Iespējams, Jūs kādreiz esat brīnījušies, kāpēc dažnedažādas ar datoriem saistītas kļūdas angļu valodā tiek apzīmētas ar vārdu "bug", kura pamatnozīmes ir kukainis vai blakts? Turklāt arī dažādas ar kļūdu izķeršanu saistītas lietas un procesi arī angliski ir atvasinājumi no šī paša vārda.
Viena no visizplatītākajām versijām, kas skaidro šo faktu, ir balstīta uz vēsturisku notikumu Otrā pasaules kara laikā Harvarda Universitātē, kad tajā kapteines Greisas Hoperes (Grace Murray Hopper) vadībā tika darbināts un testēts releju kalkulators Mark II Aiken.
1945.gada 9.septembrī tā darbībā tika novērotas kaut kādas kļūdas un pēc sīkākas izpētes atklājās, ka vienam releja panelim piekļuvusi kode un izraisījusi īssavienojumu. Aptuveni pusotru centimetru garais kukainis ar pincetes palīdzību izvilkts un vēlāk ielīmēts materiālos, kuros šis incidents ticis datēts ar komentāru "First actual case of bug being found" (skatīt attēlu), un turpmāk kalkulatoru apkalpojošais personāls vārdu "bug" bieži pielietojis, kad Mark II darbībā tikušas novērotas kaut kādas kļūdas un bija jāmeklē to iemesli.
Raksts sagatavots pēc www.waterholes.com un www.jamesshuggins.com.
Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5