņus kopā ap mēram 40 noteikti ieies) un mazie procesoriņi būs ap 185 nu ap120 noteikti mazo ieies un kurš parastais procesors var apsteigt šito multi procesoru FPGA, kas ies ar frekvenci 100-200Mhz. Mazās fpga mikrenītes var saturēt mazākais 500 elementus priekš mazām loģikām. apmēram 1000 LE maksā 0.64$ pie lieliem apjomiem un 2,4$ pie maziem (no 1-100).

Pagaidām lasot pamcību ACTEL fusion esu atradis tekstu kur teikts kad viņa sevi var pārprogrammēt darbības laikā, sanāk tā kad ja ieliec Flash atmiņā divas programmas un pirmai programmai ir uzdevus pēc kāda laika (vai ārējas ietekmes rezultātā) pārprgrammēt mikreni tad viņa sev var pārprogrammēt visu loģiku pate, un jebkurā variantā var arī pielikt no ārpuses mazu mikrokontrolieri kas pārprogrammēs mikreni.

Šitās FPGA ir ideālas ROBOTU tehnoloģijām (motoru vadīšnai ar visādu sensoru atbalstu)
Man liekas kad šīs robotu tehnoloģijas ir viss perspektīvakās un peļņu nesošākās nozares jo padomā ja tu uztaisi kautkādu automatizētu processu, kas tev kautko ražo pa lēto tad tev nav jāmaksā alga strādniekam tikai elektrībs rēķins un peļņa visa tev kabatā. Bet ja gribi pirkt gatavu robot vadību un pašus robotu tad būs jāizliel NENORMĀLA nauda un es tāpēc arī mācos lai pats sev uztaisītu robotu, kas man ražos manu produktu pa lēto un ACTEL fusion ir ideāla tur viss jau integrēts iekšā priekš robotu vadības.
Problēma ir ar nopirkšanu Internetā persona bez firmas pagaidām nopirkt pāris mikrenes nevar! vienīgā cerība uz Starter kit development bordu pa 220LS esu gatavs arī to pirkt ka tik tikt pie mikrenes (jo ar to arī varēšu savu robot projektu realizēt).
Parastais procesors kā AMD athlon serijas neder priekš robotiem, jo nevar pavilkt ir pa lēnu! pa maz jaudas jo šeit vis jādara paralēli piemeram jādekodē Vairaku sensoru ienākošie signāli vienā pulkstens ciklā (jo visi viņi var ienākt vienlaicīgi un lai pēc iespējas ātrāk reaģētu ir jāveic vēl visādas darbības paralēli un vissu izšķir reaģēšanas ātrums, jo ātrak reaģē jo precīzāks robots un doršāka sistēma. parastais kompis varētu derēt priekš informācijas vizualizēšanas lai pats varētu sekot līdzi processam un veikt uzstādīšanu un citu darbību.
Par to es pārliecinājos ar PIC un Atmel programmēšanu kad nevarēj programmu uzrakstīt jo perifēriju trūka a ja nav perifērijas kā Puls width modulation tad lai šitādu signālu ģenerētu vaig ļoti sarežģitu kodu rakstīt kas visu nenormāli palēnina.

Priekš mājas datora kur reaģēšanas ātrums nav svarīgs parastie procesori ar operētājsistēmām ir OK.
13.08.2006 13:31
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Tans Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 203
Pievienojās: Sep 2005
Ziņojums: #17
Piekriitu, ka FPGAs vareetu buut eertaakas kaadaam robotu tehnoloģijām. Pietiek ar parastu PIC, lai dabuutu primitiiva robota sisteemu augshaa. Domaaju, ka ar reakcijas laiku 31nsec vareetu pietikt.

Krietni leetaaks un vieglaaks risinaajums buus ar time-split processing. Pat ja buus kaadi 1000 sensori, varbuutiiba, ka nanosekundees buus vajadziiga to paraleelaa apstraade, buus ljoti nieciiga.
13.08.2006 22:27
Epis Atslēdzies
Member

Ziņojums: #18
Reakcijas laiks ir tik liels cik ātri spēj reaģēt motori (jeb to pinumi) un uz motoru dodamo signālu frevence var būt līdz 100khz augsta (soļu motori ar mikrosoli piemēram 1/64) un pie 100khz reaģēšanas laiks ap 10 usec un var nedaudz ātrāk 5 usek bet vairāk nav jēga vismaz man priekš soļu motoriem (priekš super ātriem servo motoriem iespējams vaidzētu 1usec ) un teorētiski par šito laiku var izpildīt piemēram: PIC 16F628 20Mhz-5MIPS sanāk 50 instrukcijas izpilda un AT mega128 izpildīs 10usec laikā 160 instrukcijas ar 160 itkā jau varētu pietikt (es pats uzrakstīju kodu kurš patērē ap 60 instrukcijām priekš viena motora), bet štas algoritms var tikai salīdzināt datus (laiks, ātrums, novirze, un pielabošana ) bet ir arī tie dati jāsavāc un šeit sākās problēmas kā piemēram izmērīt ienākošā signāla platumu starp 0 un 1 (impulsa platumu) un otrādies starp 1 un 0 lai šito izdarītu ar parastu programmu vaig taisīt slēgtu ciklu, kas visu laiku pārbauda vai uzienākošās I/O līnijas ir ienācis signāls (tad reāli neatliek laiks nekam citam) un ja to dara perjodiski ik pēc 50 mikrenes instrukcijām tad šā impulsa izmērītā precizitāte būs ļoti zema un vienlaicīgi var parādītes vairāki impulsi un tad tur būs vesels bardaks kods būs garš un lēns (priekš impulsu mērīšnas mikrenēm ir speciāla perifērija Input capture kanāls kas pats automātiski detektē loģiskās izmaiņas un fikšē taimera vērtības un pēc tam proramma paņem jau gatavu vērtību (impulsa platumu) un var ar viņu strādāt bet parastām mikrenēm kā PIC un atmel šitādu moduļu ir tikai 1-3 un un šeit jau var redēt kad šitās operācijas notiek zemprogrammā (paralēlā procesēšana) un iekš FPGA es šitādus moduļus salikšu tik cik man vaig ( 5 motoriem vaidzēs 15 šādus moduļus + citi sensori) man vaidzētu no 5-10 PIC mikrenēm atkarībā no jaudas un tad tiko signāls ienāks viņš tiks uzreiz apstrādāts zemprogrammā un pados interupt signālu lielajam procesoram iekš FPGA un tas tad arī reaģēs izpildot pārbudes programmu.
Un ja šitādu iejoso signālu ir daudz tad viens procesors bez zemprogrammu perifēijām nevar ar visu tikt galā it sevišķi mērīt laika intervālus, kas arī ir viss jaudīgākā perifērīja kas viss vairāk ietaupa procesora resursus. Un šitā Laika intervalu mērīšana arī vaidzīga priekš asinhronās komunicēšanā pa 2viem vadiem kur nav pulkstens signāls
Vārdsakot tādas maziņas zemprogrammas dara ļoti lielu darbu un galvena procim atliek tik aprēķinus veikt un parējo visu izdarīs mazās programmas un tad reaģēšanas ātrums būs liels un būs arī garantīja kad programma neuzkārsies !! jo ja uzkārsies vai nobruks programma tad sekas lielai iekārtai var dārgi maksāt !!
14.08.2006 08:54
Epis Atslēdzies
Member

Ziņojums: #19
RE:  bits pa bitam
Tans rakstīja:Kaada jeega ir maaciit jaunaakaas tehnologijas, ja nav plasha pielietojuma? Piemeeram x86 ir sameeraa plasha izplatiiba. Kuraa darbavietaa tu gribeesi straadaat, ja tev vajadziigas shaadas zinaashanas?
Nu tur jau i tā lieta kad Nevienam izņemot mani pašu šīs zināšanas nevaig un es nemērķēju iet kautkur strādāt, jo šeit patiešām Latvijā nav nevienas firmas, kur kāds kautko uz FPGA taisītu Būtu gatavs pa velti iet un pieredzi krāt ka tik tikt pie Fusion mikrenes un kādu gudru padomu dzirdēt, jo pagaidām es nēsu atradis veidu kā tikt pie ACTEL FUSION serijas mikrenes (ir pāris varianti bet pagaidām nekas konkrēts)!!
Istanībā esu jau riktīgi aizrāvies ar šito Fusion mikreni ja es pie mikrenes netikšu tad nezinu ko darīšu (man obligāti jāiegūst šī mikrene pa jebkādu naudu!!)
Šitās iegūtās zināšanas izmantošu pats priekš sava CNC robota vadības un piemēram kādēļ man jāsamierinās ar kautkādām parastajām mikrenēm ja ir pieja pie viss augstākās un jaunākās tehnoloģijas, un kas to lai zin ja es uztaisīšu Labu elektroniku savam robotam tad ielikšu internetā un citi varēs pa Lēto nopirkt no manis pa lēto Wink
15.08.2006 20:40
Unknown_Guy Atslēdzies
Atturībnieks

Ziņojumi: 306
Reputācija: 2
Ziņojums: #20
Stāv man virsu 64bit XP Pro, logi strādā ātrāk nekā 32bit, progas 32bit der praktiski visas, skāde vienīgi ka manu printerim draiviku nav! Žēl ka mazto 64bit progu, bet nekas, kas lēni nāk tas labi nāk! Pārējam esmu par zaļu, viedoklī izsaku no advanced user puses.
15.08.2006 23:38
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Jānis Ročāns Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 51
Pievienojās: Jul 2006
Ziņojums: #21
RE:  bits pa bitam
Epis rakstīja:.. bet ir arī tie dati jāsavāc un šeit sākās problēmas kā piemēram izmērīt ienākošā signāla platumu starp 0 un 1  (impulsa platumu) un otrādies starp 1 un 0 lai šito izdarītu ar parastu programmu vaig taisīt slēgtu ciklu, kas visu laiku pārbauda vai uzienākošās I/O līnijas ir ienācis signāls (tad reāli neatliek laiks nekam citam) un ja to dara perjodiski ik pēc 50 mikrenes instrukcijām tad šā impulsa izmērītā precizitāte būs ļoti zema un vienlaicīgi var parādītes vairāki impulsi un tad tur būs vesels bardaks..
Skatījos raidījumu par skrejvaboli... Šā skrēja tik ātri, ka nekā neredzēja un ik pa laikam bija jāapstājas lai noorientētos, īstenībā baisa līdzība ar šo problēmu...
Sanāk, ka robots ik pa brīdim ir jāaptur, lai salīdzināu datus... Ar to otro mikreni... ja ienāk kādi citi dati, tad pārrēķina, un maina darbību, tā sanāk, ja?
Piedodiet, bet es vēl no šitā tik cik idejiski apjaust notiekošo...
22.08.2006 11:26
Tans Atslēdzies
Member

Ziņojums: #22
Baidos, ka muusdienaas veel mehaanika nav tik labi attiistiijusies, lai paarvietotos tik aatri, ka procesors nespeetu noreagjeet uz sensoriem.

Parstu dzelzs kukaini var dabuut augsh ar PIC, pat nevajag vairaak par vienu mikreni.
22.08.2006 20:56
Epis Atslēdzies
Member

Ziņojums: #23
Es domāju ar to robot tehnoloģiju Ciparu vadības iekārtu piemēram es pats domāju uztaisīt (un viss jau ir tikai jāsaliek kopā) Cipar vadības virpu ar 4asīm +lielais motors tad vēl +dzesēšanas pumpja motors jāvada, un sensori būs 5 optiskie encoderi + 8 limita slēdžī kas signalizē kad tālāk ass kustēties nevar (drošības nolūkos lai iekārta nesabojātu pate sevi) + vēl katram grieznim būs sava induviduālā dzesēšanas šķidruma padošana (vēl kādi 6 kontrolējami elementi) vārdsakot šito vissu es gribu lai vada viena mikrene (tā būs lētāk) un maksimālā sinhronizēšanas frekvence varētu būt ap 10-20 Kilo pārbaudes sekundē (ideālā variantā bet zemāka arī protams derēs)
Izmantojot jaudigu Atmel mega128 mikreni varēju uzrakstīt kodu, kas knapi vada 2 motorus tad man vaidzētu 3mikrenes vārdsakot vaig lielu jaudu.
un protams nākotnē gribēsies kautko uzlabot pielabot
šitā virpa ko es taisu ir tā samērā maza esu netā redzējis super kombainus ar 32 asīm (motori+encoderi+sensori) un sarežģitu vadību tur jau vaig viss viss dulākos processorus ka'di vien ir!
mūsdienās robotiem vaig nenormālu jaudu
Šitas priekš manīm ir nopietns izaicinājums! (Uztaisīt to sistēmu)
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 25.08.2006 22:07 Epis.)
25.08.2006 22:06
Tans Atslēdzies
Member

Ziņojums: #24
Jauda = Darbs /sek = spriegums * stiprums

Es domaaju, ka tam robotam vienkaarshi vajadzees lielaaku UPSi Smile
26.08.2006 19:34
Epis Atslēdzies
Member

Ziņojums: #25
kāds ir programmējot izmantojis Tcl skriptu. Katrai normālai programmai tāds ir, lai ātrāk varētu viskautko izdarīt, es tagat palasīju Libero IDE programmas Tcl, pagaidām nēsu īst vēl izdomājis ko ar to tcl īsti es varētu iesākt tajā programmā.
ja kādam ir pieredze uz citām programmām ar tiem Tcl tad pastāstat vai ir vērts to Tcl izmantot? un cik daudz tas ietaupa laiku?
27.08.2006 17:16
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija