fizmati.lv forums
Kad zinātne sastopas ar maģiju - Izdrukas versija

+- fizmati.lv forums (http://fizmati.lv/forums)
+-- Forums: Nenopietnas lietas (/forum-64.html)
+--- Forums: Cits (/forum-70.html)
+--- Pavediens: Kad zinātne sastopas ar maģiju (/thread-24261.html)Kad zinātne sastopas ar maģiju - Hermaine - 01.08.2019 07:50

Elīzers Judkovskis (jau pirms kāda laika) ir uzrakstījis fanu stāstu Harijs Poters un Racionālās domāšanas metodes. Latviski pirmās nodaļas var lasīt šeit Kurbijkurnē.

Starp citu pirmās nodaļas beigās ir arī links uz Feinmana lekcijām fizikā. Wink


RE: Kad zinātne sastopas ar maģiju - Karklins - 29.12.2019 12:34

(01.08.2019 07:50 )Hermaine rakstīja:  Elīzers Judkovskis (jau pirms kāda laika) ir uzrakstījis fanu stāstu Harijs Poters un Racionālās domāšanas metodes. Latviski pirmās nodaļas var lasīt šeit Kurbijkurnē.

Starp citu pirmās nodaļas beigās ir arī links uz Feinmana lekcijām fizikā. Wink

Grūti saprast, ko es tikko skatījos kurbijkurnē. Vai tas ir kāds fanu veidots Potera atvasinājums vai kas? Vai prātīgāk nav pirkt oriģinālo grāmatu, nevis paplašināt plaģiātuniversu?


RE: Kad zinātne sastopas ar maģiju - Hermaine - 06.01.2020 15:56

(29.12.2019 12:34 )Karklins rakstīja:  Grūti saprast, ko es tikko skatījos kurbijkurnē. Vai tas ir kāds fanu veidots Potera atvasinājums vai kas? Vai prātīgāk nav pirkt oriģinālo grāmatu, nevis paplašināt plaģiātuniversu?

O, prieks, ka kāds ir arī apskatījies! Smile

Jap, tieši tā - tas ir fana veidots savs stāsts Harija Potera pasaulē, bet šajā konkrētajā stāstā ar tādu izmaiņu, ka Harijs ir audzis nevis Dērsliju ģimenē, bet gan kopā ar audžutēvu bioķīmiķi, bērnībā lasīdams visas iespējamās grāmatas par zinātni. Kāpēc es papūlējos šeit ielikt saiti uz šo stāstu? Jo šo stāstu nav uzrakstījis vienkārši kaut kāds Harija Potera fans, bet gan mākslīgā intelekta pētnieks, kurš ir autors zinātniskiem rakstiem un arī vienai otrai īstai grāmatai.

Par to prātīgumu - es gribētu teikt, ka tas ir strīdīgs jautājums. Stāsts nav jāuztver nopietni, tas ir domāts kā atslābinošs humors zinātnes mērcē, kas brīžiem liek arī padomāt. Ja meklēsi dziļu filozofiju, noteikti prātīgāk ir pirkt īsto (un citas īstas) grāmatas. Un tajā pašā laikā noteikti varu nosaukt vairākas īstas grāmatas, kuras ir daudz mazāk kvalitatīvas par šo izklaidējošo fanu stāstu plaģiātuniversā (kuram starp citu Roulinga ir personīgi devusi atļauju eksistēt, kamēr vien ar to netiek gūta peļņa).


RE: Kad zinātne sastopas ar maģiju - Hermaine - 14.12.2020 10:41

Stāsta 1. daļai (1. - 21. nodaļa) pieejamas arī grāmatas versijas:

Elīzers Judkovskis Harijs Poters un Racionālās domāšanas metodes 1. daļa (1. - 21. nodaļa) (pdf)

Elīzers Judkovskis Harijs Poters un Racionālās domāšanas metodes 1. daļa (1. - 21. nodaļa) (epub)