Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Par Parādiem un LU Sodu sankcijām
Autors Ziņa
ezelitis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 25
Pievienojās: Sep 2007
Reputācija: 1
Ziņojums: #1
Par Parādiem un LU Sodu sankcijām
Čau visiem.
Man būtu pārs jautājumi. Esmu datoriķu bakalaurs - 1.kurss.

1) Vai par parādiem ir jāmaksā soda nauda?
Piemēram, nenokārto kādu priekšmetu vai jāliek atkārtoti eksāmens, tad par to ir jāmaksā? Ja ir, tad vai varētu palūgt kādu cenrādi vai aptuvenās cenas apstāstīs, lai zin cik vajag iekrātSmile

2) Cik saprotu, tad pirmajā semestrī nemaz nevar izmest laukā, jo tad jābūt 10 nenokārtotiem priekšmetiem (respektīvi visiem). Nu tas nav reāli pat man.
Un saprotu, ka šos priekšmetus varēs tad nokārtot līdz vasaras sesijai.
Ja esmu maldījies, tad lūdzu paskaidrojiet par reālo situāciju.

3) Ja es tomēr nenokārtoju kādu priekšmetu vasaras sesijā, tad saprotu, ka, ja nepārsniedz 10kp, tad var mierīgi tikt uz nākamo gadu - tikai jāiet papildus uz tiem nenokārtotajiem priekšmetiem kopā ar pirmkursniekiem, lai varētu nokārtot šos parādus.
Ja pareizi esmu sapratis, tad:
a) Kur var redzēt katra priekšmeta kredītpunkta apjomu?
b) Un kāda ir reālā situācija, tas ir, pieredze no vecajiem kursniekiem - vai var izbraukt cauri pat ar sliktāku situāciju?

4) Ja man ir parādi šo janvāra sesiju, tas ir, ja es ko nenolieku, tad vai mani izmet no budžeta? Un, lai izmestu no budžeta, kādi ir nosacījumi, tas ir, vai pietiek tikai ar vienu parādu?

Sorry, ka tik gari, bet domāju, ka šī informācija noderēs vēl daudziem studentiem.
Un es vēlos zināt ļaunāko situāciju un savas pieļaujamās iespējas.
27.11.2007 01:24
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Raimz Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 330
Pievienojās: Aug 2005
Reputācija: 5
Ziņojums: #2
RE: Par Parādiem un LU Sodu sankcijām
ezelitis rakstīja:4) Ja man ir parādi šo janvāra sesiju, tas ir, ja es ko nenolieku, tad vai mani izmet no budžeta? Un, lai izmestu no budžeta, kādi ir nosacījumi, tas ir, vai pietiek tikai ar vienu parādu?
Jā. Pietiek ar 1 parādu. Maksa - kāda nu tika noteikta, kad iestājies (par pusgadu).
ezelitis rakstīja:a) Kur var redzēt katra priekšmeta kredītpunkta apjomu?
LUIS'ā.
ezelitis rakstīja:b) Un kāda ir reālā situācija, tas ir, pieredze no vecajiem kursniekiem - vai var izbraukt cauri pat ar sliktāku situāciju?
Jautājums par izmešanu ir visnotaļ individuāls. Ir dzirdēts, ka dažs labs turpina "studēt" pat ar 12 parādiem... Parasti jautājums ir gaužām vienkāršs - vai tiešām esi pārliecināts, ka esi atnācis uz īsto mācību iestādi?
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 27.11.2007 10:25 Raimz.)
27.11.2007 10:24
Guntis Šmaukstelis Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 524
Pievienojās: Feb 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #3
1) Jā, ja neesi sesijā nolicis kādu priekšmetu un kārto kādā no nākošajām, tad ir jāmaksā. Par cenām baidos samelot, bet vai nebij 9Ls par kredītpunktu. Sorry, ja nepareizi saku, vnk neesmu pagaidām saskāries ar maksāšanu.

2) Tas par tiem 10 priekšmetiem ir visai nosacīti, galvenais ir paša gribēšana mācīties vai maksāt. Pēc būtības jau Universitātei ir izdevīgi, ka studē maksātāji. Kaut kad šī semestra sākumā bija izlikts datz pirmkursnieku saraksts, kur ir pat no 96 gada.

3) par 10kp tev taisnība, tikai cit tas realizējas dzīvēWink
a) http://www.luis.lv/
b) Viss ir iespējams un visur var izbraukt, bet ja esi iestājies pirmajā kursā ar domu izbraukt, nu tad ir kā ir Sad

4) Pēc LU noteikumiem, Jā, tevi izmet no budžeta, bet reālajā dzīvē tā nenotiek. Fizmatos tāpat maz studentu un budžets paliek pāri, tāpēc izdevīgāk ir noturēt studentus un palikušās budžeta vietas vnk iedot pēc janvāra kritušajiem. No otras puses ir stulbi, ka izkrist var divreiz gadā, respektīvi, pēc janvāra un rotācijā (kkad jūlijā), bet ierotēt budžetā tikai vienreiz.

Ļaunākā situācija būtu tāda, ka tu centies visu laiku izbraukt, bet neizbrauc un katru gadu piķo LU. Būtībā pat labāk ir iestāties pa jaunam vai arī mainīt augstskolu, bet tas tikai mans viedoklis.
27.11.2007 15:06
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Andris Priede Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 232
Pievienojās: Feb 2005
Reputācija: 0
Ziņojums: #4
Ja pēc pirmā gada nav nokārtojusies sesija, un parādi nav 10 kp vērtībā, tad ir jāapsver doma sākt no jauna. Lai gan ir iespēja pārietuz otro kursu. Jo sākumā tev iemāca pamatus, kas noderēs visos tālākajos kursos, un ja tu sākumā nenoliec visu, tad padomā vai bez svarīgām zināšanām tu spēsi nolikt otro gadu. Liela daļa izkrīt vai atkrīt kādreiz uz pirmo kursu.

Izmet tikai retos gadijumos. Kamēr maksā tikmēr studēt vari, ja vien nesavāri lielas ziepes.

Vēl nessen bij jāmaksā 9 ls par eksāmena atkārtotu kārtošanu. tagad noteikti ir vairāk.
Bet paskaties, ja pasniedzējs nav ielicis nesekmīgu atzīmi, tad nākamajā gadā tu vari pierakstīties uz šo priekšmetu, un tas būs papildus priekšmets par kuru nekas nav jāmaksā.
27.11.2007 22:52
ezelitis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 25
Pievienojās: Sep 2007
Ziņojums: #5
Ok, paldies par atbildēm.
28.11.2007 11:13
Illusion Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 182
Pievienojās: Oct 2005
Ziņojums: #6
nu vispār, jau mani pat ar 16 kp. atstāja maksas grupā tajā pašā kursā. Eh, sasodīts, beidzot tā ka būtu jāsāk kārtot Wink
28.11.2007 13:09
Līga Pētersone Atslēdzies
Čilll...

Ziņojumi: 245
Pievienojās: Aug 2005
Ziņojums: #7
Guntis Šmaukstelis rakstīja:1) Jā, ja neesi sesijā nolicis kādu priekšmetu un kārto kādā no nākošajām, tad ir jāmaksā. Par cenām baidos samelot, bet vai nebij 9Ls par kredītpunktu. Sorry, ja nepareizi saku, vnk neesmu pagaidām saskāries ar maksāšanu.

Ja gadās parāds 1 priekšmetā (pirmo reizi), tad var rakstīt apelāciju un kartot kursu atkārtoti (kursu vai eksāmenu atkarīgs no pasniedzēja).
Ja kārto kursu atkārtoti, tad 25 ls par kredītpunktu.
28.11.2007 17:31
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija