FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2014. gada 18. janvārī 10:22 

LU Bibliotēkas veltījums augstskolas jubilejai - izstāde "Pēc sešiem mirkļiem 100 gadi" - apskatāma LU FMF (0)

Izstādes "Pēc sešiem mirkļiem
100 gadi" atklāšana
Latvijas Universitātes (LU) Fizikas un matemātikas fakultātē (Zeļļu ielā 8) no 17. līdz 22. janvārim apskatāma izstāde "Pēc sešiem mirkļiem 100 gadi".

Izstāde tapusi gaidot augstskolas 100. jubileju, kas tiks svinēta 2019. gadā – tieši pēc sešiem mirkļiem jeb sešiem gadiem. Izstādē apkopoti unikāli vizuālie materiāli, kas atspoguļo Latvijas Universitātes (LU) Kultūras, Mākslas un Izglītības jaunrades biedrības "Juventus" radošo kolektīvu bagāto un daudzveidīgo mantojumu.

Latvijas lielākā augstskola - Latvijas Universitāte jau kopš tās dibināšanas 1919. gadā centusies ne tikai attīstīt zinātnisko domu, bet arī meklējusi iespējas radoši izpausties dažādos mākslinieciskajos kolektīvos. Pirmo reizi ikvienam interesentam ir iespēja iepazīt un izjust neizsīkstošo radošo vidi, kas dzīvo līdzās akadēmiskajiem sasniegumiem.

Krāšņajā stendu izstādē apmeklētāji var iepazīties ar 19 LU radošo kolektīvu spilgtākajiem vēsturiskajiem mirkļiem. Savukārt virtuālā izstāde sniedz iespēju ielūkoties 24 bijušo un esošo LU māksliniecisko kolektīvu stāstos, kas atspoguļoti 380 vēsturiskos dokumentos. Augstskolas māksliniecisko kolektīvu ikdiena un svētki atdzīvojas vēsturiskās liecībās, uzskatāmi atspoguļojot māksliniecisko izaugsmi un panākumus. Virtuālajā izstādē apkopotas vēstures liecības: fotogrāfijas, afišas, diplomi, notis, apsveikumi, atšķirības zīmes, koncertu programmas, viesu grāmatas, pateicības raksti, kā arī audio un video ieraksti.

Daudzi no kolektīviem aktīvi turpina darbību: jauktais koris "Juventus", vīru koris "Dziedonis", Prezidiju konventa vīru koris, sieviešu koris "Minjona", jauktais koris "De Coro", LU Kamerorķestris, LU Pūtēju orķestris, Tautas deju ansamblis "Dancis", LU Studentu teātris u.c. LU ir vienīgā augstākā mācību iestāde valstī, kas var lepoties ar Tautas lietišķās mākslas studiju. Bez tam izstāde piedāvā iepazīties ar kolektīviem, kas beiguši savu darbību. Kādreiz LU skanēja instrumentālais ansamblis "Inversija", kā arī politiskās dziesmas ansamblis "Veltījums" un darbojās leģendārais Anša Rūtentāla kustību teātris.

Izstādes sagatavošanā izmantoti bijušo un esošo LU radošo kolektīvu dalībnieku iesniegtās vēsturiskās liecības, kā arī LU Bibliotēkas un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bibliotēkas krājumos esošie materiāli.

Izstādes kuratore - LU Bibliotēkas direktores vietniece Mārīte Saviča.

Izstāde apskatāma LU Fizikas un matemātikas fakultātē, Zeļļu ielā 8, Matemātikas nodaļas 1. stāvā un mājaslapā

Fragments no izstādes "Pēc sešiem mirkļiem 100 gadi".

Autors: Ilva Paidere, LU Bibliotēka  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: bibliotēka, izstāde
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūnijs, 2024 »

POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva