FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

2007. gada 15. augustā 22:15 

2007. gada Baldonei tuvojoties… (62)

Pat vēl pirms nabaga pirmkursnieks paspējis noslēgt studiju līgumu un iestāties mūsu visu mīlētajā Alma Mater, katru gadu daži dīvaini oranžas nokrāsas tipiņi un žubes (sarunval. - meitenes) mēģina pierunāt nabaga fuksi doties uz Baldoni, kur tiek piesolītas nebeidzamas ciešanas un darbs ogļraktuvēs triju dienu garumā pirms studiju uzsākšanas. Kas, tie veckursnieki pilnīgi aptrakuši?!

Kā pierāda dzīve, lielākā daļa pirmkursnieku nemaz ar nav tik bailīgi - katru gadu pēdējā piektdienā pirms studiju uzsākšanas Zeļļu parciņā pulcējas lielākā daļa fukšu, kuru nikni sarauktās pierītes un sakostie zobi liecina - es būšu fizmats labākajos gados! Veckursniek, BAIDIES!

Baldone ir pasākums, kas vienmēr sākas divas dienas pirms pašiem Aristoteļa svētkiem, šogad 31.augustā, kas sākās tiešī tajā brīdī, kad ierodies Zellijā - Zeļļu ielā 8, jo tieši tajā mirklī sākas "Tava Baldone". Šo pasākumu kā kaut ko fantastisku atceras ikviens fizmats, kurš to ir piedzīvojis, tas ir pasākums, par kuru varēsi stāstīt saviem mazbērniem.

Baldones laikā nemitīgi dziedot, sportojot, strādājot, izzinot fizmatu leģendas, atpūšoties un izklaidējoties, fizmatu pirmkursnieki iepazīst viens otru, vecāko kursu studentus, jau pirms studiju sākšanās šo to uzzina par topošajiem pasniedzējiem un dzīvi kojās.

Taču neaizmirsti, ka Baldone ir darba nometne, tāpēc tev noderēs rezerves drēbes un apavi, netikvien mizojot kartupeļus, rokot grāvjus, staipot baļķus un visādi citādi strādājot kā zirgam, bet arī sportojot, kur jautrākā daļa notiks tieši naktī tāpēc sasmērēties būs jo īpaši viegli.

Bet beigās tomēr Baldones būtību visspilgtāk raksturo īpaša sajūta un to vārdos ietērpt nevar. Fizmatu vienotības un kopības apzināšanās ir tās sajūtas, kas paliek visu atmiņās vēl ilgi, kā arī gandarījums, ka vari saukt sevi par daļu no lielā, oranžā fizmatu veseluma.

Tikai laikus vajag atmest iedomas, ka šis pasākums nav domāts tev tikai tapēc vien, ka nevienu nepazīsti. Atceries, ka tādi jau ir visi, ne tikai Tu! Tapēc neaizmirsti somā iemest guļammaisu, karotīti un trauciņu neparspējamajai Baldones zupai, rezerves drēbes (arī apavus), kaut ko ēdamu pirmajam vakaram un protams fantastisku noskaņojumu un pozitīvu attieksmi! Sabučojiet mammas un tētus, brāļus un māsas, draugus un mājdzīvniekus un dodies ceļā.

Ko par Baldoni reiz ir teikuši dažādi fizmati....

Par Baldoni 2006
Karolīna: mmm...Nez kadēļ visi pirmkursnieki bija tadi sabijušies!Aciimredzot kads bija vinjus sabiedeejis-ka nu tik buus-stradaasiet kaa vergi...utt! Vajag bishkji ar galvu domaat! Bija jauks pasaakums-nevajag uztvert lietas tik nopietni un iztureeties kaa tusinjaa pienakas, nevis kunksteet! Forshi bija!
Arta: Baldone ir daudz lieliskāka par visiem iespējamajiem ceļojumiem, to es labi zinu, jo savas Baldones laikā nokavēju "ūberkrutu" ārzemju apskati, bet ne mirkli neesmu to nožēlojusi.Baldone ir vislieliskākais pasaakums kaadu ar sava gada fizmatiem esmu piedzīvojusi, tik lieliska man viņa tagad leikās atceroties... gribētos vēlreiz 1.kursā!
Lūsīc: Mana pirmā Baldone ir lieta, kuru es mūžam neaizmirsīšu, jo Baldonē man 24 stundas diennaktī gāja tik tiešām jautri, un tur es iepazinu daudzas ļoti spilgtas un interesantas personības. Man tik tiešām noderēja Baldones laikā iegūtie kontkakti, jo tādējādi es iepazinos ne tikai ar saviem kursabiedriem, bet arī ar pārējo studiju programmu pirmkursniekiem. Tieši Baldonē man nostiprinājās pārliecība par to, ka man jāstājas FMFSP, ko nekad nenožēlošu, jo tieši FMFSP man ir palīdzējusi kļūt par to personību kāda es tagad esmu.

Baldone 2005

Fuksis Blekss: Mēs, fukši, sapazinušies gan savā starpā, gan ar "Lielajiem Oranžajiem" jutāmies lieliski, atsauksmes bija tikai labas, pamazām jau sākām izprast, ko nozīmē oranžā krāsa.
Kopumā ko varam teikt par šo pasākumu - tas vienkārši bija neaizmirstams. Organizācija ideāla un mēs, fukši, to nekad neaizmirsīsim. Tagad uz lekcijām mēs gājām jau nedaudz apgaismoti. Esam ieguvuši jaunus draugus un jūtamies patiesi oranži. Ikviens no mums var teikt lielu paldies veckursniekiem - organizatoriem, par to, ka mēs studijas varam sākt jau kā kolektīvs.
Fuksis1: Trīs dienas, ko ir vērts ierakstīt "sarkanajā" grāmatā, jo ir vērts to visu piedzīvot katram!!!
Fuksis2: Ok. Es gribu to katru dienu!!!
Fuksis3: Šodien vēl nejūtu kājas, bet sirdī ir fantastisks siltums.

Baldone 2004

Fuksis 2004 nr.1: Es domāju, ka būs labi, bet bija vēl labāk.
Fuksis 2004 nr.2: Labi, ka man sanāca iepazīties ar saviem kursa biedriem neformālajā tādā izbraucienā, žēl, protams, ka visi nav atbraukuši , bet tikai neliela daļa, tomēr ar tiem būs tā grūtāk iepazīties.
Lauriņa (orgnizators): Ļoti labi izgulējos, pēc rīta rosmes pamodos. Fukši pārāk agri ceļas, netaisa fun, liekas pagājušogadu mēs darījām. Bet vēl ir viss priekšā! Vēl ir darbs, vēl ir sports, vēl ir kvests. Kas tad vēl? Daži ir ārā gulējuši - Cunskis un Herbe...
Luckāns: Poha. Un nepāries. Šobrīd vajadzētu zobus iztīrīt. Birste ir, vajaga pastu. O! Pārgāja!

Baldone 2002

Astra Cīrule: Kāds tad ir ieguvums no šī notikuma?
Pirmkārt, un galvenokārt, daļa fukšu ir savstarpēji saliedēti un izveidoti jau par vienotu kolektīvu, kam tuvas fizmatiskās idejas, tradīcijas un iekšā mājo fizmata gars. Par to daži varēja pārliecināties, vērojot patiesi izdomas bagātos, atrakītvos fukšu priekšnesumus, bet visi - kā Aristoteļa svētkos, oranžajās cepurēs (pašu pirmkursnieku darintajās) tērptais pūlis, kas, balss saites netaupot, skandēja vienu saukli pēc otra.
Otrkārt, jaunie fizmati jau ir iepazīstināti ar fakultāti, un pirmajās dienās tos negaida nepatīkami pārsteigumi, jo viņiem jau ir zināms, kas tad tos tagad sagaida.
Treškārt - jaunie fizmati jau ir integrēti veco fizmatu kolektīvā, un pat vispesimistiskākās prognozes rāda, ka FMFSP pievienosies liels pulks jaunu, patiesi darboties gribošu, radošu aktvīstu, un šī organizācija tikai zels un plauks.
Ceturtkārt - Šis bija vienkārši labs pasākums, kur atpūsties, un iekrāt spēkus jaunajam mācību gadam!

Pirmais, ko topošais Fizikas un matemātikas fakultātes students uzzina jau pie reģistrācijas ir vārds "Baldone" - iepazīšanās talka pirmkursniekiem. Sākumā tas var šķist mazliet biedējoši, jo zināms tikai, ka jāņem līdzi rezerves drēbes, apavi, guļammaiss, trauki no kā ēst, ka pirmkursnieks tiks gan turp gan atpakaļ nogādāts ar autobusu un ka izbraukšana notiek 31. augustā no Zeļļu ielas 8. Bet kas tur īsti notiks, kā gatavoties un ko sagaidīt no darba nometnes, tomēr paliek miglā tīts?
Centīsimies drusku tomēr atmaskot to, kas slēpjas zem noslēpumainā "Baldones" nosaukuma. Izbraucot 1. septembrī no Zeļļu teritorijas, jaunais students sevi nodod veckursnieku gādībā un sāk ceļu uz Baldoni, par kuru dažs vecs fizmats ir salīdzinājis pat ar Paradīzi.
Kad esi nonācis galamērķī, pastāv iespēja, ka joprojām jūties nedaudz "ne savā tasītē" starp visiem šiem svešajiem cilvēkiem. Taču kopīgas spēles un uzdevumi gan ar saviem programmas biedriem, gan ar citiem pirmkursniekiem ātri liek šai sajūtai gaist. Tūliņ saproti, ka esat cilvēki ar līdzīgām interesēm. Jau pirmajā vakarā ir iespēja parunāties ar veckursniekiem, uzzināt visvisādas lietas par fizmatiem, studijām, sadzīvi, pasniedzējiem un aktivitātēm fizmatu fakultātē. Notiek iepazīšanās ar fakultātes vadību, ar jau absolvējušiem fizmatiem, dažām leģendām un pāri visam – ar fizmatu garu.

Tā kā vesels gars dzīvo veselā miesā, tad solām, ka rīts iesāksies fizmatiski aktīvā noskaņā. Pa dienu turpināsies sporta spēles un darbs, un caur to kursa biedru iepazīšana. Pēc tumsas iestāšanās sāksies viena no pasākuma interesantākajām daļām – pārbaudījumi, uzdevumi un aktivitātes tumsā. Kā zināms tad, kad cilvēkam atņem iespēju novērtēt apkārtējo vidi, izmatojot redzi, sāk aktīvāk darboties citas maņas, un tas dod iespēju vēl labāk iepazīt savus kursa biedrus un sadraudzēties. Nākamajā dienā pirmkursniekus sagaida vēl dažādas fizmatiskas izdarības un gatavošanās Aristoteļa svētkiem.
Atvadoties no Baldones, topošais fizmats ir izjutis komandas garu ar saviem kursa biedriem, uzzinājis daudz ko par dzīvi un aktivitātēm savā fakultātē un ir gatavs aktīvi piedalīties Aristoteļa svētkos. Atgriezies no Baldones students ar prieka pilnām nopūtām atceras pavadīto laiku un gatavs vienbalsīgi ar citiem fizmatiem atzīt, ka "Viss sākas Baldonē..."

Baldoni 2007 atbalsta SEB Unibanka un "Dzeramais ūdens Vichy Classique".

Autors: Raivis Bēts  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūlijs, 2020 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva