fizmati.lv forums

Pilnā versija: Please,Kodolfizika-skābekļa izoterma
Jūs pašlaik aplūkojat satura saīsināto versiju. Skatīt pilno versiju ar atbilstošu noformējumu.
Kā var uzzīmēt 15,5gskābekļa izotermu temperatūrai:1)29grādiC?ludzu palīdziet vispār nav nekādu ideju...tikai Izotermisks T=const
Pirmām kārtām tiec skaidrībā kas jādara. Jo tādas izomēras vēl nav izgudrotas. Ir izomēri (vīr.dzimte) un izomērija un pat izotopomērija, bet tam nav sakara ar temperatūru, un vēl jo vairāk ģenitīvā nevar būt. Ar temperatūru var būt sakars izohorai vai jebkādām citām izolīnijām, kurām pat viena burta starpība var mainīt uzdevuma jēgu uz pretējo. Noskaidro kārtīgi un nāc tad.

Pēc vairākām stundām: vai nu esi izlabojis, vai man acis šķībi rāda, tagad redzu uzdoto uzrakstītu korekti. Tātad paņem ideālas gāzes stāvokļa vienādojumu, to pašu ko komūnisti tik brēcoši aplam saukaļā par Klapeirona-Mendeļējeva vienādojumu un ievieto dotos lielumus. Vismaz trīs līdz piecos punktos izskaitļo vērtības un iezīmē asīs.... Darbiņš divām minūtēm.

Ja nu kas - tā kā izotermai asis ir P un V, kur cēloņa ass ir V un seku ass ir P, tad vienādojumā P*V=(m/M)R*T ievieto visas zināmās vērtības - R=8,31 un m=15,5 (g)!!!! (atceries, tā bija šīs formulas īpatnība, nelietot kilogramus) un T=29+273=302 (K) un M=2*16=32 (Daltoni) un P paņem piemēram 10^5 (Pa) un 10^3 (Pa) un 10^8 (Pa). Vadoties no rezultātiem pieprecizē, kādi spiedieni vēl jāņem, mazāki vai lielāki. Izskaitļotās vērtības būs kubikmetros. Ja tas tevi nebiedē, tad ABAS ASIS REIZĒ drīkst padarīt logaritmiskas. Ja nē, vienu padarīt un otru ne - to nedrīkst. Vispār, ieteicams aprēķinam sataisīt Excel matriciņu - tā būs daudz ātrāk, un arī grafiks pats uzkonstruēsies. Ja vien to ļauj uzdevuma risināšanas tradīcijas.
manuprāt, gāzes (id vai ne-id) stāvokļa vienādojumam vajadzētu līdzēt, bet tā katrā ziņā nav kodolfizika Smile
Liels paldies,Obsis rulle!!!!!un viņa humors arī!!!!!Smile)))))))))))))))))))))))))))))
Atsauces saites