FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Ko tu gaidi visvairāk?
jaunā semestra sākumu
Aristoteli
Baldoni
nāvi

Rezultāti

Foto

2007. gada 24. septembrī 03:00 

Pieteikšanās ERASMUS apmaiņas programmai līdz 25. septembrim! (11)

ERASMUS programmas ietvaros apmēram 16 LU FMF studentiem ir iespēja nākošo semestri pavadīt studējot kādā ārzemju augstskolā. Lai to izdarītu, ir jāizvēlas viena no partneruniversitātēm, jāaizpilda pieteikuma forma, jāuzraksta motivācijas vēstule un līdz 25.septembrim jānogādā divi iepriekšminētie dokumenti nodaļas koordinatoram. Sīkāka informācija par noteikumiem, partneruniversitātēm, koordinatoriem ir apskatāma: LU mājaslapāPēc sava subjektīvā viedokļa uzskatu, ka konkurss ir mazs un iespēja pacīnīties par vietu ir visiem, bet jo īpaši datorikas nodaļas studentiem, no kuriem pēdējo četru semestru laikā tikai 1 ir piedalījies ERASMUS programmā.

Kas tad īsti ir ERASMUS?
Programmas mērķis ir augstākās izglītības kvalitātes celšana un Eiropas dimensijas nostiprināšana veicinot dažādu Eiropas valstu universitāšu kooperēšanos, paaugstinot mobilitāti un sekmējot caurredzamību un pilnīgu studiju un kvalifikāciju atzīšanu Eiropas Savienībā, tās kandidātvalstīs (Turcija) un Eiropas Ekonomiskajā zonā (Islande, Norvēģija, Luksemburga). ERASMUS ietver sevī dažādas aktivitātes, par kurām sīkāk var izlasīt programmas oficiālajā mājas lapā, bet fizmatiem svarīgākā no tām šķistu apmaiņas brauciens.

Runājot cilvēcīgā un studentiem saprotamākā valodā, tad tu studē kādā ārzemju augstskolā, dzīvo internacionālā vidē ar cilvēkiem no visas pasaules, komunicē citā valodā, ceļo, dari visdažādākās studentiskas izdarības un būtībā izbaudi dzīvi, pie tam par to tev maksā stipendiju. ERASMUS ir viena no retajām programmām, kur uzsvars tiek likts ne tik daudz uz akadēmiskajām lietām kā uz citu kultūru iepazīšanu un izklaidi. Protams, studijas nevajag aizmirst un uz lekcijām jāiet, taču pačukstēšu mazu noslēpumu - tā kā esi ārvalstu students, tad parasti tiek dotas atlaides un nokārtot priekšmetus ir vieglāk nekā vietējam studentam.

Tavi ieguvumi:

  • Atrašanās internacionālā vidē, kas līdz ar to nozīmē citu kultūru izzināšanu, kā dzīvo citās valstīs un kontinentos, kā tur viss notiek, kāda ir pasaules uztvere un viedoklis, kādas ir problēmas citur un kāpēc viņas ir vai nav arī Latvijā. Ja neinteresē nopietnās lietas, tad vismaz tiek izgaršota vairāku valstu nacionālā virtuve, vai arī klausīta mūzika. Būtībā ļoti svarīgs faktors pašizaugsmei un plašāka redzesloka veidošanai.
  • Valodas apguve. Papildus angļu valodai, kurā noteikti visvairāk komunicēsi, varēsi apgūt arī tās valsts valodu, kurā dzīvo. Jāsaka arī, ka iemācīsies dzimšanas dienu apsveikumus vairākās mēlēs un vārda "Priekā!" lietojums padsmit valodās neliksies nekas sarežģīts.
  • Tev noteikti būs daudz vairāk brīvā laika nekā Latvijā, tiks noņemti visi pienākumi un būs daudz jauni draugi, kas būtībā tev dos iespēju uzsākt jaunu dzīvi. Lai gan tikai vienu vai divus semestrus, bet tomēr sajūtas ir fantastiskas un neatkārtojamas. Pie tam tu neko nezaudē Latvijā, jo mūsdienās eksistē virtuālie saziņas rīki, līdz ar to atgriežoties dzimtenē, tu turpini dzīvi, bet nu jau ar lielāku pieredzi un plašāku redzesloku nekā bija līdz šim.
  • Tev būs iespēja iepazīties ar studijām citā valstī, kāda ir augstākās izglītības sistēma, kādi lektori. Iespēja salīdzināt to visu ar Latviju un redzēt plusus un mīnusus. Iet uz lekcijām un it īpaši kārtot eksāmenus citā valodā ir liels izaicinājums un interesantas sajūtas līdz ar to. Kā jau minēju statuss "erasmus student" dod priekšrocības un nelielas atlaides, kas palīdz visā semestra laikā.
  • Tu izaugsi kā personība, jo visu vajadzēs darīt PAŠAM. Meklēt transportu un atbraukt uz ārzemju universitāti, nokārtot visus nepieciešamos dokumentus, atrast izdevīgāko mobilo operatoru un banku, atrast dzīves vietu, kaut vai iet iepirkties. It kā liekas nekas sarežģīts, bet tas viss ir citā valstī, kur ir cita mentalitāte un valoda, kā arī viss atkarīgs no tevis un neviens tavā vietā to nedarīs. Šīs visas lietas tevi padarīs daudz pastāvīgāku un pieredzējušāku.
  • Erasmus izklaides. Ooooo Yeeee! Bez komentāriem, to noteikti ir jāizbauda uz savas ādas. Vienīgi šad tad ir nesavienojamas ar mācībām, bet tas ir ļoti atkarīgs no personas, kas devusies apmaiņā.
  • Ceļojumi. Kā jau iepriekš minēju, tad būs daudz vairāk brīvā laika un līdz ar to laiks ceļošanai. Noteikti tiks rīkoti kādi izbraucieni visiem erasmusiešiem, bet var doties arī uz savu roku apskatīt vietējos dabas vai pilsētbrīnumus, ko noteikti arī vajag izmantot.

Negatīvais:
vienīgais negatīvais ko saskatu ir kredītpunktu pārskaitīšana atpakaļ uz LU. Parasti ar to ir vislielākās problēmas. Ne vienmēr tiek nolikti visi priekšmeti un ne vienmēr kredītpunkti tiek pārskaitīti uz Latviju, bet tik un tā ir vērts aizbraukt, lai arī vēlāk vajadzēs "iespringt" mācībās.

Iz personīgajiem faktiem:
Pats piedalījos ERASMUS programmā pagājušajā semestrī Deggendorfā (Vācijā) un noteikti esmu vairāk kā apmierināts ar šiem 5 mēnešiem manā dzīvē. Pieteicos pagājušajā gadā ap šo laiku. Bijām divi kandidāti no datorikas nodaļas, no kuriem viens atteicās, tāpēc paliku viens konkursā un "izcīnīju" stipendiju, kas bija 600eiro mēnesī. No šīs naudas 200eiro maksāju par kopmītnēm un pārējie 400 pārtikai, apģērbam, transportam un izklaidei. Tīri finansiāli ar šo naudu "gandrīz" pietika, jo sākumā tika ieskaitīta visa summa un tā kā man nebija nekāda plāna kā menedžēt naudas lietas, tad pirmajos divos mēnešos pārtērējos, bet būtībā viss atkarīgs no personas un kā cilvēks pieradis dzīvot. Par atsauksmēm no citiem studentiem, tad pārsvarā dzīvošana maksāja robežās no 150-200eiro. Pārtikas cena vismaz Vācijas un Latvijas lielveikalos bija vienāda, bet tagad inflācijas rezultātā šeit tomēr ir dārgāk. Apģērbi un visa elektronika Vācijā bija krietni lētāka, vienīgais dārgais bija tā pati dzīvošana, kā arī transports.

Par studijām, tad tās notika vācu valodā, kas no sākuma bija pilnīgs murgs, bet ar laiku sāku saprast un beigās arī noliku eksāmenus. Vairāk vēlējos palīdzību no kursabiedriem, taču bija tikai nedaudzi, kas ziedoja savu laiku ārzemju studentam. Vācijā nedaudz atšķiras jēdziens draugs izklaidē un draugs mācībās;) Lektori gan bija izpalīdzīgi, taču tas bija saistīts, ka neizvēlējos priekšmetus pie ne tik atsaucīgiem pasniedzējiem. Ļoti patika Campus jeb augstskolas pilsētiņa, kas deva studentiskuma un kopīguma sajūtu.

Par ceļošanu, tad izmantoju lētās aviokompānijas ryanair un easyjet, kā arī stopēšanu. Tā kā bija erasmus studentu saraksts no visas LU, tad apmešanās bija bezmaksas. Ja pilsētā nebija šo studentu, tad lieti izpalīdzēja interneta resursi www.coucshurfing.com un www.hospitality.org, kas arī piedāvā bezmaksas palikšanu. Ar stopiem tika apceļota: Nīderlande, Vācija, Austrija un Itālija, kopumā ap 10 000km, satikti neskaitāmi daudz erasmusieši un citi interesanti cilvēki.

Tagad esmu atgriezies Latvijā. Sakarā ar studijām ārzemēs ir dažas nenokārtotas akadēmiskas saistības LU, kas liks šo pusgadu vairāk pievērsties mācībām, bet tā kā joprojām esmu budžetā, tad uzskatu, ka par zaudējumiem nevar runāt, jo ir tikai pozitīvi ieguvumi.

Nobeigumā vēlu veiksmi visiem fizmatiem, pirmkārt, tikt ERASMUSā, otrkārt, izbaudīt periodu dzīvē, kas nekad neatkārtosies, jo šī programma paredzēta tikai vienreiz dzīvē!

Autors: Guntis Šmaukstelis  Apskatīt komentārus »

Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Februāris, 2021 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
1234567

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva