FMFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Vai klausies vēl Ziemassvētku dziesmas?
JAAAAA, protams!
Neklausos tādas dziesmas.
Vairs ne, par vēlu.
Visu gadu klausos!

Rezultāti

Foto

2008. gada 6. septembrī 22:47 

Fizikas un matemātikas fakultātē viesosies studenti no Šveices (8)

ETH Zurich
Nākamajā nedēļas nogalē, laikā no 11. līdz 14. septembrim, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē viesosies studenti no Šveices Federālā tehniskā institūta Cīrihē (ETH Zürich).

Fizikas un matemātikas fakultātes Studentu pašpārvalde (FMF SP) jau iepriekš ir sadarbojusies ar citu valstu studentiem, uzņemot viņus pie sevis. Šoreiz pie mums viesosies 12 studenti no Šveices.

Viena no galvenajām aktivitātēm, kas paredzēta šajā triju dienu vizītē, ir viesu iepazīstināšana ar Latvijas Universitāti, Fizikas un matemātikas fakultāti, Studentu pašpārvaldes struktūru, darbību un paveikto, kā arī studenta lomu valstī kopumā. Tādā pašā veidā ar savu augstākās izglītības iestādi, pašpārvaldi un citām interesantām lietām iepazīstinās arī Šveices studenti. Prezentāciju beigās studenti tiks rosināti uz diskusiju par dažādiem interesējošiem jautājumiem gan saistībā ar atšķirībām studiju procesā, gan pašpārvalžu darbību, gan studenta tēlu kā tādu.

Šveices studentiem viesošanās laikā būs iespēja apskatīt arī Cietvielu fizikas institūtu un  Lāzercentru, kur viņi gūs ieskatu pētnieciskajā un zinātniskajā darbībā Latvijas Universitātē.

Papildus nopietnākām lietām mūsu viesiem tiks parādīta arī studentu pilsēta Rīga, galvenokārt tieši Vecrīga. Pie tam tā nebūs vienkārša tūristu ekskursija, bet gan kas līdzīgs komandu orientēšanās sacensībām pa pilsētu. Tiks izveidotas 3 komandas, no kurām katrā būs arī viens mūsu pašu students, un šādā komandā pēc kartes būs jāatrod dažnedažādas vietas, kurās jāveic interesanti uzdevumi, lai iegūtu iespējami vairāk punktu.

Vēl viena interesanta aktivitāte, kas palīdzēs kaut nedaudz iepazīt viņiem mūsu un mums viņu kultūru – latviešu un šveiciešu virtuve. Pirmajā viesošanās dienā Šveices studenti būs tie, kas gatavos mums savas valsts tradicionālās vakariņas, savukārt citā dienā – mēs gatavosim latviešu tradicionālo ēdienu viņiem.

Atkarībā no laikapstākļiem, iespējams, dosimies arī ekskursijā pie jūras. Ir plānots arī spēļu vakars, kurā iepazīstināt viņus ar mūsu tradicionālajām spēlēm. Atvadu vakarā notiks pasākums Fizikas un matemātikas fakultātē latviešu gaumē – ar latviešu mūziku, tradicionālajām dejām u.c.
 
FMF SP uzņemt citu valstu studentus ir liels notikums. SP aktīvisti darīs visu iespējamo, lai viesi šeit justos labi, viņiem te patiktu, kā arī izveidotos jauka sadarbība un draudzība abu valstu studentu vidū. Ja viss noritēs veiksmīgi, janvāra beigās pārstāvji no FMF SP dosies ciemos pie Šveices studentiem uz Cīrihi.

Student! Ja arī tu vēlies iesaistīties kādā no šiem pasākumiem, iepazīties ar Šveices studentiem, labi pavadīt laiku nākamajā nedēļas nogalē, kā arī, iespējams, plāno darboties FMF SP, tad sūti epastu uz inga.saknite@gmail.com vai zvani +37129162679!

Autors: Inga Saknīte  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Janvāris, 2019 »

POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
4567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva