FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

2009. gada 30. martā 19:20 

Kursu anketu rezultāti Optometrijas nodaļā (13)

Student! Vai atceries, kā šī semestra sākumā pildīji anketas par iepriekšējā semestra kursiem? Vai Tu zināji, kam šīs anketas ir domātas un kas ar tām tiks darīts tālāk?

Fizikas un matemātikas fakultātes Studentu pašpārvalde jaunā pavasara semestra sākumā veica studentu anketēšanu par iepriekšējā semestra kursiem Datorikas, Matemātikas un Optometrijas nodaļās (Fizikas nodaļai vadība veic studentu anketēšanu). Kursa anketu mērķis ir noskaidrot, kas studentus neapmierina konkrētos kursos, ko studenti vēlētos uzlabot, mainīt, lai kurss būtu labāks.
Šobrīd ir pilnībā apkopotas anketas un to rezultāti prezentēti vadībai Optometrijas nodaļā, bet arī pārējo nodaļu rezultāti gaidāmi drīzumā.

Kursa anketu rezultāti prezentēti Optometrijas nodaļas vadībai
Šī gada 18. martā plkst. 17:30 Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta 5. stāva Optometrijas un redzes zinātnes nodaļas telpās notika sēde, uz kuru tika aicināti gan Optometrijas nodaļas pasniedzēji, gan studenti, lai parunātu un padiskutētu par kursu anketu apkopotajiem rezultātiem, kā arī uzzinātu par jauno Optometrijas  profesionālā  maģistra programmu.

Kas īsti ir Kursu anketas?

Jau otro semestri FMF Studentu pašpārvalde veic  studentu anketēšanu par to, kādi tad ir bijuši iepriekšējā semestra kursi un kāds ir studentu viedoklis par kursa pasniegšanas veidu, par pasniedzēja sagatavotajiem lekciju materiāliem, par pasniedzēju atsaucību lekcijās un ārpus tām, par to, cik daudz laika studentam šī priekšmeta apguve prasīja  semestra un sesijas periodā, kā arī citi šāda tipa jautājumi, ar kuru palīdzību iespējams ieraudzīt problēmas, ar kādām studenti saskārušies mācību procesā, kā arī uzzināt studentu ieteikumus studiju kursa uzlabošanai, lai turpmāk šis kurss būtu kvalitatīvāks un studentiem saistošāks.

Kursa anketas Optometrijas nodaļā

Optometrijas un redzes zinātnes nodaļā tika aptaujāti visi bakalaura, maģistra un nepilna laika klātienes studenti. Procentuāli no visa kursā esošo studentu skaita tika aptaujāti - Bakalaura 1. kurss - 92 %, 2. kurss -  84 %, 3. kurss - 95 %, 4. kurss - 92%; Maģistra 1. kurss - 100%, 2. kurss - 83 %; Nepilna laika studenti - 76 %.  

Rezultātu apkopošana un prezentēšana

Apkopojot iegūtos rezultātus, tika analizētas studentu atbildes, lai saprastu, kādas tieši problēmas studentiem kursā bijušas; jo īpaši rūpīgi tika ņemti vērā konkrēti studentu ieteikumi un problēmu apraksti, kurus studentam bija iespēja minēt anketas beigās.
Tika izveidota prezentācija, kurā bija iekļauti visi problēmjautājumi priekšmetos, kuros ir nepieciešams kaut ko uzlabot vai mainīt.
Rezultātu prezentācijā pasniedzēji aktīvi iesaistījās diskusijās par konkrētiem kursiem un mēģināja jau uzreiz domāt kādus risinājumus konkrētām problēmām vai arī ar domīgu skatienu uzklausīja tās problēmas, kuras studenti saskatījuši viņa pasniegšanas metodēs vai citos jautājumos.

Prezentācijas beigās tika iekļauti vispārīgi ieteikumi programmai kopumā, jo ir vairākas lietas, kas attiecas uz katru studiju kursu, kā arī programmu un tā saturu. Vērtējot iegūtos anketu rezultātus, skaidri redzams, ka ir vēl tik daudz uzlabojama un papildināma studiju kursos, lai studentu un pasniedzēju darbs būtu progresīvs un radošs.

Jāuzsver, ka anketās uzrādījās ļoti daudz labu lietu par konkrētiem studiju kursiem un pasniedzējiem un visi rezultāti pasniedzējiem būs pieejami apkopotā veidā, tomēr šīs prezentācijas mērķis, kas tika rādīta jau minētajā sēdē, bija parādīt tieši tās lietas, ko būtu nepieciešams uzlabot, mainīt un studiju kursus, kuros pasniedzējam būtu vairāk jāpiedomā pie pasniegšanas veida un metodes.

Noslēgumā

Kā atzīst Optometrijas bakalaura studiju programmas 3. kursa studente Liene Stalīdzāne, kura praktiski viena pati saviem spēkiem veica gan anketu izdalīšanu, apkopošanu, prezentācijas izveidošanu un pašu rezultātu izveidi, “šādas anketas būtu nepieciešanas visā Latvijas Universitātē, jo tās patiesi palīdz nolaisties uz zemes un saprast, kur tad īsti mēs šobrīd atrodamies un kāda ir īstā situācija ar izglītības kvalitāti jebkurā no mācību programmām. Manā – Optometrijas bakalaura - programmā šīs anketas un to rezultātus pasniedzēji uztvēra ļoti nopietni un ir gatavi risināt problēmas, kas uzskatāmi kļuva redzamas tieši pēc kursa anketu apkopošanas. Pasniedzēji atzīst, ka vēlas un ir gatavi runāt ar studentiem par to, kā pārklājas studiju priekšmeti (šī bija viena no problēmām, kas iezīmējās studentu atbildēs par studiju programmu kopumā), kā arī šīs anketas tiks izmantotas, lai izveidotu jauno studiju programmu, jo studentu novērtējums par konkrētiem kursiem ir ļoti svarīgs kvalitatīvas programmas izveidē”.

Paldies ikvienam studentam, kurš aizpildīja Kursa anketu, bet jo sevišķi – studentiem, kuri anketu pildīja ar īpašu vērību un rūpību, lai parādītu ne tikai problēmjautājumus, bet arī sniegtu konkrētus priekšlikumus un uzlabojumus!

Autors: Liene Stalīdzāne, Inga Saknīte  Apskatīt komentārus »

Balsis: 8, vidējais vērtējums: 4.63

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Augusts, 2020 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
7 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva