Nevari atkauties no mēstulēm (angļu val. - spam), viltus vēstulēm (angļu val. - phishing)? Varbūt pagaidu e-pasts var tev palīdzēt. Interneta lietotāji bieži mēdz izmantot pagaidu e-pastkastītes, kuras darbojas, piemēram, 7 diennaktis(lasīt katra servisa nosacījumos un noteikumos).
Šāds serviss dod iespēju pasargāt savu īsto e-pastkasti no mēstulēm, nevēlamiem sūtījumiem. Piemēram, reģistrējoties mazpazīstamā ārzemju portālā, kurā reģistrējoties pieprasa e-pasta adresi, var norādīt šo pagaidu e-pasta adresi, pasargājot nākotnē savu `īsto` e-pastkasti no mēstulēm un pasargājot savu identitāti, bet tas nenodrošina anonimitāti. E-pastkastes saturs ir publisks.
Darbojas: ieejot konkrētā servisa mājas lapā, izvēlies pagaidu e-pasta adresi un šis serviss nodrošina šo e-pasta adresi uz noteiktu laiku, saglabā saņemtās un bieži vien izsūtītās(ja serviss tādu iespēju piedāvā) e-pasta vēstules uz piedāvāto-noteikto laiku.
Parasti no šīm e-pasta adresēm nav iespējams `atbildēt`, bet visus sūtījumus no dažādiem interneta resursiem: reģistrāciju, apstiprinājuma saites u.tml. šis serviss atbalsta. Parasti vēstules pats nevar izdzēst. Pēc noteiktā laika visas e-pasta vēstules dzēšas un dzēšas pati e-pasta adrese. Šis pakalpojums domāts tikai pagaidu sūtījumiem, vēstules draugam nebūtu labi rakstīt uz šādām pagaidu adresēm.
Daži populārākie resursi:
Visu `jaunākie` e-pasta sūtījumi redzami tur pat web lapā. E-pasta vēstules glabājās apmēram 8 dienas.
TempEMail - Temporary, Disposable, Anonymous, email address
E-pasta vēstules dzēšās pēc 14 dienām.
Mailinator:Home
E-pasta vēstules dzēšās pēc pāris stundām.
BSpamFree.org - Be Spam Free - an alternative to `your` inbox!
Ir iespēja atbildēt uz vēstulēm. Pēc 3 stundām var arī pats dzēst vēstules. Tas tādēļ, lai kāds ļaundaris to neizdarītu tūlīt. E-pasta vēstules dzēšās pēc 24 stundām.
dodgeit - free. receive-only. email. no set up. rss.
E-pasta vēstules dzēšās pēc 7 dienām.
PookMail.com
E-pasta vēstules dzēšās pēc 24 stundām.
Šie servisi ir brīvi pieejami un izmantojami. Vadoties pēc sava saprāta un, piemēram, pēc Aivja Ābeles raksta Anonimitāte internetā, šos servisus var izmantot neidentificējot sevi.
Uldis Ķēniņš, BlackHalt
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0