Londonas Karaliskās koledžas pētījumsrāda, ka tādas modernās tehnoloģijas kā e-pasts, mobilie telefoni un internets kaitē cilvēku spējām domāt vairāk nekā narkotikas. Pētījumā vairāk kā tūkstotim tā dalībnieku lūdza sniegt ziņas par sevi un izpildīt IQ testu. Apskatot cilvēkus ar līdzīgiem sociālajiem apstākļiem atklājās, ka e-pasta lietotāju IQ testu rezultāti bija par 10% sliktāki nekā to cilvēku rezultāti, kas e-pastu ikdienā nelieto. Salīdzinājumam marihuānas lietotāju IQ testu rezultāti no vidējā līmeņa atšķīrās tikai par 4%.
Narkomāni parasti ir miegaini, saguruši un nespēj koncentrēties, izrādījās, ka šīs īpašības piemīt arī pārsteidzoši daudziem e-pasta lietotājiem. Šajā aspektā e-pasts nav nekas īpašs, IQ tik pat kaitīgs var būt arī mobilais telefons vai Latvijas gadījumā portāls draugiem.lv. Cilvēki nevar normāli sakoncentrēties mācībām vai darbam, viņu prātus visu laiku nodarbina virtuālās pasaules notikumi.
Līdzīgā pētījumā tika aptaujāti 100 000 piecpadsmit-gadnieku no 31 pasaules valsts, šis pētījums parādīja, ka skolēni, kam mājās nav datora PISAtestā spēja sasniegt krietni labākus rezultātus, nekā tie, kam dators mājās bija. Skolās skolēnu galvas tiek piebāztas ar daudziem faktiem, bet viņi tā īsti nezina, ko ar tiem iesākt. Skolēniem parādās tā sauktā "problēmu risināšanas deficīta problēma", viņi zaudē savu spēju analizēt jeb citiem vārdiem sakot skolēni zaudē savas radošās iemaņas un fantāziju.
Cilvēces nākotne ir mūsu rokās, mēs to varam ietekmēt vienīgi caur mūsu bērniem. Vai vidējais cilvēks nākotnē būs vien bezsmadzeņu mašīna, kura prāta spēju kulminācija būs televizorā dzirdētu komandu izpilde un vai nākotnē būs arī kāds, kas spēs patstāvīgi domāt, tas viss ir mūsu rokās. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka kāda daļa nākotnes tiks izlemta jau šodien.
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0