Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Datorzinatne LU vs RTU
Autors Ziņa
PienacVelak Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 33
Pievienojās: Jul 2007
Reputācija: 0
Ziņojums: #16
RE:  Datorzinatne LU vs RTU
Jānis Jansons rakstīja:Un kā katru gadu šis topiks... Smile

Pilnīgi, lieki minēt to, ka kā arī katru gadu argumentācija vāja Smile

Nu tad pievieno savu spēcīgo argumentāciju... Wink
30.07.2007 16:05
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
telezypher Atslēdzies
kauts kas labaks c(:[

Ziņojumi: 618
Pievienojās: Aug 2006
Reputācija: 6
Ziņojums: #17
RE: Datorzinatne LU vs RTU
datorzinibas = pirma limena progu
2 gadi abiem vienadi
visi kas ir datorzinibas dabu pec 2 gadiem pirma limena diplomu
un tad ir iespeja turpinat lidz bakalauram
30.07.2007 16:58
Agnia Atslēdzies
noname

Ziņojumi: 183
Pievienojās: Dec 2005
Ziņojums: #18
Mana izvēle par labu LU bija pāris man nozīmīgu iemelsu dēļ:

LU nav ķīmijas priekšmeta
Nebija vairs naudas, ko maksāt par citu augstskolu iestājeksāmeniem
Patika nodaļas atrašanās vieta
Zināju, ka nepieciešamības gadījumā studijas varēšu apvienot ar darbu. Cik biju dzirdējusi, tad RTU šajā ziņā ir pašvakāk.
31.07.2007 07:51
Blekss Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 712
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: -2
Ziņojums: #19
PienacVelak rakstīja:Tiku budžetā gan RTU datorzinības, gan LU Datorzinībās (Pirmā līmeņa programmā). Tagad ir jautājums, uz kurieni iet studēt!? Shocked

Varētu lūdzu kādus viedokļus un argumentus par labu vienai vai otrai augstskolai/ programmai!

Lūk, mans pirmais agruments: Lai gan LU pirmo diplomu var iegūt ātrāk (pēc 2 gadiem), kopējais studiju ilgums RTU ir mazāks - 3 gadi.
Kā arī RTU nav budžeta rotācijas, tā ka budžets garantēts visu studiju laiku (kas man varētu būt izdevīgi, jo iespējams nevarēšu ar pilnu krūti nodoties macību procesā. Wink

Varētu skatīt salīdzinājumu jomās studiju programma, pasniedzēji, iespējas mācīties pastāvīgi (tas ir attālināti vai neapmeklējot daļu lekciju), studiju procesa tehniskais nodrošinājums, reāli mācītā un pielietotā programmatūra/ datortehinika, diploma vērtība darba tirgū...
Zinu vairākus, kas pēc gada pavadīšanas RTU ir nolēmuši tomēr iet uz LU, bet zinu tikai vienu kurš pēc gada LU ir aizgājis uz RTU!

Par budžetu LU vari neuztraukties ja vien netaisies kādus parādus sadabūt. ir pietiekami daudz budžeta vietu lai pietiktu visiem

Par pasniedzējiem - visur ir "labie un sliktie" pasniedzēji, bet esmu dzirdējis ka RTU pasniedzēji bieži vien esot ar latv.val. problēmām, LU tādu noteikti nav.

Jāni Janson - vispār jau tiešām varēji padalīties ar saviem argumentiem ņemot vērā, ka tu esi pabijis abās augstskolās....
31.07.2007 09:05
Raivis Dejus Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 275
Pievienojās: Feb 2005
Ziņojums: #20
PienacVelak rakstīja:Tiku budžetā gan RTU datorzinības, gan LU Datorzinībās (Pirmā līmeņa programmā). Tagad ir jautājums, uz kurieni iet studēt!? Shocked

Teikšu īsi: Ja jau tu par studiju iespējām jautā LU Fizmatiem, tad atbilde tev ir rokā.
Nesatraucies par sīkumiem un nāc tik uz LU Wink
31.07.2007 10:30
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
PienacVelak Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #21
Blekss rakstīja:Zinu vairākus, kas pēc gada pavadīšanas RTU ir nolēmuši tomēr iet uz LU, bet zinu tikai vienu kurš pēc gada LU ir aizgājis uz RTU!

Par budžetu LU vari neuztraukties ja vien netaisies kādus parādus sadabūt. ir pietiekami daudz budžeta vietu lai pietiktu visiem

Par pasniedzējiem - visur ir "labie un sliktie" pasniedzēji, bet esmu dzirdējis ka RTU pasniedzēji bieži vien esot ar latv.val. problēmām, LU tādu noteikti nav.

Jāni Janson - vispār jau tiešām varēji padalīties ar saviem argumentiem ņemot vērā, ka tu esi pabijis abās augstskolās....

LUIS informācija: Pirmā līmenī uz budžetu un maksu konkursu izturējuši 49 studenti, datorzinībām 256. Attiecīgi ir 25 un 175 budžeta vietas. Nu ,protams, visi laikam nereģistrēsies, bet vienalga kaut kāds konkurss būs.

Ko Jūs varētu teikt par tādu parādību, ka studenti ar augstākajiem vērtējumiem punktiem ir iestājušies datorzinībās? Laikam tā ir stratēģiska viltība iet tur, kur ir vairāk budžeta vietu, jo, lai gan programmu nosaukumi ir atšķirīgi, arī datorzinātņu studenti pēc 2. gada varēs kārtot diplomu un praksi.
Vispār jau citādāk nemaz jau laikam nevarētu būt, jo tad datorzinātņu studentiem viens semestris sanaktu tāds pabrīvs (kamēr 1. līmenis iet praksi un taisa kvalifikācijas darbu). Rolling Eyes

Kāda tad bija to studentu motivācija pārejot?
Un, jā, Jāni Janson, lūdzu, pastāsti savu argumentāciju par labu vienai vai otrai augstskolai, drīz jau jāiet reģistrēties.

P.S. Kaut kā nevaru atrast RTU mājas lapā studiju kursu aprakstus - tikai PDF ar nosaukumiem.
31.07.2007 10:35
Studente Atslēdzies
kašķīte
**

Ziņojumi: 9
Pievienojās: Oct 2006
Ziņojums: #22
Kaut arī neesmu mācījusies LU un nezinu kā tur viss notiek, toties varu pastāstīt kā ir RTU 1.kursā.

Kā jau te minēja, ja nāc no parastas vidusskolas, kurā tikai pa ausu galam esi dzirdējis kaut ko par datorsistēmām, programmēšanu un tādām lietām, tad Tev tur būs grūti. Šeit daudz ko nāksies apgūt pašam, jo mācīt sāk it kā Tev būtu jau kaut kādas priekšzināšanas, it kā Tu jau zinātu kas ir Pascal un ar ko vispār jāsāk programmēt.

Protams, ir "mīļie un nemīļie" pasniedzēji, bet vienmēr visu var sarunāt un darbus nodot nav problēmu, ja nesataisa parādus. Tāpat ir atsaucīgi kursabiedri, kas palīdz.

Ja esi ticis budžetā, tad arī paliksi budžetā, ja vien nesavārīsi "mēslus" - nenodosi kaut cik laicīgi darbus, bezjēgā kavēsi nodarbības utt.

Pirmajam kursam pirmajā semestrī ir obligātais apmeklējums (tiesa gan nezinu vai šogad būs un vai nav mainījies kas). Bet arī tas bija nu tāaa... Izklausās tikai draudīgi. Nu atnāc lai vismaz ir 50% apmeklējums, aiziesi parunāties dekanātā un viss. Neviens pa galvu nesitīs un ārā nemetīs.

Grūti ir 1. semestrī, kad jāaprod ar notiekošo un jāsaprot ko kur var atļauties un sesiju nokārtot nav problēmu. Taču 2.semestris ir grūts tādā ziņā, ka nāk klāt priekšmeti, kuros ir daudz un apjomīgu darbu (elektrotehnika, fizika, tā pati programmēšana nekur nepzūd) un ne visi spēj visu laicīgi nodot, darbi iekrājas un tad galus savilkt kopā grūti. Tad vajag sesijas pagarinājumu utt.

Nevar ieteikt kur labāk mācīties, jo katras universitātes student būs par savējo Very Happy!

Lai veicas izvēlē! Smile
31.07.2007 11:10
PienacVelak Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #23
Tad Jums vairs nav tāda priekšmeta Microsoft Windows 2000/2003 adminstrēšana?

Vēl es gribēju piebilst - baigi maz sieviešu kārtas pārstāvju studēs (vismaz šogad) datorzinības Sad Ir kādas teorijas, kāpēc?
31.07.2007 11:15
Studente Atslēdzies
kašķīte
**

Ziņojums: #24
Katrā ziņā pirmajā kursā nebija Very Happy. Bet otrajā kursā ir izvēles priekšmeti un tur kaut kas tāds ir gan.

Kāpēc maz meiteņu studē? Nu tagad arī es zinu, ka tas nav priekš manis Very Happy. Un ja... varēsi būt laimīgs ja Tavā grupā būs vismaz viena meitene Very Happy. Man paviecās, mēs bijām 5, tad palikām 3. Cerams šogad nebūsim 2 Sad.
31.07.2007 11:21
PienacVelak Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #25
Oho, beidzot studente no RTU! Smile Bet kur ir RTU šitāds forums, kur varētu padiskutēt par šo tēmu? Kā arī programmu kursu apskatus nevaru atrast. Wink

Vispār, ja konkrēti par mani, tad man jau ir viena augstākā izglītība, es vienkārši saskatu perspektīvas IT jomai un redzu ka nāktonē tā attīstīsies visvairāk, kā arī šīs prasmes noder jebkurā citā jomā, tāpēc būtu noderīgi nākotnes vārdā iegūt izglītību datorzinātnēs.
Ar programmešanu un tās principiem jau esmu pazīstams, tā kā grūtas studijas no apgūstamo zināšanu un prasmju viedokļa mani nebaida drīzāk iepriecina. Mani gan vairāk interesē studiju efektivitāte un zināšanu un iegūto praktisko iemaņu pielietojums un noderīgums biznesā un darba tirgū vai IT jomā vispār.
Progress, inovācijas, efektivitāte -tā es kopumā varētu vērtēt studijas.

Ja par darba tirgu, tad mēs varētu skatīt griezumā: kurā programmā labāk un vairāk zināšanu varētu noderēt IT direktora amatam?

Studentei: Kādas tad ir sajūtas pēc pirmā kursa RTU? Un kas tad ir priekš tevis, ja ši nav. Wink Vispār par meiteņu skaitu RTU 1. kursā nezinu, jo tur vēl neesmu redzejis sarakstu. Very Happy

P.S. par to server 2000 administrēšanu es biju domājis LU, bet RTU arī laikam tas ir aktuāli.
31.07.2007 11:42
PienacVelak Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #26
Vēl viena lieta: RTU ir Meža ielā, LU ir Zeļļu ielā. Kur ir labāks un modernāks aprīkojums: audotorijas, datori, kafejnīca, citas telpas un iespējas (bibliotēka), WLAN pieslēgums auditorijās un ēkā vispār?
Kā ir ar iespējām droši (nu vai puslīdz dorši) kaut kur pieslēgt velosipēdu- nu tā, lai uzreiz nenozog?
31.07.2007 11:59
Studente Atslēdzies
kašķīte
**

Ziņojums: #27
Cik man zināms RTU šāda foruma nav, vari mēģināt kaut vai draugiem.lv kādu domubiedru grupu sameklēt "RTU DITF" vai kaut kā tā un tur padiskutēt.

Nuu par mani runājot Very Happy. Šausmas, bet es vēl turos, kā redzi. Tiešām liels paldies jāsaka kursabiedriem, jo tie daudz palīdz. Es biju domājusi, ka mācīšanas stils būs savādāks, ka sāks ar pašiem pamatiem. Bet izrādas, ka ar mums neviens neauklējas kā ar maziem bērniem Very Happy. Pirmajā programmēšanas nodarbībā jau liek drukāt programmas Very Happy! Pati īstenībā gribēju uz arhitektiem, nekas paspēšu, man vēl tikai 2 gadi jāiztur Very Happy.

P.S. Arī es tagad ātrumā meklējot tos kursa apskatus nevarēju atrast, paskaties lekciju sarakstus, tad vismaz zināsi kādi priekšmeti ir Very Happy!
31.07.2007 12:07
krabis Atslēdzies
vecs stulbs krabis

Ziņojumi: 86
Pievienojās: Apr 2007
Ziņojums: #28
liila rakstīja:LU datorikas nodaļa atrodas Raiņa 19, kur arī ir modernākais aprīkojums.

Whoah - kaa tieshi izpauzhas modernaakais apriikojums ? Es teiksim piekristu ka ok ir Linux centrs un viena datorklase ar labiem datoriem, otraa taadi visaadi, bet nu imo tas ir nevis modernaakais apriikojums bet nu normaala vajadziiba IT studiju programmai. Protams es jau neesmu visu LU izstaigaajis un mosh liila man tuulit atklaas ka Orvils pagrabaa ir kaadu meinfreimu pasleepis Smile
31.07.2007 12:10
Studente Atslēdzies
kašķīte
**

Ziņojums: #29
RTU šobrīd notiek remonti, telpu atjaunošana utt. Vienīgi programmēšanā, darbus nododot tie datori ir tādi kādi ir (nu vismaz līdz šim bija), bet ja Tev savs laptops, ņem līdzi un pat ātrāk tiksi prom, nestāvot garā rindā uz darbu nodošanu Very Happy!

Ak jā, vēl kas! Visas lekcijas nenotiek vienā vietā! Nākas braukāt vai staigāt pa pilsētu (Meža iela, Kaļķu iela, Āzenes iela, Kronvalda bulvāris)! It kā visas ēkas ir vienu viet un 15 min laikā pat ar kājām var izstaigāt!

Āzenes ielā ir Olympija, Meža ielā ir kaut kādas 3 vai 4 kafejnīcas! Un satiksme laba - tramvaji, trolejbusi turpat blakus!

Pirmajā kursā viss pārsvarā notika Meža un Kaļu ielā, tikai angļu valoda bija Āzenes ielā!
31.07.2007 12:15
Studente Atslēdzies
kašķīte
**

Ziņojums: #30
Jā, visu RTU es arī neesmu izstaigājusi un zinu tikai vienu labu datorklasi, kurā bija datorgrafikas nodarbības un math5! Very Happy
31.07.2007 12:18
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija