FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2014. gada 10. janvārī 13:36 

Kas Tev jāzina par sesiju? (15)

Sesija ir pārbaudījumu laiks pēc katra studiju semestra. Latvijas Universitātē (turpmāk - LU) ir rudens semestra sesija, kura šogad notiek no 2. janvāra līdz 26. janvārim, un pavasara semestra sesija, kura notiks no 2. jūnija līdz 29. jūnijam. Sesijas laikā notiek individuālās studijas un studiju kursu pārbaudījumi. 

Latvijas Universitātes Senāts ir apstiprinājis nolikumu par studiju kursu pārbaudījumu organizēšanas kārtību LU, kura mērķis ir veidot studiju procesa vērtēšanas sistēmu. Šis nolikums samazina iespējamās domstarpības starp pasniedzējiem un studentiem, nosakot konkrētas normas, kuras ir jāievēro gan pasniedzējam, gan studentam. 

Nolikums nosaka to, ka studiju kursa apguves kopējo vērtējumu veido starppārbaudījumu kopējais vērtējums, kas nav mazāks par 50% no kopējā vērtējuma, un eksāmenā iegūtais vērtējums, kurš nedrīkst būt mazāks kā 10% no kopējā vērtējuma. Eksāmena kārtošana ir obligāta prasība, lai iegūtu kredītpunktus par studiju kursa apguvi. Ja Tev, student, kādā kursā nav eksāmens un ir iegūts “automāts”, vērsies pie pasniedzēja vai pie savas Studentu pašpārvaldes un noskaidro, vai ir veikts kāds pārkāpums. 

Galvenās lietas, kas jāatceras:

  • Lai iegūtu tiesības kārtot eksāmenu, Tev, student, ir jāizpilda studiju kursa aprakstā noteiktais darba apjoms (starppārbaudījumi), saņemot pozitīvu vērtējumu. Ja studiju kursa aprakstā ir noteikta prasība par obligātu nodarbību apmeklējumu, tad arī tai jābūt ievērotai. 

  • Rakstisks eksāmens var ilgt līdz četrām astronomiskajām stundām, ievērojot, ka pēc divu stundu darba ir jānodrošina vismaz 15 minūšu pārtraukums, bet, ja Tev ir mutvārdu eksāmens, tad Tavs sagatavošanās laiks atbildēm var būt līdz 60 minūtēm, bet pašas atbildes laiks ir līdz 20 minūtēm. 

  • Uz visiem rakstveida darbiem Tev jāraksta  savs vārds, uzvārds un studentu apliecības numurs. Ja mācībspēks prasa apstiprināt ar parakstu, ka darbs veikts patstāvīgi, nebrīnies, viņam ir tādas tiesības.

  • Ja pārbaudījumu laikā izmanto neatļautus informācijas avotus, traucē darbu citiem vai citādi esi akadēmiski negodīgs, mācībspēks var atstādināt Tevi no pārbaudījumu kārtošanas un izraidīt no auditorijas. 

  • Mācībspēks var samazināt (samērīgi) pārbaudījuma vērtējumu, ja Tevis rakstītajā ir būtiski valodas trūkumi vai arī darbs rakstīts rokrakstā, kas traucē uztvert saturu, tāpēc mēģini rakstīt glīti!

  • Gadījumā, ja Tu neierodies uz eksāmenu noteiktajā termiņā, tad mācībspēks pārbaudījuma protokolā atzīmē, ka neesi ieradies, kas LU Informatīvajā sistēmā (LUIS) parādās kā eksāmena kārtošanas reize. Ja Tev ir objektīvs iemesls tam, ka neieradies uz eksāmenu un to vari apliecināt ar atbilstošu dokumentu dekānam, tad LUIS reģistrēto atbilstošo eksāmena kārtošanas reizi anulē.

  • Tev ir tiesības iepazīties ar izlaboto darbu un uzzināt vērtējuma pamatojumu. Ja Tevi neapmierina kaut kas vērtējuma iegūšanā, tad vari iesniegt sūdzību ne vēlāk kā triju darba dienu laikā pēc rezultātu paziņošanas.

  • Mācībspēkam ir pienākums piecu darba dienu laikā (fakultātes dekāns var noteikt citu termiņu, kurš nedrīkst būt ilgāks par 10 darba dienām) pēc darba iesniegšanas izlabot eksāmenu darbus un vērtējumu reģistrēt LU centralizētajā sekmju reģistrēšanas sistēmā. Tā kā ilgi nevajadzēs būt neziņā!

Ja eksāmeni Tev vēl tik priekšā un Tevi māc šaubas par eksāmena norisi, tad atceries, ka drīksti par to ziņot savai Studentu pašpārvaldei, kura var palīdzēt tikt galā ar problēmām. 

Veiksmīgu sesiju!

Autors: Maira Belova  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: eksāmens, kārtība, Senāts, sesija
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 3, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūnijs, 2024 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva