GlobeAndMail ir apkopojis vairākus pēdējā laika pētījumus par failu apmaiņu un pirātismu internetā. Pētījumos pārsvarā ir dati par Kanādu, taču līdzīga situācija noteiki ir arī citās valstīs.
Mūzikas industrijas pārstāvju veiktais pētījums liecina, ka kanādieši nelegāli lejupielādē 14 reizes lielākus informācijas apjomus nekā legāli. Kāds cits pētījums rāda, ka nelegālās mūzikas lejupielādes legālajiem mūzikas veikaliem kopš 1999. gada ir radījušas vairāk kā pus miljardu lielus zaudējumus.
Lai arī daļā sabiedrības valda uzskats, ka pirātisms internetā ir plaši vispārizplatīta lieta, patiesībā lielākie vaininieki ir gados jauni cilvēki ar zemiem ienākumiem. Kanādas gadījumā interneta lietotāji vecumā no 12 līdz 24 gadiem, kas kopā sastāda 21% no visiem valsts iedzīvotājiem, ir atbildīgi par 78% nelegālo mūzikas lejupielāžu.
Diemžēl ar mūziku un filmām pirātisms nebeidzas, kāds pētījums liecina, ka cilvēki vecumā no 18 līdz 29 gadiem vairāk par citu vecumu grupu pārstāvjiem ir gatavi izmantot nelegālu programmatūru, krāpties eksāmenos un pat izdarīt dažādas zādzības veikalos.
"Nelegāla failu apmaiņa internetā kaitē nevien mūzikas māksliniekiem, bet arī sabiedrības kopējai morālei un cieņai pret intelektuālo īpašumu, kā arī valsts ekonomikai," teica Kanādas ierakstu industrijas asociācijas prezidents Grahams Hendersons. "'Ja tas ir, tad tas ir pa velti' idejas izpaltās daudz tālāk par pirātiskiem audio ierakstiem vai programmatūru, jauniešiem tas kļūst par domāšanas veidu."
Tāpat šie pētījumi atklāja ka:
- lielākā daļa jauniešu vecumā no 12 līdz 17 gadiem uzskata, ka "mūzikas mākslinieki ir tik bagāti, ka nelegālās lejupielādes viņiem nekaitē"
- 37% no aptaujātajiem pēdējo 6 mēnešu laikā bija izmantojuši CD rakstītāju, lai ierakstītu nelegāli iegūtu mūziku. 2001. gadā šādi atbildēja tikai 18%
- puse no jauniešiem uzskata, ka drīkst nelegāli lejupielādēt mūziku internetā, jo arī citi tā dara
Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5