Rakstīt ziņojumu 
 
Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Locāna partija
Autors Ziņa
joo Atslēdzies
Member
***

Ziņojumi: 101
Pievienojās: Sep 2012
Reputācija: 0
Ziņojums: #1
Locāna partija
[Bilde TJKIYJ9.jpg]

Locāna partijas manifests

Trijos gados Fizikas un matemātikas fakultāte (FMF) ir kļuvusi par visstraujāk augošo Latvijas Universitātes (LU) Fizmatu ražotni. Mēs izmantojām Latvijas Studentu apvienības (LSA) sniegtās iespējas krīzes pārvarēšanai. LSA struktūrfondu investīcijas palīdzēja atjaunot reflektantu skaita izaugsmi, bet LU Sociālais fonds – atbalstīt mazāk aizsargātās Fizmatu grupas. Pievienošanās eirozonai ir nostiprinājusi FMF ekonomisko drošību un politisko ietekmi. Fizmatu studenti nākamajos septiņos gados saņems par vienu miljonu eiro vairāk nekā iepriekšējā periodā. FMF izaugsmei LU budžetā kopumā būs pieejami pieci miljoni eiro.

Arī turpmāk Locāna partija lietpratīgi pārstāvēs FMF intereses, nostiprinot FMF ietekmi LU un LSA. Mums ir pieredzējusi un profesionāla komanda – fizmati, kurus pazīst un ciena Latvijā un Eiropā.


Izaugsme un nodarbinātība

Locāna partija ir pierādījusi, ka reformas jāveic ātri un izlēmīgi. Lai nodrošinātu ilgtspējīgu izaugsmi, jāstiprina FMF un LU konkurētspēja - jāveic strukturālās reformas fakultātēs, jāsamazina administratīvais slogs, jāinvestē studentos, zinātnē un inovācijās. Pilnīgāk jāizmanto Latvijas vienotā tirgus potenciāls, t.sk. pakalpojumu, enerģētikas un informācijas tehnoloģiju jomās.

E-studiju monopolisti jāpakļauj konkurencei. FMF absolventu un interneta tīkli ir jāsavieno ar Latvijas energosistēmām, piesaistot LU līdzekļus. Jānodrošina LU līdzekļu pieejamība reģionālajiem transporta projektiem, t.sk. “Fizmatu busiņa” projektam.

Jāveido kopēja digitālā telpa, t.sk., izveidojot vienotu e-studiju un e-dokumentu sistēmu.

FMF studentiem LU jānodrošina godīgas konkurences iespējas. Locāna partija stingri iestāsies par budžeta vietu tiešmaksājumu tālāku izlīdzināšanu starp FMF nodaļām, kā arī par pienācīgu LU budžeta daļu FMF interesēm nākamajā daudzgadu budžetā.


Sociāli atbildīga politika

Sadalot LU Sociālā fonda līdzekļus un rosinot jaunas LU iniciatīvas sociālajā jomā, LP prioritātes būs atbalsts studentiem ar un bez bērniem, studentu nodarbinātības iespēju uzlabošana, nabadzības un parādu mazināšana.

FMF racionāli jāizlieto LU atbalsts studentu bezdarba samazināšanai, kā arī jāizmanto LSA sniegtās iespējas FMF iemītnieku reemigrācijas veicināšanai.


Zināšanu ekonomika

FMF efektīvi jāizmanto ES pētniecības, zinātnes un izglītības programmas “Horizon 2020” un “Erasmus+” ilgtspējīgas tautsaimniecības un zināšanu ekonomikas attīstībai, jaunu darba vietu radīšanai un plaisas mazināšanai starp zinātni un tautsaimniecību.

FMF programmām ir jāsniedz iespējas jaunu izcilības centru radīšanai un jānodrošina vienmērīgāka pētniecības telpas attīstība visā ES.

FMF ārpolitikā LP prioritāte ir ciešāka sadarbība ar partneriem austrumos - Dabaszinātņu Akadēmisko centru, veicinot tā pakāpenisku integrāciju FMF studiju un zinātnes telpā. Locāna partija atbalstīs starpfakultāšu sadarbību – efektīvu pasākumu un zinību brīvās sadarbības telpu. Sekmēsim mehānisma izstrādi, kas ļautu FMF ātri un efektīvi reaģēt uz ārkārtas situācijām LU un Latvijā.

Locāna partija veicinās FMF kopējās brīvības, drošības un tiesiskuma telpas stiprināšanu, ciešāku sadarbību tieslietu un akadēmiskā godīguma jomās.

LP atbalstīs programmēšanas valodu un kultūru daudzveidību FMF; matemātikas, kultūras un Fizmatiskās identitātes stiprināšanu. Mēs turpināsim iestāties par vēsturisko taisnīgumu - totalitārā komunisma noziegumu nosodījumu un piemiņu Eiropas kopējā vēsturē.


Mūsu princips ir “vairāk Fizmatu lielās lietās un mazāk LUSP mazās lietās”. FMF jāpieņem nopietni lēmumi lielās lietās un nav jātērē resursi tādu jautājumu regulēšanai, kurus efektīvāk var risināt ar LUSP starpniecību.

Strādājot vienoti, Fizmati var panākt daudz. Locāna partija ir gatava apvienoties ar visām pārējām LP, kā arī citām FMF partijām, lai kopīgi aizstāvētu Fizmatu intereses. Fizmati var - kopā mēs esam spēks!


- Locāna partijas publisko attiecību virspavēlnieks no LP Parīzes filiāles
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 08.11.2016 01:06 joo.)
08.11.2016 00:50
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Rakstīt ziņojumu 


Ziņojumi šajā pavedienā
Locāna partija - joo - 08.11.2016 00:50
RE: Locāna partija - Locāns - 08.11.2016, 01:19
RE: Locāna partija - joo - 09.11.2016, 17:02

Lēciens uz forumu:Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija