FMOFSP portāls

Izvēlne

Meklēšana

Aptauja

Kā tiec galā ar sesijas stresiem?
Stresa nav!
Eju vakcinēties
Prokrastinēju
Trenēju ķermeni, ne prātu
Netieku :(

Rezultāti

Foto

2006. gada 7. martā 23:32 

Mamutu mednieki ir atpakaļ (8)

Mamuts ir nomedīts...
Mamuts ir nomedīts, fizmatu mamutu mednieku komanda ir atgriezusies dzīva un par spīti baumām, kas klīda par medībām, arī bez vērā ņemamiem ievainojumiem.

Diemžēl, tika nokomplektēta tikai viena komanda: Artis Kruziņš, Kristaps Mors, Marta Šekojane, Andris Priede un Ēriks Klotiņš.

Tātad, kas notika...

Ap 17:00 četratā satikāmies stacijā, pēc RIMI apmeklējuma, sauso zupu, lēto prezervatīvu, bateriju un vilciena biļešu iegādes, ap 18:15 iekāpām vilcienā Rīga - Salaspils. Pa ceļam smērējot desumaizes, draudzīgi pasmējām par piekto komandas locekli, kas tajā laikā saldi gulēdams, sapņoja par karstiem pirts akmeņiem.. un bija nosolijies mums pievienoties vēlāk. Salaspilī kooperējāmies ar kādu citu komandu, kas mūs ar auto aizvizināja līdz pasākuma norises vietai.

Par sacensību galveno norises vietu bija izraudzīts Salaspils Neorganiskās ķīmijas institūts, kura ēdnīcā bija noorganizēta gulēšana sacensību dalībniekiem. Turpat netālu atradās arī pirtiņa, kurā notika pasākuma saviesīgā daļa un sildīšanās pēc finiša.

Ap 20:00 zvanija Blekss un teica, ka Mors esot pamodies un it kā devies stacijas virzienā, vēl piebilzdams, ka Moram nav līdz ne telefona, ne kartes. Šī ziņa mūs iepriecināja un arī satrauca, jo institūts atrodas nedaudz ārpus Salaspils un patālu no stacijas, un naktī bez kartes un telefona iespējas nomaldīties ir visai lielas. Sacensību organizatori draudēja mums iztrūkstošā komandas biedra vietā piekabināt kādu cilvēku no malas, taču par laimi, tieši pirms 22:00 ieradās Mors.

Starts tika vairākkārt atcelts, taču ap 22:30 tika sasaukta komandu kapteiņu sanāksme, pēc kuras arī tika dots starts. Pamatuzdevums distancē bija apmeklēt visus 4 lielos kontrolpunktus iekļaujoties kontrollaikā, kuru varēja papildināt atrodot kādu no 18 mazajiem kontrolpunktiem.

Apspriedām stratēģiju un devāmies uz vistālāko lielo kontrolpunktu "Gaiss" pa ceļam cerot savākt vairākus mazos KP. Pirmo atradām diezgan aši, taču meklējot tālākos mazos KP sākās diskusijas par kompasa nozīmi orientējoties, kas noveda pie secinājuma, ka īsti vīri orientējas bez kompasa. Iztērējuši veselu stundu maldoties pa grāvjiem un mazdārziņiem, tomēr pieņēmām lēmumu izmantot kompasu un doties pa taisno uz lielo konrolpunktu.

Kontrolpunkts "Gaiss" nozīmēja, ka visai komandai jāpārrāpjas pa dēli no viena koka uz otru, pēc tam vēl uz trešo koku, tad jānošļūc pa virvi zemē. Visi dēļi atradās, apmēram, 5 - 6 metru augstumā. Tā kā īpaša uzmanība tika pievērsta drošināšanai, iespēja nogāsties zemē bija visai minimāla.

Nokļūstot šajā kontrolpunktā nācās stāties rindā, jo mums priekšā savu kārtu kāpt kokā jau gaidīja kādas piecas komandas. Noskaidrojuši, kā vienai komandai šis uzdevums prasa apmēram 30 minūtes un nevēlējāmies tērēt 3 stundas vienkārši gaidot, devāmies uz kontrolpunktu "Zeme".

Šajā kontrolpunktā uzdevums bija izlīst uz vēdera cauri improvizētai alai, kuras pretējā galā atradas stroboskopisks prožektors. Tiem, kas to nav izbaudījuši varu pateikt, ka šāda mirgojoša gaisma spēj pilnībā dezorientēt cilvēku. Veiksmīgi izkļuvuši no alas, ar palielu līkumu devāmies uz KP "Uguns". Pa ceļam krietni izbradājāmies pa sniegu meklējot mazos kontrolpunktus, jo mūsu kontrollaiks strauji bija pietuvojies beigām.

Kontrolpunkts "Uguns" no malas izskatījās kā iezemiešu apmetne kanibālu svētku laikā - meža vidū degošas konstrukcijas un ugunskuri. Ātri noāvuši apavus pārskrējām pāri kvēlojošām oglēm. Patiesībā, šis bija posms, kurā var pamatīgi nosaldēt kājas, jo pats skrējiens pa oglēm nekarsē kājas vairāk kā skrējiens pa paklāju, taču visapkārt ir auksts sniegs, kurā jāiekāpj nokāpjot no oglēm. Pēc šī posma mūsu kontrollaiks tuvojās beigām un tādēļ skriešus devāmies uz pēdējo lielo kontrolpunktu "Ūdens".

Kontrolpunkts "Ūdens" atradās uz dīķa ledus blakus pitiņai, ierodoties šajā KP pirmais, ko ieraudzījām bija kaili ķermeņi un trīs alinģi. Nedaudz pavērojuši kādas kailas meitenes peldi, izpildījām obligāto uzdevumu šajā KP - izvilkt nogrimušu dzelzs kastroli no alinģa izmantojot tikai kājas, uzdevumu nedaudz atviegloja kastrolim striķī piesietā plastmasas pudele.

Šajā KP bija iespēja iegūt bonusu - samazināt distancē pavadīto laiku, lai to izdarītu bija jāizpeld zem ledus starp alinģiem, starp kuriem attālums bija apmēram 1.5 metri. Mūsu komanda ieguva 30 min nost no kopējā laika. Draudzīgi finišējām, nedaudz pasildījāmies pirtī, uzvārijām zupu un devāmies pasnaust.

Pēc pusstundas gan nācās celties, jo Ērikam tika pārsists deguns draudzīgā cīņā ar Martu. Piecēlāmies un sākām vākt mantas prom braukšanai. Kā izrādijās distancē esam pavadījuši 5 stundas un nosaigājuši ~20 km, kopvērtējumā palikām 15. vietā no 24 komandām. Kādu brīdi vērojām diezgan simpātiskas organizatores darbošanos sakopjot telpas, diemžēl, uz aicinājumu iepazīt D&D tradīcijas viņa neatsaucās. Nedaudz vīlušies savācām mantas un devāmies un pirtiņu, kur vēl it kā notika aferpartijs, atrast kādu izpalīdzīgāku būtni.

Pirtiņā bija galvenokārt organizatori, kas solija turpināt sadarbību ar fizmatiem. Draudzīgi atvadījāmies un devāmies uz staciju.

Jāpiebilst, ka jauniešu organizācija "Jaunie vanagi" organizē vairākus šāda veida pasākumus, no kuriem pazīstamākie ir "Dublis", kas notiek septembra vidū un "Mamuta medības".

"Dublis" ir trīs dienu pasākums Līgatnes tuvumā, kurā dalībniekiem jāpārvar šķēršļu josla. Kā jau vēsta nosaukums, lielākā daļa šķēršļu ir veidoti dubļos. Pēc finiša iespējams nomazgāties dīķī un pasildīties pirtī. Vakarā notiek koncerts ar vairāku underground grupu piedalīšanos - Pirmā sērija, 62 i.p, AK 69, u.c.

Mamuta medības ir vairāk orientēšanās pasākums, kas apvienots ar dažādiem neparastiem uzdevumiem lielajos kontrolpunktos.

Šajos pasākumos ir iespēja izklaidēties svaigā gaisā, iegūt jaunus draugus, arī atmosfēra šados pasākumos ir nepiespiesta un lielākoties dalībnieki ir brīvi domājoši, aktīvi jaunieši.Karte, pēc kuras orientējāmies

Vairāk informācijas par Jaunajiem vanagiem: www.jaunievanagi.lv

Autors: Ēriks Klotiņš  Apskatīt komentārus »

Atslēgvārdi: Fizmati, Mamuti
Ieteikt draugiemTweet this!

Balsis: 0, vidējais vērtējums: 0

Vārds: E-pasts vai web-lapa:

 

« Jūlijs, 2024 »

POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567 

Fizmatu blogi

VR Pasākumiem – virtuālās real..
Lai nebūtu pārpratumu, uzreiz saku, ka šis ierakst.. (09.06)
Spēks un Jauda 2017 un ūdrs. F..
Superjaukās piedzīvojumu sacensības jau 6. reizi. .. (09.04)
Par 30 dienu rakstīšanu un nos..
Es vēl esmu dzīvs! Tas, ka no manis kādu laiku ir .. (30.03)
#6 – Domājot par krūšgaliem (A..
Cienījamās Dāmas! Ceru, ka jums ar šo jautājumu vi.. (26.03)
Amatiera padomi garo distanču ..
Ja tu spēj pusi dienas pavasara talkā vākt gružus .. (25.03)

Iz arhīva