Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kas bija sākumā?
Autors Ziņa
Morchelloo Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 17
Pievienojās: Nov 2007
Reputācija: 0
Ziņojums: #1
Kas bija sākumā?
Sveicināti. Vai kāds man var ieteikt savus uzskatus? VISUMS! Kas bija pašā sakumā? Kā tas radies, no kā tas radies? Tad vēl.. zinātnieki apgalvo, ka galaktika izplešas nepārtraukti. Ja jau tā izplešas, tad sankāk, ka tai kaut kur ir robeža.. Ka tur ir? Piem ja ar laiku būtu iespēja ceļot garos visuma lidojumos-cik tālu mēs nonāktu? Vai tiešām visums ir bezgalīgs? Pēc maniem uzskatiem-nekas nav bezgalīgs. Un to, ka mēs neesam vienīgie Visumā-esmu pārliecināts. Es saprotu, ka atbildi patreiz nezin neviens, bet es vēlētos dzirdēt Jūsu viedokli, uzskatus? Smile
07.11.2007 08:36
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
ulzha Atslēdzies
Koto Member

Ziņojumi: 683
Pievienojās: May 2006
Reputācija: 16
Ziņojums: #2
RE: Kas bija sākumā?
Pēdējais jaunums man bija http://en.wikipedia.org/wiki/Fecund_universes teorija. Ka vielas sakrišana melnā cauruma singularitātē nav nekas cits kā kārtējais lielais sprādziens, un mums ir apakšvisums. (Man gan līdz šim likās, ka vismaz daži zinātnieki izsakās visai informēti par to, kas tur notiek melnajos caurumos, rotējošos vai nerotējošos, un ka tas nav gluži tas.) Tad gan droši vien sanāk, ka visuma "bērni" ir vienkāršāki par pašu, un interesantāk būtu izkārpīties ārpus mūsējā robežām, lai padzīvotu "vecāk"visumā. (Kaut kā jau kvantu līmenī no melnā cauruma izkļūst matērija, saka, ka iztvaiko.)
07.11.2007 12:06
Aivis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 269
Pievienojās: Apr 2006
Reputācija: 5
Ziņojums: #3
Par malu runājot. Vai tad Zemei ir mala? Vari iet, lidot, rāpot vai kā citādi, bet pār Zemes malu nepārkritīsi. Tas pats ir arī ar Visumu. Ja tā tilpums izrādītos galīgs, tādā Visumā mēs tiktu čakarēti un visu laiku lidotu pa riņķi. Lai nu kā, bet nekādas malas/robežas Visumam nav. Smile Visums ar galīgu tilpumu noteikti sarausies atpakaļ un nebūs nekādu iespēju no tā izvairīties. Vismaz pagaidām tā šķiet.
15.11.2007 03:12
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Zafos Atslēdzies
Gliemžu karapulks

Ziņojumi: 101
Pievienojās: Aug 2007
Reputācija: -4
Ziņojums: #4
Es, kā nespeciālists domāju:
ja ir mala tā nav cilvēkam sasniedzama tādēļ ka:

Ja es esmu kosmonauts un tieku līdz izplatījuma malai tad:

es piederu pie visuma visu ātomu kopas, bet izkāpju ārpus tās telpiskajām robežām, taču tā kā man ir tilpums un es piederu pie visuma visu ātomu kopas, tad sastādu daļu no visuma, ar katru soli paplašinot visuma robežas.

Bet vispār esmu datoriķis, tā kā man par to nav zinātniska viedokļa.
15.11.2007 22:02
Morchelloo Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #5
Tad kādā jēgā saprast to, ka zinātnieki apgalvo-Visums/galaktika izplešas nepārtraukti? Smile Un vēl..
no citāta-
.. "Visums radies aptuveni pirms 10 līdz 15 miljardiem gadu. Precīzs Visuma vecums nav zināms, jo precīzi nav zināms Visuma izplešanās ātrums. Sākotnēji Visums bija niecīgs objekts ar neiedomājami lielu blīvumu un temperatūru. No rašanās mirkļa tas strauji, sprādzienveidīgi, izpletās, tādēļ šis process ir nosaukts par Lielo Sprādzienu..."
Kuram ir idejas/versijas, kas ir bijis pirms tā visa Confused: Shocked
16.11.2007 10:53
Linards Kalvāns Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 67
Pievienojās: Mar 2005
Ziņojums: #6
Kad izdomāsi atbildi uz to jautājumu, tad arī Nobela prēmija būs tavējā Wink
16.11.2007 11:04
Toms Beinerts Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 94
Pievienojās: Feb 2007
Reputācija: 1
Ziņojums: #7
PAr malu...šķiet, ka to, ka visums ir galīgs pierādīja Einštiena vien no tām teorījām. To, ka zvaigžņu visumā nav bezgalīgi daudz, cik saprotu pierāda tas, ka debesis naktī ir melnas , nevis spoži baltas.

par sākumu...man vislabāk aptīk teorīja pagaidām par to, ka sākumā nekā nebija, bet šis nekas bija ka viela+antiviela=o, bet tad kaut kādu haotisku prcesu rezultātā tām izdevās sadalīties. Vēl jauki no šīm teorījām man šķita tas, ka pirms "sākuma" bija imaginātrais laiks, tagad vajag tiaki izdomāt kas tas tāds ir..Smile

Lai nu kā lasot šīs teorījas, arvien vairāk skaidrs ir tas, ka īstenībā tā īsti neviens nes**a nezin pat tām lietām.
16.11.2007 19:36
Aivis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 269
Pievienojās: Apr 2006
Ziņojums: #8
Debesis ir tumšas naktī, jo Visums izplešas, kā arī zvaigznes nav spīdējušas vienmēr. Tam, vai tas ir galīgs, vai ne, šajā gadījumā nav nozīmes. Tāli objekti no mums attālinās un līdz mums atnākušais elektromagnētiskais starojums zaudē enerģiju (Doplera efekts). Mēs jebkurā gadījumā varam novērot tikai niecīgu Visuma daļu. Tās galaktikas, kas no mums attālinās ātrāk par gaismu, nav novērojamas un ir vienalga, vai to ir bezgalīgs vai galīgs skaits.

Melnais caurums ir un paliek melnais caurums, kā viela kaut kādā mistiskā stāvoklī. Nekādi jauni visumi tur nerodas. Ja neskaita minimālu iztvaikošanu, tas tas var palikt tikai lielāks. Ja visa Visuma viela sakristu vienā lielā melnajā caurumā, tajā brīdī pazustu arī pati telpa, manuprāt. Tajā brīdī iespējams rastos atkal lielais sprādziens, jauna telpa - jauns Visums. To gan eksperimentāli nav iespējams pārbaudīt pašiem paliekot dzīviem (mēs pazustu līdz ar pašu telpu).
23.11.2007 22:03
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Morchelloo Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #9
vāks) Lasot šo visu patiesībā saprotu, ka neko nesaprotu. Laughing
Bet tas nekas- Someday I'm gonna find the truth, because it's out there. isn't it? ))
Labi, atgriezīsimies pie jautājumiem, kas ir aiz mūsu saprāta robežām (tā es tos saucu)... 1) Pasakiet savas versijas, kā radās/rodas zvaigznes?(Es runāju par kosmosa/galaktiku/visuma zvaigznēm nevis par aktieriem un modelēm) Very Happy
Personīgais viedoklis ir tāds, ka tas viss ir radies no sprādziena, bet kas izraisīja sprādzienu.. nav man versiju pagaidām.
Un tad vēl zināma tāda zvaigzne man ir ar nosaukumu CEFEJA VV, kuras diametrs(kā rakstīts uzziņu materiālos(pats neesmu mērījis)) ir 2400x lielāks nekā saulei. tāpat zināma lieta, ka zilganbalto zvaigžņu temperatūra sasniedz 100 000°C. kā arī spožākās zvaigznes atrašanās vieta-430 gaismas gadu attālumā, bet tālākās galaktikas atrašanās, kuru mēs itkā vēl varam ieraudzīt spēcīgos teleskopos, ir 12 000 000 000 gaismas gadu attālumā. Tad nu šo visu apkopojot man rodas jautājums-ar kādām mēriekārtām/tehnoloģijām tas viss ir noteikts vai pieņemts par patiesību? Tomēr 12 000 000 000 gaismas gadi un 100 000°C-tos jau ar metramēru un istabas termometru neizmērīt. Laughing Kādā jēgā kautkas tāds ir noteikts? Cilvēce knapi izpētījuši Marsu-jau spēj raksturot galaktikas kas atrodas miljardu gaismas gadu attālumā no mums. Shocked
P.s.-Es neesmu pro šajās lietās. es vienkārši gribu atrast atbildes....
04.12.2007 20:24
Agzas Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 19
Pievienojās: Mar 2005
Ziņojums: #10
Ir tāds Jauniešu astronomijas klubiņš. Šķiet, ka tev būtu interesanti nākt pie mums ciemos uz sanāksmēm - padiskutēsi[/align]m i par šo i par citām neskaidrajām lietām!

http://jak.lu.lv
Nākamā tikšanās 22. janvāra vakarā
11.01.2008 19:50
Chemicalpower Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 101
Pievienojās: Dec 2007
Reputācija: -5
Ziņojums: #11
Pēc nezūdamības likuma - visums ir mūžīgs, tikai vienā momentā, pirms Lielā būkšķa tas bija nesalīdzināmi mazāka izmēra!!!

Kaut gan - dzīvošu tiaki līdz kādu 60 - 80 gadu vecumam, nomiršu un man būs pilnīgs po!!!
11.01.2008 20:58
Morchelloo Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #12
Sorry Agzas-biju aizņemts un forumā nepaspēju ielūkoties. Ja tu vēl riņķo pa šo sistēmu un neesi iekritis kādā melnajā caurumā-padod ziņu, kad nākamā tikšanā reize. Mošk pieskriešu. Wink
28.01.2008 13:03
Ēriks Klotiņš Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 428
Pievienojās: May 2005
Reputācija: 4
Ziņojums: #13
Jautājums: "Kas bija pirms lielā sprādziena?" ir tāds pats kā "Kur ir Zemei mala?"..
Uz tādiem jautājumiem atbildes vienkārši nav definētas..

Manuprāt, diezgan pareizs ir pieņēmums par visuma bezgalibu tādā izpratnē, ka visu laiku lidojot pa taisni prom zemes, agri vai vēlu notiktu atgriešanās uz Zemes tikai no pretējās puses..

Morchello: Dati par zvaigžņu un citu objektu temperatūrām un izmēriem tiek noteikti pēc starojuma spektra un mijiedarbibas ar citiem kosmiskajiem objektiem..
piemēram: Zinot mēness orbitu var sarēķināt gan zemes, gan mēness masu..
Analizējot zvaigznes starojumu visā elektromagnetisko vilnu diapazonā iespējams nomodelēt tās temperaturu un masu.. Zinot zvaigznes temperaturu un masu, var noteikt tās dzives ciklu - vai tā taisās pārvērsties par Supernovu, melno caurumu, vai "aukstu" bumbuli debesiis.. Analizējot zvaigznes spektru ir iespējams noteikt arii zvaigznes ķimisko sastāvu, jo katrs elements atstāj konkrētas pēdas zvaigznes spektrā..
28.01.2008 14:31
Morchelloo Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojums: #14
Paldies par explanation Wink
28.01.2008 19:50
Obsis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 399
Pievienojās: May 2007
Reputācija: 12
Ziņojums: #15
Ulža, ar Tavu pieeju, kas varbūt nemaz nav nepareiza, Tu atbīdi nepatīkamo jautājumu vienkārši vienu `Visumu` tālāk. Bet jautājums paliek - what a hell bija Cēlonis tam ka KAUT KUR radās, SĀKOTNĒJI radās, gigantiska masa par spīti veselajam saprātam, enerģijas nezūdamības likumam, un tādējādai entropijas nobīdei pretēji tās dabiskajai virzībai. Padevīgi atzīstu, ka 100% drošas atbildes uz šo jautājumu nav īsti nevienam, bet nepierādīto un nepierādāmo hipotēžu skaits ir kreptīgi lielāks kā speciālistu skaits šajā nozarē.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 29.09.2008 21:29 Obsis.)
29.09.2008 21:28
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija