Rakstīt ziņojumu 

Pavediena vērtējums:
  • 0 balsis - 0 vidējais
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Datorikas nodaļas atdalīšanās
Autors Ziņa
tbzg Atslēdzies
svoloč

Ziņojumi: 109
Pievienojās: Oct 2007
Reputācija: -7
Ziņojums: #31
RE: Datorikas nodaļas atdalīšanās
brends Smile
Pašiem smiekli nenāk.
Brends drīzāk ir LU pasniedzēju kodols, kurā Stroda jau vairs nebūs Sad
Tiem darba devējiem, kas zina LU un tās līmeni, ir pilnīgi vienalga kā sauc fakultāti. Tiem, kas nezina, nu diez vai tādi dod tos labos darbus.
14.10.2008 20:39
Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Atslēdzies
Suq Madiq

Ziņojumi: 468
Pievienojās: Nov 2005
Reputācija: 11
Ziņojums: #32
Tiem, kas te tā gudri izrunājas - būtu labi atnākt uz kādu no sēdēm (FMF SP vai LU SP), jo diskusija onlainā ir daudz produktīvāka nekād dir*anās forumā.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 14.10.2008 21:05 .)
14.10.2008 21:05
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
Mārtiņš Lūsis Atslēdzies
Socmats

Ziņojumi: 421
Pievienojās: Jul 2006
Reputācija: 5
Ziņojums: #33
Piekrītu Andreasam. Internetā visi ir vareni, bet varētu nākt uz SP sēdēm ar reāliem priekšlikumiem, nevis vienkārši iztēloties sevi kā ļoti zinošus par SP un DN tepat forumā.
14.10.2008 21:24
Apskatīt lietotāja interneta adresi Atrast visus šī lietotāja rakstītos ziņojumus Citēt šo ziņu atbildē
AlienZ Atslēdzies
Džokers
**

Ziņojumi: 35
Pievienojās: Jul 2008
Reputācija: 0
Ziņojums: #34
Es tikai gribu uzdot vienu pavisam vienkāršu jautājumu - kāda velna pēc ir jāmaina sistēma, kas jau labu laiku ir veiksmīgi funkcionējusi? Piedodiet, atvainojiet, bet es diemžēl nevienu no argumentiem neuzskatu par tādu, kura sakarā es varu tiekt: "Jā, lūk tādēļ datoriķiem jābūt atsevišķi!" Es uzskatu, ka būvēt kaut ko jaunu kaut kā pavisam stabila vietā nebūt nav prātīgs lēmums, bet nu tas ir tikai mans personīgais viedoklis.
14.10.2008 23:08
MartinsZviedris Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Pievienojās: Oct 2008
Reputācija: 2
Ziņojums: #35
Ja paskatāmies kā norit šī "diskusija", tad rodas jautājums vai to vispār var nosaukt par diskusiju.
Diemžēl, abu pušu argumentācija vairāk norit plātoties ar rokām, nevis reāli parādot patiešām labus argumentus. FMF SP viedoklis ir pret, jo tie paliek mazāki un līdz ar to tas ir slikti. DN nodaļas vadība ir par, jo, manuprāt, iegūst lielāku rīcības brīvību, jo nav nekas jāiet saskaņot ar fakultātes vadību.
Diemžēl šādā situācijā ir neiespējami nostāties ne vienā, ne otrā pusē, jo katrai no tām ir, manuprāt, vairāk vai mazāk savs "pareizais" viedoklis un nekāds kompromiss pat īsti netiek, diemžēl, meklēts.

Varu izklāstīt secīgi savu viedokli par FMF SP publicētajiem "argumentiem" un pēc tam arī savas domas par DN nodaļas vadības argumentiem. Kā arī nobeigumā nelielas personīgās pārdomas par šo jautājumu.

Pirmkārt, es neredzu kāpēc aptaujas dati ir reprezentatīvi? Ņemot vērā, ka ir aptaujāti apmēram 15% DN nodaļas studentu, tad rodas jautājums kā šie 15% reprezentē visu studentu viedokli?
Otrkārt, vai ir kādi pētijumi, kas parāda Fizmata zīmola atpazīstamību? Piegāju tantei uz ielas un paprasīju vai viņa zin fizmatus un viņa atbildēja pozitīvi. Kur ir Jūsu dati, kas parāda, ka zīmols ir atpazīstams un ka datoriķi tiek saistīti ar šo zīmolu.
Treškārt, diemžēl nepateikšu cik gadus fakultāte pastāv ar šādām nodaļām, bet tie noteikti ir vairāk nekā 10 gadi, tāpēc rodas jautājums - kāpēc līdz šim šādas kopīgas programmas fakultātes ietvaros īsti netika veidotas un kāpēc pēkšņi tādas tiks veidotas, pēc tam, kad tiks atteikta fakultātes atdalīšanās? Vai Jūs, FMF SP, būsiet tie, kas aktīvi palīdzēs šādas programmas izveidot?
Tieši to pašu var attiecināt uz zinātnes jomu, kur tiešām īsti nezinu piemērus, kur notiktu datorzinātņu pētnieku sadarbība ar citiem fakultāšu pētniekiem, bet šai jautājumā varētu arī kļūdīties.
Ceturkārt, varētu piekrist, ka FMF SP kapacitāte varētu arī samazināties, bet es šaubos, ka datorikas studenti šādā gadījumā paliktu bez savas pašpārvaldes. Turklāt, FMF SP atrodas Zeļļu ielā, kas nozīmē, ka varbūt studenti datorikas studenti šobrīd vienkārši neuzskata par vajadzību braukt uz Zeļļu ielu, lai piedalītos sēdēs, pietam kā iepriekš kāds no cilvēkiem šeit teica līdz vēlam vakaram, jo mājās taču vēl arī jātiek.
Tā ka šobrīd nākas secināt, ka FMF SP labākais arguments ir - mēs paliktu mazāki, tāpēc nevēlamies sadalīšanu. Vai šis arguments sakrīt ar datorikas studentu intresēm?

Tālāk nedaudz arī par DN nodaļas pārstēvētajiem izteikumiem. Diemžēl, nekur tie nav pilnībā publicēti, taču divi galvenie ir par to, ka DN jābūt redzamākiem, kā arī būtu vēlama juridiska neatkarība. Abas šīs prasības patiešām ir saprātīgas, taču tās noteikti ir realizējamas arī paliekot tikai kā nodaļai.
Pirmkārt, Latvijas Universitātes satversmes 6.15 punkts nosakas:
"Fakultātes Dome vai LU zinātniskā institūta Zinātniskā padome izlemj vai nodod izlemšanai nodaļām tos fakultātes (zinātniskā institūta) akadēmiskā darba jautājumus, kā arī saimnieciskās, finansiālās un citas darbības jautājumus, kas ir fakultātes (zinātniskā institūta) kompetencē vai virzāmi tālāk uz Senātu."
Tālāk ir arī definēti tie jautājumi, kurus tomēr nevar nodot nodaļai, taču, manuprāt, šie jautājumi nav kritiski, lai būtu jālemj uz vietas.
Otrkārt, redzamību var nodrošināt arī pārdēvējot fakultātes nosaukumu - pievienojot tam vēl divus vārdus. Es šaubos vai no tā cietīs fizmatu "zīmols".
Treškārt, kāpēc būtu jālauž jau esošais, strādājošais ritenis, ja var turpināt braukt ar to pašu?

Nobeigumā es vēlētos minēt, ka abām pusēm ir savu "dzelžainie" viedokļi, kas, manuprāt, pārstāv vairāk katras puses intereses. Bet neviena no šīm pusēm nestāsta kā izmainīsies studenta izglītība, kādas būs viņa papildus iespējas, kādas iespējas vairāk nebūs pieejamas. Vieni uzskata, ka viņi paliks šādā gadījumā vājāki, otri uzskata, ka paliks šādā gadījumā stiprāki, bet diemžēl neviens nerunā par to kāda paliks sabiedrība. Labi, studentam, kas mācās šodien tas tiešām lielu iespaidu var arī neatstāt, bet vai studentam, kurš gribēs šeit mācīties pēc 5 vai 10 gadiem tas būs labāk vai sliktāk? Kādi būs viņa ieguvumi/zaudējumi.
Vēl būtu vērts padomāt par to, ka "kara cirvis" jau ir izvilkts un tas diez vai tik vienkārši tiks nolikts malā. Karā nav ieguvēju, tur varbūt ir uzvarētājs, bet parasti zaudējumus cieš visi karā iesaistītie dalībnieki. Varbūt vajag vienkārši apsēsties pie galda, saprast cik nozīmīgas ir datorikas nodaļas vadības prasības, pieņemt lēmumus par to īstenošanu un arī to izdarīt, vai arī vienkārši saprast, ka kompromiss nekāds nav iespējams un ļaut cilvēkiem pašiem noteikt savu pārvaldi.

Varbūt vajadzētu padomāt kā visiem būs labāk un pieņemt saprātīgu lēmumu jau šobrīd.
P.s. Es neesmu tik kompetents, lai mācētu atbildēt ko var saukt par saprātīgu lēmumu.
P.p.s. Diskusija klātienē ir produktīvāka tikai tādā gadījumā, ja tā tiek pareizi organizēta, pretējā gadījumā tā drīzāk var pāraugt par savstarpēju apvainojumu apmaiņu un sava viedokļa uzspiešanu apkārtējiem.
14.10.2008 23:09
battery Atslēdzies
Duracell

Ziņojumi: 121
Pievienojās: Aug 2008
Ziņojums: #36
Tik vēlējos piemest dažas lietas -

- Ar tiem 15% aptaujāto studentu pietiek, lai aptuveni orientētos studējošo viedoklī.
- fizmatu vārds, protams, izceļas uz citu fakultāšu fona -tieši atpazīstamības ziņā - nav tur vēl ko apspriest. Wink
14.10.2008 23:30
Mārtiņš Lūsis Atslēdzies
Socmats

Ziņojumi: 421
Pievienojās: Jul 2006
Reputācija: 5
Ziņojums: #37
Mārtiņ, ja tu gadījumā nezināji, tad aptaujās nekad nepiedalās visi iedzīvotāji/studenti/vienalga kas. Aptaujām ir tāds termins kā ārējā validitāte (es tieši par šo šobrīd mācos), kas nozīmē to, ka aptaujas rezultāti ir attiecināmi uz lielāku cilvēku grupu. Un šajā gadījumā ārējā validitāte ir augsta, kas ļauj bez sirdsapziņas pārmetumiem no šiem 15% aptaujāto secināt nodaļas studentu kopējo viedokli.

Mērķis, protams, bija aptaujāt lielāku studentu daļu, bet 2. kursa datoriķi tobrīd atradās praksē, bet elektroniskajā balsošanā viņi bija ļoti mazaktīvi.
14.10.2008 23:43
telezypher Atslēdzies
kauts kas labaks c(:[

Ziņojumi: 618
Pievienojās: Aug 2006
Reputācija: 6
Ziņojums: #38
tas par fizmatu vārdu liekas diezgan smieklīgi
varbūt uz ielas vai kādas citas fak./universitates students to atpazīst
bet darba devējiem man liekas ir vienalga
ja būtu divi potenciālie darbinieki ar vienādu darba pieredzi ar RTU un fizmatu diplomu es nodomāju ka viņs izvēlētos fizmatu
būtu interesanti veikt šādu aptauju darba devēju starpā vai arī pajautāt pieredzējušiem datoriķiem kas ir veikuši darba maiņas daudzas reizes Smile
14.10.2008 23:48
flog Atslēdzies
Māris B
**

Ziņojumi: 8
Pievienojās: Sep 2008
Reputācija: 1
Ziņojums: #39
Vipār, kā pirmkursnieks(datoriķis), kas tikko saacis maaciities fizmatos, varu teikt vienu lietu - es justos diezgan piečakarēts, ja šāda atdalīšanās patiešām notiktu. Diezgan liels procents no iemesliem, kāpēc es(un ne tikai es) nosliecos par labu izvēlei - mācīties LU, bija tieši šis fizmatiskais, šī kopīguma sajūta, šī motivācija kautko darīt, katko mācīties, kas reāli studentiem nāk tieši no šīm lietām. Jā arī manuprāt, vislielākie zaudētāji no šīs atdalīšanās būtu tieši datorikas studenti, šo atdalīšanos nejustu, tikai tie studenti, kuri arī pašlaik neko norisēm par/ap/iekš/pie LU nezin.

(14.10.2008 09:32 )borzovs/Reizupa rakstīja:  Veicot izskaidrošanas darbu studentu vidū, ir jāparāda ļoti konkrēta nākotnes vīzija, lai cilvēki vismaz zin PAR vai PRET ko viņi balso!
Pašlaik gan liekas, ka šajā nākotnes vīzijā no vadības puses, lielākoties ir iekļauta vien smadzeņu skalošana jaunajiem studentiem par to cik ļoti labi būtu, ja datoriķi atdalītos utt...

(14.10.2008 09:32 )borzovs/Reizupa rakstīja:  2. Fizmati – nosaukuma spēku sajūt tikai studenti, nevis darba devēji. Baldonē mūs sauca par datzē (Dator-zinātne) un nekādas vainas arī šim nosaukumam.
Nu piedošanu varbūt es esmu pēdējais muļķis, bet arī darba devēji atpazīst un zin šo vārdu, un ne viens vien potenciālais darba devējs, kādreiz ir bijis fizmats. Un tas ka baldonē mūs sauca par datz neko neizsaka, jo šis vārds, kas mums tika dots varēja, būt kaut vai 'cāļi ar ūsām', tas bij domāts, lai vieglāk varētu atšķirt savus komandas biedrus, un lai radītu vienotāku sajūtu starp šiem biedriem.

(14.10.2008 09:32 )borzovs/Reizupa rakstīja:  4. Vēl kaut kur izskanēja viedoklis, ka datorika ir matemātikas apakšnozare un kāpēc gan to atdalīt atsevišķi. Īstenība tomēr ir cita. Atcerēsimies kaut vai lekcijā teiktos Smotrova vārdus: „Ja citas zinātnes meklē kādus sakarības, lai izskaidrotu un atklātu kaut ko, tad matemātika ir pavisam citāda – tā vispirms izpēta, atklāj un tad skatās, kurai zinātnei tas varētu noderēt.” Tā nu gluži nav datorikas prakse! Datorika varbūt savā būtībā ļoti daudz pielieto un izmanto matemātiku, bet tā nav matemātikas apakšnozare.
Jā ,manuprāt datorika, ir matemātikas apakšnozare(vismaz teorijā), jā datori tiešām(lai cik dīvaini tas neliktos) ir skaitļojamās mašīnas, kurām darbibas principi balstās uz matemātiskām darbībām/algoritmiem, jā lai cik dīvaini tas neliktos datoriķiem matemātiku māca un pēc tās jautā gandrīz katrā priekšmetā kur tai ir arī reāls, un plašs pielietojums(nu labi, pieņemsim ka angļu valodā nemāca, žēl ne?), lai cik dīvaini neliktos, bet vairāk kā daži matemātiķi strādā arī datorikas lauciņā.

Vispār uz liekos ļoti aizkaitināts par šo lietu, un to, ka viņa tiek risinātia tieši pirmajos studiju mēnešos, kad es beidot esmu piebiedrojies tai fakultātei, kurai jau vairāk nekā gadu vēlējos piebiedroties.
(Šo ziņojumu pēdējo reizi modificēja: 15.10.2008 00:03 flog.)
14.10.2008 23:55
Mezha_lauminja Atslēdzies
Senior Member

Ziņojumi: 530
Pievienojās: Sep 2005
Reputācija: 9
Ziņojums: #40
Cik taal es esmu sapratusi nu dazhaadaam, piedodiet, paarsvaraa gan personiskaam, sarunaam, tad iemesls kaapeec "fizmata" vaards darba deveejam kaut ko labu izsaka ir tas, ka spaidu kaartaa apguustot daudz, daudz visaadu matemaatiku students iegust speeju izvilkt logjiskas sakariibas tur, kur citi to nevar, taapeec fizmats speej vieglaak / pamatiigaak orienteeties "ne savaa" laucinjaa.
Diemzheel datorikas bakalauraa matemaatikas ir stipri vien jo maz, pat cilveekiem, kas pieliek visas puules, lai regjistreetos uz matemaatiskiem priekshmetiem.
15.10.2008 07:59
MartinsZviedris Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 27
Reputācija: 2
Ziņojums: #41
(14.10.2008 23:30 )battery rakstīja:  - Ar tiem 15% aptaujāto studentu pietiek, lai aptuveni orientētos studējošo viedoklī.
Ar 15% aptaujotā var vairāk nekā pietikt, ja aptauja tiek pareizi veikta. Problēma ir faktā, ka nekur nav pateikts kā šie 15% tika izvēlēti un ka šādi izvēlēti aptaujas dalībnieki reprezentē viedokli.
(14.10.2008 23:30 )battery rakstīja:  - fizmatu vārds, protams, izceļas uz citu fakultāšu fona -tieši atpazīstamības ziņā - nav tur vēl ko apspriest. Wink
Ja jau šeit nav ko apspriest, tad jau nav nekādas problēmas uztaisīt kaut kādu mazu pētijumu un pārliecināties par to cik šis vārds ir atpazīstams dažādās vietās un kā tas tiek vērtēts. Tikai reāls pētijums var parādīt vārda patieso vērtību, šis ir vienkārši, manuprāt, minējums.
15.10.2008 08:06
Kritiskais Kritikjis Atslēdzies
Junior Member
**

Ziņojumi: 3
Pievienojās: Nov 2007
Ziņojums: #42
Par jautajaumu vai datorzinaatne ir apakshnozare matemaatikai... man ir viedoklis, ja notiek atdaliishanaas, tad DZ virzienam ir jaapaliek pie matemaatikjiem...

Iisi formuleejot, ja DZ paliek pie matemaatikjiem, tad tur buus drusku probleemas ar datorisko pusi un DZ kljuus veel teoreetiskaaks, savukaart ja DZ paliek pie datorikjiem, tad DZ ir jaalikvidee... liidz ar to labaak palikt pie matemaatikjiem, kas galiigi nav logjiski... liidz ar to nav loogjiski daliities (ja kaadam vispaar ruup DZ).
15.10.2008 08:56
Illusion Atslēdzies
Member

Ziņojumi: 182
Pievienojās: Oct 2005
Ziņojums: #43
(15.10.2008 08:56 )Kritiskais Kritikjis rakstīja:  Par jautajaumu vai datorzinaatne ir apakshnozare matemaatikai... man ir viedoklis, ja notiek atdaliishanaas, tad DZ virzienam ir jaapaliek pie matemaatikjiem...

Iisi formuleejot, ja DZ paliek pie matemaatikjiem, tad tur buus drusku probleemas ar datorisko pusi un DZ kljuus veel teoreetiskaaks, savukaart ja DZ paliek pie datorikjiem, tad DZ ir jaalikvidee... liidz ar to labaak palikt pie matemaatikjiem, kas galiigi nav logjiski... liidz ar to nav loogjiski daliities (ja kaadam vispaar ruup DZ).
mjā, man ar bija līdzīga ideja - ja tiek veidota jauna DF, tad datorzinātnes (īpaši teorētiskās datorzinātnes) vajadzētu atstāt tieši fizmatos, kas tādējādi paliktu vairāk ar zinātnes ievirzienu. Ok, visus pārējos virzienus visticamāk varētu atdalīt arī jaunā fakultātē un tas neko nemainītu. Iespējams, ka šo programmu nenāktu par ļaunu sadalīt arī FMF ietvaros - zinātniskajos un praktiskajos. es pati izvēlējos matemātikas bakalaura programmu tikai tādēļ, ka datoriķos kā reizi bija apgriezta matemātika - interesējošos kursus es tur apmeklēju tāpat - kā brīvklausītājs. Jebkurā gadījumā esmu pret fakultātes dalīšanos .
15.10.2008 10:38
Uģis Lazdiņš Atslēdzies
Emulators pēc pieprasījuma

Ziņojumi: 222
Pievienojās: Sep 2008
Reputācija: 8
Ziņojums: #44
Kāda starpība, vai uz burciņas uzlīmējam etiķeti "Fizmati" vai "Datorika", saturs, t.i. studenti un to zināšanas nemainās. Fizmati kā vārds nav arguments.
15.10.2008 12:02
manirviedoklis Atslēdzies
un vienmēr būs

Ziņojumi: 307
Ziņojums: #45
(14.10.2008 23:55 )flog rakstīja:  Vispār uz liekos ļoti aizkaitināts par šo lietu, un to, ka viņa tiek risinātia tieši pirmajos studiju mēnešos, kad es beidot esmu piebiedrojies tai fakultātei, kurai jau vairāk nekā gadu vēlējos piebiedroties.
Tas nav tieši tagad pirmajos mēnešos Smile
Vnk ši sēde ir tagad.
Ir bijušas tikšanās/sarunas ar Borzovu arī iepriekš.
Bija viens raksts ar daudz, daudz komentāriem tajā skaitā arī Borzova
Un vīsmaz 2 foruma topici par šo tēmu ar daudz sarakstītu

Topicus varbūt var atrast... bet to rakstu pirmajā lapā es neatceros kā sauc un nevaru atrast [varbūt iedotu linku Razz]

(15.10.2008 12:02 )CrAsh rakstīja:  Kāda starpība, vai uz burciņas uzlīmējam etiķeti "Fizmati" vai "Datorika", saturs, t.i. studenti un to zināšanas nemainās. Fizmati kā vārds nav arguments.
Itkā nav, bet, piem., mans vidusskolas informātikas skolotājs ir Fizmats.
Arī viņš izteicās jauki par Fizmatiem.

Tā kā neviens skolotājs nebūs no Datorzinātņu fakultātes
[vīsmaz tuvākajā laikā],
tā teikt pabeidzis studijas šajā fakultātē...
turpinās ieteikt Fizmatus, kā vietu kur apgūt datorzinātnes
[ja tur taisās atstāt šo nodaļu arī, vai arī skolotājs vnk nezinās, ka vairs tādas nodaļas nav fizmatos]
15.10.2008 12:54
Rakstīt ziņojumu 

Lēciens uz forumu:

Kontaktifizmati.lvAtgriezties uz augšuAtgriezties pie saturaArhīva skatsRSS sindikācija