FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Ko tu gaidi visvairāk?
jaunā semestra sākumu
Aristoteli
Baldoni
nāvi

Rezultāti

Foto

TomazzVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 17:24

Dienā, kad gāju parakstīt līgumu, vēl šaubijos - LU vai RTU? Kas mani pārliecināja? Cilvēki orandžos krekliņos. Gaisotne, ko juta uzkāpjot R19 3. stāvā. Ļoti šaubos, vai abām pusēm to izdosies vienlīdz labi saglabāt, ja notiks fakultātes sadalīšana. Arī apvienoto SP un citu aktivitāšu ideja, manuprāt, nodzīvotu tikai vēl kādu pus paaudzi - ja atšķirība tiks radīta, tā laika gaitā tikai palielināsies.

-Datoriķis, pret datorikas fakultāti.

kiVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 19:17

atshkjiriiba jau sen ir radiita. jau sen neesam vienaa eekaa, jau sen netiekamies biezhaak kaa uz pasaaakumiem ( lielaakaa dalja studentu pat ne tad).

bet sliecos domaat, ka taisniiba vien ir - kopiiba jaanotur maksimaali ilgi.

BlekssVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 21:39

nu piekriitu kirilam daljeeji, tikai tas neattiecas kojiniekiem un SP cilveekiem, bet iespeejams arii ka ne uz citiem...

Patiesiibaa paarliecinaaties cik vienoti mees esam, varees paarliecinaaties tiaki peec atdaliishanaas notikshanas vai nenotikshanas. Ja mees - studenti - buusim vienoti, tad mees neatdaliisimies, ja atdaliisimies, tad...

Lai nu kaa - kopsh esmu sheit, vienotiibas sajuuta mani personiigi nav pametusi un esmu gatavs lai ciiniitos un nepazaudeetu sev sho sajuutu

Andris PriedeVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 21:45

Raksts manuprāt nav tendēts uz domāšanas rosināšanu, bet gan uz viena viedokļa pārliecību, jo par visiem PAR argumentiem ir komentāri kāpēc tas ir slikti.

Tas ka fakultāte sašķeļōās vēl nenozīmē, ka arī SP būtu jāšķeļas.

Ja datorikas nodaļa tiešām gatavo labus darbiniekus, tad ātri vien IT darba devēju acīs LU datorikas fakultāte būs tik pat svarīga, kā tagad fizmati.

Manuprāt vislielākais strīds būs par to kurai no fakultātēm paliek tiesības uz Fizmatu tradīcijām, brīdī kad SP tomēr nolems dalīties.

Vadībai ir bijis pietiekami labs iemesls, lai gandrīz vienbalsīgi nobalsotu par.

Es gan tomēr esmu PRET patriotisko jūtu dēļ, bet neviena no pusēm nav paudusi pietiekami labus argumentu, lai pārliecinātu kādu.

Eriks | www.whatericthegreatdoes.infoVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 21:57

Interesanti, kādi bija vadības motīvi vienbalsīgi nobalsot PAR..
Zellu ielas attālums No R19?
Tas ka "kāds" nepaaicināja datoriķus pie lielā naudas poda, jo FMF sevī neietver vārdu "dators"?
Kāda cilvēka vēlme realizēt savas ambīicjas kļūstot par dekānu?

Šeit atkal būtu vieta izteikties vadībai..

ArmiVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 22:16

Arii esmu pret sadaliishanos. Tas pats fizmatu vienotiibas gars, tradiicijas, utt... nu kaada veel Datorikas nodalja, taa jau esam tikai 5. lielaakaa, kur nu veel sadaliities? un nu nevajag man arii to lielo Datorikas nosaukumu, taapat zinu, ka datorists esmu :)

JVVērtējums: - 0 +  | 09.11.2006 23:49

nu jā, skaisti vārdi un uz tā viss arī beidzas.. es jau sen dzirdu no visām datoriķu pusām, kā Zellija ir mežs un tik gruti tik tālu aizbraukt uz pāris lekcijām, cik daudz jūs te nerunātu, ka esat pret, tomēr es jūsu balsī dzirdu vienu vienīgu par, jo pat atrodoties Raiņos, savās mājās datoriķi nevar būt par normāliem studentiem, vai es īsti nezinu, var būt jūs vienmēr tādi esat, bet ziniet, tāda uzvedība traucē citiem, matemātiķiem, opto un fiziķiem.. varbūt ne visi jūs esat tādi un ne visi tāi esam mēs, et tomēr tāds ir mans redzes leņķis, es mīlu savu Zelliju, man patīk tas klusums un skaistums, un man pavisam nav grūti braukt uz turieni katru rītu, kaut ja tas ceļs ir uz 20 minutēm ilgāk un ir baigie lieli sastriegumi... Jābūt vienotiem, lai būtu PRET, bet visus 4 gadus, kamēr es mācos Fizmatos, et šīto vienotību starp datoriķiem un pārējiem fizmatiem neredzu... un īsti nezinu, ko vēl tur var teikt... meklējiet un var būt tad atrodīsiet to beidzot.. tikai negaidiet, kamēr ūs par vēlu...

MatīssVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 00:12

Labs raksts!

Bet cik atminos, tad KĀDS no lielajiem teica, ka studentiem šajā jautājumā būs pēdējais vārds, tad nekādu problēmu- ar vēsu sirdi var doties gulēt!

Ja tas KĀDS tomēr sameloja, tad ziepes lielas, bet tad sanāks patiešām nelāgi, cilvēki daudzās paaudzēs izkopuši fizmatu "spiritu" un tagad kāds to mēģinās sagraut?

Un tas cienījamā Borzova kunga izteikums par budžeta vietu dalīšanu, nu tak absurds, tad jau patiešām sāks iet uz kvantitāti, ne uz kvalitāti!

LaumaVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 01:34

Viena no galvenajaam LUFMF datorikju ieziimeem un ljoti lielajiem plusiem darba deveeju aciis liidz shim bija ciesha saikne ar matemaatiku, laba taas paarzinaashana, algoritmiska domaashanua utt. Peedeejaa laikaa shii ieziime izzuud, it iipashi ar jaunaas maaciibu programmas ienaakshanu. Datorikas nodaljas atdaliishanaas, manupraat, veel vairaak veicinaatu to studentu piepluushanu, kas matemaatiku uzskata par nevajadziigu datorikjim, taadejaadi LU datorikji ar laiku kljuutu par absoluuti peleeko masu citu Latvijas datorikju viduu. Katraa zinjaa es priecaashos, ja izraadaas, ka kljuudos. Katraa zinjaa, noteikti nepiecieshams pamatiigaaks un logjiskaaks skaidrojums, kaapeec nepiecieshama fakultaates daliishana, pashlaik mineetie algoritmi man kaa datorikji par shii solja pozitiivo ietekmi nepaarliecina.

Luusiic | to JVVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 01:40

Es, piemeeram, neuzskatu Zelliju par mezhu un labpraat tur brauktu... Tieshi otraadi - ir forshi, ka ir parks un ir kur pastaigaaties... :) Un savas domas par atdaliishanos jau esmu izteicis - esmu PILNIIBAA PRET, jo nesaskatu jeegu kaut ko taadu dariit un esmu fizmatu patriots... Es gribu buut fizmats, nevis vienkaarshi datorikjis. Bet piekriitu, ka vienotiiba tomeer no lielaakaas studentu daljas vareeja buut lielaaka...

LaumaVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 02:01

Jaa, Luusiic , Zeljljos vismaz ir gaiss ko elpot. :) Un tur ir FIZMATU KOJAS.

abc | www.bezmiegs.orgVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 02:07

Iesmēju par GS [NATO sammita brīvprātīgajiem tika apstiprināti visi no RTU DITF fakultātes, kas pieteicās par tādiem kļūt];
nosmīnēju par "Labāko SP", jo "kas nu fizmatam asti cels, ja ne pats".
Piekrītu Kirilam, ka argumentu nav nevienam - tukši.

piVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 02:21

Cik es atminos, Domes sēdē nebalsoja par fakultātes dalīšanos, bet gan par darba uzsākšanu pie jaunas fakultātes izveides, jo ir jāsagatavo virkne papīru. Un ar motivāciju, ka paskatīsies vai maz datoriķi varēs tos dokumentu izveidot. Turklāt šī visa lieta netika cauri LU Senātam. Tāpēc SP vajadzētu palūgt izrakstus no visiem ar šo lietu saistītiem protokoliem, jo kā gan viņi var zināt kas notika tajā Domes sēdē, ja daži SP aktīvisti tad vēl gāja vidusskolā.

Manuprāt, fakultātes problēma ir dažu nodaļu inertums veidojot jaunu un mūsdienīgu (lasi uz konkrētu rezultātu orientētu) mācību programmu vai esošo reformu, ja kādam vēl nav skaidrs, tad es runāju par matemātikas nodaļu, tomēr ceru, ka kādreiz viss būs labi un miers būs visā pasaulē. :D

Par studentu viedokli varu runāt alegorijās, proti, reti kurš pircējs zina kāpēc viņš izvēlas konkrēto veļas pulveri vai zobu pastu, turklāt izvēle notiek pie letes izmantojot nepārbaudīto informāciju. Tātad studentu atbilde būs atkarīga no jautājuma un vietas un veida kā tas tiks uzdots.

Izmantojot vienkāršas un daudziem zināmas metodes, varētu panākt apm75% aptaujāto nostāju jautājumā, kuru vēlāk pēc vajadzības varētu interpretēt par vai pret fakultātes dalīšanos.

Vēlu būt modriem un prast atšķirt jēdzienus personība, grupa, velme un vajadzība, jo, manuprāt, šobrīd notiek konkrēta šo jēdzienu tīša jaukšana

pankulacisVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 08:55

nu domāju, ka noteikti nevajag atdalīt, jo man kā opto ir zināma šī sajūta- visas nedēļas garumā atrasties kur citur, tikai ne Zeļļos, un tiešām, kad 5diena ir klāt- ir tāda kā svētku sajūta- iešu uz fakultāti!! un kā- kas gan būtu FMF bez datoriķiem??? tur tač ir tik daudz puišu!!! ;(

Jānis Dainis...Vērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 10:38

Šobrīd izskatās, ka labākos rezultatus panāks tā puse, kuriem skaļāki taurējamie un izskatās, ka taurējamie ir skaļāki ~50 cilvēkiem no 1500, kuri sevi asociē ar VISIEM fizmatiem kopumā.

Teikšu atklāti, no 1. kursa, šobrīd, super-nerealie fizmatu aktivisti ir kādi cilvēki 30 maksimums. Tas nenozīmē, ka pārējie arī baigi fano par kaut kadu "spiritu" vai kko tamlīdzīgu. Tākā...

Tiešām, gaidu to pieminēto sapulci / sanāksmi vai kā īsti to nodēvēt, kad visu pastāstīs, jo šobrīd argumentu vienkārši NAV, vismaz pārliecinošu. Tikai tukši saukļi.

Eriks | www.whatericthegreatdoes.infoVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 11:42

To Janis Dainis:
Jebkurā organizacijaa, lai kada taa butu, bus cilveki, kas parstav vairakuma viedoki un vienmer bus "pelekaa masa".
Kas tev traucee pievienoties tiem cilvekiem, kas parstav FMF un paust savu viedokli, lai kads tas ari butu?

Blekss | to Jānis DainisVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 13:05

Par pēdejā komentāra pirmo rindkopu - pilnīgs sviests, pat neuzskatu par vajadzīgu argumentēt kāpēc ta uzskatu

otrā rindkopa - tu kļūdies, lai arī pirmkursnieki ir aktīvi, tomēr NEVIENS šī gada jaunpienācējs vēl nav padomē un viņiem NAV nekādas teikšanas tajā! Pēc FMF SP vēlēšanām paredzams, ka šie 30 tavi pieminētie pirmkursnieki kļūs par oficiāliem FMF SP biedriem, tad arī varēs runāt!

kiVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 14:04

blekss, Tu domaa, ka padome ir taa, kam ir teikshana?
ja padome piepuuleetos sariikot veeleeshanas taa, lai visi studentu speetu nobalsot vai veel labaak pieteikties saraktos (sak, pa vienu dienu var paspeet?), tad vareetu runaat par intereshu paarstaavnieciibu un mandaatiem.

shobriid runaat par padomi kaa fizmatu intereshu spoguli ir liekuliigi.

shmikucisVērtējums: - 0 +  | 10.11.2006 14:32

Pirmais esmu PRET atdalīšanos!

Otrais, tad atvainojos, par manu neizdarību, jo J.Borzova kungam apsolīju, ka iekš fizmati.lv būs arī viņa viedoklis + argumenti. Noteikti arī būs!

Domāju, ka tuvākajā laikā vajadzētu izveidot tabuliņu, kur būtu argumenti par un argumetni pret, kā arī bez emocijām. Paldies Bētam (labs raksts, kas pārstāvēja vairākuma SP viedokļu), bet lielākajai daļai studentu īsti nav skaidrs kas ir kūdras bēršana un fizmatdienu gājiens, viņiem interesē kas cits.

Rakstā un komentāros ierēcu par "lielajiem vīriem", muļķības! ja nemaldos, tad fakultātes domē piektā daļa ir studentu un tāpat arī LU senātā, turklāt studentu var uzlikt VETO. Var secināt, ka studentiem ir vistiešākie līdzekļi kā ietekmēt lemšanas procesu.

Kā jau pi teica, tad pirms diviem gadiem nobalsoja par darba uzsākšanu pie jaunas fakultātes izveides. Jāmāk arī ieskatīties pozitīvajos momentos, jo nodaļas vadība "atdalīšanas procesā" strādā pie studiju kvalitātes uzlabošanas un pēta visas 14 konkurējošās datoriķu fakultātes visā LV.

p.s. man prieks, ka SP aktīvi iesaistās šajā jautājumā un informē studentus, un no studentiem izskan dažādi viedokļi, tas noteikti ir objektīvāk nekā SP klusībā nolemtu PAR vai PRET!

LīgaVērtējums: - 0 +  | 11.11.2006 15:12

Domāju, ka domes lēmumā netika pausts viedoklis PAR ATDALĪŠANOS.
Pasniedzēji vienkārši necīnās pretī - neiebilst.
Manuprāt nozīmīga atšķirība.

« 1 2 3 4 5 »
Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Septembris, 2020 »

POTCPSSv
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567 
šodienFN valdes sēde 16:15 attālināti MS Teams

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva