Ja savas tīmekļa vietnes domēna vārdu tu reģistrēji tikai uz vienu gadu, tad tas varētu būt viens no Googles aizspriedumiem pret tevi, jo lielākā daļa surogātpastam veltīto lapu domēna vārdi tiek reģistrēti uz gadu. Domēna vārds, kas ir reģistrēts uz ilgāku laika periodu, Googles tantes skatījumā norāda uz to, ka tā īpašnieks visdrīzāk darbojas likumīgi un ar nopietniem nolūkiem.
Tiesa, tas ir tikai viens no īpašajiem faktoriem, kas tiek apsvērti, indeksējot un novērtējot tīmekļa lappuses. Tas ir zināms, jo Google šā gada 31. martā šo informāciju padarīja publisku, iesniedzot pieteikumu ASV patentam 20050071741. Un tā kā šajā patentā ir atklāti vēl daudzi līdz šim reti kuram zināmi kritēriji, pēc kuriem tiek noteikti tīmekļa vietņu reitingi, tad tos būtu ieteicams izlasīt un ņemt vērā tiem vietņvežiem (webmasteriem), kuriem rūp, lai viņu veidotās un administrētās lapas globālajā tīmeklī atrastu pēc iespējas vairāk cilvēku.
Ir labi zināms, ka Google ļoti augstu vērtē ienākošās saites no citām vietnēm - tiek ņemts vērā gan šādu saišu skaits, gan šo citu vietņu reitings, gan arī teksts, kurš tiek izmantots kā saite uz lapu. Bet bez tā vēl tiek apsvērts arī vēsturiskais aspekts - izrādās, ka Google saglabā arī šādu informāciju: laiku, kad lapa ir atklāta, cik ātri un cik daudz uz to parādās dažādes saites no citām vietām, kā laika gaitā mainās teksti, kuri izmantoti, lai ieliktu saiti uz lapu. Tātad nav ieteicams ļoti īsā laika periodā piesaistīt lapai daudz un īslaicīgas saites, jo tas var tikt uztverts kā mēģinājums negodīgi pacelt lapas reitingu.
Svarīgi ir arī, lai teksts, kurš tiek izmantots, lai saitētu uz Jūsu lapu, variētu, bet būtu saistīts ar lapas saturu. Ja izmantosi kādu saišu apmaiņas programmu, kurā vairākās citās lapās uz tavu lapu saites norādīs ar vienu un to pašu tekstu, tad tas nebūt nenāks par labu. Tā vietā labāk izvēlēties kādus 5-10 atslēgvārdus un tad dažādās kombinācijās tos likt lietā.
Saišu apmaiņa ir ļoti nozīmīga, bet ar to ir jāapietas uzmanīgi, jo pretējā gadījumā jārēķinās ar iespēju, ka Google tavu lapu mēnešiem ilgi neņems vērā un varbūt uz vēl ilgāku laiku atcerēsies arī tavu hostu un IP adresi. Tāpēc, lai ilgtermiņā gūtu ievērojamu labumu, labāk darboties pamazām un uzsvaru likt uz saišu kvalitāti nevis kvantitāti.
Tiek ņemts vērā arī tas, cik bieži un ar kādu informācijas daudzumu lapa tiek izmainīta, tāpat svarīgs ir arī kopējais lapu skaits. Bet arī te jabūt piesardzīgam - ja vienā brīdī tiks izdarītas izmaiņas simtiem failu, tad tava lapa var šķist aizdomīga, bet no otras puses - reti un nelieli papildinājumi lapas reitingu īpaši necels. Te gan ir vēl viena interesanta lieta - Google vērtē arī saturu - un ja tas konkrētā lapā nenoveco kā tāds un tur esošā informācija ir aktuāla ilgāku laiku, tad jaunas informācijas ievietošana būs ne tikai pagrūts, bet varbūt arī gandrīz vai lieks darbs, turpretī ja tā ir kāda ziņu lapa, tad regulāri papildinājumi ir ļoti svarīgi. Vispārīgi runājot - izmaiņas automātiski nenozīmē jaunu saturu - tās varētu būt arī vienkārši esošā satura labojumi.
Vēl pāris interesanti fakti:
• Lapu reitingi tiek saglabāti un to izmaiņas tiek uzmanītas.
• Domēna vārda tehnisko un administratīvo personu kontaktinformācija tiek pārbaudīta, vai tā atbilst patiesībai, jo bieži surogātpastam veltītie domēni ir reģistrēti ar neeksistējošiem vārdiem.
• Tiek ņemta vērā lapas hosta IP adrese - ja tava lapa atrodas uz publiska servera, tad gadījumā, ja kāds no tā lietotājiem izmanto negodīgas metodes vai spamo, tad ciest var arī tavas lapas reitingi.
Vairāk, protams, var izlasīt pašā patentā.
2005. gada 27. jūnijā 14:52
Atklāti interesanti Googles vērtēšanas kritēriji. (8)
Autors: Kristaps Mors Apskatīt komentārus »
Atslēgvārdi: Google
Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5