Zinātnieki no Viskonsīnas Universitātes stāsta, ka viņi šobrīd izstrādājot jaunu litija jonu bateriju tehnoloģiju, ar kuras palīdzību varētu izgatavot mazas baterijas, kas būtu spējīgas darboties gadiem ilgi. Šīs baterijas tiek izstrādātas lietošanai dažādos medicīniskajos implantos. Mūsdienu medicīnā ir pieejami dažādi implanti, kas palīdz daudzu un dažādu slimību slimniekiem. Taču kā jau visas lietas arī to baterijas nav mūžīgas un šādu implantu nēsātājiem tomēr ik pa laikam ir jāveic papildus operācijas, lai nomainītu implantu baterijas.
Profesora Emeritusa, ķīmiķa Roberta Vesta un viņu kolēģu izstrādājamās jaunās litija jonu bateriju tehnoloģija varētu palīdzēt šiem cilvēkiem, jo ar to varēšot izveidot mazākas baterijas, kas spēs darboties ilgāk, turklāt to uzlādei nebūs nepieciešama atsevišķa operācija.
Jaunās bateriju tehnoloģijas spēks slēpjas īpašos organosilīcija komponentos, pateicoties kuriem nākamās paaudzes uzlādējamās bateriju spēs darboties divreiz ilgāk par tām baterijām, kas šobrīd tiek lietotas mūsdienu implantos.
Bateriju svarīgākais raksturlielums ir to dzīves ilgums. "Ja jūs kaut ko implantējat kādam, jūs dabiski cerat, ka tas darbosies vismaz desmit gadus," teica Vests, kura izstrādātas organosilīcija baterijas spēs darbināt sīkos medicīniskos implantus vismaz 12 gadus.
Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0