Vai konferencē neparādījās jautājums - kā no trīs dažādiem vālīšu tipiem var iznākt septiņas krāsas, zinot, ka vienlaicīgi un vienādi kairinot visas trīs vālīšu grupas būs tikai baltās gaismas sajūta, kuru par krāsu nesauc? Ja šāds jautājums bija, kā tas tika izskaidrots? Bet kāpēc tika ignorēts fakts, ka ja kairina selektīvi kādu vienu vālīšu grupu - iznāk pamatkrāsas sajūta, bet ja vienlaicīgi kairina divu grupu vālītes [ar attiecīgo grupu gaismas frekvenču diapazoniem] iznāks attiecīgā palīgkrāsa no trim palīgkrāsām - tātad sumā iegūsim 3 pamatkrāsas un 3 palīgkrāsas, kopā tikai sešas krāsas! Kā varēja rasties septītā krāsa, taču ne ar balsošanu.
Ko jaunie fiziķi domā par šādu viedokli: vikipēdijā par fotoniem ir uzsvērts, ka to krāsainība (color) - reali nav, kolonā svītriņa! Fotonu atšķirības ir tikai frekvencēs, kuras tālāk par vālītēm nenonāk, tikai ierosina pašas vālītes ģenerēt attiecīgus zemfrekvences impulsus tīklenes neironu sistēmā, šie impulsi smadzeņu redzes centros ir vienīgā informācija, no kuras veidojas smadzeņu iekšējās sajūtas, kuras saucam par krāsu sajūtām. Gaismas frekvence pati par sevi nedod nekādu fizikālu sakarību ar to, kādu "krāsas" sajūta radīsies smadzeņu analīzes centros - pamēģiniet tīri fizikali atrast šo sakarību, neizmantojot to informāciju, ko apraksta dzīvais novērotājs. Vai nenonāksiet pie secinājuma, ka nedzīvā dabā nekādas "krāsas" nav, tās ir tikai kā smadzeņu analīzes rezultāts, tāpat kā aromāti, garšas un arī sāpju sajūtas [ne jau sadurtais pirksts sāp, bet šī pirksta "projekcijas" vietā smadzenēs tiek ģenerētas sāpju sajūtas - tā "sāp" arī amputētā roka!]?
Lūdzu - lūdzu - atsūtiet man ineses Čakstiņas e-adresi! Man ir jauna informācija par "krāsu" redzi - kā to paziņot Ivaram Lācim?
Viņa kontaktus var atrast internetā.