FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

DamnCoolVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 00:36

Pašvaki nākamie gadi varētu izskatīties.

RouziysVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 00:42

Ko es varu teikt...
Mūsu valdība smagi sūkā (atvainojos par izteicienu), bet kur pie visiem velliem ir redzēts, ka samazina finansējumu izglītībai? Tad jau labāk likvidēt Saeimu kā tā un lai ir autoratīvais režīms. Valdībā ir tik daudz komisijas un viens cilvēks vien mēnesī saņem 20000 par nekā nedarīšanu. Valdības domāšana ir vērsta uz to, lai krīzes apstākļos viņi nekristos svarā. Izglītība ir svarīgākais katrā valstī, nevis gādāt, lai mūsu valdība braukātu ar Lexus un citām ekskluzīvām automašīnām krīzes apstākļos. Šis ir pilnīgs stulbums. Katrā ziņā, ja valdība grib ietaupīt, tad, lai viņi to dara uz sava rēķina un liek mieru izglītībai. Un šādu izmaiņu aptiprināšanai senātam būtu jābūt galvu iespiedušam skrūvspīlēs.

LucifersVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 00:45

Rīt visi ar mēslu dakšām un traktortehniku uz 240. kabinetu!

shmikucisVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 00:54

Pēc šīs ziņas diezgan daudz ko ir teikt. Neticu, ka viss notiks realitātē. Pat ja notiks, tad tas beigsies ar masveida studentu skaita kritumu. Ja jau pirms tam prognozēja, ka sāk studēt 90tajos dzimušie, kad dzimstība samazinājās 2kārtīgi, līdz ar to dabisks studentu samazinājums, bet tagad nu sorry. Iedomājos arī par kojinieku masveida migrēšanu uz dzīvokļiem, kuri jau pat tagad ir ekonomiski izdevīgāki.
Tāpat arī plāni par 4 fakultātēm (kā to Luck pieminēja) ir diezgan seni un tagad tiek vilkti laukā.
Vislielākā baile, ka tik nebūs cikls ar to, ka paugstinam studiju/koju maksas, sagaidam mazāk studentu nekā cerēts līdz ar to ekonomējam vēl un galu galā studē tikai retais :(

Viszinisa | galvaabiezpiens.lvVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 01:55

Un es nevarēšu palikt 1. kursā atkal....

Jābaidās, ka nepietiek budžeta vietas xD

LuckānsVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 03:06

Tiešām beidziet ākstīties - idejas par fakultāšu apvienošanu virmo gaisā jau n-tos gadus arī brīdī, kad izglītības un zinātnes ministre bija Druviete. Ja atceraties, tad tie bija "treknie" gadi, kad ne par kādu līdzekļu ietaupīšanu nevajadzēja uztraukties.

Vienkārši LU vadība "kaļ dzelzi, kamēr tas karsts" - šobrīd valstī ir piemērota situācija, kad projektu izdzīt cauri.

Nevajag tiešā tekstā melot par finansējuma samazinājumu 40% apmērā:

1) Tas, ka LU budžetā apcērp naudu zinātnei, daļēji nozīmē to, ka diemžēl doktorantu darbu vadītāji vairs nevarēs "baroties" no Eiropas naudas siles. LU ne vienu gadu vien bijusi ierasta prakse tēlot, ka notiek nopietna doktorantu darbu vadīšana, lai gan ne vienā fakultātē vien tas doktorants ir samērā liels dunduks, kurš "izvilkts" līdz darba rakstīšanas procesam, kad nauda pienācās kā studentam, tā darba vadītājam.

2) Apcirps naudu infrastruktūras uzlabošanai. Nu tad gadu nenotiks renovācija un punkts. Jājautā, vai pēdējos gados veiktā atjaunošana ir bijusi tik kritiska LU, ka bez tās būtu kādas fakultātes stūris nobrucis?

3) Forši blefot, izmantojot frāzes "10% samazinājums", "siltumenerģijas dārdzība" u.c.

Izvilkums no ziņas:

"Rīdziniekiem janvārī siltumenerģijas tarifs samazināsies par 6%
Publicēta: 08:54 09.01.2009.

Rīga, 9.janv., LETA. Salīdzinot ar 2008.gada decembri, janvārī rīdziniekiem siltumenerģijas tarifs pazemināsies par 6%, aģentūru LETA informēja AS "Rīgas siltums" (RS) Informācijas daļas vadītāja Linda Rence.

No šā gada 1.janvāra norēķiniem par piegādāto siltumenerģiju tiks piemērots tarifs 42,16 lati par megavatstundu (Ls/MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kas ir par 6% zemāks nekā 2008.gada decembrī piemērotais siltumenerģijas tarifs.
[...]
RS par patērēto siltumenerģiju februārī prognozē piemērot tarifu 43,53 Ls/MWh (bez PVN), bet martā 44,89 Ls/MWh (bez PVN). Sagaidāmie tarifi par siltumenerģiju norādīti, balstoties uz "Latvijas Gāzes" paziņojumā publicētajām prognozēm par dabasgāzes tirdzniecības cenām nākamajos mēnešos.

Kā norāda RS, šāda tarifu piemērošanas kārtība ir izdevīga siltumenerģijas lietotājiem. Tā siltumenerģijas tarifs februārī būs par 3% zemāks, salīdzinot ar decembrī piemēroto tarifu. Savukārt martā tiek prognozēts, ka tarifs būs tāds pats kā decembrī.
[...]
Mārtiņš Vilemsons LETA

09.01.2009
Copyright © LETA"

Tātad mazāka maksa arī par siltumu, turklāt, ņemot vērā esošās ziemas "bardzību", var droši uzskatīt, ka patiesais patēriņš būs mazāks nekā plānots.

4) Par plānoto "10% samazinājumu". Vispirms jāuzsver, ka tā nauda netiek atņemta, bet tikai to pirmajos trijos mēnešos (ceturksnī) nedrīkst tērēt zināma finansiāla drošības spilvena izveidei. Kad situācija stabilizējas, nauda vairs nebūs jātur zeķē, to varēs tērēt.

Otrkārt, atcerieties, kuri mēneši ir LU finanšu plūsmai labvēlīgākie - tie ir janvāris/februāris un augusts/septembris, jo gada sākumā ienāk būtisks finansējums no valsts budžeta, kā arī studiju maksas gan skaidrā naudā, gan no bankām studiju kredītu formā. Studiju maksas abās formās ienāk LU kontā arī augustā (pirmkursnieki, kas ir proporcionāli būtiska daļa) un septembrī.

Lai mierīgi nošņāpj tai zinātnes daļai, ko nosaucu, kura vienam otram jefiņam kaut kādās astrālās vīzijās (piedodiet, ekselences centros) rādās (jā, es varu nosaukt konkrētas fakultātes, programmas un arī cilvēkus, kuri doktorantūrā kalpo par barotnes sili darbu vadītājiem, bet zinātniskais pienesums ir smieklīgs). Lai šogad nav fantastisko infrastruktūras investīciju, vienu gadu piecietīs. LU akadēmiskā personāla algas arī nav minimālajā valsts noteiktajā apmērā, bet (dažādās fakultātēs - dažāda prakse) caurmērā konkurētspējīgas.

Vēl varētu pārskatīt superīgi uzpūsto LU centrālo administratīvo aparātu, kur sēž tik gudri cilvēki, ka pat man dažkārt liekas - viņi tik neaizvietojami, tik neaizvietojami... nujā, un tad es atceros, ka neesmu kapsētā, bet gan LU.

Jāatgādina par pēdējos gados (iepriekšējā rektora laikā) aizsāktās jautrības ar LU NĪA - Nekustamo īpašumu aģentūru, kur naudas septiņu, astoņu ciparu apmērā ripinās šurpu, turpu, bet beigās nez kāpēc LU jādomā, ko darīt ar kaut kādiem nekustamā īpašuma kompleksiem (Ratnieki, leģendārās renovētās kopmītnes u.c.), kuri patiesībā rada vienīgi galvassāpes un arī nelielu neizpratni, kā ar tādām summām var spēlēties (neminēju publiskajā telpā izskanējušās baumas par procesu caurskatāmību). Labi, nav pats izdevīgākais brīdis, bet labāk notirgot kādu nekustamo īpašumu/-s (jā, zem normālās tirgus cenas cenu), nekā veikt apjomīgu restrukturizāciju fakultāšu ietvaros, kas arī prasa lielus (!) ieguldījumus.

luck

Viszinisa | galvaabiezpiens.lvVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 04:35

Tu saki, lai beidz ākstīties, bet padomā, kur tu izsaki savas domas.

Kā redzams tas tevi satrauc ļoti. Man arī nepatiktu, ja Fizmati pazustu,

bet ja ņem, tā teikt neseno pieredzi, piem. studiju maksas jautājumā,
tev tiešām šķiet, ka tevī kāds klausīsies?

Es pret šādu pārstrukturēšanos, protams, ka arī esmu pret, bet kā jau augstāk minēju - Lielie vīri mazos neņem par pilnu.

Luckāns | ViszinisaVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 04:53

Nu teiksim tā - par to ņemšanu vērā, Latvijas Universitātes Studentu padome (LU SP) neatbalstīja studiju maksu palielināšanu.

Savukārt "Lielie vīri" par to joku, ka izdomāja uz ātru roku parakstīt prettiesisku rīkojumu par studiju maksu paaugstināšanu, varēs diskutēt jau citās institūcijās. Tu taču zini to teicienu - kurš smejas pēdējais? Lūk, ja man nebūs taisnība, tad taču noteikti nevienam nekāds ļaunums neradīsies, vai ne? Ir jau vēl pāris jaukas lietiņas, kas LU notikušas ne tik sen diezgan interesantā paveidā...

luck

Viszinisa | galvaabiezpiens.lvVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 05:29

"[..]Lūk, ja man nebūs taisnība, tad [..]"
Ja tu grasies mēģināt darīt, ko lietas labā, tad es tikai varu paust savu atbalstu, bet savu skepsi izpaužu saistībā ar to, ka tu šeit - komentāros un forumā - to dari, protams, ka es nezinu, vai tu vēl, kur citur, nevāc līdzīgi domājošos.

P.S.
Es atbalstu jebkādu pretošanos tik neapdomātām darbībām.
Un mani komentāri ir tikai skats uz realitāti.
No tava pēdējā komentāra šķita, ka tev liekas, ka es esmu pret pretošanos. :)

LuckānsVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 09:49

Atceros, kā viens cilvēks (no LU SPa, turklāt ne tāds, kura metodes es atbalstītu) kādreiz teica, ka nav jēgas tikai gudri d....

Starp citu, vakar man uzdeva negaidītu jautājumu, kuru gribētu pajautāt arī visiem jums:

VAI jūs ietu protesta gājienā pret LU?

luck

MVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 10:23

Kāpēc lai neietu? Ja varētu, obligāti ietu!

JyyxVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 10:28

Noteikti ietu!

TomsVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 11:22

Laikam tomēr Datorikas fakultātei.......................... nebūt!!!!
:D

skukjVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 11:29

tad man ir jautājums - kas notiek, teiksim ar RTU? viņiem finansējums netiek samazināts? viņi arī plāno tik lielas strukturālas pārmaiņas?

Luckāns | skukjVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 12:13

Izstāstīšu, kā tas notiek katru gadu:

Visas augstskolas sēž kā partizāni ierakumos un gaida, kā rīkosies lielākais tirgus spēlētājs LU. Pienāk gada beigas, LU izrēķina - tik būs no valsts, gribam nākamgad izdarīt to un to, izmaksas būs tādas un tādas. Starpība, kas mums pietrūkst, ir summa X.

Prognozējam iespējamo studentu skaitu un izdalām summu X uz šo studentu skaitu (ņemot vērā, protams, cik bakalauru, maģistru utt.)

Nu un tad noliekam fakta priekšā dekānus - ja mums nebūs studiju maksa tādā apmērā, tad LU visi stūri nobruks! Dekāni nobīstas. Īsti nesaprot, kā veidojas studiju maksa, kāpēc tā ir tāda, varbūt izdevumi varētu būt mazāki, bet nobīstas.

Agrāk vai vēlāk dekāni piekrīt vai tiek "pārliecināti", sak, ņemot vērā LU finansējumu kā "kopējo katlu", ja tu aši nepiekritīsi, tad tieši tavai fakultātei nebūs tas, tas un tas. Kurš dekāns gan negrib savai fakultātei smuki nokrāsotu ēkas stūri?! Galu galā visi dekāni ir piekrituši.

Tad sākas plāna vieglākā daļa - dodas pie LU Studentu padomes. Tā un tā, inflācija, redz, maize veikalos kļūst dārgāka, tāpēc jāceļ studiju maksas. Nujā, Studentu padome parasti neko nerēķinot piekrīt "objektīvajam" pamatojumam.

Tātad - LU studiju maksa apstiprināta.

Nākamie parasti nosaka RTU. Pagājšgad tas notika tā - sanāk RTU Senāts, tiek prezentētas studiju maksas - nu, cik noteiksim, kāpēc tieši tā. Lūk, LU šogad noteica tādu summu, mēs noteiksim mazliet mazāk, bet ne daudz mazāk, lai būtu konkurētspējīgi. Saistība ar reālajām izmaksām, protams, arī tikpat kā no Zemes līdz kvalitatīvai augstākajai izglītībai.

Attiecīgi pēc tirgus pozīcijas studiju maksas nosaka arī augstskolas ar mazāku tirgus daļu, t.i., studentu skaitu. Un tad rudenī premjers var konstatēt - augstskolas, jūs vienkārši esat aptrakušas, jūsu studiju maksu pieaugumi sit visas gada inflācijas pušu!!! (skat. LETA (Publicēta: 13:57 08.10.2008.), "Godmanis norāda uz nepārdomāto augstskolu mācību maksas palielinājumu" - kojās un LU LETA ir brīvi pieejama).

luck

ZaneVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 12:47

Labi, ka Tu mums tāds visu zinošs gadījies un visi citi ir pilnīgi ...

SunsVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 12:51

Luck, tu baigi brauc LUSPam virsū, bet tu taču tur jau esi vairākus gadus un cik zinu esi piedalījies sarunās par studiju maksu celšanu, kāpēc, tad nerēķināji līdzi un piekriti "objektīvajam" pamatojumam?
Jāpiekrīt tam teicienam, par to, ka nav jēgas gudri d....!

Krists | krists@six.lvVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 12:51

Ņemiet vēra, ka šis plāns ir IESPĒJAMĀ RĪCĪBA ČP situācijā, un neviens no šiem punktiem nav apstiprināts, tādēļ studentu pozīciju labā mums pagaidām ir jāizvairās no liekas ažiotāžas.

izlasījis | KristsVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 13:44

Rakstā skaidri un gaiši ir rakstīts, ka LEMS par izmaiņām!

shmikucisVērtējums: - 0 +  | 10.01.2009 13:56

http://www.tvnet.lv/onlinetv/lnt/zinas/a...

1 2 3 4 »
Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūlijs, 2020 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
34567 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva