FMFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā atpūties pēc Laivu Brauciena?
Ir labi bez atpūtas
Gulēju 3 dienas
Esmu apmaldījies
Vēl airēju

Rezultāti

Foto

2006. gada 30. janvārī 16:28 

Fizmati saņem gūstā A.Saulīti un atgūst karogu (32)

Tumšā 29. janvāra vakarā Zeļļu ielas parciņā pie Fizikas un matemātikas fakultātes valdīja neparasta rosība. Aiz ēku stūriem manīja vairākus konspiratīvus, oranžos kreklos tērptus stāvus, kas, bruņojušies ar līmlenti, kaut ko viltīgi gaidīja. Pēc neilgas gaidīšanas fakultātes pagalmā iebrauca Sociālo zinātņu fakultātes Studentu pašpārvaldes ex-priekšsēdētāja un fizmatu karoga nolaupītāja Andra Saulīša auto. Tiklīdz Saulītis bija iebraucis fizmatu rūpīgi izplānotajā slazdā, tika nobloķēta vienīgā izeja no fakultātes teritorijas un fizmatu specvienība sagūstīja karoga nolaupītāju.

Saulītis tika rūpīgi “nosekjūrēts” (padarīts imobīls un prom nebēgošs) un nogādāts nopratināšanas un pagaidu uzglabāšanas telpā, kur viņš tika informēts par atbrīvošanas nosacījumiem, kuru starpā ietilpa fizmatu karoga atgūšanas noorganizēšana un dažādu fizmatisku moku izciešana.

Gūsteknis nakts pārdzīvojumus komentēja kā nepieredzētu pārbaudījumu savā dzīvē. „Ir, protams, psiholoģiski grūti domāt pozitīvi, kad esi cieši sasiets spilgtu prožektoru gaismā, oranžu T-kreklu ielenkumā,” viņš atzīst, „taču es zināju, ka svarīgākais jau ir noticis – šā vai tā, bet fakts, ka karogs tika nozagts, vēsturē ar melniem burtiem ir ierakstīts.”

Karoga nolaupītājs atzīmē fizmatu viesmīlību un toleranci pret gūstekni, kas ar uzviju atbilda 1949.gada 12. augusta Ženēvas konvencijai Par attieksmi pret karagūstekņiem. Īpaši tika ievēroti 26. pantā minētie nosacījumi: „Karagūstekņi jāapgādā ar dzeramo ūdeni pietiekošā daudzumā. Jāatļauj pīpēt tabaku,” kā arī „karagūstekņiem jābūt maksimāli iespējamā veidā saistītiem ar savas maltītes pagatavošanu, šai nolūkā viņus var nodarbināt virtuvēs.”

Daži pārbaudījumi viņam esot bijuši gana sarežģīti un prātu aptumšojoši (kā īpaši grūtus pārbaudījumus viņš atzīmē piespiedu kārtā risinātos funkciju atvasināšanas uzdevumus un kopmītņu gaiteņu grīdas slaucīšanu ar kūleņu mešanas palīdzību). Bet kopumā ar fizmatiem, viņaprāt, ir bijusi mierīga valoda, cik vien šādos apstākļos tas ir iespējams. „Vēss prāts un miermīlīga pretošanās kustība – tie ir sociālo zinātņu studenta taktikas galvenie ieroči, kuri arī šoreiz veiksmīgi tika izmantoti pret eksaktajām zinātnēm, panākot pēc iespējas mazākas traumas sev un apkārtējiem,” ir priecīgs Andris Saulītis.

Tā kā iepriekš nolaupītais fizmatu karogs savā prombūtnes laikā atradās SZF dekānes Intas Brikšes darba telpās, fizmatiskā simbola atpakļnodošana arī tika uzticēta tieši viņai. Pēdējās LU Senāta sēdes laikā dekāne svinīgi to nodeva fizmatu vadonim, dekānam Mārcim Auziņam, lūdzot atbrīvot gūstekni. Tiklīdz karogs atkal atradās tā īpašnieku rokās, SZF students varēja sajust brīvības sniegtās iespējas.

Šobrīd visi fizmatu karogi atkal ir mājās un arī SZF turpinās spīdēt Saule.

Autors: LU FMF SP  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Fizmati, Karogs
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Maijs, 2018 »

POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
4567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva