FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

2008. gada 15. jūnijā 00:42 

FMF jauna studiju programma „Dabaszinātņu un informācijas tehnoloģiju skolotājs” (14)

Profesionālā bakalaura studiju programma “Dabaszinātņu un informācijas tehnoloģijas skolotājs” ir Latvijas Universitātes starpnozaru studiju programma. Studiju programma ir izstrādāta, balstoties uz Latvijas Universitātes ilggadīgo pieredzi skolotāju sagatavošanā un jaunākajām tendencēm izglītības sistēmā Eiropas Savienībā. Programmas īstenošanā piedalās LU Bioloģijas fakultāte, Fizikas un matemātikas fakultāte, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultāte un Ķīmijas fakultāte.

Programmas izveides nepieciešamību nosaka pašreizējā situācija Latvijā: eksakto zinātņu skolotāju katastrofālais trūkums Latvijas skolās, nepieciešamība pēc pedagogiem ar divām vai vairākām kvalifikācijām nākotnē, kā arī dabaszinību mācību priekšmeta ieviešana vidējās izglītības programmā.
 
Studējošie programmu var apgūt 8 semestru pilna laika klātienes studijās un 9 semestru nepilna laika klātienes studijās. Studenti iegūst profesionālā bakalaura grādu dabaszinātnēs un informācijas tehnoloģijā un divu mācību priekšmetu skolotāja kvalifikācijas, kas dos tiesības strādāt pamatizglītībā un vidējā izglītībā. Students var kļūt par divu priekšmetu: bioloģijas, ķīmijas, fizikas, informātikas, ģeogrāfijas, dabaszinību skolotāju jebkurā kombinācijā.
 
Studiju programmai ir vairākas priekšrocības un tā vairāk atbilst skolas un studentu vajadzībām nekā līdzšinējās viena priekšmeta skolotāju programmas. Tā nodrošina daudzpusīgākas un plašākas skolotāja kompetences dabaszinātnēs, tajā ir īsāks studiju laiks (arī mazākas studiju izmaksas) un absolventiem būs plašākas darba iespējas. Programma piedāvā līdzsvarotu vispārizglītojošo, nozares teorētisko un skolotāju profesionālās specializācijas kursu attiecību, kā arī sabalansētas attiecības starp teorētiskajiem kursiem, laboratorijas un praktiskajiem darbiem. Tas nodrošina skolotāju darbam nepieciešamās zināšanas, kā arī laboratorijas darbu un demonstrējumu vadīšanas praktisko pieredzi. Programmā iekļautie multidisciplinārie kursi paplašina topošo skolotāju redzesloku un pilnveido skolotāja kompetenci, tādējādi ļauj sekmīgāk veikt pedagoģisko darbu.
 
Uzņemšanas nosacījumi: reflektantiem ar vidējo izglītību, kas iegūta sākot no 2004. gadā, vērtē centralizēto eksāmenu (turpmāk: CE) latviešu valodā un literatūrā un CE fizikā vai CE ķīmijā vai CE bioloģijā vai CE matemātikā. Īpaši nosacījumi: vidējās izglītības dokumentā jābūt sekmīgam (ne zemākam par 4) vērtējumam matemātikā (algebra, ģeometrija) un fizikā, bioloģijā, ķīmijā vai arī dabaszinībās.

   Dabaszinātņu un informācijas tehnoloģiju skolotāja profesionālā bakalaura studiju programma

Autors: LU preses centrs  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūnijs, 2020 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
67 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva