FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2014. gada 1. oktobrī 19:48 

Apskatāma izstāde „Inovatīvie izdevumi dabaszinātnēs un matemātikā” (0)

Latvijas Universitātes (LU) Bibliotēkas Fizikas un matemātikas fakultātes bibliotēkā (Zeļļu ielā 8, 5. stāvā) no 29. septembra līdz 8. oktobrim apskatāma izstāde „Inovatīvie izdevumi dabaszinātnēs un matemātikā”.

Eiropas Sociālā fonda (ESF) uzmanības centrā ir cilvēks, tā izglītošana un attīstības veicināšana. Tā izveide iesākās 2005. gadā, kad šim projektam tika izvirzīts mērķis pilnveidot skolēnu mācību saturu un apguves kvalitāti, kā arī sniegt metodisku atbalstu pedagogiem.

Pateicoties ESF projektiem, Latvijas zinātnieki un pētnieki ir ieguvuši finansiālu atbalstu bioloģijas, fizikas un ķīmijas mācību materiālu sagatavošanā un izdošanā.

Arvien  biežāk sabiedrībā un izglītības speciālistu aprindās tiek diskutēts  par nepieciešamību veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm un matemātiku. Izstādē interesenti varēs iepazīties ar Eiropas Sociālā fonda projekta "Dabaszinātnes un matemātika" izdotajiem izdevumiem fizikā, ķīmijā, bioloģijā un matemātikā.

Izstādē aplūkojamā metodiskā materiāla "Skolēnu intereses veicināšana par dabaszinātnēm un matemātiku" mērķis ir veidot laikam atbilstošu pieeju dabaszinātņu apguvei, radīt skolēnos izpratni par procesiem un likumsakarībām dabā. Daces Namsones grāmatā "Dabaszinātnes skolā - atbilstoši laikam: dabaszinātņu didaktika skolā" tiek iztirzāta dabaszinātņu didaktikas pieredze un problēmas, kā arī mūsdienīga mācību procesa dabaszinātnēs būtība un organizācija. "Rokasgrāmata dabaszinātņu un matemātikas skolotājam" ir palīgs skolotājam laikam atbilstoša mācību procesa veidošanā.

Astronoma, LU Astronomijas institūta pētnieka I. Vilka izdotajā grāmatā "Fizika 9. klasei" saistoši un viegli uztverami aprakstītas fizikālās parādības un procesi.

Izstādē aplūkojamie mācību un metodiskie materiāli veido vienotu mācību sistēmu fizikā, ķīmijā, bioloģijā un matemātikā 7. - 12. klasei un sastādīti tā, lai skolēni ar interesi mācītos dabaszinātnes, attīstītu pētnieciskās iemaņas un iegūtās zināšanas izmantotu dzīvē. Metodiskie materiāli sniegs atbalstu programmas "Dabaszinātņu un informācijas tehnoloģijas skolotājs" studentiem studiju procesā.

Izstāde no 29. septembra līdz 8. oktobrim būs apskatāma LU Bibliotēkas Fizikas un matemātikas fakultātes bibliotēkā.

Laipni aicināti visi interesenti!  

Izstādē apskatāmo izdevumu saraksts.

Autors: LU Bibliotēka  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: bibliotēka, izstāde
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Februāris, 2023 »

POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
67 

Forums

Komentāri

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva