FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2013. gada 15. martā 10:06 

LU SP par IZM piedāvātajiem Augstskolu likuma grozījumiem (1)

Latvijas Universitātes Studentu padome (LU SP) atbalsta plašāku Eiropas Savienības oficiālo valodu lietojumu studiju programmās, tai skaitā arī gala un valsts pārbaudījumos un diplomdarbos, un starpvalstu sadarbības projektos, taču vienbalsīgi neatbalsta svešvalodas, kas nav Eiropas Savienības oficiālās valodas, lietojuma paplašināšanu un rosina vairākus papildinājumus likumprojektā.

Latvijas Universitātes Studentu padome 12. marta Kopsapulcē skatīja jautājumu par plašāku Eiropas Savienības oficiālo valodu lietojumu studijās un Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavotajos grozījumos Augstskolu likumā. Latvijas Universitātes Studentu padome Kopsapulcē nobalsoja par pozīciju gan par likuma grozījumiem, gan par kopējo nostāju valodu lietojumam studiju programmās.

Balsojumā tika atbalstīts viedoklis, ka tiek palielināta studiju programmas daļa, kādā var īstenot  studiju programmas Eiropas Savienības oficiālajās valodās, jo tas varētu veicināt ārvalstu mācībspēku un studentu piesaisti un atļautu Latvijas Universitātes studiju programmām turpināt palielināt to studiju programmas daļu, kas tiek īstenota angļu valodā. Kopsapulcē norādīja, ka palielinājums līdz vienai ceturtdaļai gan kopējo situāciju īpaši nemainītu un būtu nepieciešamas studiju programmas, kurās Eiropas Savienības valodu lietojums būtu vēl plašāks. Tika uzsvērts, ka kvalitatīvu ārvalstu mācībspēku piesaistei ir nepieciešams papildus finansējums un ka trūkst kvalitatīvu vietējo mācībspēku, kuri varētu pasniegt svešvalodā.

Tāpat arī tika atbalstīta gala un valsts pārbaudījumu un kvalifikācijas, bakalaura, maģistra darbu un diplomdarbu  izstrāde Eiropas Savienības oficiālajās valodās. Vairākos gadījumos tas atvieglo studentu dzīvi, jo nav nepieciešams darbu izstrādāt divās valodās, veicina studentu iesaisti starptautiskajā vidē un veicina publikāciju radīšanu. Taču jāatzīmē, ka Eiropas Savienības valodu lietojuma paplašinājums varētu neveicināt latviešu valodas zinātnes terminoloģijas attīstību, par ko būtu jādomā papildus.

Latvijas Universitātes Studentu padome vienbalsīgi neatbalstīja plašāku svešvalodu, kas nav Eiropas Savienības oficiālās valodas, lietojumu studiju programmās ne daļēji, ne noslēgumu darbos, ne arī veidojot jaunas programmas. Vienlaicīgi tika uzsvērts, ka vairāk nepieciešams koncentrēt resursus tieši uz programmu īstenošanu Eiropas Savienības oficiālajās valodās, kur ir saredzams daudz lielāks ieguvums.

Tika atbalstīta doma, ka ārvalstu studentiem ir nepieciešams nodrošināt bezmaksas iespēju apgūt ne tikai valodu, bet arī Latvijas vēsturi un kultūru. Tas veicinātu ārvalstu studentu integrāciju studiju laikā.

Latvijas Universitātes Studentu padome atbalsta plašāku Eiropas Savienības valodu lietojumu studiju programmās, taču uzskata, ka ir vairāki aspekti, par kuriem vēl ir nepieciešama diskusija.

Autors: LU Studentu padome  Apskatīt komentārus »

Balsis: 2, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūnijs, 2024 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva