Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapēc fizmata izglītība ir nekam nederīga?
Autors Ziņa
gjitaara Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 6
Pievienojās: Nov 2005
Reputācija: 0
Ziņojums: #46
RE: Kapēc fizmata izglītība ir nekam nederīga?
Citāts:Gacho rakstiija
Un par datoriķiem - tie datoriķi, kas iztiek tikai ar to ko universitāte sniedz, nu tie arī dabūn bakalauru un veljoprojām nestrādā nekur.
Pat datorikji peec "garajiem" studiju gadiem maacaas k-ko klaat.
Piekriitu, ka visur situaacija ir liidziiga.
Bet manas domas par to, kaapec te maacos- izveelos strateegjiju D&D (shajaa gadiijumaa domaat un dariit Smile), man patiik izdomaat atbildes uz jautaajumiem nevis iekalt no galvas visu peec kaartas attieciigajaa nozaree. Veidoju izlasi, ko lasiit par ekonomiku, politiku, muuziku, sportu vai what ever.
Nobeigumaa, kaut kas ko krievi miiliigi apziimee ar 'tezis'- To, ka esi gjeenijs, jaaprot izmantot, taapat kaa to,ka neesi!
25.05.2006 10:49
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Ēriks Klotiņš Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 428
Pievienojās: May 2005
Reputācija: 4
Ziņojums: #47
gacho rakstīja:Un, Ērik - tā jau ir ka izglītība neko nenodrošina, taču ir jābūt kautkādiem bonusiem ko šī izglītība sniedz - piemēram, tam, ka cilvēkus ar tādu izglītību kautkur vajag..

Nav ta ka izglitiba butu nekam nederiga.. tiesi preteeji..
Tacu izglitiba vien nevar but par merauklu cilveka piemerotibai/nepiemerotibai kadam amatam, vismaz ne nopietnas lietaas.. Sajaa pasaulee vienigaa istaa vertiba ir svaigaam idejaam un izglitiba var palidzet aizdomaties lidz taam, palidzet pienemt logiskus un pamatotus lemumus, objektivi novertet situaciju.. t.i tas ko daudzi sauc par "iemacisanos domat"
Protams var diskutet par to ka univerisitates studiju programmas ir talu no realaa darba tirgus.. Tam nevar nepiekrist... Tacu tiesi tapec ir raditas magistraturas un doktoranturas studijas, kuras studentam ir tiesi jaiesaistas darba tirguu, jagust zinasanas par aktualako savaa nozaree un japarada, ka vins spej radit kko jaunu un nebijusu, bet tomer balstitu uz ieprieks iegutam zinasaam.

Jaa.. var pabeigt 2 nedelu frizieru kursus un ar diplomu padusee doties uz pirmo zolika frizetavu.. tur nevienu neuztrauks tavas spejas.. galvenais, lai urlas pec tam neizdauza visus frizetavas logus..
25.05.2006 11:12
gacho Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 73
Pievienojās: Feb 2005
Ziņojums: #48
Nu es nerunaaju par tik augstaam lietām (par cilvēka vērtībām utt) - es runāju par vienkāršām. Par to cik ļoti grūti fizmatu studentam ir atrast pirmo +/- normālo darbu patreizējos apstākļos un uzsākt kautkādu normālu dzīvi (nostāties stabili uz savām kājām) un pavērt sev celju un visaam tām augstajām lietām ko visi piemin.. Ir grūti sevi kautkā pierādīt pirms tev tiek dota iespēja kādam kautko rādīt un skatīsimies reāli - studens bezdarbnieks bez naudas tā īsti vel nevienam neko nevar pierādīt un parādīt. Viņš tam nav pat psihologjiski vel gatavs.
25.05.2006 11:49
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
mrlobber Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 5
Pievienojās: May 2006
Ziņojums: #49
Palasīju gacho domas un šis tas sakrājās uz sirds.

Pats šobrīd esmu maģistratūras pēdējā kursā, pabeidzu statistiķus, strādāju kopš otrā kursa, kad man viens pasniedzējs piedāvāja darbu tepat LU (labas atzīmes tomēr šad tad palīdz Wink ), 6 gadu laikā būs trešā darbavieta, un, tā sakot, visas ir bijušas tikai uz augšu, šobrīd strādāju nu ļoti fizmatiskā pozīcijā - par aktuāru, pie tam nedzīvības apdrošināšanas sabiedrībā, kur aktuāra vārdam ir vairāk tāda statistikas piegarša.

Vispirms par to, ka "fizmatiem nemāca neko reālu".

Pirmkārt, kā jau te iepriekš minēts, tā nav fakultātes, bet gan visas izglītības sistēmas problēma. Ar skumjām jāatzīst, ka LU tā pamatā ir, ka tiek mācīts sviests (rets pasniedzējs prot ieinteresēt studentus par savu mācību vielu), bet jāpiezīmē, ka tāpat kā citur, sviesta kulšana izpildās ar nosacījumu, ka tu atsēdi lekcijas, nedomā līdzi un neinteresējies par subj. Diemžēl matemātika pēc būtības tomēr ir pietiekami sausa, un rezultātā Universitāte diemžēl pieradina pie slinkuma, bet, ja neesi ar pietiekami stingru mugurkaulu, lai turētos tam pretī, vaino pats sevi. Citējot Ostapu Benderu, "slīcēju glābšana ir pašu slīcēju rokās". Pavēro savus kursabiedrus - vienmēr gadās tāds (ne obligāti teicamnieks), kurš spēj uzdot jautājumus par lietas būtību - tādus, kur pasniedzējam jāpadomā, pirms atbildēt. Tavs uzdevums ir kļūt tādam pašam - ja nesanāk, trenējies!

Otrkārt, sūdzoties par to, ka fizmatos netiek nekas mācīts, vienlaikus varēji tomēr parādīt to elīto fakultāti, kurā tad tas "reālais" tiek mācīts, jo, ja nevari, tev nav nekāda pamatojuma teikt, ka fizmati ir slikti. Ekonomisti, juristi? To ir ~15 reizes vairāk par fizmatiem (ieskaitot citu augstskolu produkciju). Tu saki, ka viņiem atrast darbu ir vieglāk, ka viņi "var iekabināt"?  Kur tad? Bankā par kontu operatoru? Ar ko tas atšķiras no Statoil? Un arī Statoil nav nemaz tik slikts - mans kursabiedrs arī sāka Shellā kā pārdevējs, pēc 2 gadiem jau bija uzpildes stacijas vadītājs... Un, starp citu, Parex vēl nesen (~pirms pus gada) bieži vien ņēma darbā tieši tāpēc, ka "esi fizmats". Man caur paziņām zināmu meiteni pieņēma tur darbā par kaut kādu laikam Excel operatoru, un pēc 2 nedēļām pārcēla uz pavisam citu vietu ar ~1.5 reizes lielāku atalgojumu, sakot, ka "tu esi pārāk gudra, lai tikai to vien darītu". Un vēl nesen viņi intensīvi meklēja vēl pāris citus fizmatus. Tieši fizmata vārds ir tas, kas ļauj tev sevi reklamēt un izcelt citu vidū - tādēļ arī tu esi ieinteresēts, lai šis labais mīts dotos tālāk - protams, kā sekas no tā ir, ka no tevis tiks attiecīgi gaidīta atdeve.

Protams, ka integrālis tev nevar un arī nekad nevarēs būt tiešā veidā noderīgs (un ko varētu teikt par makroekonomikas teoriju vai "mārketingu", kas tiek mācīts ekonomistos?) Man te tieši viena kolēģe darbā studē neklātienē un mati ceļas stāvus no viņas stāstiem par turienes pasniedzēju "kvalitāti". Bet tev nav viss jāuztver burtiski. Te der atcerēties viena fizmatu pasniedzēja stāstīto, kā viņš braucis uz kādu ekonomistu konferenci Igaunijā. Pirmajā dienā juties kā baltais zvirbulis pelēko barā, visi par viņu smīnējuši. Otrajā dienā viņš izrēķinājis visiem priekšā visus tos ekonomikas uzdevumus, pēc tam bijusi viņa kārta smīnēt. Tas ir tas, kāpēc kārtīgs fizmats ir labāks par ekonomistu (piedod, ja te izpaužas gadsimtiem vecais fizmatu un ekonomistu antagonisms). Pie tam ievēro, ka šī ir akadēmiska izglītība, tātad uzsvars tiek likts uz teoriju un visu ar to saistīto. Ja nespēj ātri aptvert abstraktas, vēl nerealizētas lietas (principā varam likt vienādības zīmi ar "domāt"), tad tādus solīdi atalgotos darbos tiešām neviens nemeklē. Bet, ja gribi ko tehniskāku, praktiskāku, lietišķāku - dodies uz RTU.

Par to, ka "nevienu fizmatu neņem darbā". Varbūt ne pārāk liels, bet tomēr "bullshits". Kompānija, kurā es strādāju, šobrīd tieši meklē vēl vienu aktuāru. Nezin kāpēc nevienu no augstāko kursu fizmatiem (matemātiķiem) pagaidām vēl nevaram atrast. Interesanti gan... ja jau viņi būtu tādi bezdarbnieki, kāpēc viņi neskraida apkārt? Hm... Protams, mums ir zināmas prasības, bet tādas būtu pret jebkuru citu. Un mums ir viedoklis, ka fizmats šai pozīcijai atbilstu krietni vairāk nekā ekonomists, kuram, piemēram, statistikas zināšanas varbūt aprobežojas ar to, ka viņš zina, kas tā tāda "dispersija". Un nemaz tā nemanu tos vecāko kursu studentus "klimstam" apkārt. Protams, ir tāda kategorija, bet tādi ir arī citur.  Pamatā cilvēka konkurētspēja darba tirgū ir visai maz atkarīga no mācību iestādes, kuru viņš ir pabeidzis. Ja uz tavu CV neatbild, padomā, kāpēc tas tā. Varbūt nav darba pieredzes? Šādā situācijā ir ikviens, kurš vēl nekad nav strādājis - tad domā, kā tikt no tās ārā, katram ir savs stāsts. Un uzdrošinos apgalvot, ka, ja ar tukšu CV vienlaicīgi startētu fizmats un ekonomists, tad fizmatam būtu krietni labākas izredzes to darbu iegūt.

Bet ņem vērā, ka tu nevari iemācīties domāt, ja tu to nemācies. Un fizmatos tas ir jo īpaši izteikti. Nepietiek tikai truli blenzt uz tāfeli - aizej mājās un ziedo vienu stundu pāris integrāļu izrēķināšanai vai attiecīgi aktuālās vielas studijām - garantēju, ka pēc tam jebkura cita mazāk matemātiska viela liksies elementāra un 2x labāk spēsi saskatīt dažādas likumsakarības. Bet, ja tu gribi, lai tevi piespiež domāt, tad Latvijā ir tikai viena augstskola, kurā tev pūlas iemācīt domāt - REA, tb, "zviedri" (un pat tur ne vienmēr tas izdodas). Bet jāņem vērā, ka turienes atmosfērā tev tiks iedzīts tikai viens konkrēts dzīves uzskats, kas ne katram ir pieņemams. Šobrīd nesaku ne labs, ne slikts, kaut arī mans brālis pabeidza REA tajā pašā gadā, kad es LU, un tagad saņem par 250 Ls vairāk nekā es.

Ja par normālo darbu tu runā kā 400+ Ls uz rokas, tad varu teikt tikai to, ka šādus ciparus saņemt pirmā gada laikā, uzsākot darbu, var tikai, izvēloties kādu no sekojošām stratēģijām:
1) Rīgas Ekonomikas augstskola -> audits ar attiecīgi 12h darba dienu. Pēc 2-3 gadu vergošanas varēsi sākt domāt par tālāko.
2) jebkura augstskola -> dibini pats savu uzņēmumu un kapā. Ja trūkst motivācijas, atkal vari vainot pats sevi. Ja trūkst uzdrīkstēšanās, tas pats. Retais miljonārs ir sācis savu biznesu ar vecāku aizdotu kapitālu.
3) ej zagt un laupīt, bet tur arī vajag "fišku" un, maigi izsakoties, ir apšaubāma morālā platforma.

Citu variantu nav (© Gustavo). Lai gan vienmēr, protams, paliek žēlošanās un vaidēšana. Jo, ja esi atnācis uz augstskolu bez savas tālākās izglītības stratēģijas, var tikai just līdzi, ja tev tā vēl joprojām pietiekami ātri nav radusies (man daļēji arī tā bija un par to esmu maksājis gana sāpīgu cenu). Savukārt, ja, citos klausoties, biji pārliecībā, ka fizmati padarīs tevi par kaut ko uber īpašu, noņem rozā brilles un aptver, ka ne jau citi padara tevi par ko īpašu, bet tikai tu pats sevi.

Un pie reizes,

Citāts:Atkal un atkal tiek uzvērts cik mūsu izglītība ir vienreizēja un noderīga un tiek mēģināts piesaistīt vēl un vēl jaunos studentus. Bet ir ļoti bēdīga situācija - retajam pat no vecāko kursu fizmatiem ir normāls darbs. Lielākajai daļai tāds nav vispār vai arī ir kautkas patiešām nožēlojams (neskaitot darotiķus kur pat pirmkursnieki daudzi jau strādā nopietnās vietās).
vai tu pats šo citātu vari pamatot ar to aptauju, ko ieteici veikt saviem oponentiem? Wink

Edit: tas viss vairāk attiecās uz ~ pirmajiem 30 postiem šajā tēmā Very Happy
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 25.05.2006 16:00 mrlobber.)
25.05.2006 15:54
Agnia Atslēdzies
noname

Ziņojumi: 183
Pievienojās: Dec 2005
Ziņojums: #50
He, pat nevienmēr datoriķis strādās savā nozarē. Ir redzētas datoriķes pie RIMI kasēm Smile Pāris bijušās kursabiedrenes - datoriķes strādā par sekretārēm, viens cits datoriķis - par bārmeni. Tā ka es domāju, ka lielā mērā tas ir atkarīgs no paša cilvēka.
26.05.2006 08:41
gacho Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 73
Ziņojums: #51
Ljoti subjektīvi - balsotities uz savu veiksmīgo pieredzi un varbūt vel pāris cilvēku pieredzi, nevar izteikt apgalvojumus. Protams vienmēr ir veiksmīgie, kas atrod labu darbu, taču es runāju par lielāko vairākumu - un jā, neesmu veicis oficiālu skaitīšanu, taču esmu pietiekami labi informēts par to kā vecāko kursu studentiem veicas ar darba meklēšanu.
Laikam vairs neturpināšu šo strīdu.. nau jau mana darīšana. Jocīgi tikai tas, cik sparīgi man oponē tie, kam ir paveicies un ir darbs - laikam mēģinat sevi psiholoģiski mierināt par fizmatos pavadīto laiku un iestāstīt sev cik tas bija vērtīgi.
26.05.2006 10:04
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
mrlobber Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 5
Ziņojums: #52
RE:  Kapēc fizmata izglītība ir nekam nederīga?
gacho rakstīja:Ljoti subjektīvi - balsotities uz savu veiksmīgo pieredzi un varbūt vel pāris cilvēku pieredzi, nevar izteikt apgalvojumus. Protams vienmēr ir veiksmīgie, kas atrod labu darbu, taču es runāju par lielāko vairākumu - un jā, neesmu veicis oficiālu skaitīšanu, taču esmu pietiekami labi informēts par to kā vecāko kursu studentiem veicas ar darba meklēšanu.

Nu tad pastāsti to savu "pietiekami labo informētību" - cik tas ir? 5? 10? Un cik pret kopējo "vecāko kursu" skaitu? No mana kursa padsmit cilvēkiem, kas izturēja līdz 5. statistiķu kursam, nestrādāja labi ja 2-3. Pat meitene, kura bija absolūts kautrības kalngals un kuru es pats pēc jebkādas darba intervijas, domāju, diezin vai ņemtu darbā, strādāja TNS'ā. Un bija arī tādas meitenes, kas saprata, ka matemātikas vietā viņām labāk padodas itāļu valoda - rezultātā viena no viņām jau labu laiku strādā Itālijā... Tā ka tie vairs nav pāris cilvēki, bet vairāk - un, kā jau teicu iepriekš, katram par pirmo darbu ir savs stāsts... piedevām, lielākoties ne "haļavas" stāsts, bet tas, kas Koelju "Alķīmiķī" ir izteikts ar vārdiem, ka "ja tu kaut ko patiešām vēlies, visa pasaule sadodas rokās, lai tev palīdzētu". Protams, ka tas izklausās krietni vienkāršāk nekā ir, tomēr tajos vārdos ir ļoti daudz patiesības, neapšaubāmi, atkal ar vienu nosacījumu - ka tava vēlēšanās ir nevis prasta "gribēšana", bet gan mērķtiecīga rīcība, lai pavērstu notikumu gaitu sev labvēlīgā virzienā.

Citāts:Laikam vairs neturpināšu šo strīdu.. nau jau mana darīšana. Jocīgi tikai tas, cik sparīgi man oponē tie, kam ir paveicies un ir darbs - laikam mēģinat sevi psiholoģiski mierināt par fizmatos pavadīto laiku un iestāstīt sev cik tas bija vērtīgi.

Protams, ka par to tev zināmā mērā ir taisnība, jo tāda ir cilvēka daba. Bet es, piemēram, absolūti nedomāju, ka, ja būtu mācījies citā fakultātē (atkal, tajos pašos ekonomistos), man nevajadzētu darīt to pašu. Pie tam, ja nebūtu mācījies fizmatos, noteikti nebūtu strādājis tur, kur šobrīd, un vispār nebūtu iesācis savu darba ceļu tādā veidā... jo pasniedzējs droši vien man nebūtu pavaicājis "par piehaltūrēšanu", ja es nebūtu bijis labs students, savukārt labs students es biju ne jau tāpēc, ka "laimes krekliņā dzimis", bet gan tādēļ, ko manī ielika vecāki, pamatskola, vidusskola un tā tālāk.

No tevis teiktā varēja noprast, ka, tavuprāt, fizmati izglītības ziņā ir pat sliktāki par ekonomistiem, savukārt šim apgalvojumam tev vispār nebija nekāda paamta, jo tu pat neesi veicis aptauju ekonomistu kojās, cik tur vecāko kursu studentu ir bez darba...

Un vēl viens faktors, kas tevis aptaujātās "izlases" vidējo "nesekmīgo darba meklējumu" rādītāju novirza negatīvā virzienā - cilvēki, kam ir labs darbs, lielākoties jau tomēr mēģina īrēt dzīvokļus (varbūt arī pat pirkt), nevis vairs dzīvot kojās - līdz ar to kojās neveiksmīgo darba meklētāju procentuāli noteikti paliek vairāk.

Un vēl par darbu runājot - labus, jaunus matemātikas skolotājus vajag VISUR. Līdz ar to fizmats badā nenomirs - matemātiku taču pamatskolas un vidusskolas līmenī zinās, lai kaut pamēģinātu mācīt, vai ne? Protams, tagad ir prasība par augstāko pedagoģisko izglītību, bet tad, fakultātē vēl mācoties, var attiecīgi kaut ko tajā virzienā arī bīdīt. Arī universitātei lektorus datorzinībās vajag kā ēst (tiek shēmots visādi, lai par lektoriem kaut "tmp statusā" izmantotu potenciālos cilvēkus, kam nav vēl pat maģistrs) un drīz vajadzēs arī matemātikā, jo "vecie buki", tā sakot, izmirst.
26.05.2006 16:02
ledins Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 2
Ziņojums: #53
Gacho: Iegūsti maģistru un tad skaties? Valstī kur pat valdībā sēž cilvēki bez augstākās izglītības manuprāt bija jau sen jābūt skaidram, ka tam nu galīgi nav nozīmes. Turklāt tev būs jau vismaz 25-27 gadi, kad tu beigsi maģistrus. Ko līdz tam ? Dzīvot no 70 ls stipendijas, ja tev tāda vispār tiek vai arī no 50 ls studējošo kredīta?

Aļē, kā Tu skaiti???
23/25 gados dabon maģistru.
Kāpēc?
magjistrs + videne = 18 (17) gadi.

Sāk 6 gados. Pieskaita klaat 18 iegūst 24.

Ja tas nebija konkrēts piemērs, tad jāpiekrīt: "domāt neiemāca".
31.05.2006 20:59
daarch Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 30
Pievienojās: Mar 2005
Ziņojums: #54
RE:  Kapēc fizmata izglītība ir nekam nederīga?
gacho rakstīja:......es runāju par vienkāršām. Par to cik ļoti grūti fizmatu studentam ir atrast pirmo +/- normālo darbu patreizējos apstākļos un uzsākt kautkādu normālu dzīvi.....

bu..sh...t
Twisted EvilTwisted EvilTwisted EvilTwisted EvilTwisted EvilTwisted Evil
01.06.2006 08:20
dooh Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 4
Pievienojās: Jun 2006
Ziņojums: #55
Interesanti, ka praktiski nav neviena, kas aizstāvētu gacho viedokli. Nju, fizmati, kas nevar atrast darbu - kur jūs esat? Gribētu dzirdēt pašu fizmatu stāstus par neveiksmīgiem darba meklējumiem un varbūt pat kopistiski uztaps kāds risinājums. Jo pagaidām gacho runā tautas vārdā un pati tauta klusē... dīvaini...
01.06.2006 11:51
StarRider Atslēdzies
Goldmember

Ziņojumi: 67
Pievienojās: Feb 2006
Ziņojums: #56
Kapēc fizmata izglītība NAV nekam nederīga?
Šī vēstījuma mērķis ir apkopot iepriekšējo rakstītāju, manuprāt, labās un ne tik labās atziņas plus vēl ielikt kādu domugraudu, «kaut ko no sevis». Piedodiet, ja sanāks par garu - neesmu vēlparēķinājis, cik simboļus aizņem teksts, kas šobrīd man mutuļo galvā.

Pirmkārt sākšu ar persōnīgu uzbrukumu cilvēkam ar segvārdu Gacho - cienītais, es gribu, lai Tu atzītu, ka Tu esi rīkojies kā nožēlojams sevis žēlotājs, čīkstulis, demagōgs un demoralizētājs [un lai arī šī frāze var izklausīties pēc demagōģijas], kas nav fizmata vārda cienīgs.
Citāts:I never saw a wild thing
Sorry for itself.
A small bird will drop frozen dead
From a bough
Without ever having felt sorry for itself.
D. H. Lawrence

Otrkārt - par iemācīšanu domāt - nepiekrītu uzskatam, ka šāds formulējums ir nepareizs pašā saknē. Skaidrs, ka cilvēku no dzīvnieka vai dārzeņa atšķir tieši intelekts, spēja domāt, bet šī spēja ir jāattīsta - šo attīstīšanu tad arī var saukt par iemācīšanu domāt. Bet uzdevums «iemācīt domāt» ir skolai, nevis augstskolai. Fizmatu priekšrocība - šeit cilvēks var iemācīties domāt strukturēti, ja vien viņš to vēlas un ir ieinteresēts. Bet ja nevēlas, tad atsēž savu laiku, līdz kamēr izstājas vai tiek atskaitīts. Un ko? Pats vainīgs!
Starp citu, manam priekšniekam (kurš ir ļoti cienījams cilvēks) ir sava teorija par domāšanu - mēģināšu īsi atstāstīt to savā interpretācijā. Saucas «lineāra domāšana» un balstās uz domu, ka ja sistēmai ieejā ir lineārs signāls, tam arī izejā jābūt lineāram. Uz domāšanu to var attiecināt, izmantojot jēdzienus «adekvāta uztvere» un «loģiski secinājumi». Alles.

Treškārt - par darba atrašanu - nekur visā plašajā Pasaulē nav redzēta situācija, kad studējošais vai pat augstskolas beidzējs bez īpašiem nopelniem pa taisno no augstskolas sola būtu iemests zelta bedrē. Kapāt vajag! Iespēja atrast [pēc iespējas sirdij tīkamu un labi atalgotu] darbu ir atkarīga no šādām lietām (kā saka anglosakši «including, but not limited to»):
  1. Uzcītības (gan studijās, gan sadzīvē, gan darba meklējumos);
  2. Intelekta līmeņa (katrs pats sava prāta kalējs);
  3. Kontaktiem (nevajag kautrēties darba meklējumos iesaistīt draugus, paziņas, radiniekus, krusttēvus, krustmātes, utt.);
  4. Visbeidzot arī - vēlmes to darbu atrast (ja Tev nebūs vēlēšanās strādāt, Tev diez vai izdosies «uzcept» pietiekoši pārliecinošu motivācijas vēstuli, vai pat CV).

Ceturtkārt - par darbu kā tādu. Protams, ka optimāls variants ir labs darbs savā nozarē. Bet ne katrs to var atļauties, ne katrs to vēlas un ne katram tas lemts - tas tā kā būtu pašsaprotami. Nu tad kāpēc iesākumā nepastrādāt Statikā, RIMIkā, vai narvesēnē, kamēr cits nekas neatrodas? Bet tiešām tā godprātīgi un uzcītīgi pastrādāt, lai pašam nešķiet, ka luni laid un ar domu, ka varbūt pamanīs. Cilvēku nevēlēšanās godprātīgi strādāt un paralēla vēlme pelnīt «lielo kāpostu» ir liela šīs valsts nelaime. Un piemēru tam ir bezgaldaudz - minēšu smagāko - vieglāk ir čīkstēt par sūdīgu dzīvošanu un aizdzerties, nekā «izpļaut nātres savā pagalmā», kā to savulaik aicināja darīt dažs labs politiķis.

Piektkārt, es pats neesmu nekāds zelta tīrradnis, varu pat atzīt - slikts students. Bet darbs ir (kaut nestudēju datorzinātņu novirzienā).

Labi, pietiks!

Starp citu, fōruma moderatōriem iesaku šo diskusiju slēgt.
01.06.2006 11:57
Valdistt Atslēdzies
A mad hitch-hiker

Ziņojumi: 65
Ziņojums: #57
Un kamēr vēl diskusija nav slēgta! Smile
Tā kā fakts ir un paliek, ka ir darba devēji, kas gribētu pie sevis redzēt tieši fizmatus un ir fizmati, kas meklē šos darba cdevējus, tad varbūt mājas lapā varētu iekļaut arī darba piedāvājumus fizmatu studentiem? Domāju, ka interese būtu abpusēja! Wink
01.06.2006 13:42
Kaspars Riņķevičs Atslēdzies
DatZB

Ziņojumi: 76
Pievienojās: Aug 2005
Ziņojums: #58
Nav jēgas mācīt pārāk konkrētas lietas (tādas, kas dzīvē noder), jo tās ātri mainās, visu laiku ir kaut kas jauns. Bet ir jēga mācīties mācīties.
01.06.2006 20:59
nex Atslēdzies
Fighting4Peace Is Like Fucking4Virginity
**

Ziņojumi: 22
Ziņojums: #59
Nu tā, te jums būs 1 gacho atbalstītāja...

Esmu no DatZ maģistrantu vidus. Strādāju lielā IT firmā par ļoti mazo cilvēku par ļoti s**īgu algu jau n gadus. Mani tiešie priekšnieki, lai nu neņem ļaunā realitāti, ir apaļi id**ti - nu negribas tādās d***ās līst, lai pakāptos uz augšu. Labāk bez naudas, bet ar kripatiņu pašcieņas. Jāpiebilst, ka neciešu no patērēšanas tieksmēm, citādi sen pagalam būtu.
Publika pa vienam ir OK, bet komplektā absolūti un mērķtiecīgi degradēta - mūs gadiem nav skārusi nekāda motivācijas deva, kursi vai komandējumi uz citām valstīm, kur nu vēl algu pielikumi, kas tuvotos inflācijas apjomiem...

Pie tā paša (pirmā oficiālā) darba tiku caur puslīdz pazīšanos ar šīs firmas ļoti lielo cilvēku, kas vienlaikus ir arī DatZ mācībspēks, manuprāt, 1 no 2 labākajiem. Tiešām paldies! Bez ironijas - tā jau sen nosprāgusi. Apburtais loks eksistē: bez pieredzes neesi nevienam darba devējam vajadzīgs, bet pie pieredzes bez darba tikt arī nevari.
Kkad, runājoties par darbu (kā tādu un IT jomā), iepriekš minētā saprāta balss komplektā ar savu viltīgo smiekliņu atvēra man acis: "Jūs tiešām domājat, ka esat kaut kur kādam vajadzīga?!?!".

Nenoliedzu, ka ir bijuši citu firmu manis pārpirkšanas mēģinājumi, bet piedāvājumi nav bijuši būtiski labāki. Vairāki mani esošie un bijušie kursa biedri par IT firmām, kurās strādā, saka apmēram to pašu. Neesmu dzirdējusi nevienu īsti pozitīvu atsauksmi par darbu IT firmās LV.

Darba devēji tiek aicināti pierādīt pretējo: no jūlija labprāt izlasīšu uzaicinājumus nex@inbox.lv Wink Par to, kāda pieredze un ko protu, informēšu pēc pieprasījuma no reālas organizācijas. Došu priekšroku projektēšanai un/vai testēšanai. Programmēšana ne pārāk saista.

Nobeigumā nevaru "neuzbraukt" mrlobber par it kā no Ostapa Bendera citēto slīcēju glābšanu pašu slīcēju rokās. Ilfa un Petrova grāmatā "Divpadsmit krēsli" bija rakstīts, ka Vasjuku ciema/kultūras vai tml. nama zālē, kur Ostaps Benders, uzdodamies par šaha lielmeistaru, rīkoja vietējo šahistu apkrāpšanas spēli, no agrāk notikušas Slīcēju glābšanas biedrības sanāksmes pie sienas bija palicis uzsaukums: "Slīcēju glābšana ir pašu rokās". Nezinu, kurā brīdī tā sacerēšanu sāka piedēvēt Ostapam Benderam...
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 06.06.2006 03:15 nex.)
06.06.2006 02:00
krysits Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 2
Ziņojums: #60
Izlasot šo visu komentāru kaudzi, nākas secināt, ka daļēji jāpiekrīt Gacho.
Piekrītu arī nex, ka darbs LV IT firmās nav nekāda zelta bedre, viens no plusiem ir tas, ka tev vismaz nav jāstrādā celtniecībā vai Narvesenā.
Tā ir, ka neviens vēl no studentiem no skolas sola uzreiz zelta amatā nav pieņemts uzreiz. Studentiem ir jāuzkrāj darba pieredzīte savos CV, lai varētu kandidēt uz kādu sakarīgu amatu no sērijas 400+. Zviedru augstkolā smadzenes čakarēt arī negribas iet, no turienes cilvēks absolvējot kļūst līdzīgs zombijam, kuram dzives uztvere vairs nav tā, kas bijusi pirms tam, un tāda, kas atbilstu dzīvošanai Latvijā.
Runājot par personīgo pieredzi - sāku strādāt jau vidusskolā, bet tas tā. savu pirmo nopietno darbu specialitātē dabūju pēc 2 mēneša mācībām Datoriķos, par nieka 175Ls uz rokas caur paziņām, kuras strādāja turpat. Es sapratu, ka esmu vēl zaļš un man vēl daudz jāmācās - strādāt. Tā pilveidojos darot nenozīmīgus darbiņus, bet tas tomēr attīstīja manas darba spējas un skills. Pēc gada jau mani aicināja pāriet uz nopietnāku darbu vienā no lielajiem valsts uzņēmumiem. Ap to laiku tikai sapratu ap ko lietas grozās, t.i. kas un kā. Pēc diviem gadiem (kopā 3 gau pieredze specialitātē) nolēmu pameklēt saistošaku darbu ar normālu atalgojumu no sērijas 400+, ko varētu apvienot ar studijām. Uztaisīju smuku CV, un tagad strādāju viena no vadošajām Latvijas IT firmām.
06.06.2006 14:36
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija