FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Ko tu gaidi visvairāk?
jaunā semestra sākumu
Aristoteli
Baldoni
nāvi

Rezultāti

Foto

2015. gada 3. martā 18:19 

Ko paveicis jaunais FMF SP sasaukums līdz šim? (6)

2014. gada 5. novembrī tika ievēlēts jaunais Studentu padomes sastāvs. Savukārt 13. novembrī par tās vadītāju kļuva Aigars Rasnačs. Tika izvirzīti lieli mērķi, laiks gāja uz priekšu... Priekšvēlēšanu kampaņās mums tika solītas tādas lietas kā:
1. Ierīkot liftus fiziķu ēkā un kojās;
2. Uzcelt skulptūru fizmatam;
3. Ierīkot šūpuļtīklus gaiteņos;
4. Nodrošināt gana biezu ledu fizmatiem uz ledus;
5. Atvērt zupas virtuvi SP telpā;
6. Rīkot pasākumu sēriju “bordelis” ar citām fakultātēm;
7. Paaugstināt ieejas vārtiņu stenderi Zeļļu parkā no Bāriņu ielas puses...

Semestris jau pagājis, bet SP galvenā rosība sāksies tikai pēc sesijas. Ziemas sezona, šķiet, jau tuvojas izskaņai – ciparkūkas jau sen kā apēstas, gan Ziemassvētku, gan Valentīndienas balles jau izskanējušas, Gada balvas saņemtas, un sesija jau aiz muguras. Ne liftus, ne šūpuļtīklus, ne citas iepriekš minētās lietas nav nācies redzēt. Kas tad ir izdarīts līdz šim un kas šobrīd notiek Studentu padomē, uz kādiem mērķiem tā ir tendēta?

Studentu padomes priekšsēdētājs Aigars Rasnačs:
“Izdarītais līdz šim? Godīgi jāatzīst, ka līdz šim, kopš jaunā sasaukuma ievēlēšanas, nekas īpaši ievērojams nav izdarīts, kaut arī priekšvēlēšanu laikā tika solītas kardinālas pārmaiņas, salīdzinot ar tā brīža SP ritējumu. Lai gan man nepatīk meklēt attaisnojumus situācijās, kas tādus neprasa un kur tādi nav vajadzīgi, tomēr atļaušos atzīmēt, ka nesen bijusi sesija, kuras laikā lielai daļai biedru un aktīvistu par dzīves prioritāti Nr.1 bija kļuvušas, un ceru, ka vēl joprojām ir studijas, tāpēc loģiski, ka janvāris ir bijis SP klusais mēnesis. Lai arī neko revolucionāru un īpašu šobrīd neesam izdarījuši, uzskatu, ka esam turējuši līmenī tradicionālos FMF SP darāmos darbus. Balles bijušas, ciparkūkas izdalītas, norit aktīvs darbs pie “Fizmatdienas 2015”. Par studentiem tiešā veidā nejūtamo - drīzumā tiksimies ar FMF vadības pārstāvjiem, lai pārrunātu aktuālo, kas būs teju divus gadus nebijis notikums. Organizācijās kā FMF SP, lai tiktu sasniegti augsti mērķi, ir svarīgi, lai iesaistītie cilvēki ir uz viena viļņa, lai ir savstarpējā sapratne. Šī ir viena no lietām, kas pāris mēnešus atpakaļ mums pietrūka, kas, manuprāt, ir tikai normāli. Pozitīva tendence ir, ka daudzums, kas mums FMF SP pietrūkst līdz būšanai uz viena viļņa, ir krasi mazinājies. Šajā jomā jāizceļ mūsu pusvadītāja, kas noorganizēja SP Stratēģisko semināru. Rēķinu, ka šobrīd šis sasaukums ir sava termiņa pusē, līdz ar to ir daudz darba priekšā. Rēķinos ar to, ko saraksti tika solījuši priekšvēlēšanu laikā un strādāsim pie tā, lai to īstenotu. Kas zina, varbūt arī gada beigās Zeļļu kojās beidzot būs lifts un alus automāti. Katrā ziņā liels paldies SP biedriem, aktīvistiem un citiem iesaistītajiem, kas pielikuši savu pirkstu pie jebkura lielāka vai mazāka darbiņa, kas padarīts - nebūtu viņu, nebūtu SP. “

Šī gada 6. februārī SP sastāvs veselu dienu pavadīja fakultātē Stratēģiskajā seminārā, kura mērķis bija izveidot saliedētu kolektīvu, kas nosprauž kopīgus mērķus un neatlaidīgi tiecas tos realizēt. Par semināra atbalstīšanu vēlamies pateikt lielu paldies Fazer par gardumiem!

SP darba grupas ir nospraudušas šādus mērķus:

Dagnija Strīķe par Akadēmisko darba grupu:
“Akadēmiskais virziens šajā gadā koncentrēsies uz sistemātiskas darbības atjaunošanu, sākot ar kursa vecāko sistēmas ieviešanu un darbības veiksmīgu norisi, kā arī studentu pārstāvju aktīvu līdzdalību fakultātes lēmējinstitūcijās. Tāpat arī neaizmirsīsim par ikdienišķām akadēmiskajām problēmām, par kurām ikviens var dot ziņu, un centīsimies kopīgiem spēkiem to risināt.”

Jānis Tjarve par Sociālo darba grupu:
“Sociālais virziens rūpējas par to, lai tiktu risināti studentiem labvēlīgas vides jautājumi fakultātes ietvaros. Pašlaik jautājums, ko sociālā DG risina, ir studentu mācību telpas (114. telpa) labiekārtošana.”

Ģirts Zāģeris par Propagandas darba grupu:
“Propagandas darba grupas mērķi ir celt saulē fizmatus un veidot oranži pozitīvu tēlu sabiedrības, īpaši skolēnu acīs. Tas tiek darīts, aktīvi iesaistoties jau esošos pasākumos, kas kalpo par platformu cilvēku informēšanai par visu fizmatisko, kā arī no pašu iniciatīvas - tiks turpināta pagājušajā gadā iesāktā programma "Uzaicini fizmatu ciemos!", kas skolēniem dod iespēju uzaicināt studentus pastāstīt par savu pieredzi Fizmatijā. Taču paralēli tam PR DG strādās pie tā, lai informētu studentus par to, kas notiek SP, kā arī citās fakultātes līmeņa lēmējinstitūcijās.”

Sintija Trafimoviča par Pasākumu darba grupu:
“Pasākumu darba grupas interesēs ir saglabāt esošās, iedibināt jaunas un atgriezt sen aizmirstās tradīcijas, organizēt foršus kultūras un izklaides pasākumus, kā arī nodarboties ar atbalstītāju piesaisti.”

Šo mērķu sasniegšanai SP ir konkrēts darbības plāns, liela motivācija un aktīvi, mērķtiecīgi studenti, kas tiecas uz savu mērķu sasniegšanu un izjūt atbildības sajūtu visu fizmatu priekšā. Pēc kāda laika apskatīsimies, kā darba grupām izdodas ar savu plānu realizēšanu. Aktuālākos jaunumus SP turpinās Tev paziņot rakstu veidā fizmati.lv. Iesakām Tev apskatīt un piedalīties diskusijās arī fizmatu foruma sadaļā.

Vērts pieminēt, ka Fizikas studiju programmas padome aktīvi darbojas, tiek meklēts augstāko līmeņu students vēl vienai brīvajai vietai FSPP, drīzumā parādīsies arī raksts par jaunumiem un padomes sasniegumiem. Arī Matemātikas studiju programmas padome un Optometrijas un redzes zinātnes studiju programmas padome ir sarosījušās vai vismaz ir gatavas sarosīties. Matemātikas studiju padomē jau ir aizpildītas studiju vietas, bet Optometrijā vēl ir brīvas studentu vietas, aicinām pieteikties optometrijas studentus, kuri ir gatavi cīnīties studentu labā.

Torņakalna projekts virzās uz priekšu un mūsu Optometrijas studiju programmas studenti drīzumā jau tiks pie jaunām mājam.

Šobrīd aktuāla tēma ir studiju maksu paaugstināšana. 11. februārī norisinājās LU Studentu padomes kopsapulce, kurā vairākums studējošo pārstāvju, tajā skaitā arī FMF SP biedri, nobalsoja PRET lēmumu paaugstināt studiju maksas.

Fakultātes vadība ir piedāvājusi studentiem jaunu telpu, kurā mācīties, jo diemžēl gaiteņos ir ierobežots rozešu skaits, kā arī vietām nav pārāk labs apgaismojums, bet tagad 114. telpa ir atvērta no 8:00-..., lai katram ir ērta vietiņa, kur pamācīties, aicinām pamēģināt!

Februāra beidzamajā nedēļas nogalē tika aizvadīta izstāde Skola 2015, kur topošos studentus priecēja dažādi eksperimenti, sarunas ar jau esošajiem studentiem un pasniedzējiem, kā arī bija iespēja apskatīt Counter-Strike Zellijas versiju.

Un visbeidzot ir pienākuši fizmati.lv 10 gadi, kas ir fantastiski daudz kādas fakultātes mājas lapai, priecājamies un lepojamies! Svinības jau drīzumā.

Atceries:
- Ja Tevi kaut kas neapmierina fakultātē, Tavā studiju programmā, kāda pasniedzēja rīcībā, ziņo par to Studentu padomei – izmanto sūdzību kastīti vai nāc vienkārši aprunāties!
- Ja vēlies savu brīvo laiku pavadīt, darot labas lietas studentu labā lieliskā kolektīvā, iesaistīties SP un kļūsti par aktīvistu!
- Atceries, ka "Fizmatdienu 2015" organizēšanā Tavas palīdzīgās rokas var ļoti noderēt!
- Vai redzēji jauno fizmatu atribūtiku? Ja vēl neesi pie tās ticis, tad nu ir pēdējais laiks!
- 4. aprīlī notiks grandiozās piedzīvojumu sacensības “Spēks un Jauda” – noteikti ir vērts piedalīties!

Autors: Inga Jonāne  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: FMF SP
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 7, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Septembris, 2020 »

POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva