“Microsoft Genuine Advantage” programma ir brīvprātīga, tomēr bez šī apliecinājuma lietotājiem nav pieejama daļa atjauninājumu, kā arī bezmaksas programmatūra no Microsoft.com. Ir skaidrs, ka šī stingrā politika var novest pie tā, ka nelegālo kopiju lietotāji pāriet uz kādu konkurējošu atvērtā pirmkoda operētājsistēmu. IDC, tirgus izpētes kompānija, apgalvo, ka šī ir viena no top 10 programmatūras infrastruktūras prognozēm 2007. gadam.
Kaut gan var šķist, ka tas “Microsoft” ir izdevīgi, jo kompānijai nav jēgas no nemaksājošiem lietotājiem, tomēr jāatceras, ka tas ilgetrmiņā var ievērojami palielināt “Linux” tirgus daļu un samazināt paša Windows. Šī tendence paātrinātu Linux attīstību, jo vairāk lietotāju būtu ieinteresēti šajā produktā.
Kaut arī pieaugums “Linux” lietotāju skaitā nav prognozēts pēkšņš un dramatisks, tomēr IDC prognozē stabilu to pieaugumu tieši WGA programmas dēļ. Tas radītu lielāku un daudzveidīgāku lietotāju masu “Linux” un noteikti paātrinātu šīs operētājsistēmas izaugsmi.
Lielisks piemērs šai “Microsoft” WGA politikai ir “Internet Explorer 7”, kas ir pieejams tikai programmas dalībniekiem. Kritiskie atjauninājumi šobrīd ir pieejami ikvienam, bet arī tas varētu mainīties, radot nedrošību to lietotāju vidū, kas savas operētājsistēmas legalitāti nav apliecinājuši.
“Microsoft” jau iepriekš ticis diezgan skaļi kritizēts par tā piekopto pretpirātisma politiku, kas bieži vien robežojās ar noziedzīgiem nodarījumiem – nesankcionētas programmatūras iesūtīšana datorā bez lietotāja ziņas, u.c.
Resurss: informationweek.com
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0