FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2006. gada 8. martā 21:28 

Kā izmērīt ēkas augstumu ar barometru? (7)

Atpūtai un garstāvokļa uzlabošnai piedāvājam iepazīties ar gandrīz nopietniem fizikāliem ieteikumiem, kā izmērīt ēkas augstumu ar barometru.


1. Barometru piesien aukliņā un nolaiž lejā no ēkas jumta. Izmērot auklas garumu var uzzināt ēkas augstumu.


2. Aukliņā piesietajam barometram piestiprina pietiekami lielu hēlija balonu un ļauj tam pacelties līdz ēkas jumtam. Ēkas augstumu nosaka pēc auklas garuma.


3. Barometru met lejā un klausās. Zinot brīvās krišanas paātrinājumu uz Zemes un skaņas ātrumu var izrēķināt ēkas augstumu.


4. Var arī likt vienādus barometrus vienu uz otra līdz tornis sasniedz ēkas jumtu. Zinot barometra izmērus un izmantoto barometru skaitu var izrēķināt ēkas augstumu.


5. Ēkas augstumu ar barometru var noteikt arī pēc ēnu attiecības barometram un mērāmajai ēkai.


6. No barometriem var uzbērt konusveida kalnu mājas augstumā. Zinot barometru berzes koeficientu un kaudzes pamata apkārtmēru var aprēķināt kaudzes augstumu, kurš šoreiz sakrīt ar ēkas augstumu.


7. Barometru met pāri ēkai. Zinot barometra svaru, brīvās krišanas paātrinājumu uz Zemes un attālumu no ēkas līdz nokritušajam barometram var izrēķināt parabolu, kas ietver ēku. Zinot ēkas platumu aprēķina mājas augstumu.


8. Aukliņā iesietu barometru iegriež un met uz ēkas jumta. Zinot metienam pielikto spēku un barometra svaru var aprēķināt ēkas augstumu, ja aukla ir pietiekami gara, tad var pārmērīt arī to, lai novērstu iespējamo kļūdu.


9. Ēkas pakājē novieto svarus, tad no ēkas jumta met lejā barometru. Zinot brīvās krišanas paātrinājumu, gaisa berzes koeficientu, barometra svaru un svaru mērījuma maksimumu var aprēķināt ēkas augstumu.


10. Ar barometru izmēra atmosfēras spiedienu ēkas pakājē un uz jumta. Aprēķinot spiedienu starpību var izrēķināt ēkas augstumu.


11. Pārdod barometru un nopērk mērlenti.


12. Izveido savu mērvienību sistēmu, kura garuma vienība ir "ēka". Tādā gadījumā ēkas augstums ir viena vienība. Barometrs šajā gadījumā vajadzīgs tikai morālam atbalstam.


13. Pagaida, kamēr iestājās liels aukstums. No barometrā sasalušā dzīvsudraba izkaļ tievu stiepli un izmēra ēkas augstumu.


14. Auklā iekārtu barometru nolaiž gar ēkas sienu. Ēkas gravitācija nedaudz novirza barometru no vertikāles. Pēc novirzes izskaitļo ēkas masu un pēc tam - ēkas augstumu.


15. Izmantojot barometru kā lāpstiņu, apber ēku ar smiltīm tā, lai izveidotos nošķelts konuss ēkas augstumā. Izmēra konusa pamatnes un nošķēluma diametru, nogāzes slīpumu un aprēķina ēkas augstumu.


16. Barometru noliek pirmajā stāvā. Aizver visus logus un durvis un ēku pielej ar ūdeni, Nolasa barometra rādījumu un aprēķinu ceļā nosaka ēkas augstumam atbilstošā ūdens staba augstumu.


17. Tikai zemūdens ēkām. Izmanto barometru, kura vidējais blīvums mazāks kā ūdenim. Pie ēkas pamatnes palaiž barometru vaļā un ļauj tam uzpeldēt līdz ēkas jumtam. Fiksē uzpeldēšanas laiku un pēc iepriekš izmērītā pacelšanās ātruma nosaka ēkas augstumu.


18. Tikai bezgaisa planētām. Barometru izmet horizontāli ar tik lielu ātrumu, lai tas sāktu riņķot ap planētu pa apļveida orbītu. Mēģinājumu atkārto gan ēkas pakājē, gan uz jumta. Zinot barometra orbitālos periodus aprēķina ēkas augstumu.


19. Uz jumta novieto elektromotoru, kura lietderības koeficients tuvs vienam. Barometru nosver un iekar auklā, kuru piestiprina motora asij. Ar ampērmetru un voltmetru nosaka elektrisko jaudu, kas nepieciešama barometra pacelšanai. Izmēra barometra pacelšanas laiku no ēkas pakājes līdz jumtam un aprēķina ēkas augstumu.


20. Barometru piesien auklā un vienmērīgi šūpo ēkas arhitekta acu priekšā, sakot: "Jūs kļūstat miegains, miegains... Kad es palaidīšu auklu vaļā, jūs man pateiksiet ēkas augstumu."


21. Ēku līdz augšai piepilda ar barometriem un nosaka tās tilpumu. Izmēra ēkas pamatnes platumu un garumu un, zinot barometra izmērus, aprēķina ēkas augstumu.


22. Ēku vēl vairāk piepilda ar barometriem – tik ilgi, līdz tā kļūst par melno caurumu. Zinot izlietoto barometru skaitu, nosaka melnā cauruma masu. Ēkas augstums ir vienāds ar divkāršu Švarcšilda rādiusu. Šis acīmredzot ir pēdējais paņēmiens, jo pēc tā izmantošanas pats mērītājs kopā ar tuvējām ēkām, kokiem un visu mūsu planētu tik ierauts melnajā caurumā.


Raksts sagatavots pēc žurnāla "Terra" joku lappusēm.

Autors: Lauma Pretkalniņa  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Barometrs
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 3, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Oktobris, 2024 »

POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
4567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva