Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaunā Laika deputāta e-pasti
Autors Ziņa
Guest
Unregistered

 
Ziņojums: #1
Jaunā Laika deputāta e-pasti
vienā jaukā dienā izdomāju, ka man vajag jaunu mail klientu, un Eudora šķita gana laba, tāpēc iegāju dc++ un meklēju jamo... nu un arī uzgāju, bet atradu vairāk nekā meklēju - kāds dāsns cilvēks bija nosharejis visu sava C diska saturu ar visiem tur esošajiem dārgumiem, to skaitā arī meilu direktoriju ar visiem meiliem.

protams, novilku un ievērtēju, ar ko tad man darīšana. un jāsaka, biju diezgan pārsteigts, kad sapratu, ka meili pieder kādam deputātam, cik sapratu, Jaunā Laika biedram.

pārāk neiedziļinājos viņa sarakstēs, un failus arī visus neapskatīju (to skaits ir virs 500), bet viens fails mani īpaši iekrita acīs. tā saturu tad arī iekopēju te:

Citāts:Disputi un demagoģija
Par shēmu. Ir vērts atkāpties no ierastās shēmas: referāts un debates.
Sapulces tehniskais vadītājs kā pirmo uzaicina izteikties visniknāko oponentu, pēc tam dod vārdu vārgākajam tēzes aizstāvim utt., sekojot, lai neviens nepārkāptu reglamentu ā€“ 3 minūtes. Tādējādi 45 minūtēs var uzklausīt 10-12 runātājus. Seko 15 min. pauze, pēc kuras ar gala vārdu uzstājas augstākais vadītājs, vai cienījamākais viesis, kuram par godu sapulce organizēta.
Ja visautoritātīvākais runātājs uzstājies pirmais, pārējiem atliek vai nu viņa tēzes apstrīdēt, kas nav viegli, un rada asumus, vai izteikt savu piekrišanu, kam disputā nav vairs lielas jēgas. ā€�Referātaā€¯ laikā daudzi pagurst, vai rodas pēkšņi iebildumi. Debatēm pietrūkst laika, bet pasīvajiem klausītājiem tas viss jau apnicis. Šeit izklāstītā shēma ļauj rāmi ieklausīties dažādu cilvēku viedokļos, izlīdzināt konfliktus un beigās tos rezumēt ar apdomātu gala vārdu pozitīvā emocionālā atslēgā.
Protams, šāds disputs jāsagatavo, iepriekš publicējot tēzes un kādam no ā€�svītasā€¯ savlaicīgi kontaktējoties ar varbūtējiem runātājiem.

Galvenie demagoģiskie paņēmieni.
Mērķis ā€“ izmainīt nekompetentas auditorijas viedokli demagogam vēlamā virzienā.
1. Etiķetes. Oponents izmanto nedefinētus terminus, kuriem piedod noteiktu pozitīvu vai negatīvu skanējumu. Piemēri: ā€�krievvalodīgieā€¯, nacionālisti, ā€�biezieā€¯, ā€�visi progresīvi domājošieā€¯, ā€�īstie latviešiā€¯ utt. Atbildes ā€“ lūgt terminu definēt (bet tas prasa daudz laika), labāk pieņemt pagaidu terminu, piem. Prezidente 18. novembrī palaida tādu jaunvārdu ā€�izmītniekiā€¯.
2. Kapteinis šodien bija skaidrā! Šāds ieraksts kuģa žurnālā rada iespaidu, ka citas dienas kapteinis skaidrā nebija, lai gan nekas tāds netika pateikts. Piemēri: daudzu partiju nosaukumi, piem. Līdztiesība, Tautas partija (lai gan ā€�tautasā€¯ procents nemaz tik liels tajā nav) u.c.
3.ā€¯Komunālā dzīvokļa loģikaā€¯.
ā€�Es Jūsu kastroli vispār neesmu aiztikusi! Tas jau bija netīrs! Bet es taču to izmazgāju un noliku vietā, ko Jūs vēl gribat?!ā€¯
Shēma ā€“ klaji meli, pārmetums oponentam, piekāpšanās. Bet meli izskan visskaļāk, un vislabāk paliek atmiņā.
Piemērs: ā€�Jūs taču brīvprātīgi iestājaties PSRS! Nu, gluži brīvprātīgi jau nebija, bet Ulmaņa laikā jau nemaz tik labi nedzīvojāt! Bet tagad taču viss ir kārtībā! Paši netiekat ar sevi galāā€¯ . Diemžēl ā€“ trešā kārtula ā€“ izmazgāt un nolikt vietā - netika izpildītaā€¦..
Zāles ā€“ uz meliem jāatbild ar starpsaucienu, lai tie nepagūtu iesakņoties apziņā.
4. Atbildēt uz jautājumu ar jautājumu. Pēc būtības, tas nav demagoģiskais, bet normāla disputa paņēmiens. Jautājums ir uzbrukums, pretjautājums parāda pretinieka nekompetenci. Par demagoģisku paņēmienu tas kļūst tad, ja jautājumā ietver nepareizu tēzi vai apvainojumu. Tādējādi, atbildot aizstāvis ir piekritis jautājumā ietvertajai kļūdai, vai arī sāk aizstāvētie personīgi.
Piemēri: ā€�Kāpēc jaunieši tagad baidās no grūtībām? ā€� Bet jaunieši jau nemaz no grūtībām tik ļoti nebaidās. Viņi vienkārši izvēlas citas grūtības, nekā domājis jautātājs.
Mondeils savā laikā TV disputā jautāja Reiganam, vai viņš savā vecumā vēl var uzņemties tik nopietnu darbu, kāds jādara prezidentam. Reigans atbildēja, ka nevēlētos uz šo jautājumu atbildēt, jo tad būtu jāpiemin Mondeila jaunība un mazā pieredze valsts darbā.
5. Atbildēt uz citu jautājumu, nekā oponents uzdevis.
Piemēram, savā laikā interfrontes līderim Aļeksejevam TV žurnālists jautāja, vai viņš atzīst latviešu tautas tiesības uz neatkarību. Aļeksejevs izvilka fotogrāfijas ar pretkrievu uzrakstiem uz sētām. Pēc tam sāka citēt ā€�sliktosā€¯ izteicienus no latviešu avīzēm, ignorējot visus žurnālista mēģinājumus izspiest skaidru ā€�jāā€¯ vai ā€�nēā€¯ tik ilgi, kamēr beidzās pārraidei paredzētais laiks.
6. Kārpa uz deguna. Uzbrukums oponentam, nevis viņa tēzēm. Viens no Latvijā populārākajiem paņēmieniem. Ieteicamākais ā€“ neatbildēt.

Lai cik naivas arī šīs metodes neizliktos, gan politiķiem, gan žurnālistiem demagoģija kļuvusi par ikdienu. Un tieši otrādi, ja kāds pret to nostājas, viņu pašu nosauc par demagogu, populistu utt. cilvēki, kuri pat nezina, kas tā demagoģija īsti ir. Arī Jūsu loģiskās iebildes pret nekorektiem jautājumiem tika skaidrotas gan ar iedomību, gan ar nezināšanu, lai gan, tieši pretēji, žurnālists bija nezinītis. Bet ilgus gadus tā esam baroti, lai nemeklētu loģiku tur, kur tās nav.

Ar patiesu cieņu
arī viens no loģikas meklētājiem

Jānis Pētersons

Ja kādam ir vairāk laika un vēlmes pētīt šos failus un deputātu savstarpējās sarakstes, tad te var mēģināt lejupielādēt visu meilu foldera saturu:
1. http://s6.yousendit.com/d.aspx?id=3A88OO...4YLB3FYP1X - lūdzams novilkt, bet nedzēst...
2. http://rapidshare.de/files/2428355/eudora.zip.html - te, lai novilktu arhīvu, jābūt nedaudz pacietīgākam Smile
16.06.2005 21:46
Citēt šo ziņu atbildē
Guest
Unregistered

 
Ziņojums: #2
 
gadiijumaaa usera vaardu neatceries??? vismaz kuraa hubaa biji???
20.06.2005 09:07
Citēt šo ziņu atbildē
Labinieks
Unregistered

 
Ziņojums: #3
 
Hahaha, palasījos šo to, ja šitais nonāktu vakara ziņu vai privātās dzīves, rokās, tad šie eināram un visiem viņa dupšabiedriem uztaisītu to ko jau sen vajadzēja.
25.06.2005 09:11
Citēt šo ziņu atbildē
az
Unregistered

 
Ziņojums: #4
Re: Jaunā Laika deputāta e-pasti
Viens Jānis Pētersons ir no SDS: http://www.pv2005.cvk.lv/kand/pv2005.pv2...3047433300
25.06.2005 21:08
Citēt šo ziņu atbildē
Guest
Unregistered

 
Ziņojums: #5
 
tas saits nedarbojas kur vareja novilkt tos meilus
27.06.2005 09:30
Citēt šo ziņu atbildē
Guest
Unregistered

 
Ziņojums: #6
 
Anonymous rakstīja:tas saits nedarbojas kur vareja novilkt tos meilus

pirmais nedarbojas, bet otrajam vajadzētu strādāt... tur vienīgi jāscrollē lapa lejā un vēl kaut kādas sekundes jāgaida, pirms var sākt downloadēt.
27.06.2005 11:09
Citēt šo ziņu atbildē
Guest
Unregistered

 
Ziņojums: #7
 
paldies tiešām interesanti Smile
27.06.2005 11:48
Citēt šo ziņu atbildē
Guncha
Unregistered

 
Ziņojums: #8
 
Otrais labs serveris, naak ar 420KB/s
04.07.2005 09:35
Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija