Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 1 balsis - 5 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fizikas bakalaura studiju programma
Autors Ziņa
dormouse Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 6
Pievienojās: Jun 2007
Reputācija: 0
Ziņojums: #16
RE: Fizikas bakalaura studiju programma
Esmu fizikas bakaulaura pirmā kursa studente. Esmu ar savu studiju programmu vairāk nekā apmierināta - man tā patīk, un neuzskatu, ka tajā ir tik nopietnas problēmas, kā augšup aprakstītās.
1) Par 200 tūkst. latu - šī programma vēl nav beigusies. Iepirkumi mēdz aizņemt ļoti ilgu laiku. Turklāt, izmaiņas eksistē - grāmatas bibliotēkās, jaunas iekārtas un e-kursi. Tā kā nauda droši vien nāk no Eiropas, tad noteikti eksistē simts un viena atskaite, kura parāda šīs naudas izlietojumu. Es neticu, ka kāds no pasniedzējiem ir pamanījies uzcelt sev māju Jūrmalā par šo naudu.
2) Par studiju programmu - ja tajā būtu viss, kas nepieciešams cilvēka attīstība, tad nepietiktu ne ar trim, ne četriem, ne pieciem gadiem. No kaut kā ir jāatsakās, un tas ir izdarīts vairāk vai mazāk veiksmīgi, saglabājot uzsvaru uz fiziku. Universitātei nav uzdevums sagatavot cilvēku dzīvei - tā ir katra paša atbildība. Universitāte piedāvā zināmu izglītību zināmā jomā, un es šajā diskusijā neesmu redzējusi argumentu, ka šīs programmas beidzēji būtu slikti fiziķi, vai nespējīgi darboties šajā jomā.
3) Par bakalaura darbu - "Sākšana rakstīt", cik es to esmu novērojusi pie saviem biedriem, kas ir atraduši vietu zinātniskajās iestādēs, nozīmē iepazīšanos ar tēmu, materiālu pētīšanu un vienkāršāku uzdevumu veikšanu, kas sagatavo viņus īstajai darbu rakstīšanai. Un tam nu students ir gatavs jau pirmajā kursā. Un es nepiekrītu uzskatam, ka studenti tikai 2. kursā saprot, kur nonākuši.
4) Ar pasniedzēju pieejamību problēmas nav bijušas, it īpaši, ja neatstāj visus darbus uz pēdējo brīdi.
10.06.2007 17:47
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
aleksis7 Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 37
Pievienojās: Jan 2007
Reputācija: -1
Ziņojums: #17
Paldies, doromouse, par izsmeļošo atbildi. Precizēšu, ka neviens šeit arī nav apgalvojis, ka kāds būtu uzcēlis māju Jūrmalā vai kādā citā vietā. Jautājums bija par to, cik ļoti lietderīgs, jūsuprā, ir šo līdzekļu izlietojums. Bet tavu atbildi jau sapratu, ka šeit viss ir OK, ka bibliotēkā grāmatas ir, atskaites par līdzekļu izlietojumu ir uzrakstītas, tātad absolūti viss ir lieliskā kārtībā!Idea

Bet par studiju programmas misiju cilvēka dzīvē atļaušos tev nepiekrist. Kas gan cits gatavos studentu dzīvei?! Tāpēc jau arī sanāk, ka studenti atrod darbu, bet darba devēji vēl ilgi rūc, ka universitāte savu darbu padarījusi ar nolaistām rokām un ka studenti, pirms reāla darba uzticēšanas, vēl ilgi ir uz prakses mācāmi. Par to bija jautājums - vai pēc 3 gadiem apmācības students tiešām ir tik ļoti gatavs darba biržas štrumēšanai.

Ja mēģināsi ar šādu pieeju rakstīt bakalaura darbu, tad to maksimums novērtēs uz 6-7 ballēm. Materiālu pētīšana ir neatņemama sastāvdaļa pašam apmācības procesam, ejot uz lekciju tas materiāls ir jāpašķirsta. Bet, kad tu raksti bakalaura darbu, kam būtu jāaplieicna, ka tiešām esi visu apguvusi un vari sevi lepni saukt par "labu fiziķi", tad tur ar to būs par maz. Arī dažādu uzdevumu paraugu krāšana ir pietiekoša, lai uzrakstītu pārbaudes darbu praktiskajos darbos atbilstošajā studiju kursā, bet nekādi ar to nevar būt gana, kad runa ir par bakalaura darbu.

Gaidu vēl kādus viedokļus!
10.06.2007 18:10
Artūrs C. Atslēdzies
Msc Phys
**

Ziņojumi: 43
Pievienojās: Sep 2006
Ziņojums: #18
Es arī esmu FizBak 1.k students, bet es ar savu studiju programmu gan esmu mazāk kā apmierināts. Viegli "studēt", bez šaubām, bet domāju, ka gandrīz visu 1.kursa vielu varēja apgūt arī 1semestrī, vai pat īsākā laikā (ja būtu NORMĀLA mācību slodze).
Domāju, ka pieeja "pēc 3g studijām būs mazāk lieki iztērēta laika, ja students nolems studēt citur" ir, lai neteiktu vairāk, galīgi garām. tādā gadījumā ir jāmaina studiju saturs (lai radītu interesi studentos), nevis ilgums!
10.06.2007 18:28
nessie Atslēdzies
fizmaC
**

Ziņojumi: 16
Pievienojās: Jul 2006
Ziņojums: #19
Hei, universitātei jau nav jāielej zināšanas un prasmes mutē ar karotīti! Manuprāt, mums dod gana daudz norāžu un informācijas, kur var meklēt šīs zināšanas. Jā, tas prasa nedaudz darba un intereses, bet...

Un bez prakses neviens nav spējīgs veikt reālu darbu, bet praksi visās vietās (uz visa veida iekārtām utt.) neviens nav spējīgs iedot, ar to ir jārēķinās. Es domāju, ka students jau studiju laikā ir gatavs darbam, ne tikai pēc tiem 3 gadiem, jautājums - vai to vajag, un kur labāk strādāt.
10.06.2007 18:49
Artūrs C. Atslēdzies
Msc Phys
**

Ziņojumi: 43
Pievienojās: Sep 2006
Ziņojums: #20
nesaku, ka vajadzētu mācīt vēl padziļinātāk, to tiktiešām katrs var apgūt pats, toties varētu apgūt arī citas fizikas nozares, kuras ir atņemtas 3g fizikas bakalauriem. Rezultātā paplašinātos studentu izvēles iespējas specializēties kādā fizikas nozarē, pie tam arī studijas interesantākas=>būtu vairāk stdentu, ko cik zinu, fakultāte grib panākt.
10.06.2007 19:11
aleksis7 Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #21
nessie, zini, tevis teiktajam ļoti gribētos ticēt. Taču.. pat tie studenti, kuri nav no karotītes ar gudrībām baroti, bet paši ir centušies vis kaut ko darīt sevis pilnveidošanā, nonākot darba tirgū izskatās ne vienmēr tik pārliecinoši, kā to tagad mālē visapkārt par fiziķiem. Ka tie jau tik universāli un apķērīgi un sazin kas vēl. Bet bieži vien bez ieborētām teorēmām studentam nekā iekšā arī nav. Pat tādu vitālu lietu kā loģiska spriešana, spēja argumentēt savu rīcību vai risinājumus utt. Un mana pretenzija šoreiz nav pret to, ka fiziķiem prakse ir turpat nedzirdēts vārds bakalaura studiju laikā. Drīzāk pret to, ka pasniedzēji, kas jau ir dzīvē šo to sasnieguši, tādēļsavā vairākumā nekoncentrējas uz katru lekciju tā, lai tā būtu vērtīga katram studentam. Domāju, studenti auditorijās deldē bikses un saņem no vairākuma pasniedzēju normālu, saistošu lekciju vietā kaut kādu pusfabrikātu. Fizmatā, lai arī cik patrotiski negribētos par to runāt, tomēr māca ar reālo dzīvi nesavietojamu filozofiju. Tā fiziķis ar savām abstrakcijām atnāk darbā un čiks viens sanāk.

Artūr, tas ko tu raksti, ir ļoti interesanti un var teikt pretlikumīgi - 4 gadu fiziķi bakalauriem mācību slodze nez kādēļir ievērojami lielāka, nekā šī gada pirmkursniekiem, kas jau mācās pēc 3 gadu modeļa. Šī informācija ir prātam neaptverama!
10.06.2007 21:10
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 530
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #22
Eh, rrrrrrrrr.

Nu labi, saaksim ar to, ka mana neizgliitotiiba fizikas programmas jautaajumos (esmu jaunaas programmas datorikjis, ar uzsvaru uz "jaunaas"), man nespeej liegt iespeeju izteikties. Taapeec, aziraadiet kad shauju garaam. Very Happy

Tagad pie lietas:
Ja prasiet praksi programmaa, uzmanieties! Es neuzskatu, ka datorzinaatnju bakalaura programma no taa ir ieguvusi - vienu (4.) semestri pavadam bez lekcijaam praksee, interesanti, kuram peec tam veel gribeesies maaciities? Muusu gadiijumaa programmas paarveidoshana noveda pie "mazsvariigaas" matemaatikas pamatiigas saiisinaashanas un praktisko zinaashanu ievieshanu programmaa. Lielaakaa dalja manu kursa biedru nesuudzaas. Es gan: piemeeram matemaatiskaas analiizes kurss ir taa saiisinaats, ka jaabuut diezgan talantiigam / priekshzinaashanaam bagaatam, lai tur izlobiitu kaadas nebuut likumsakariibas. Vai arii viss jaamaacaas no galvas... Un kaa fizikas bakalauriem????
10.06.2007 23:55
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
aleksis7 Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #23
Paldies Meža Laumiņai Exclamation

Par prakses jautājumiem šajās debatēs līdz šim neviens tā īsti neko prātīgi pirms tevis nav teicis. Atgriezties pēc prakses, kad izjusta neatkarība un jūties jau pavisam pieaudzis utt., pie lekcijām - tā ir īstākā drāma. Bet vai ir labāk, ja par drāmu izvēršas tas moments, kad jāiet jau prom no Universitātes un tu pēkšņi apjēdz, ka darbā jāprot risināt pavisam konkrētas problēmas, nevis (kā tas 3-4 gadus notika savas fakultātes sienās) kaut ko sterilu, kad viss ir dots un tev tik gudru sejas izteiksmi jāpasaka "kas bija jāpierāda". Diemžēl, reālā dzīvē ir jāpierāda daudz vairāk, un, pirmkārt, tā ir spēja racionāli strādāt un ne mazāk apdomīgi tērēt laiku. Kābūs ar studentu, kas savulaik pieradis, ka studēt var 3 dienas nedēļā un atlikušo laiku var vienkārši Rolling Eyes nu nezin ko darīt. Kā viņš spēs ieskaidrot darba devējam, ka viņa fizmata pārliecība un "reliģija" neļauj strādāt tik daudz, kā pieņemts viņā uzņēmumā?!

Es, protams, banalizēju, bet tas tādēļ, ka biju gaidījis asāku diskusiju, jo temats jau tāds pateicīgs un daudzus studentus skarošs.. Pasteidzieties izteikties par šo jautājumu. Viedokļu pieņemšana turpinās vēl līdz rītdienas vēlam vakaram.
11.06.2007 08:11
Atslēdzies
Suq Madiq

Ziņojumi: 468
Pievienojās: Nov 2005
Reputācija: 11
Ziņojums: #24
nedaudz offtopic,
bet aleksis7 izklausās pēc oldschool pasniedzēja, kas cenšas sakustināt masu, neatklājot savu personību Very Happy
11.06.2007 08:47
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 530
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #25
nez kaa fizikjiem, bet datorikjos lielaakaa dalja veiksmiigi 2-3. kursaa atrod darbu un praktizejaas uz nebeedu. Aleksi, tur tad arii to laiku teereejam!!!!! Un nauda ar ir. Un prakse ar. Vienkaarshi, manupraat, apgalvojums, ka studentam maaciibu laika nav jaastraadaa vismaz muusu gadiijumaa ir slima sunja murgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Un tos puulinjus, ko mums velta universitaate, lietojam teoreetisko zinaashanu apguushanai, JO nav iespeejams ideaali praktiski sagatavot. Skarbaa dziives realitaate: augstskolai jaaiedod labi teoreetiskie pamati, un praksi apguust atbilstoshi darba vietai un ljoti kokreetajai specializaacijai. Fundamemtaalais jautaajums ir, kur jaanovelk sho divu lietu robezha. Manupraat, taa visxmaz muusu prograammaa paaraak biistami attaalinaas no "teoreetisko pamatu puses". Un tad var ievilkt atkal otraa graavii: studens visu maaciibu laiku ir nodarbojies ar praktiskajaam lietaam, neiedziljinoties nekaadaas kopsakariibaas, un tad, kad vinjsh ir pabeidzis, izraadaas, ka vinjsh tirgum vairs nav deriigs, jo tieshi shiis praktiskaas lietas vairs nevajag, vajag k-ko citu, bet apguut ko citu ir gruuti, jo nav fundamentaalo pamatu.....

Jaa, Andreass, maybe.
11.06.2007 15:19
aleksis7 Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #26
Paldies par aktīvu manas personības apspriešanu. Smile Laikam, nebūsiet pamanījuši, ka tēma ir "Fizikas bakalaura studiju programma".Idea

Par praksēm - viss ir tik jauki, ka pat gribētos jums noticēt, taču savu nostāju šajā jautājumā pagaidām nesteidzos mainīt.

Izskatās, ka pa tēmai neviens vairs īsti izteikties negrib, un man jau laiks vērt ciet šo sarunu. Ja pavisam godīgi - biju gaidījis no foruma dalībniekiem vairāk, daudz vairākExclamation
11.06.2007 18:41
korkijs Atslēdzies
K
**

Ziņojumi: 41
Pievienojās: Feb 2005
Ziņojums: #27
no mana skatu punkta prakse nav vajadzīga ne studentiem, ne universitātei, bet gan darba devējiem - super lēta darbaspēka ieguvei Smile
ok, pieredze no datoriķa viedokļa - bet tie, kas gribēs strādāt tāpat atradīs darbu specialitātē, bet šī "prakse" uzliek diezgan interesantus ierobežojumus uzņēmumam, manā skatījumā lobējot lielos uzņēmumus un tādejādi panākot pat efektu, ka studentam ir jāiet prom no paša atrastā darba specialitātē, lai pastrādātu par velti "praksei".
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 11.06.2007 19:05 korkijs.)
11.06.2007 18:57
aleksis7 Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #28
Korkij, vai piekritīsi tam, ka arī students, super lēts darbaspēks dūbams, no prakses tomēr iegūst neaizstājamu iespēju izdarīt kaut ko reālu, kas universitātē bieži vien nav pieejams?!
11.06.2007 19:01
korkijs Atslēdzies
K
**

Ziņojumi: 41
Pievienojās: Feb 2005
Ziņojums: #29
nu, es esmu gatavs saderēt, ka arī neko īpaši nezinot un bez darba pieredzes, bet mazliet pacenšoties un piedāvājot savu darbu par velti nedēļas laikā, vismaz IT nozarē, atradīsies vesela čupa iespēju "padarīt ko reālu", ja studentam ir tāda vēlme.
11.06.2007 19:09
aleksis7 Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #30
RE:  Fizikas bakalaura studiju programma
korkijs rakstīja:manā skatījumā lobējot lielos uzņēmumus un tādejādi panākot pat efektu, ka studentam ir jāiet prom no paša atrastā darba specialitātē, lai pastrādātu par velti "praksei".

Paldies par interesantu, argumentētu domu! Žēl, ka te tādas atbildes forumā sastāda mazākumu, bet pārsvarā parādās atbildes no operas "nu tikai nevajag līst mūsu perfektajā lauciņā, mēs to, lai arī cik tas, varbūt, nebūtu sūdīgs, tik un tā aizstāvēsim līdz kapa malai"
Rezultātā rodas iepsaids, ka studenti ir iebiedēti vai arī viņiem kāds orākuls iestāstīja, ka FMF --> perfect, bet godīgas atbildes tad ir retums.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 11.06.2007 19:32 aleksis7.)
11.06.2007 19:24
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija