Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapēc fizmata izglītība ir nekam nederīga?
Autors Ziņa
gacho Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 73
Pievienojās: Feb 2005
Reputācija: 0
Ziņojums: #31
RE: Kapēc fizmata izglītība ir nekam nederīga?
Normāls darbs tiek saprasts kā darbs, kas ir augstāka līmeņa kā pārdevējs vai sekretāre - t.i. darbs kuru nevar darīt cilvēks bez augstākās izglītības. Un protams arī atalgojums ir no svara - nebūt ne augsts, taču ne arī smieklīgs, kāds tiek lielākoties maksāts iepriekšpieminētajiem pārdevējiem u.c.

Fizmatos mācās pietiekoši daudz cilvēki, lai būtu skaidrs, ka institūtos visiem vietas nebūs - turklāt lielākā daļa nav tādi spīdekļi, lai viņiem tur būtu jēga vispār strādāt. Turklāt ja ir tā kā tu saki, ka akadēmiskās programmas ir paredzētas tikai zinātnieku sagatavošanai, tad jau laikam situācija ir pašsaprotama jo fizmatos lielākais vairākums ir cilvēki kurus karjera zinātnē ne tikai nesaista, bet kuri arī tīri praktiski tur nespētu strādāt (fizmati ir gudri - taču tikai retais pietiekoši zinātnes bīdīšanai). Prātīgi tad būtu gadā uzņemt nevairāk kā kādus 5 labākos Latvijas fiziķus, 5 matemātiķus utt - tad lai arī sanāk īsti zinātnieki. Vismaz viņiem nebūs jādomā kā naudiņu nopelnīt pēc tam.

Un cik es zinu - arī prof. programmās kā piem. statistiķos situācija nav labāka kā fiziķiem vai matemātiķiem.

Manuprāt fmfsp vai kam nu vel būtu vairāk jādomā nevis par "foršāku" pasākumu realizēšanu un jauno studentu piesaistīšanu, bet vairāk jānopūlas ar dažādu "karjeras dienu" rīkošanu, uzņēmumu informēšanu par to, ko fizmatu students var piedāvāt viņiem utt - t.i. jāveic fizmatu veiksmīga popularizēšana darba tirgū un jāmēģina piedāvāt studentiem pēc iespējas vairāk darba iespējas.
Ko līdz visi šitie spožie reklāmas pasākumi kā fizmatu gājiens, mājaslapa un visāda klaigāšana publiskās vietās, ja pašos fizmatos ir ļoti daudz staigājošas antireklāmas bezdarbnieku formā?
Attiecīgi, kas gan vel būtu labāka reklāma mūsu fakultātei kā situācija, ka fizmata izglītība ir patiešām vērtīga un pieprasīta?

Ok, tas laikam skanēja naivi Smile bet nu man liekas, ka tiem cilvēkiem kam ir iekšā kautko darīt (mūsu raženajiem aktīvistiem) vairāk vajadzētu domāt tieši šajā virzienā.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 23.05.2006 21:44 gacho.)
23.05.2006 21:41
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Linards Kalvāns Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 67
Pievienojās: Mar 2005
Reputācija: 5
Ziņojums: #32
Zinātniskajās iestādēs šobrīd ir gana liela kapacitāte, lai nodrošnātu ar darbu vismaz pusi fiziķu beidzēju [aptuveni tik daudz cilvēki izvēlas strādāt savā apgūtajā specialitātē], par citām specialitātēm nezinu. jebkurš pasniedzējs, kas nodarbojas arī ar pētniecību [un tādu nav maz], regulāri lekcijās aicina studentus zinātniskajā darbībā pie sevis, tie, kas piekrīt kādam piedāvājumam, nenožēlo. Nepiekrītu arī apgalvojumam, ka retajam ir spējas, lai bīdītu zinātni, neviens jau nesaka, ka viņam vai viņai jābūt nākamajam Einšteinam vai Kirī, šobrīd vairāk ir nepieciešamas darba spējas un ambīcijas, lai sasniegtu rezultātus, galvenā problēma ir tā, ka zinātniskā darbība nav gana prestiža [tā ir globāla, ne tikai Latvijas problēma] un cilvēki, kam būtu labas iespējas lieliem sasniegumiem, pat nemēģina neko sasniegt, vai atmet ar roku pie pirmajām grūtībām.

Piekrītu, ka reklāmas pasākumi ne vienmēr ir vērsti vajadzīgajā virzienā, piemēram, cilvēkiem nav priekšstata par zinātnieku dzīvesveidu, kas nesākas un nebeidzas sēžot laboratorijā, mūsdienās, tas galvenokārt ir darbs kolektīvā, ar biežu ceļošanu un plašu draugu/paziņu loku visā pasaulē.

Nobeigumā vēl varu piebilst, ka tad ar darbu nevajadzētu būt, skolotāju trūkst visā valstī, darbs ir ļoti grūts, bet arī ļoti interesants un sniedz gandarījumu, atalgojums pamazām aug, lai arī par augstu to, diemžēl, nevar saukt. un fakultātē taču visu laiku ir sludinājumi, ka tai, vai citai skolai vajag skolotāju.
23.05.2006 22:09
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Guntis Šmaukstelis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 524
Reputācija: 9
Ziņojums: #33
gacho rakstīja:Ok, tas laikam skanēja naivi Smile bet nu man liekas, ka tiem cilvēkiem kam ir iekšā kautko darīt (mūsu raženajiem aktīvistiem) vairāk vajadzētu domāt tieši šajā virzienā.

Kāpēc tad ne pats? Ja redzi kādu problēmu, tad centies risināt to pats un piesaisti cilvēkus, turklāt rakstot postus forumā neko daudz ietekmēt neizdosies.

Man šis foruma temats asociējas ar "Es gribu pasaulē mieru, bet tie politiķi neko nedara lietas labā!"
23.05.2006 22:10
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
gacho Atslēdzies
Member

Ziņojums: #34
Tapēc ka es negribu - man patīk tikai runāt un rakstīt forumos, un tā kā es dzīvoju demokrātiskā valstī, tad brīvi varu atļauties runāt par visu ko gribu. Un šajā brīdī es gribu izteikties par to, ka fizmati nevar atrast darbu.
Ja kādam tas nepatīk , var sarunāt ar adminu nobanot mani no šejienes.

Kapēc ne pats? Nu tapēc, ka katram savs darbs darāms - tie kas zin kā tās lietas darāmas un sevi sludina, kā fizmatu/studentu pārstāvjus (varētu pat teikt - tie kas ir pie varas Smile ) tiem arī ir jādara tās lietas, kas sāp un rūp visiem.
Es šobrīd pārstāvu "tautas" balsi, kas vēršās pie "augšas" neizpratnē un sašutumā - kapēc lietas sūkā!?

Es pieļauju ka darba problēma varētu būt vispopulārākā sāpe fizmatu vidū (ne pirmkursnieku un ne datoriķu!) ja veiktu nopietnu aptauju. Un ja pati lielākā sāpe nekādi netiek risināta - atļaušos (pārdroši) nosaukt visus fizmatu lietu bīdītājus un aktīvistus par nekam nederīgiem.

ps: un man šī tava atbilde par "gribu mieru pasaulē.. " savukārt asociējas ar "Esmu kruts, jo esmu fmfsp.. ja tev kautkas nepatīk - pamēģini pats to izdarīt un tad runā!!"
23.05.2006 22:34
Blekss Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 712
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: -2
Ziņojums: #35
Nu paskaties uz sho lietu shādi - Tiek reklameeta FMF, liidzarto palielinaas konkurs, iekšā tiek labākie un beidzēji vidēji arī paliek spēcīgāki savā jomā. Un tas ir tas kas varētu pamazām radīt FMF izglītības atpazīstamību. Citu variantu es neredzu, jo manuprāt riikot kkādas konforences (kā tu minēji) ir taspats kas skraidīt apkārt un bļaut ka esam forši tajā pašā laikā nekādīgi to nepierādot...

P.S.Un Šmikucim vari nepārmes to "esmu kruts jo esmu FMFSP", viņš jau nu nav no teim kas bļauj lai citi dara un pats sēž malā... manuprāt viņš ir izdarījis pietiekoši daudz, taču neesu ievērojis ka tāpēc viņš jūtas baigi kruts...
23.05.2006 23:13
Andris Priede Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 232
Ziņojums: #36
Blekss rakstīja:Nu paskaties uz sho lietu shādi - Tiek reklameeta FMF, liidzarto palielinaas konkurs, iekšā tiek labākie un beidzēji vidēji arī paliek spēcīgāki savā jomā.

Skan jau baigi skaisti, bet reklamējot Fizmatus nekad nav domāts par tik augstām vērtībām.

Fizmatus mēs reklamējam, jo:
1. domājam, ka esam kruti un pēc mūsu standartiem krutiem cilvēkiem tak obligāti būtu jāstudē fizmatos
2. Kaut kur eiropā cilvēki bļauj, ka dabaszinātņu studenti trūkst, un Latvijā tas atbalsojas(patieso stāvokli Latvijā nezinu, bet tik labs tas nav)
3. Ja mēs atzītu, ka fizmatu bakalaurs ir nederīgs(par ko es gan nēesmu tik sliktās domās) un nereklamētu fizmatus, tad mēs atzītu visiem, ka mēs paši esam nožēlojami
4. Fizmatu patriotisms, kas ieaudzināts jau kopš baldones

Kāds noteikti oponēs, un es ticu, ka kāds varbūt tiešām to dara augstāka labuma vadīts, bet tāds labi ja ir viens
23.05.2006 23:34
Agnese Atslēdzies
TE
**

Ziņojumi: 13
Ziņojums: #37
Ai, nu ārprāts. Talantīgo un spējīgo procents jebkurā sociālajā grupā ir mazs. Jautājumu varētu pārfrazēt par "Kāpēc izglītība ir nekam nederīga?", un visās atbildēs izslēgt vārdu "fizmat_". Un runa būtu par to pašu.
Cool
23.05.2006 23:44
Blekss Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 712
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: -2
Ziņojums: #38
Andris Priede rakstīja:Skan jau baigi skaisti, bet reklamējot Fizmatus nekad nav domāts par tik augstām vērtībām.

es gan esmu dzirdējis arī pāris frāzes, par to, ka tādā veidā mēģina palielināt konkursu... protams arī tavi pieminētie mērķi. neuzskatu, ka tam gan ir nozīme šajā gadījumā, jo tas viens otru neizslēdz un tāpat nonākam pie šāda rezultāta...
24.05.2006 01:46
Agzas Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 19
Ziņojums: #39
Trāpīts, Agnese! Manuprāt ir tieši tā.

Savukārt Gacho, kaut arī sakās pārstāvam tautas balsi, manuprāt pārstāv to daļu, kas atmet ar roku pēc pirmā mēģinājuma.(no offence - tikai subjektīvais viedoklis)

Piekrītu, ka Latvijā ar zinātni nav spīdoši, bet toties ir lielas iespējas iesniegt viskur visādus projektus. Kļūsti pats sev par darba devēju! Tāpat arī maģistranti, doktoranti var saņemt dažādus grantus. Var darboties straptautiskos projektos (nepieciešama atpazīstamība vai labas atsauksmes, bet pasniedzējiem taču kontakti ir pa pilnam!)

Piekrītu arī, ka nebūtu slikti taisīt "karjeras dienas" biežāk utml. T.i. popularizēt mūs ne tikai skolēnu, bet arī darba devēju vidū.

Bet vispār par cilvēkiem, kas meklē darbu pēdējā laikā domāju tā - ja cilvēks ir pietiekami uzņēmīgs un neatmet ar roku pēc pirmajām neveiksmēm, tad darbu ir iespējams atrast. Un normālu. Secinājums radies, skatoties uz apkārtējiem.

Un ir arī firmas, kas meklē tieši fizmatus. No draudzenes (matemātiķes) dzirdēju, ka viņu ir atradusi kāda apdrošināšanas kompānija apmēram pus gadu pēc tam, kad viņa bija savu CV kaut kur ielikusi un darbu jau sen atradusi. Kompānija meklējot tieši fizmatus un, rokoties cauri visiem CV dažādās vietās, esot atraduši 3 gab. No šejienes seko 2 varianti - vai nu fizmati ir nepietiekami uzņēmīgi, lai savus CV izstādītu visādās darba devējiem redzamās vietās. Vai arī viņi visi tiek izķerti. Tas gan bija kādu gadu atpakaļ.

Skatoties no cita skatu punkta, domāju, ka taisnība ir arī tas, ka daudz skaidrāks ir, ko prot ekonomists, nekā tas, ko prot fizmats. Tad tas ir jāparāda (nevis skolēniem-topošajiem fizmatiem, bet tieši darba devējiem, kas par fizmatu spējām nav informēts). Nezinu kā, bet domāju, ka FMFSP varētu būt idejas šajā sakarā.
24.05.2006 01:57
gacho Atslēdzies
Member

Ziņojums: #40
Jap, Agzas - tieši to es gribēju pateikt ko tu teici pēdējā teikumā. Kā jau minēju, man ar liekas ka būtu jāveic vairāk informatīvi pasākumi, kuros tiktu informēti darba devēji un attiecīgi arī studenti.
Un bleks, tava frāze par konferencēm bija stulba - tu nesaprati ko es domāju. Mana doma bija apmēram - uzaicināt dažādu kompaniju vadītājus/personāla atlases speciālistus pie mums un kautkādā formā pastāstīt viņiem ko pie mums māca un kapēc fizmatu studenti būtu viņiem labi darbinieki. (cik zinu nekas tāds pārāk nenotiek) Attiecīgi noderīgi tas būtu gan viņiem gan mums.

Un, Agzas, es neesmu tas kursh atmet ar roku - kā jau datoriķim, darbs man netrūkst (pat ir grūti izvēlēties starp piedāvājumiem) un pats strādāju tur kur patīk un kur arī maksā diezgan šiki.

Vel komentējot tavus apgalvojumus:
Tu saki ka darbu nevar atrast tikai neuzņēmīgie, kas atmet ar roku - bet ja tev liekas, ka teiksim 50 pietiekumu nosūtīšana un pusgads ir mazs laiks, tad varbūt patiešām šie cilvēki ir neuzņēmīgi un atmet ar roku, bet man tā neliekas.
Un tu piedāvā "lielisku" variantu - kļūsti pats sev darba devējs, taisi projektus, dibini uzņēmumus. Bet cik tad tu zini tādus cilvēkus, kas bez pieredzes pēc studiju beigšanas vai to laikā ir spējīgi ko tādu paveikt. (ne tikai spējīgi, bet tādi kuriem pietiek dūšas). Tādi ir tik maz, ka to nevar skaitīt.
Un arī tās firmas kas meklē fizmatus ir pārāk maz lai skaitītu - ja gadā no visiem fizmatiem (matemātiķiem, statistiķiem) tiek paņemti kādi 2 vai 3 cilvēki, tad kur lai liekas pārējie desmiti.

Un es nedomāju, ka pievilinot pie mums daudz studentus tādejādi tiktu baigi celts līmenis - manuprāt latvija ir pārāk maza, lai būtu milzīgs konkurss matemātiku studētgribētāju vidū. Nedomāju, ka matemātika kādreiz masām šķitīs tik vilinoša, lai būtu mežonīgs konkurss un fizmati iegūtu elītas mācību iestādes statusu, kur mācās tikai spīdekļi (līdzīgi kā Zviedru agstskolai skaitās samērā elīts statuss). Nu ja tā notiktu - tad varētu neuztraukties, jo vienkārši tādi kā mēs (parastie cilvēki) te nestudētu, jo mums iekabinātu visādi ģēniji.
24.05.2006 08:23
Ēriks Klotiņš Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 428
Pievienojās: May 2005
Reputācija: 4
Ziņojums: #41
Es tomer pieturos pie taa ka izglitiba, lai arii ieguta Kembridzaa, Prinstonaa, Daugavpilii vai fizmatos nekaadaa veida negarantee labu amatu pec studiju beigsanas.
Neviens Makslas akademijas students pec absolvesanas tacu nesudzas, ka vina darbus neizstada Luvraa.. katram pasam ir jaizaug lidz tam..

"Think out of the box".. katram pasam ir jaatrod veids, ka pasniegt sevi sajaa dzivee.. un japanak, ka darba devejs pats piezvana un piedavaa labu amatu+atalgojumu..

Labs piemers ir Skype.. paris dzekini, kas nebija neko pazistami radija apversumu.. un tagad nesudzas par naudas trukumu..

Tajaa pasaa RIMI, kas liedz sevi paradit ka lideri un no kasiera klut par menedzeri un pec tam vel talak lidz "labam amatam"? Protams, tas nevar notikt vienaa dienaa, bet tas nav neiespejami..

LABOTS:
Te nu japiekrit Gacho, ka butu loti lietderigi rikot fakulates un pasparvaldes vadibas tiksanos ar darba devejiem, iepazistinat vinus ar universitatee notiekoso un saskanot macibu programmu ar realo situaciju daba tirguu.. Tacu tas jabida universitates un eiropas limenii, nevis fakultates pasparvaldes limenii.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 24.05.2006 08:38 Ēriks Klotiņš.)
24.05.2006 08:31
Andris Stīpnieks Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 193
Reputācija: 3
Ziņojums: #42
Nu, manuprāt, te izklausās pēc īdēšanas pēc padomju laikiem, kad cilvēkam pēc augstākās izglītības iegūšanas pateica - tu strādāsi TIEŠI TAJĀ DARBAVIETĀ, vēlams līdz pensijas vecumam.

Par to, ka fizmatos neiemāca domāt- varbūt kāds nemaz nevēlas iemācīties domāt, vai arī viņam ir pavisam cita veida domāšana? Patiesībā teksts "iemāca domāt" man pašos pamatos liekas diezgan absurds.
24.05.2006 08:53
veejsh Prom
Junior Member
**

Ziņojumi: 9
Ziņojums: #43
Jāiet ka jums visiem mācīties par optometristiem Smile cik man zināms, tad nu ja grib tad var nopelnīt diezgan pienācīgi Smile
24.05.2006 09:14
gacho Atslēdzies
Member

Ziņojums: #44
Nee nu runa jau neiet par to ka katram norādītu kur strādāt - tas būtu neforši un attiecīgi cilvēki būtu neapmierināti, taču runa iet par to, ka tā īsti pagaidām nevienam nevajag cilvēkus ar fizmatisku izglītību (mat, stat, fiz) un cilvēki ir spiesti mācīties ko citu un strādāt ko citu. Taču tāda situācija ir muļķīga, ja cilvēks ar savu izglītību neko iesākt nevar un viņam ir jāmācas kautkas cits lai tikai dabūtu darbu.
Un, Ērik - tā jau ir ka izglītība neko nenodrošina, taču ir jābūt kautkādiem bonusiem ko šī izglītība sniedz - piemēram, tam, ka cilvēkus ar tādu izglītību kautkur vajag.. nu un tad tālāk jau protams viss no paša atkarīgs - gribi strādā visu mūžu tur pat, gribi - kļūsti par līderi ja ir iekšās.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 24.05.2006 09:19 gacho.)
24.05.2006 09:17
ki Atslēdzies
rils

Ziņojumi: 1 211
Pievienojās: Mar 2006
Reputācija: 13
Ziņojums: #45
Guntis Šmaukstelis rakstīja:Kāpēc tad ne pats? Ja redzi kādu problēmu, tad centies risināt to pats un piesaisti cilvēkus, turklāt rakstot postus forumā neko daudz ietekmēt neizdosies.

forums kaa reiz ir iistaa vieta, kur cilveeki Tevi sadzirdees.
25.05.2006 09:15
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija