FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2010. gada 2. novembrī 01:18 

FMF SP vēlēšanas jau rīt! (32)

Jau rīt, 3. novembrī, laikā no 10:00 līdz 17:00 Zeļļu 8 un no 10:00 līdz 13:00 Ķengaraga 8 tev būs iespēja paust savu viedokli jau otrajās vēlēšanās šogad. SP varbūt nevar ietekmēt procesus tik lielā mērā kā Saeima, taču tā noteikti ir tuvāka tev.

Lai labāk saprastu, kāds ir sarakstu viedoklis, piedāvājam jums intervijas ar sarakstu "Fizmatu vienotība", pārstāvi Valdi Zuteru no saraksta "Mazie oranžie" un sarakstu "Trasūns un apgaismības komanda.".

Kāpēc kandidējat FMF SP?

FV: Kandidējam, jo esam tikko nonākuši universitātē ar svaigām idejām un uzskatām, ka starp pieredzējušiem SP pārstāvjiem vajag arī jauniņos, kas būtu spējīgi ienest jaunas vēsmas SP darbībā.

VZ no MO: Kandidēju tāpēc, lai padarītu savu un citu studentu, un pasniedzēju dzīvi labāku, jautrāku, interesantāku un, protams, kvalitatīvāku!

TuAK: Mēs uzskatām, ka SP varētu darboties daudz efektīvāk, ja tiktu likvidēts smagais birokrātiskais aparāts. Piemērs tam ir darba grupu (DG) vadītāju vēlēšanas. Lai ievēlētu vienu DG vadītāju, kurš ir arī vienīgais kandidāts, ir nepieciešams ievēlēt vēlēšanu komisiju, tālāk ir nepieciešams veikt aizklātu balsojumu. Lieta, kura varētu tikt izlemta momentāni, tiek izstiepta uz 20 minūtēm. Tas noved pie tā, ka, tiekot pie patiešām svarīgiem punktiem, ir jau vēls un visiem viss ir apnicis.

Ar ko jūsu saraksts atšķiras no pārējiem?

FV: Mūsu sarakstā ir tikai pirmkursnieki, kas nozīmē, ka esam bez izteiktiem stereotipiem un priekšzināšanām par agrāko FMF SP darbību, un līdz ar to nevaram nekādi ietekmēties no tā, kas bijis, bet tikai uzlabot to, ko SP var sniegt nākotnē.

VZ no MO: Saraksts atšķiras ar to, ka tajā ir pārstāvēts ļoti plašs cilvēku spektrs. Gan pieredzējuši studenti ar uzkrātu lielu pieredzi, gan jauni, kuriem tā vien gribas kaut ko jaunu sastrādāt. Mums ir pārstāvēti visu nodaļu studenti. Mūsu saraksta cilvēki var lepoties ar ļoti daudziem paveiktiem darbiem fizmatos, sākot ar lielo pasākumu organizēšanu, studentu padomes vadīšanu, un beidzot ar dažādu akadēmisko jautājumu risināšanu.

TuAK: Mēs esam rīcības cilvēki, kuriem nav bail no pārmaiņām, mēs neesam inerti un vienmēr esam atvērti visam jaunajam, ja vien tas ir labāks par veco. Mums, atšķirībā no daudziem citiem SP kandidātiem, garšo alus un vispār dažāda veida alkoholiskie dzērieni, līdz ar to mēs centīsimies nodrošināt to pieejamību fizmatu pasākumu laikā.

Ko virzīsiet priekšsēdētāja amatā?

FV: Aivi Asarīti - uzņēmīgu un lemtspējīgu cilvēku, kas gatavs uzklausīt jebkurus ieteikumus un ar pārējās SP palīdzību tos arī realizēt.

VZ no MO: Uz šo jautājumu atbildēšu: "Man ir grūti!"

TuAK: Reinis Trasūns – atbildīgs, gudrs un kompetents visās jomās.

Kā tuvināt SP studentiem?

FV: Pagaidām gan nav manīta nekāda nošķirtība un jebkurš students jebkurā laikā var vērsties pie SP ar sevi interesējošiem jautājumiem. Tomēr par ļaunu nenāktu regulāri informēt studentus par SP lēmumiem, piemēram, ievietojot SP sēdēs izrunāto jautājumu konspektus fizmati.lv mājaslapā, lai arī slinkākie studenti varētu uzzināt, kas īsti notiek SP.

VZ no MO: Vairāk informācijas fizmati.lv (tas arī atdzīvinātu lapu) par visu: gan informācija, kas pārrunāts tiekoties ar vadību, varbūt īsumā, kas jauns noticis domes sēdēs. SP varētu atskaitīties, ko katru mēnesi ir izdarījusi, lai studenti nedomātu, ka tā nedara neko. Patīk ideja par kādas sēdes norisi gaiteņos vai kur citur, kur studenti redzētu kā tas notiek. Pašiem SP biedriem jārūpējas, lai viņu kursabiedri zina, kas ir SP un ko tā dara.

TuAK: Mēs uzskatām, ka SP ir pieejama katram studentam, problēma ir tāda, ka ne katru reizi, kad studentam ir laba ideja, viņš iedomājas, ka pašpārvalde ir tieši tā vieta, kur viņš tiks uzklausīts. Ir ideja, ka ar e-pasta palīdzību varētu reizi ceturksnī atgādināt studentam par SP eksistenci un īsumā pastāstīt, kas ir paveikts un kas tiks darīts.
Tāpat arī netiek izklāstīti SP lēmumi studentiem. To varētu novērst ar interneta vietnes Twitter palīdzību. Pirmkārt, vajag tvītot visu sēdēs un darba grupās lemto. Otrkārt, vajag visiem jaunajiem studentiem mēģināt iebarot sekošanu SP Twitter kontam, piemēram, tanī brīdī, kad vervē uz Baldoni. Tas, protams, nepalīdzēs tiem, kuri ir jau ir fizmati, bet toties ilgtermiņā izveidos labi informētu un pašparvāldei pietuvinātu studentu saimi.

Lūdzu nosaukt konkrētu darbību kopumu, kā atdzīvināt fizmati.lv!

FV: Katru mēnesi rīkot konkursu par saistošāko informatīvo vai izklaidējošo rakstu fizmati.lv mājaslapā. Domājams, ka piesaistīt sponsoru(-us), kas apmaiņā pret reklāmu fizmati.lv mājaslapā nodrošinātu balvas labāko rakstu autoriem, nebūtu tik grūti. Ieguvēji būtu visi, gan studenti, kas saņemtos uzrakstīt, gan tie, kam būtu iespēja vienkārši lasīt interesantus rakstus.

VZ no MO: Protams, jāpiesaista cilvēki rakstu rakstīšanai, izmantojot dažādus motivējošus elementus, tie ir daudz. Jāveicina sadarbība ar populārzinātniskiem žurnāliem, portāliem - viņi ņem mūsu rakstus, mēs viņu.

TuAK: Pirmkārt, nepieciešams, lai tiktu rakstīti gan zinātniska satura, gan citi raksti. To var panākt, motivējot studentus. Mūsuprāt, te vietā būtu konkurss, kura uzvarētājs varētu saņemt kādu vērtīgu balvu. Domājams, ka šādam mērķim var piesaistīt gan LUSP līdzekļus, gan arī sponsorus. Kā vienu no iespējamajiem sponsoriem Reinis Trasūns uzskata Tallink, kuri apmaiņā pret reklāmu f.lv varētu uzvarētājam piešķirt biļetes kruīza braucienam. Uzvarētāju varētu noteikt vairākās kategorijās – labākajam rakstam, kuru noteiktu lasītāju balsojums, gan arī autoram ar visvairāk publicētu rakstu.
Otrkārt, mēs esam tālredzīgi un saprotam, ka datorikas fakultātes studenti, kuri šobrīd cītīgi uztur f.lv, to nāktonē vairs nevēlēsies darīt. Līdz ar to ir jādomā par to, lai arī mēs paši saprastu, kas notiek un kāpēc. Tādēļ vajadzētu noorganizēt semināru, kurā tiktu apmācīti visi interesenti, kā rīkoties ar lapu, protams, tiesības ko labot lapā atstājot tikai dažiem cilvēkiem.

Kā redzat turpmākās Fizmatdienas? (kvantitāte vs kvalitāte)

FV: Nevar izvēlēties vienu vai otru, nav jēgas augstākās kvalitātes pasākumam, ja uz to var ierasties vien daži studenti, un tāpat nav jēgas masu pasākumam, ja pats pasākums ir nesaistošs un nerada nekādu baudu. Šos rādītājus abus ir jācenšas nodrošināt maksimāli augstā līmenī.

VZ no MO: Paņemam FMD 2010 pasākumu plānu. Izsvītrojam sporta dienu, spēļu nakti, talku, filmu vakaru, Comer svaigs turnīru. Pieliekam klāt kādu jaunu pasākumu, par kuru, cerams, būs kādas idejas, un redzējums par FMD ir gatavs.

TuAK: Domājam, ka svarīgāk ir kvalitāte, nevis kvantitāte. Nav jēgas rīkot pasākumu, ja ierodas daži cilvēki. Organizatoriskais resurss tiek izlietots vienādi daudz neatkarīgi no apmeklētāju skaita. Šos resursus varētu novirzīt uz „ejošajiem” pasākumiem, lai padarītu tos kvalitatīvākus.

Vai balsotājiem tiks doti banāni?

FV: Ja mēs tiksim ievēlēti, centīsimies uzsākt sadarbību ar Centrāltirgu, lai FMF banāni nekad neaptrūktos.

VZ no MO: Netiks doti banāni.

TuAK: Nē, banānus tiešām mēs nevienam nedosim. Ja atradīsim to par iespējamu, tad centīsimies nodrošināt katram TuAK balsotājam iespēju ieelpot hēliju, lai padarītu dienu jautrāku.

Kad LU bufetē būs nopērkams alus?

FV: Lai cik ļoti mēs visi to vēlētos, tomēr ir arī jāmācās, un alus LU bufetē noteikti neuzlabotu ne lekciju apmeklējumu, ne studentu uztveršanas spējas.

VZ no MO: Domāju, ka nekad.

TuAK: Neesam par to, lai studenti starp lekcijām tiktu kārdināti ar alu. Pietiekami tuvu ir krogs “Baļķi”, kur var iegūt varen gardu un pietiekami lētu miestiņu. Tiesa, par alus tirdzniecību kojās gan ir vērts padomāt, tam līdzās ierīkojot arī taras nodošanas punktu, tādējādi palīdzot gan dabai ar otrreizēju pudeļu izmantošanu, gan studentu maciņiem.

Kad mūsu mācību iestādē ieviesīs obligātu Bībeles mācību, kā to ierosināja kardināls Pujats?

FV: Neieviesīs, pietiekami daudz ir ateistu, un Bībeles mācība būtu kā ierobežojums ticības brīvībai.

VZ no MO: Nekad nesaki nekad, bet ļoti ceru, ka tas nenotiks, jo tas izraisīs pretēju efektu nekā cerēts, ka tas varētu izraisīt.

TuAK: Darīsim visu, lai tas tiktu izdarīts vienlaicīgi ar pūces astes ziedēšanu!


Kandidātu saraksti:

1. Fizmatu vienotība
1. Aivis Asarītis
2. Maija Daukšte
3. Dita Andrejsone
4. Rolands Usāns
5. Reinis Kalniņš
6. Ruta Vitkovska
7. Ingrīda Trama
8. Lāsma Mūrniece
9. Igors Bekasovs
10. Guntra Zagorska
11. Raitis Vācietis
12. Miķelis Putniņš
13. Arita Silapētere
14. Diāna Vitkovska
15. Liene Mūrniece

2. Mazie oranžie
1. Valdis Zuters
2. Ingrīda Buliņa
3. Gunita Sprūde
4. Līga Zaķe
5. Laura Vēze
6. Līga Veinberga
7. Mārtiņš Sandars
8. Virgīnija Liepiņa
9. Guna Doķe
10. Mārtiņš Preiss
11. Dace Rauze
12. Raivis Bēts
13. Kristīne Glode
14. Inese Dronka
15. Jānis Šmits
16. Aleksandra Fjodorova
17. Ingmārs Felcis
18. Brigita Zutere
19. Ieva Ozolniece
20. Karola Jansone
21. Sintija Sūniņa
22. Zane Kalniņa
23. Ilze Bukovska
24. Laura Sičevska
25. Jekaterina Soma
26. Bruno Opermanis
27. Roberts Kiršteins
28. Santa Raciborska
29. Līva Ārente
30. Anna Baune
31. Alise Krūmiņa

3. Trasūns un apgaismības komanda.
1. Reinis Trasūns
2. Jānis Ratnieks
3. Mārtiņš Sarma
4. Jānis Žideļūns
5. Toms Dzenis
6. Aigars Zesers
7. Vadims Suškovs
8. Jānis Savickis
9. Jānis Vāvere
10. Ivars Krastiņš
11. Reinis Lazda
12. Pēteris Aizpurietis

Autors: Sabīne Trēde  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: FMFSP, kandidāti, vēlēšanas
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Maijs, 2022 »

POTCPSSv
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345
67 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva