FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kādu vadīšanas stilu tu atbalsti?
tieša demokrātija (yikes)
netieša demokrātija (lame)
parlamentāra monarhija (joprojām lame)
absolūta monarhija (jau labāk)
diktatūra (yes, baby)

Rezultāti

Foto

2007. gada 3. jūlijā 19:05 

Latvijas Universitāte uzsāk e-studiju vides nomaiņu un attīsta E-universitātes projektu (7)

Latvijas Universitāte (LU) no 2.jūlija veic būtiskas izmaiņas e-studiju nodrošināšanas sistēmā – tiek uzsākta pāreja uz e-studiju vidi Moodle. Iepriekš no 2002. gada LU e-studijas norisinājās WebCT CE 4 vidē. Tas nozīmē, ka vairāk nekā 500 e-kursi tiks pārvietoti no WebCT vides uz Moodle vidi.

Pāreja uz Moodle vidi (angliski – Modular Object Oriented Dynamic Learning Environment) tiek veikta, lai piedāvātu gan studentiem, gan pasniedzējiem, kas darbojas e-studiju vidē, vēl plašākas iespējas. Jaunās vides funkcionalitāte ir plašāka par pašreiz lietotās e-studiju vides WebCT CE 4 funkcionalitāti. Moodle ir arī daudz elastīgāka gan lietošanas, gan papildināšanas ziņā.

Moodle ir atklātā pirmkoda e-studiju vide. Tas nozīmē, ka LU nav jāpērk Moodle licence, bet daudzas universitātes un uzņēmumi finansē un piedalās dažādu Moodle komponentu izstrādē un pilnveidošanā.

Informācija par E-universitāti

E-studijas LU ir būtiska studiju sastāvdaļa, kas papildina tradicionālās studijas, paaugstinot studiju elastību.

E-studiju tehniskā nodrošināšana ir viens no LU projekta E-universitāte virzieniem. E-universitātes projekts tika uzsākts 2002. gada aprīlī, un šobrīd attīstība notiek četros galvenajos virzienos – e-pārvalde, e-studijas, LU portāls un datu noliktava. Konceptuāli ar E-universitāti tiek saprasta galveno Universitātes darbību un servisu, kā arī akadēmisko un biznesa procesu transformācija, izmantojot interneta tehnoloģijas.

Uz šo brīdi e-kursu veidošanas prasmes ir apguvuši vairāk par 300 docētājiem, un semestrī e-studijas izmanto vairāk nekā 5000 studentu. Ar katru gadu izveidoto e-kursu skaits palielinās un kopumā LU tiek izmantoti vairāk kā 500 e-kursi. E-universitātes projekts mēģina iespējami veicināt e-studiju attīstību LU, finansiāli atbalstot e-kursu izstrādi, konsultējot pasniedzējus, rīkojot ikgadējos izcilāko e-kursu konkursus.

Sekmīgi darbojas arī LU portāls, par to liecina portāla apmeklējumu biežums - dienā vidēji 5 tūkstoši apmeklētāju, kas portālā izmanto iespēju, piemēram, saņemt aktuālāko informāciju par studijām un universitāti, sekot līdzi savām sekmēm un saistībām ar augstskolu, kā arī piekļūt dažādiem ārējiem resursiem. LU tiek biežāk uzrādīta arī interneta tīmekļa meklētājos nekā citas Latvijas augstskolas.

Plašāka informācija par E-universitātes projektu LU portālā.

Autors: LU preses centrs  Apskatīt komentārus »

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Augusts, 2020 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456
7 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva