FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

2006. gada 12. februārī 00:10 

Fizmati piedalās LU zinātniskajā konferencē (1)

Šogad, no 1. februāra līdz 14. aprīlim, noris Latvijas Universitātes 64. zinātniskā konference. Tās mērķis - nodrošināt pētījumu rezultātu, ideju un domu apmaiņu zinātnieku, docētāju un studentu starpā, kas ir viena no neatņemamām zinātniskās darbības sastāvdaļām. Konference aptver visdažādākās zinātnes nozares: bioloģiju, ģeogrāfiju, fiziku, ķīmiju, matemātiku, astronomiju, socioloģiju, pedagoģiju, filoloģiju u.c.. Kā referenti uzstājas zinātnieki, docētāji, studenti un viesi. Konferences ietvaros tiks nolasīti apmēram 1200 referāti. Sīkāka informācija atrodama www.lu.lv

10.februārī, ekonomikas nozares “Izglītība un darba tirgus” sekcijā kā Fizikas un matemātikas fakultātes Studentu padomes darba grupas "Fizmati un darba tirgus" pārstāvji ar tāda paša nosaukuma referātu, uzstājās Pēteris Jurčenko un Diāna Nagle. Tika prezentēta ideja par to, kā fakultātes Studentu padome iesaistās topošo un esošo studentu informēšanā par situāciju nozares darba tirgū. Lai pašpārvalde spētu atbildēt uz jautājumiem par absolventu novērtējumu darba tirgū vai pašreizējo studentu nodarbinātību, tiek veikts pētījums ar mērķi noskaidrot, cik pieprasīti un sagatavoti darba tirgum ir studenti un absolventi. Konferencē tika stāstīts arī par pētījumam nepieciešamās informācijas iegūšanas metodēm. Klātesošo interesi izraisīja mūsdienīgais uzdevuma risinājums - elektroniskās absolventu datu bāzes izveidošana. Šīs idejas veiksmīgas realizācijas gadījumā, to varēs ņemt kā piemēru līdzīgu projektu īstenošanā, piemēram, Latvijas Universitātes absolventu datu bāzes veidošanai.

Šajā sekcijā tika lasīti referāti par tēmām, kas saistītas ar Latvijas darba tirgus izpētes pilnveidošanas metodēm un izglītības nozīmi darba tirgū. Sekmīga izstrādāto projektu īstenošana ļaus objektīvi novērtēt darba tirgus un izglītības attiecības. Nozīmīgi ir tas, ka studenti paši ir šādu nopietnu pētījumu iniciatori un realizētāji un piedalās LU zinātniskajā darbībā.

Pētījums “Fizmati un darba tirgus” sniegs ieguldījumu pašreizējās situācijas novērtēšanā, bet tā rezultāti kalpos objektīvas informācijas sniegšanai turpmākajiem fakultātes studentiem un sekmēs augstskolas studiju programmu pilnveidošanu, lai piedāvātu topošajiem studentiem kvalitatīvas un darba tirgū novērtētas zināšanas un prasmes.

Dalība šāda mēroga konferencē ļauj studentiem paust savu viedokli par dažādiem ar akadēmisko dzīvi saistītiem jautājumiem plašākai sabiedrībai.

Autors: FMFSP  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Fizmati, LU
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Augusts, 2020 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
7 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva