FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2012. gada 5. aprīlī 10:24 

LB'11 - Gada ieguldījums sporta attīstībā (0)

Laivu brauciens 2011
Strauji sāk tuvoties Fizmatdienas un to nobeiguma pasākums Laivu brauciens, kurš šogad norisināsies no 4. līdz 6. maijam pa Ogres upi. Tā kā Laivu brauciens 2011 kļuva par „Gada ieguldījumu sporta attīstībā” Latvijas Universitātē, vēlējāmies, lai visi redz kāds bija pamatojums. Tad nu zemāk ir redzams apraksts, kāds tika iesūtīts vērtēšanai.

Sākšu ar to, ka uzskaitīšu visas sporta aktivitātes, kas, neskaitot pašu iršanos, veicināja dalībnieku izpratni (caur praksi) par fiziskās aktivitātes nepieciešamību veselības un līdz ar to arī labsajūtas uzlabošanai. Pirmajā dienā iršanās posms bija vislielākais, līdz ar to nekādas papildus aktivitātes netika rīkotas, un, tā kā dažas pēdējās komandas ieradās ap plkst. 23:00, šķiet, ka šis bijis pareizs lēmums. Vienīgi bija Zupmeistara kauss, kas arī ir svarīgs pieminēšanai, jo pēc kārtīgas aktīvas atpūtas svaigā gaisā ir arī kārtīgi jāpaēd, šeit arī tika vērtētas komandu savārītās zupas. Otrais rīts sākās ar burāšanas sacensībām, kur komandas varēja sevi parādīt šajā prasmē. Aptuveni dienas veicamā ceļa vidū bija ātrumposms, kurā komandas varēja izlikt visus savus spēkus, un pierādīt, cik ātri komanda var likt peldlīdzeklim kustēties uz priekšu. Pa nakti bija ne mazāk svarīgā nakts trase, kas prasīja no dalībniekiem gan fizisku spēku, gan izveicību dažādos posmos, tai skaitā izsaucot arī nedaudz adrenalīna posmā, kur kāds no komandas dalībniekiem bija jāuzvelk kokā. Kaut gan trešajā dienā cilvēki no fizisko aktivitāšu un svaiga gaisa pārbagātības varētu būt piekusuši, arī tad tika organizētas sacensības, šoreiz draudzeņu nešana kalnā un dragreiss, kas izpaudās kā laivu izairēšana pa upē iestiprinātiem vārtiņiem. Katru no šīm aktivitātēm bija iespējams veikt gan cilvēkam, kas bieži nodarbojas ar sportu, gan iesācējam jebkādās fiziskās nodarbēs. Tā kā trešajā dienā bija arī apbalvošana, tika stimulēts arī sacensību gars un vēlme piedalīties.

Pasākums ir FMF SP rīkots, taču aicinām piedalīties ikvienu, līdz ar to katru gadu Laivu braucienā var sastapt dažādus cilvēkus, gan no citām fakultātēm, gan no citām universitātēm, gan vairs oficiāli nestudējošus studentus, bet atmiņās par studijām grimstošus cilvēkus. Arī tādus, kas dzīvē ir augsti izsitušies vai, esot organizāciju valdēs, vai uzņēmumu vadības solos. Svarīgi pieminēt, ka kopskaits ir ap diviem simtiem cilvēku, kas ir daudz un prasa pietiekoši daudz organizatoriskas pūles, jo pasākums ir trīs dienu garumā un, pirmkārt, jau ir jāatrod upe ar pietiekoši lielu nometnes vietu šim cilvēku skaitam. Tas arī ir iemesls, kāpēc nominēju Laivu braucienu 2011 kā Gada ieguldījumu sporta attīstībā. Jāatzīst, ka tieši upes trases garums nav tik liels, bet tas ir pietiekami garš, lai ikviens cilvēks, kas ar sportu ir uz „Jūs” varētu veikt šo trasi. Tādējādi vēlamies vairāk pievērst cilvēku uzmanību nepieciešamībai pēc fiziskām aktivitātēm, veselības uzlabošanas nolūkos. Katrs var braukt arī sev vēlamajā tempā, arī lēnāki braucēji tiks līdz galam, ja izbrauks ātrāk un neiebildīs ierasties nedaudz vēlāk.

Par to, ka pasākums ir izdevies, liecina gan tā ilgstošā esamība Fizmatdienu ietvaros, gan lielais kopskaits dalībnieku, gan fakts, ka daudzi cilvēki to plāno un tam gatavojas jau vairākus mēnešus iepriekš. Arī sponsoru daudzums liecina par to, ka ir ticība šim pasākumam, kurš savā veidā ir cilvēkus fiziski izglītojošs un attīstošs pasākums. Jāatzīst gan, ka daļēji sponsori ir visiem Fizmatdienu pasākumiem, tomēr daži parādījās tieši Laivu braucienā 2011 gan balvu formātā, gan sacensību atbalstītājos. Jāpiemin būtu arī tas, ka jau otro gadu pēc kārtas Laivu braucienā piedalās arī puisis no ETH (universitātes Cīrihē, ar kuru mums ir jau ilgstoša sadarbība), kas atbrauc uz Latviju tieši tāpēc, lai piedalītos Laivu braucienā.

Apkopojot visu pieminēto informāciju, varētu teikt, ka pasākums ir plaši zināms un arī dalībnieku skaits ir liels, tādējādi, rīkojot šo pasākumu, pievēršam uzmanību sporta aktivitāšu piekritēju skaita palielināšanai, iesaistot pēc iespējas vairāk cilvēku aktivitātēs, kas prasa izturību, bet tomēr ir paveicamas, un tādējādi rada prieku un labas atmiņas par fiziskām nodarbēm. Respektīvi, mērķis ir pievērst studentu uzmanību tam, ka fiziskas aktivitātes vajag ikvienam un tās veicina vispārēju attīstību.

Autors: Ieva Ozolniece  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: ātrumposms, Fizmatdienas, LB, sports
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūnijs, 2024 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva