fizmati.lv forums
Datorzinatne LU vs RTU - Izdrukas versija

+- fizmati.lv forums (http://fizmati.lv/forums)
+-- Forums: Studentu lietas (/forum-35.html)
+--- Forums: Studijas (/forum-135.html)
+--- Pavediens: Datorzinatne LU vs RTU (/thread-1884.html)

1 2 3 4

Datorzinatne LU vs RTU - PienacVelak - 30.07.2007 11:42

Tiku budžetā gan RTU datorzinības, gan LU Datorzinībās (Pirmā līmeņa programmā). Tagad ir jautājums, uz kurieni iet studēt!? Shocked

Varētu lūdzu kādus viedokļus un argumentus par labu vienai vai otrai augstskolai/ programmai!

Lūk, mans pirmais agruments: Lai gan LU pirmo diplomu var iegūt ātrāk (pēc 2 gadiem), kopējais studiju ilgums RTU ir mazāks - 3 gadi.
Kā arī RTU nav budžeta rotācijas, tā ka budžets garantēts visu studiju laiku (kas man varētu būt izdevīgi, jo iespējams nevarēšu ar pilnu krūti nodoties macību procesā. Wink

Varētu skatīt salīdzinājumu jomās studiju programma, pasniedzēji, iespējas mācīties pastāvīgi (tas ir attālināti vai neapmeklējot daļu lekciju), studiju procesa tehniskais nodrošinājums, reāli mācītā un pielietotā programmatūra/ datortehinika, diploma vērtība darba tirgū...

RE: Datorzinatne LU vs RTU - ki - 30.07.2007 12:01

LU nav 1. liim datorzinaatnju, tikai 1. liim. "prog. un dat.t.adm."

arii LU reaali rotaacijas nav, ja vien nesataisa studiju paraadus.
RTU ir vairaak praktiska programma, bet LU - zinaatniskaaka.
no sociaalaas puses studiju laikaa un reizee arii atpaziistamiibas peec tam, kameer DITFi veel tikai aug, fizmatu vaards taalu skan.

RE: Datorzinatne LU vs RTU - Mārtiņš Lūsis - 30.07.2007 12:12

Mums ir Kirils. Punkts. Very Happy

RE:  Datorzinatne LU vs RTU - PienacVelak - 30.07.2007 12:21

ki rakstīja:LU nav 1. liim datorzinaatnju, tikai 1. liim. "prog. un dat.t.adm."

arii LU reaali rotaacijas nav, ja vien nesataisa studiju paraadus.
RTU ir vairaak praktiska programma, bet LU - zinaatniskaaka.
no sociaalaas puses studiju laikaa un reizee arii atpaziistamiibas peec tam, kameer DITFi veel tikai aug, fizmatu vaards taalu skan.

Un kur tu mācies? Praktiska vs zinātniska - tas būtu kā? Interesanta vs garlaiciga. Vai var kādus konkrētus piemērus, jo man jau tad noteikti vairāk interesē tā praktika. Tad es pareizi saprotu, piemēram - LU mācās teoriju par programmēšanu (un tur dažus piemērus Pascal), kamēr RTU visi jau bliež C++ un taisa programmas? Kaut kā absurdi vispār skan Rolling Eyes , jo LU ir "Programmēšana un datortīklu administrēšana Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības", kas pēc sava nosaukuma un būtības jau skaitās profesionālā, tātad uz praktisku darbošanos un kvalifikācijas iegūsanu orientēta, bet RTU ir 3 gadu akdēmiskā bakalaura programma (vismaz tajā es tiku budžetā). Tad LU pēc 4 gadiem es būšu sliktāks praktiskās puses pārzinātājs un darītājās (programmētājs/ administrātors/ IT speciālists), nekā RTU pēc 3 gadu programmas?

Rotācijas nav!? Tiešām!? Shocked Mājas lapā gan teikts citādāk. Vai tad, ja manas sekmes būs zemas un kāds no pirmā gada nebudžeta mani pārspēs, tad viņš nākamgad netiks budžetā, ja es nebūšu sataisījis parādus!?

P.S. LU mājas lapā teikts, ka pirmā līmeņa programma pēc kursiem pilnībā atbilst pirmo 2 gadu datorzinību programmai. Wink

RE:  Datorzinatne LU vs RTU - eXponenta - 30.07.2007 12:27

ki rakstīja:arii LU reaali rotaacijas nav, ja vien nesataisa studiju paraadus.

reāli - ir iespējams turpināt mācības RTU DITF ar parādiem budžetā, vienīgais - ir ierobežots parādu skaits - nu bet ar vienu parādu tevi no budžeta neviens nemetīs prom, turklāt tev ir iespēja pagarināt sesiju par 2-ām nedēļām, vienīgais - ja tev ir parādi, vai tu esi pagarinājis sesiju tev nav iespējas uz stipendiju. Tie ir RTU labumi, bet sliktais ir tas, ka - ja tu nāc no vidusskolas, (dajebkādas) nevis no teķa, tad mācīties būs ļoti grūti, un uzreiz, ja tu jūti, ka neesi potenciālais programmētājs, labāk neej uz RTU, LU ir tā, ka tu tomēr dabūni vairāk teorētiskas zināšanas, kuras sniedz iespēju veiksmīgi virzīties kādā citā jomā. Reāli, ja tev rūp budžets, labāk neriskē, un dabūsi solīto papīrīti pēc 3 gadiem. Cita lieta - kādas zināšanas ies pielikumā tavam RTU papīrītim?
10000000% garantēju, ka matemātika tur ir augstākā līmenī, fizika, ķīmija, elektrotehnika, u.t.t., bet runājot par pašu programmēšanu...
LU dod superīgu iespēju tiešām iemācīties programmēšanu, (speciālos nozares priekšmetus), bet pārējie priekšmeti diez ko izcili šajā nodaļā nebūs (šeit runa iet pirmkārt par matemātiku un fiziku!)
un kā jau teicu - neviens nekur tevi nemācīs, tev jāmācās pašam, cita lieta - iespējas ietaupīt laiku un naudu.

RE: Datorzinatne LU vs RTU - liila - 30.07.2007 12:42

PienacVelak rakstīja:LU mācās teoriju par programmēšanu (un tur dažus piemērus Pascal), kamēr RTU visi jau bliež C++ un taisa programmas?
LU māca C++ nevis Pascal Smile un mums programmēšana sastāv no teorijas lekcijām, labaratorijas darbiem un praktiskām nodarbībām..

Citāts:Kaut kā absurdi vispār skan Rolling Eyes , jo LU ir "Programmēšana un datortīklu administrēšana Pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības", kas pēc sava nosaukuma un būtības jau skaitās profesionālā, tātad uz praktisku darbošanos un kvalifikācijas iegūsanu orientēta, bet RTU ir 3 gadu akdēmiskā bakalaura programma (vismaz tajā es tiku budžetā). Tad LU pēc 4 gadiem es būšu sliktāks praktiskās puses pārzinātājs un darītājās (programmētājs/ administrātors/ IT speciālists), nekā RTU pēc 3 gadu programmas?
Beidzot LU programmēšanas un datortīklu administēšanas programmu tev ir iespēja iestāties datorzinātņu programmā. tu nekādā gadījumā nebūsi sliktāks kā RTU 3 gadīgās programmas absolvents, tu vari būt tikai labāks, ja esi LU students.
Citāts:Rotācijas nav!? Tiešām!? Shocked Mājas lapā gan teikts citādāk. Vai tad, ja manas sekmes būs zemas un kāds no pirmā gada nebudžeta mani pārspēs, tad viņš nākamgad netiks budžetā, ja es nebūšu sataisījis parādus!?
nevis nav rotācijas vispār, bet tevi vienkārši gandrīz neviens nepārspēs, jo vienreiz iekrītot grāvī, reti kurš no tā izlien.. Smile
Citāts:P.S. LU mājas lapā teikts, ka pirmā līmeņa programma pēc kursiem pilnībā atbilst pirmo 2 gadu datorzinību programmai. Wink
Taisnība

RE:    Datorzinatne LU vs RTU - PienacVelak - 30.07.2007 13:16

Vai tā programma, kas ir LU mājas lapā atbilst patiesībai "https://luis.lanet.lv/pls/pub/stal.prg_s1?l=1&cl=0&n1=154&o1=1&t0=21002&t1=&p1=b" , jo tur C++ parādās tikai 8 semestrī un pirmajā kursā māca Pascal !?

liila rakstīja:nevis nav rotācijas vispār, bet tevi vienkārši gandrīz neviens nepārspēs, jo vienreiz iekrītot grāvī, reti kurš no tā izlien..

Very Happy jā, laba teroija. Tie, kam jāmaksā, pirmajā gadā tā nomocās, lai varētu samaksāt, ka lekcijām neatliek laika. Very Happy

liila rakstīja:Beidzot LU programmēšanas un datortīklu administēšanas programmu tev ir iespēja iestāties datorzinātņu programmā. tu nekādā gadījumā nebūsi sliktāks kā RTU 3 gadīgās programmas absolvents, tu vari būt tikai labāks, ja esi LU students.

Kur tu mācies? Var vēlreiz - kāpēc es būšu labāks nekā RTU? Very Happy
Un kā tad ir ar iekļūšanu budžetā 3. kursā, turpinot uz datorzinību programmu, vai ir 175 budžeta vietas, vai arī plus 25, kā tur tiek noteikts, kurš tiek budžetā?

RE: Datorzinatne LU vs RTU - Līga Pētersone - 30.07.2007 13:25

PienacVelak rakstīja:Kā arī RTU nav budžeta rotācijas, tā ka budžets garantēts visu studiju laiku (kas man varētu būt izdevīgi, jo iespējams nevarēšu ar pilnu krūti nodoties macību procesā. Wink

RTU pirmajā kurā ir obligātais apmeklējums!

RE:  Datorzinatne LU vs RTU - PienacVelak - 30.07.2007 13:33

Līga Pētersone rakstīja:RTU pirmajā kurā ir obligātais apmeklējums!

No kurienes tev tāda info - man studente no RTU apgalvoja, ka apmeklējums nav obligāts ne pirmajā, ne pēdejajā. Wink

RE: Datorzinatne LU vs RTU - Mārtiņš Lūsis - 30.07.2007 13:36

PienacVelak rakstīja:
Līga Pētersone rakstīja:RTU pirmajā kurā ir obligātais apmeklējums!

No kurienes tev tāda info - man studente no RTU apgalvoja, ka apmeklējums nav obligāts ne pirmajā, ne pēdejajā. Wink

Tāds nosacījums tika ieviests pagājušogad. Tikai, ja nemaldos, nevis pirmajam kursam, bet gan semestrim. Smile

RE: Datorzinatne LU vs RTU - PienacVelak - 30.07.2007 13:48

Daži jautājumi par LU:
    Ko reāli dod tas E-universitātes pasākums, kad kursus var it kā apgūt Online. Ir kāds labums?

[list=2]
Cik liela ir studiju/lekciju intensitāte - vidēji cik stundas dienā?!
[/list]
[list=3]
Tad, cik saprotu LU lekciju apmeklējums nav obligāts?
[/list]
[list=4]
Cik daudz ir praktiskie darbi un darbi grupās (arī pie projektiem)?
[/list]
[list=5]
Kāda tad ir reāli apskatītā un pielietotā programmatūra lekcijās un pastāvīgajos darbos studiju procesa laikā pirmajos 2 gados un kāda pārējos 2 gados?
[/list]

P.S. Jā, par to veco triku ar obligāto apmeklējumu RTU būs jānoskaidro sīkāk. Wink

RE:      Datorzinatne LU vs RTU - PienacVelak - 30.07.2007 14:08

liila rakstīja:[https://luis.lanet.lv/pls/pub/stal.prg_s2?l=1&cl=0&n1=154&o1=1&t0=21002&t2=B40101&t3=FO0020&p1=-
paskaties šo, tas atbilst patiesībai Smile

O jā, Surprised Šitas plāns jau izskatās kaut cik pieņemmams Very Happy
Vispār diez gan liels haoss ar tiem plāniem "vecais", "jaunais" , un jaunais izradās nav nekāds jaunais. Shocked

RE: Datorzinatne LU vs RTU - PienacVelak - 30.07.2007 15:11

Kā ir ar iespējām LU apmaiņas programmu ietvaros studēt ārzemēs, kāds var pakomentēt?

Kā arī kāpēc tik daudz studentu šogad aizgāja uz Datorzinībām ~250, bet tik maz uz pirmā līmeņa programmu ~50, es šeit domāju tos, kas varēja tikt abās. Kā arī rezultāti pirmā līmeņa programmā ir sliktāki, kā bakalaura programmā? Vai te ir kāda viltība?! Vai es otrajā gadā varētu pāriet uz datorzinībām?

RE: Datorzinatne LU vs RTU - Jānis Jansons - 30.07.2007 15:52

Un kā katru gadu šis topiks... Smile

Pilnīgi, lieki minēt to, ka kā arī katru gadu argumentācija vāja Smile

RE: Datorzinatne LU vs RTU - PienacVelak - 30.07.2007 16:04

Varbūt ir zināms kaut kas tādā aspektā - kas tāds būtisks tiek studēts RTU, bet netiek LU, un otrādi?

Dzirdēju, ka LU māca par Linux kaut ko, bet RTU ne!?