Vai esi kādreiz domājis kā un kāpēc lietas griežas? Pirmajā mirklī tas varētu šķist muļķīgs un pašsaprotams jautājums, taču mēs vēlamies apgalvot, ka tā vis nav un rotācijā slēpjas daudz dažādu brīnumu. Kādā veidā kosmosa kuģi un lidmašīnas zina, kādā virzienā viņi brauc? Kāpēc velosipēds neapgāžas? Kāpēc lielie kosmosa veidojumi ir diskveida? To visu var skaidrot, izprotot rotācijas kustības principus.
Šoreiz populārzinātniskajā daļā mēģināsim izskaidrot, kādā veidā izdevīgāk pierakstīt rotāciju, kā labāk atšķirt lielāku rotāciju no mazākas. Ar šīm zināšanām skaidrosim dažādus interesantus un negaidītus rotācijas fenomenus. Uzzināsi arī, kur Tev apkārt ikdienā rotē rotējoši rotori, kurus, iespējams, nebiji pat pamanījis.
Tālāk Tev būs iespēja pašam pārbaudīt, vai tas, ko mēs tev stāstīsim, nav klaji meli. Praktiskajā darbā konstruēsi pats savu rotējošu rotoru, kas rotēs, un skatīsies, vai izpildās sakarības no populārzinātniskās daļas. Varēsi paskatīties, kā saistās kopā taisnvirziena un rotācijas kustības.
Visbeidzot auditorijas priekšā nāks Fizikas un matemātikas fakultātes astronomijas pasniedzējs Ilgonis Vilks ar stāstu par to, kas liek planētām griezties pa orbītām.
Tiekamies kā ierasts Zeļļu 8 jau 11. aprīlī plkst. 10:00. Šoreiz lūgsim Tev paņemt līdzi divas grāmatas, kuras nebūtu žēl palikt zem galda kājām. (Ne tāpēc, ka Fizikas un matemātikas fakultātē visi galdi šūpojas.) Tiks nodrošināti cepumi un tēja.
Lai pieteiktos, aizpildi anketu, lai varam rēķināties ar cilvēku skaitu un visiem sagatavot aprīkojumu praktiskajai nodarbībai.
Neaizmirsti paņemt līdz:
1) Rakstāmrīku
2) Papīru pierakstiem
3) Kaut ko ēdamu
4) Kalkulatoru
5) Labu garastāvokli
6) Jaunā gada apņemšanos uzzināt daudz jaunu fizikas lietu
7) 2 grāmatas, ko nav žēl pašaut zem galda
2015. gada 4. aprīlī 14:53
JFS 5-8 "Uzņemam apgriezienus" (0)
Autors: Andris Stikuts Apskatīt komentārus »
Balsis: 2, vidējais vērtējums: 5