FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

2007. gada 27. aprīlī 11:21 

LU FMF studenti un pasniedzēji svin savus svētkus (5)

Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē šopavasar atkal notiek ikgadējās Fizmatdienas, šogad jau 37. reizi. Šī pasākuma vēsture ir pietiekami interesanta un notikumiem bagāta. Fizmatdienas, kā stāsta nostāsti, ir sākušās kā parasta fizmatu talka, taču ar laiku ir kļuvušas par aizvien lielāku un nozīmīgāku pasākumu ne tikai FMF studējošo studentu, bet arī fizmatu pasniedzēju vidū, jo tas viņiem ļauj justies vienotiem ar studentiem, atceroties savus studiju gadus. Lai gan Fizikas un matemātikas fakultātes Studentu padome kā organizācija darbojas tikai aptuveni 10 gadus, aktīvie studenti, kas rīkotu šo pasākumu, fizmatos ir bijuši vienmēr.

Šogad Fizmatdienu programma kā vienmēr ir pasākumiem bagāta. Kā parasti Fizmatdienas sākas ar tradicionālo fizmatu gājienu no LU galvenās ēkas uz FMF fakultāti Zeļļu ielā, kurā studenti jūtas vienoti ar saviem pasniedzējiem. Pēc gājiena jau otro gadu notiks studentu un pasniedzēju konkurss, kurā fizmatu studenti sacentīsies ar fizmatu pasniedzējiem atjautībā, atraktivitātē, asprātībā un ne tikai. Taču pēc sacensībām ir vajadzīga izklaide, un to būs iespējams iegūt Fizmatdienu atklāšanas pasākumā, kurā spēlēs vairākas zināmas grupas.

Fizmatdienās notiek arī akadēmiskākas lietas – Zinātniskā konference, kuras laikā būs arī Stounbrukas universitātes profesora Harolda Dž. Metkalfa vieslekcija. Jāsaka, ka Fizmatdienās lielu nozīmi un atsaucību ir ieguvis Fizmatdienu Laivu brauciens, kas šogad notiks pa Irbes upi. Tā ir lieliska iespēja nedēļas nogali pavadīt draugu pulkā pie dabas ar visām no tā izrietošajām sekām.

Protams, Fizmatdienās netiek aizmirsts arī par sākotnējo ideju – talku, kuras laikā fizmati sakops savas fakultātes teritoriju, fakultātes ēku un dienesta viesnīcu. Fizmatiem ir svarīgi apzināties savas izglītības nozīmi. Tieši tādēļ jau otro gadu tiek rīkots Personību vakars, kurā neformālā gaisotnē sabiedrībā zināmi cilvēki stāsta par studiju gadiem, par fizmatu izglītības nozīmi dzīvē un citām lietām. Šogad personību vakarā mūs ar saviem stāstiem izklaidēs Ivars Lācis, Einars Repše un Andris Buiķis.

Šogad Fizmatdienās ir iekļauta arī Zinātnes kafejnīca ar vadītāju Juri Šteinbergu, kuras diskusijas tēma ir nanoroboti. Un, protams, ka pēc labi pavadītas nedēļas vajag arī mazliet pasportot un atslābināties Sporta dienā, kurā būs ne tikai komandu sporta veidi, bet arī iespējas sevi parādīt individuālajās disciplīnās.

Protams, ka šīs Fizmatdienas nebūtu iespējamas bez šī pasākuma sponsoriem. Gribam teikt lielu paldies mūsu ģenerālsponsoram SEB Unibankai, kā arī atbalstītājiem - agrofirmai “Tērvete”, firmai “TietoEnator Alise”, kā arī Rīgas domei.

Nobeigumā vēlos piebilst, ka Fizmatdienās, tāpat kā jebkuros citos fizmatu pasākumos, mīļi aicināts ir ikviens interesents. Sīkāka informācija par pasākumiem ir pieejama fizmati.lv un fizmatdienas.lv mājas lapās.

Fizmati Latvijas oranžais zelts!

Autors: Raivis Bēts  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Fizmatdienas
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūlijs, 2020 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva