Pēdējais gads, kurā netika limitēts SP biedru skaits un šobrīd esošā Datorikas fakultāte bija FMF nodaļa. Ar to arī izskaidrojama partiju nostāja fakultātes sadalīšanās jautājumā un salīdzinoši miermīlīgais priekšvēlēšanu laiks.
Vēlētāji savas balsis varēja nodot par trīs partijām - "Mordžaki", "Par Datorikas fakultāti" un "Mazie Oranžie", turklāt visi kandidāti tika pie kārotajām vietām. (P.S. Tā kā partija "Mazie Oranžie" joprojām aktīvi darbojas, komentārs par to pie pēdējā aktivitāšu gada).
2009./2010.
Šis vēlēšanu gads izceļas ar balstiesīgo biedru skaita limita ieviešanu - 31.
Startēja trīs partijas:
"Viena kā siena" - Baiba Niparte - ārzemju pieredzi ieguvusi, jau gadu SP galvgalī darbojusies fiziķe, kura, acīmredzot, momentāni redzēja, kā vēlēšanu sistēmas robus vērst sev vēlamajā virzienā. SP sastāvā iekļuva visa partija.
"KTS" spoži uzlēca 2009. gadā, solot jaunas idejas un inovatīvus risinājumus Arta Krūziņa, Reiņa Taukuļa un Andreasa Šulca personās (partijas programma). Pirmo reizi fizmatos parādījās partija, kuras visiem biedriem bija augstākā izglītība, ko partijas biedri nebaidījās skaļi afišēt. Par šādiem (un pāris citiem pārdrošiem) paņēmieniem vēlētāju balsu ieguvei izskanēja skaudīgs (?) nosodījums no MO puses.
Reklāmas kampaņa tika sponsorēta no personīgajiem līdzekļiem, pamatā izmantojot fizmati.lv forumu, plakātus un personīgas uzrunas. Toreiz valdošie MO elites pārstāvji aicināja vēlētājiem neuzķerties uz tukšiem solījumiem, tomēr "KTS" velkonis R. Taukulis kļuva par FMF SP finanšu pārzinātāju. SP sastāvā iekļuva visa partija.
A. Krūziņš un R. Taukulis joprojām ir manāmi, slīdot pa Zeļļu gaiteņiem, tomēr aktīvajā fizmatu politikā neiesaistās un no komentāriem presē izvairās, radikālos paņēmienus nomainot pret neitrālu palikšanu pelēkajā zonā un iesaistoties tikai, ja projekti skar personīgās intereses.
FMF pret DF nomainījušais A. Šulcs nav tik izvairīgs atbildēt uz jautājumiem par partijas norieta iemesliem - "Grūti cīnīties pret daudzu gadu laikā Mazo Oranžo iedibināto koruptīvo sistēmu."
"Mazie Oranžie" ieguva 27 mandātus.
2010./2011.
Par vietu starp 31 balsstiesīgo biedru atkal cīnījās trīs spēki:
"Fizmatu vienotība" - saraksts sastāvēja tikai no pirmkursniekiem, kuri apgalvoja, ka esot svaigu ideju pilni, bez stereotipiem un priekšzināšanām par FMFSP. No partijas 15 darboņiem SP sastāvā iekļuva trīs, kas, acīmredzot, bija par maz, lai vienotība braši darītu lietas arī nākamos kursos.
Abas pārējās partijas - "Mazie Oranžie" un "Trasūns un apgaismības komanda" (TuAK) attiecīgi ieguva 24 un 4 mandātus.
Papildinformācijai - intervija ar visu partiju pārstāvjiem.
2011./2012.
FMF SP balsstiesīgo biedru skaits tiek nežēlīgi samazināts - turpmāk būs 25 vietas SP. Iespējams, drastiskie cirpšanas pasākumi veiksmīgi aizbaidīja citus mandātu tīkotājus un par vietām cīniņš notika starp divām partijām, kuras abas varēja lepoties ar vismaz gadu ilgu vēsturi.
Aktīvs dialogs ar saviem vēlētājiem un kolēģiem (MO) ir izveidojies partijai TuAK. Partija tika nodibināta 2010. gadā, tās sastāvā pārsvarā esot fiziķiem. Partijas stratēģija - ciešs kontakts ar vēlētāju visa gada garumā un redzama opozīcija lēmumu pieņemšanas brīžos, tā rūpējoties par lēmumu caurskatāmību un demokrātijas ievērošanu. Acīmredzot, vēlētāji to novērtēja, jo 2011. gada vēlēšanās partija ieguva jau 5 vietas - 20% vietu SP.
Partija joprojām turpina sevis piekopto atvērtās politikas virzienu, ārišķīgi un skaļi paužot viedokļus (pārsvarā ar kontu tvitosfērā) un esot inerces pilni projektu bīdīšanā. Tomēr - TuAK kā aktīvs spēks FMFSP sevi ir parādījusi kā ilgtspējīgu grupējumu.
Pārstāve V.Liepiņa nosauc trīs lietas, kas raksturo TuAK - "Neizmērojama atbildības sajūta, mērenība un ieturētība un fantastiski biedru semināri intelektuālā gaisotnē."
Krampjaini pie varas ir noturējies absolūtais visu vēlēšanu balsojuma līderis Mazie Oranžie, tiesa, to sastāvs ir nomainījies jau vairākas reizes un no sākotnējās programmas, personībām un vīzijas palicis vien nosaukums. Tajā pašā laikā jāpiebilst, ka MO biedri bieži redzami dažādu izbijušu fizmatu partiju vecbiedru sabiedrībā, diskutējot par pēctecību, nākotni, jauniem projektiem un sadarbības iespējam.
MO lielākais pluss ir tā atpazīstamība un relatīvi milzonīgais biedru skaits, kas ātri ļauj veidot kontaktus, alianses un uzzināt SP aizkulišu drāmas, lielais cilvēkresursu potenciāls ļauj savu darbību izvērt gandrīz visās jomās - t. i. - ja ir kāds brīvprātīgs gribētājs. Vai kāds ar labu sirdi un ".. ir lietas, kas jādara..." nolemtības zīmogu sejā.
MO piezemēti, bet aktīvi un efektīvi darbojas, dialogu ar vēlētājiem parasti gan uzsākot vien priekšvēlēšanu laikā (reizēm MO vārds izskan Baldonē) vai atbildot uz politisko pretinieku provokācijām. Birokrātiju un papīru ķēpāšanu uzskata par nevajadzīgu slogu, tomēr reti kad pie varas tikušie kaut ko reāli centušies panākt, lai to izmainītu. Atzīmējams arī fakts, ka FMFSP priekšēdētājs vienmēr (!!!) ir bijis tieši no šīs partijas (lasi - pārskatāmā pagātnē).
Kā par MO komentē L. Vēze "Mūsu veiksmes un spēka pamatā ir plašais pārstāvniecības spektrs - esam gan matemātiķi, gan optometristi, gan fiziķi, gan bakalauri, gan maģistri. Un mūs visus vieno beznosacījumu mīlestība pret darbu, kuru mēs darām un vēlamies darīt..."
Uzziņai - pagājušā gada MO darbu plāns
Partija ieguva 20 mandātus.
Savu redzējumu par šī sasaukuma darbību pauda LUSP pārstāve L. Veinberga "MO šajā sasaukumā darbojās pēc pārbaudītām vērtībām, tas arī principā ir visa sasniegtā pamatā. Kā zināms, tad TuAK saukļi bija skaļi pirms vēlēšanām, bet joprojām uzskatu, ka tie, kas veido SP, ir cilvēki - viņu idejas/vēlmes/sapņi un motivācija. Šogad FMF SP bija motivēti cilvēki, kas sevi parādīja labi gan FMF, gan LU Studentu padomes vidē."
2012./2013.
Ar nepacietību gaidām partiju sarakstus, aģitēšanu, nodevīgas neģēlības un stratēģiskos redzējumus esošā celšanai nebijušā kvalitātē!
Uzskatāms grafiks, (jo šis īstenībā ir analītisks raksts):
Balsis: 1, vidējais vērtējums: 5