Robežu starp dzīvo un nedzīvo nosaka 2. Termodinamikas likums tā entropijas izteiksmē: nedzīvais vairo entropiju (nekārtību), bet dzīvais to samazina (veido kārtību- vāc sevī barības vielas un aug, veidojot struktūru, vairojas, ...). Uz kapa pieminekļiem raksta "No zemes Tu esi nācis, un par zemi Tev ir jāpaliek"- tas arī ir 2.TD likuma formulējums. Dzimšana un nāve ir entropijas maiņas virziena lūzuma punkts, arī tad, ja daži domā, ka tā nedomā.
Kā izvērtās diskusija?
Varēja būt krietni labāka. Runātāji totāli neizprata viens otru (nez, negribēja vai nevarēja?). Tika iejauktas lietas par ētiku un mētātas zemas kvalitātes analoģijas. Moderatoram vajadzēja nolikt pie vietas. Svarīgi nošķirt - dzīvības pazīmes intelektuālā vai bioloģiskā kontekstā. Filosofijas redzējums par to, kas ir dzīvs, manuprāt, ir dzīvības-intelekta-kontekstā apakšproblēma. Patika Pētera doma par to, kurā brīdi mēs mākslīgi radušās struktūras varētu sajaukt ar intelekt-veidīgu objektu, viņa gadījumā - mainīgs tīkls, kur katra 'node' ir birokrātisks personu apkopojums (lai gan - varbūt pārpratu :))
Ne jau sevis reproducēšana vai spēja domāt svarīga, bet tā izvērtēšana - kā filmā K-PAX: "Every being in the universe knows when it's right or wrong... (Kevin Spacey)" Kad tā zemapziņa tev saka, vai pareizi jeb slikti rīkojies. Un to nu AI būtu pagrūti iemācīt. luck
Imanta definīcijā silta, melna bumba tālu kosmosā izstaro siltuma starojumu, samazina savu temperatūru un mazina entropiju, tātad, ir dzīva. Šī bumba nomirst, kad apkārtējās vides temperatūra kļūst augstāka kā lodes temperatūra.
Imants gan mums gudrs !